Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Na Nowe Środki Plus w Idea Banku: 3% na 3 lub 6 miesięcy

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

19.12.2017

Lokata Na Nowe Środki Plus w Idea Banku: 3% na 3 lub 6 miesięcy

Idea Bank podniósł oprocentowanie lokat dla nowych środków.

I znów lepsze warunki obowiązują dla osób, które posiadają (lub założą) konto osobiste w Idea Banku. Wpłacając na lokatę nowe środki można uzyskać oprocentowanie na poziomie 3% w skali roku. Lokata dostępna jest też w wariancie bez konta osobistego, ale wtedy oprocentowanie jest już niższe.

Główne cechy LOKATY NA NOWE ŚRODKI (PLUS):
 • minimalna kwota: 500 zł 
 • maksymalna kwota: 1 000 000 zł 
 • okres lokaty: 3 lub 6 miesięcy
 • oprocentowanie: 
  • Lokata na Nowe Środki Plus: 3% w skali roku (stałe) dla osób, które posiadają lub założą konto osobiste w Idea Banku;
  • Lokata na Nowe Środki (bez konta osobistego)2,55% w skali roku (stałe) na okres 6 miesięcy lub 2,3% w skali roku na 3 miesiące.
 • dostępność oferty: do odwołania
 • czas na wpłacenie środków: 5 dni kalendarzowych (w przypadku Lokaty na Nowe Środki) lub w tym samym dniu (Lokata na Nowe Środki Plus)

Czym są nowe środki w Idea Banku? 
Za nowe środki bank uważa wszystkie środki stanowiące nadwyżkę ponad saldo środków zgromadzonych na rachunkach klienta "na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek danej Lokaty NA NOWE ŚRODKI" (lub "Lokaty NA NOWE ŚRODKI PLUS"). Do salda środków wliczają się środki ze wszystkich rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych i oszczędnościowych, a także z lokat, lokat strukturyzowanych i innych rachunków (w tym technicznych) prowadzonych przez bank (w walucie polskiej). Ich szczegółowy wykaz znajdziesz w - podlinkowanej na końcu wpisu - tabeli oprocentowania. Jeśli środki wpłacone na lokatę nie spełnią kryterium "nowych środków", wówczas oprocentowanie depozytu zostanie obniżone do 0,5% w skali roku.

Lokata Na Nowe Środki Plus (z kontem osobistym) otwierana jest jako nieodnawialna, więc po zakończeniu umownego okresu kapitał wraz z odsetkami wpłynie na konto osobiste. W przypadku Lokaty Na Nowe Środki (bez konta) lokata odnowi się na warunkach lokaty standardowej. Warto więc pamiętać o jej zerwaniu po odnowieniu (bo w przypadku standardowej oferty oprocentowanie jest mizerne).

Jeśli jesteś już klientem Idea Banku to Lokatę Na Nowe Środki bądź Lokatę na Nowe Środki Plus założysz w bankowości internetowej. Jeśli takowego dostępu jeszcze nie masz, wniosek o Lokatę na Nowe Środki złożysz tutaj.

Przypomnę, że to nie jedyna nowa lokata z oferty Idea Banku. Wczoraj pisałem o Lokacie Świątecznej Plus z oprocentowaniem 2,75% w skali roku (również dla posiadaczy konta). Tam również znajdziesz prześwietlenie Konta Idealnego w Idea Banku, które - jak wynika z powyższego - chyba coraz bardziej opłaca się założyć, jeśli ktoś chce się załapać na promocyjne oprocentowanie depozytów.

Przydatne dokumenty:

14 komentarzy:

 1. Nie lubię lokat na nowe środki bo zawsze jest problem z wyliczeniem tego stanu środków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to dość prosta sprawa. Liczysz ile miałeś na 20.listopada. Jak miałeś 10000 zł a teraz masz w Idea Banku np. 19000 zł to lokatę możesz założyć na 9000 zł.

   Usuń
 2. Zastanawiam się ciągle czy to konto w końcu założyć. Czy mają czasem jakieś promocje za założenie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Była kiedyś promocja konta. Ale to minęły już chyba z 2 lata. No i jeszcze są promocje lokaty Heppy ale to tylko dla nowych klientów.

   Usuń
  2. Ja założyłem. I tak mnie już nie będą traktowali jako nowego klienta bo ciągle mam jakieś lokaty. Ewentualną premię w przyszłości (palcem po wodzie pisaną) i tak zrekompensują mi wyższe odsetki.

   Usuń
 3. Czy to nadal bedą nowe środki?
  Powiedzmy ze mam w banku lokate na 10 st.25.10. kn.25.12.
  Chcę założyć 22.12 tą właśnie lok na nowe środki np 5 (saldo na dz. 20.11. = 10) a więc zgodnie z regulaminem to 5 jest "nowe" oproc. na 3%.
  I teraz pyt. bo w międzyczasie trwania tej nowej stara lokata zakończy się śr odpłynął i co wtedy z podwyższonym oprocentowaniem nowo założonej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ważne ile miałeś 20.11. Jak 10 to zakładając lokatę musisz mieć 10 a z reszty możesz założyć tę lokatę na nowe środki.Następnego dnia już te 10 mozesz wycofać.

   Usuń
 4. Nurtowało mnie jak długo trzeba utrzymywać saldo starych i nowych środków na tej lokacie. I wg infolinii wystarczy tylko w dniu zakładania lokaty bo tylko wtedy wieczorem to sprawdzają. Następnego dnia stare środki można wypłacić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Została Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS 3%, ale tylko na 6 miesięcy. Jak sądzicie jakie może być po 6 miesiącach oprocentowanie na lokatach? Czy opłaca się teraz założyć 3% na 6 miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wróżenie z fusów,jeśli ci ktoś powie jakie będzie.Osobiście uważam że będą się wahać,w zależności jedynie od konkurenci ,który bank będzie potrzebował większą gotówkę.Ale 3-3,5% to będzie max.Nie ma przesłanek rynkowych.Ale też wróże z fusów:)

   Usuń
  2. Wierchuszka RPP wyraźnie mówi od dłuższego czasu, że stopy pozostaną (lub nawet mogą zostać obniżone!) na obecnym poziomie do końca roku lub wiosny przyszłego. Jeśli możesz, to lokuj na jak najdłużej na te 3% i śpij spokojnie!

   Usuń
  3. No chyba, że oprocentowanie wzrośnie do 3,5-4% i sen nie będzie spokojny ;)

   Usuń
 6. Aj tam. Problem będzie jak inflacja przekroczy 2,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inflacja w wakacje może podskoczyć do 3%

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...