Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: grudzień 2017 + ranking lokat

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.12.2017

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: grudzień 2017 + ranking lokat

Ostatni miesiąc roku przed nami. Co przynosi dla oszczędzających? Sprawdzam.

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na grudzień 2017 roku
Poniżej prezentuję tradycyjny, comiesięczny przegląd, w którym przedstawiam obecnie najkorzystniejsze lokaty i konta oszczędnościowe w bankach. Po wielu miesiącach posuchy w końcu jest z czego wybierać.

Od miesięcy przygotowując przegląd lokat, jak i prowadząc - na bieżąco aktualizowany - ranking najlepszych lokat, pod uwagę biorę propozycje banków z oprocentowaniem na poziomie min. 2,3% w skali roku. Poprzednie 2 miesiące sprawiły jednak, że ranking znacznie się rozrósł i to nie tylko o lokaty ze wspomnianym minimum, ale też o te z wyższymi stawkami. Dziś to zestawienie jest już bardzo długie (zawiera aż 85 pozycji) i nawet pojawiły się komentarze i sugestie mailowe Czytelników o jego skrócenie i podniesienie poprzeczki załapania się do zestawienia (zwłaszcza gdy już od dobrych kilku miesięcy mamy do czynienia z inflacją - najnowsze doniesienia z wczoraj mówią o wzroście cen o 2,5% w listopadzie w relacji rok do roku). Z tym krokiem jeszcze się wstrzymałem. Ale liczę na więcej dobrych propozycji lokat, wtedy przyglądanie się tym z oprocentowaniem w okolicy 2,3% w skali roku będzie faktycznie mijało się z celem. Tym bardziej, że już dziś wybierać trzeba oprocentowanie mając na uwadze chociażby przytoczoną inflację.

Przegląd lokat tradycyjnie zaczynam od przyjrzenia się najlepszym propozycjom w poszczególnych bankach. Te stawki kształtują się następująco:
Najlepsze lokaty bankowe na grudzień 2017 roku w poszczególnych bankach

Szkoda, że większość z powyższych stawek na poziomie ponad 3% w skali roku to oferty dla nowych nowych klientów. Jednak to już poprawa, bo jeszcze kilka miesięcy temu takimi dodatkowymi warunkami obwarowane były nawet lokaty z niższym oprocentowaniem. Teraz 3% na lokacie bankowej można już uzyskać nawet jako obecny klient w niektórych bankach. O szczegółach nieco niżej.

Celem ułatwienia przeglądu tego jednak dość długiego, bo szczegółowego opisu sytuacji na tynku oszczędności, całość pogrupowałem na następujące propozycje banków:
 • Lokaty promocyjne 
  • Lokaty bez konta osobistego 
  • Lokaty z kontem osobistym 
 • Lokaty mobilne 
 • Najkorzystniejsze dla każdego 
  • Lokaty kilkumiesięczne 
  • Lokaty długoterminowe 
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i promocjami bankowymi: na Twitterze.

Lokaty promocyjne


Na sam początek lokaty z najlepszym oprocentowaniem. Ale to też lokaty bardzo często obwarowane warunkiem "dla nowego klienta". Na szczęście jednak definicja tego "nowego klienta" bywa różna i nie wszędzie wyklucza byłych klientów.

Lokaty bez konta osobistego


Od wielu już miesięcy niezmiennie najlepszą lokatą powitalną nie wymagającą otwierania konta jest propozycja Idea Banku. Osoba, która dotąd nie posiadała jakichkolwiek umów z tym bankiem (ani z Lion's Bankiem, będącym odziałem Idea Banku), ani o takie produkty nie wnioskowała, wybrać może jeden z poniższych depozytów:
 • Lokata Happy - od 500 do 10 000 zł. Stawka oprocentowania zależy od okresu umownego:
  • 4% w skali roku w przypadku 2 miesięcy;
  • 3,5% w skali roku na 3 miesiące lub
  • 3% w skali roku na 1 miesiąc.
 • Lokata Happy Pro - 3-miesięczny depozyt, którego oprocentowanie uzależnione jest od wpłaconej kwoty:
  • 3,5% w skali roku dla kwoty od 10 000 do 25 000 zł lub
  • 2,7% w skali roku dla kwoty od 25 000,01 do 100 000 zł.

Pierwszą z lokat (Happy) do końca grudnia można jeszcze założyć w promocji, w której do wzięcia są gwarantowane nagrody w postaci bonu 200 zł do wykorzystania na Fly.pl.

W BGŻ Optima warunki skorzystania z promocyjnej lokaty powitalnej są o wiele bardziej liberalne. Jest to bowiem propozycja nie tylko dla nowych klientów, ale i dla powracających. Wystarczy nie posiadać konta oszczędnościowego w BGŻ Optima od co najmniej 12 miesięcy. Ewentualne posiadanie jakichkolwiek produktów w BGŻ BNP Paribas nie jest tu przeszkodą do skorzystania z tej promocji!. Do wyboru jest:
 • Lokata Bezkarna - dla kwoty od 1 000 do 20 000 zł uzyskasz 3,5% w skali roku na okres 3 miesięcy.

Powyższe lokaty na tle lokat oferowanych przez konkurencję wyróżniają się tym, że w dowolnym momencie można je zerwać bez utraty odsetek (za faktyczny okres utrzymywania lokaty). W innych bankach w takiej sytuacji odsetek nie ma w ogóle lub wypłacany jest ich marny ułamek.

Wraz z lokatą w BGŻ Optima otwierane jest bezwarunkowo darmowe Konto Oszczędnościowe Profit. Służy ono obsłudze lokaty, jak i lokowaniu dodatkowych oszczędności. W chwili obecnej uzyskać można na nim 2,5% w skali roku (gwarantowane do 25.01.2018 r.) dla kwoty do 150 000 zł.

Lokata powitalna bez konieczności otwierania konta osobistego czy korzystania z jakichkolwiek innych produktów dostępna jest też w Alior Banku. Trzeba być jednak osobą, która dotąd nie była klientem tego banku. Lokata dla nowych klientów dostępna jest na jeden z dwóch okresów (90 lub 186 dni), a zdeponować można na niej do 200 000 zł. Oprocentowanie wynosi 2,5% w skali roku.

Lokaty z kontem osobistym


Na promocyjne lokaty powitalne załapać się można także w innych bankach, ale tu niezbędne jest już założenie konta. W większości przypadków posiadanie takiego konta nie obliguje na szczęście do spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków, bo są to rachunki darmowe.

Tak jest między innymi w Nest Banku. Bank nie pobiera opłat ani za prowadzenie konta, ani za posiadanie karty. A stając się klientem banku, w ciągu 30 dni od otwarcia konta można założyć Lokatę Nest Witaj. Ulokować można na niej do 10 000 zł przy oprocentowaniu 4% w skali roku. Tą promocyjną stawką cieszyć się można przez 3 lub 6 miesięcy. Przy krótszym okresie nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków. Jeśli jednak 4% chcesz mieć przez pół roku, to na konto trzeba zapewnić wpływ wynagrodzenia i/lub emerytury/renty i/lub stypendium i/lub świadczeń z tytułu programu "Rodzina 500 plus". Jeśli jesteś beneficjentem rządowego programu, to sprawdź też promocję dzięki której zyskasz 200 zł.

Dla osób zakładających konto osobiste w mBanku dostępna jest mLokata na Wejście. Tu można wpłacić od 500 do 10 000 zł i na okres 3 miesięcy uzyskać stawkę 3,5% w skali raku. Za prowadzenie konta nie zapłacisz ani grosza (bez warunków) jeśli wybierzesz eKonto w taryfie standard (bez wyrabiania karty). Ale zamiast otwierać konto dla samej lokaty... polecam alternatywną propozycję: za otwarcie konta w mBanku zyskać można do 1 000 zł (promocja dostępna jest do 18.12.2017 r.).

Na lokatę powitalną można załapać się również w Deutsche Banku, gdzie ulokujesz do 100 000 zł na okres 12 miesięcy ze stawką 3% w skali roku. Trzeba jednak pamiętać, że tu konto nie jest darmowe bez warunków. Trzeba bowiem albo posiadać saldo środków w Deutsche Banku (może być w tym lokata) na poziomie min. 50 000 zł, albo zapewnić co miesięczny wpływ na konto w wysokości 5 000 zł. Więcej na temat tej oferty pisałem tutaj.

Promocyjną lokatą 2,5% w skali roku na 3 miesiące kusi również Citibank. Tu dodatkowo oprócz odsetek do wzięcia jest jeszcze premia 2000 zł! Trzeba jednak pamiętać, że próg wejścia do tej promocji jest wysoki - trzeba bowiem posiadać min. 330 000 zł.

Grupa banków, które przy okazji promocyjnej lokaty chcą też skusić do założenia konta jest większa. Tak dzieje się jeszcze w Credit Agricole i Plus Banku... ale tutaj niestety o wiele trudniej o darmowe prowadzenie konta. Trzeba bowiem spełnić dodatkowe warunki zwalniające z opłat (wyjątkiem jest tylko 1 Konto w Credit Agricole, które bez karty prowadzone jest za 0 zł, ale to propozycja skierowana wyłącznie do osób w wieku 18-27 lat). W Credit Agricole można uzyskać 3% na 2-miesięcznej lokacie (dla kwoty do 50 000 zł), a w Plus Banku 4% na 3 miesiące (do 10 000 zł).

Lokaty mobilne


Po tymczasowo dostępnej ofercie promocyjnej lokaty mobilnej w Credit Agricole, zestawienie lokat tego typu powróciło do stanu z poprzednich miesięcy. Stawkę co najmniej 2,3% ciągle oferują 4 banki:
Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Eurobank*
1 miesiąc
3,50%
200 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
BZ WBK
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,25% (lub 2,5%)**
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

W każdym banku, by skorzystać z lokaty mobilnej, niezbędne jest posiadanie lub ściągnięcie aplikacji mobilnej, bo tylko tam możliwe jest złożenie stosownej dyspozycji. Założyć można tylko jedną lokatę tego typu. Można to też zrobić tylko raz, za wyjątkiem Banku Millennium, gdzie po zakończeniu jednej lokaty mobilnej zawnioskować można o jeszcze kolejną.

Najkorzystniejsze dla każdego


W tej części znajdziesz lokaty dla których nie trzeba spełniać warunku "nowego klienta". Choć coraz częściej zdarza się wymóg wpłacenia "nowych środków". Zwłaszcza przy lokatach na krótszy okres.

Lokaty kilkumiesięczne


Początek minionego miesiąca zaczął się świetnie. Idea Bank dawał 3% na lokacie bez warunków. Później Nest Bank systematycznie podwyższał oprocentowanie lokat dla nowych środków, aż doszedł do poziomu 3% na 3- i 6-miesięcznym depozycie. A pod koniec jeszcze Idea Bank wrócił z lokatami 3% (od 3 do 5 miesięcy), a ostatecznie nawet 3,15%.

A jakie są najkorzystniejsze lokaty krótkoterminowe na grudzień 2017 roku? Tu zacząć trzeba od Idea Banku, który oferuje wspomniane 3,15% w skali roku na Lokacie Noworocznej (ale to depozyt bardzo krótki, bo do 31.12.2017 r.). W tym samym banku na lokatach dla nowych środków uzyskać można do 3% w skali roku (na okres 3, 4 lub 5 miesięcy). Podwyższona stawka obowiązuje dla osób, które posiadają (lub dopiero założą) konto osobiste w Idea Banku. Dla tych, którzy na ten krok się nie zdecydują stawka wynosi 2,8%.

Nest Bank na lokatach dla nowych środków aktualnie proponuje stawki na poziomie 2,7% w skali roku na 6, 12 lub nawet więcej miesięcy. To także w wariancie z kontem osobistym. Bez konta osobistego jest o 0,2 punktu procentowego mniej (więc podobnie, jak w Idea Banku).

Do powyższych banków dobiec próbuje (choć ciągle robi to jeszcze małymi krokami) BGŻ Optima. Na 6-miesięcznej Lokacie Urodzinowej oferuje do 2,7% w skali roku (pod warunkiem wpłacenia nowych środków). Wysokość oprocentowania zależy od stażu klienta (a jest rzadkością, by banki doceniały lojalnych klientów). Najwyższa stawka należy się tym, którzy są klientami tego banku już od 6 lat. Jeśli staż jest krótszy, wtedy z automatu niższe jest oprocentowanie. Dla osób, które klientami BGŻ Optima stały się w tym roku oprocentowanie wynosi 2,4% w skali roku.

Lokaty długoterminowe


Najlepszą stawkę na 18 miesięcy oferuje Nest Bank. Dla "nowych środków" uzyskać można 2,7% w skali roku (w przypadku posiadania konta) albo 2,5% (bez konta).

Na dłuższy, bo 2-letni, okres najwyższe stawki można znaleźć w Nest Banku (2,7/2,5% - wyższe oprocentowanie obowiązuje dla posiadaczy konta). W Toyota Banku można załapać się na 2,6%, a w Idea Banku na 2,5% w skali roku.

Najkorzystniejsze oprocentowanie znaleźć można przy lokatach 3-letnich. Credit Agricole (dla posiadaczy konta) oferuje 3% w skali roku, a Idea Bank i Toyota Bank solidarnie po 2,75% w skali roku. Jednak wybierając tak długi okres ulokowania środków warto wziąć pod uwagę dwie kwestie: czy na pewno nie będą Ci potrzebne te środki (bo choć lokatę zawsze można zerwać to szkoda odsetek) oraz to czy w tak długiej perspektywie czasu oprocentowanie jednak nie wzrośnie? Jeśli tak by się stało to przy stałym oprocentowaniu lokaty te podwyżki Cię ominą.

Najlepsze konta oszczędnościowe


Tego typu konta ostatnio wróciły do łask i bankowcy coraz częściej także tutaj oferują promocyjne oprocentowanie. Są jednak 2 powszechnie stosowane warunki. Albo trzeba być nowym klientem, albo (co już jest wymogiem o wiele prostszym do spełnienia) wpłacić nowe środki.

Najwyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w grudniu 2017 r. oferuje Orange Finanse. Z oferty skorzystać mogą zarówno nowi klienci, jak i obecni. Nieco różni się jednak oprocentowanie, bo odpowiednio uzyskać można 3,6% oraz 3,5% w skali roku (różnica jest więc niewielka). Z promocyjnej stawki można korzystać przez 6 miesięcy, ale jedynie do 10 000 zł. W przypadku nowych klientów niezbędne jest wykonywanie co miesiąc płatności kartą na sumę min. 300 zł. Dla obecnych klientów wymogi są już inne - więcej na ten temat pisałem tutaj.

Stawkę 3% nawet do 50 000 zł uzyskać można w T-Mobile Usługi Bankowe. Propozycja dostępna jest dla nowych klientów, którzy w banku tym nie posiadają konta osobistego co najmniej od 1.04.2017 r. Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowanie jest też właśnie otwarcie takiego konta, ale to się opłaca, bo można z nim zyskać do 150 zł.

Ostatni stopień podium wśród banków oferujących najlepsze oprocentowanie kont oszczędnościowych zajmuje Getin Bank. W tym przypadku zyskać można 2,7% w skali roku przez okres 122 dni i dla kwoty nawet 200 000 zł. Trzeba jednak wpłacić "nowe środki" i posiadać (lub założyć) konto osobiste. By było ono darmowe wystarczy wykonać min. 1 płatność kartą (lub BLIKiem) na dowolną kwotę.

Deutsche Bank na Koncie Oszczędnościowym Plus oferuje 2,55% do 100 000 zł przez okres 4 miesięcy. A kolejne aż 5 solidarnie proponuje 2,5% w skali roku. Takie propozycje znaleźć można w Alior Banku, Banku Millennium, BGŻ OptimaEurobanku i ING Banku Śląskim. Różne są jednak okresy obowiązywania tych stawek, jak i maksymalne kwoty jakie można na tych warunkach ulokować. W przypadku pierwszych trzech banków liczy się wpłata "nowych środków", zaś w Eurobanku trzeba być nowym klientem. Szczegóły znajdziesz w poniższej tabeli:
Bank
Konto
Oprocentowanie
Kwota objęta promocyjną stawką
Okres obowiązywania oprocentowania
Dostępność promocji
Orange Finanse
3,6%/ 3,5% (dla nowych/ dla obecnych klientów)
do 10 000 zł
6 miesięcy
do 1.02.2018 r. / do 31.12.2017 r.
T-Mobile Usługi Bankowe
3,0%
do 50 000 zł
92 dni
do 31.12.2017 r.
Getin Bank
2,7%
do 200 000 zł
122 dni
do 17.12.2017 r.
Deutsche Bank
2,55%
do 100 000 zł
4 miesiące
do odwołania
Alior Bank

2,5%
do 100 000 zł
4 miesiące
do odwołania
Bank Millennium
2,5%
do 100 000 zł
92 dni
do 13.01.2018 r.
ING Bank Śląski
2,5%
do 100 000 zł
4 miesiące
do 28.02.2018 r.
BGŻ Optima
2,5%
do 100 000 zł
do 25.01.2018 r.
do 25.01.2018 r.
Eurobank
2,5%
do 30 000 zł
3 miesiące
do odwołania

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na grudzień 2017 r. opisane w powyższym przeglądzie oferowane są przez banki objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. To oznacza, że nawet w przypadku czarnego scenariusza (jakim byłoby bankructwo banku) odzyskasz 100% swych oszczędności do kwoty będącej równowartością 100 000 euro.

Jeśli chcesz wyliczyć jaki zysk przyniesie Ci dana lokata lub konto oszczędnościowe, skorzystaj z prostego w obsłudze kalkulatora odsetek, który przygotowałem dla Czytelników bloga. W sytuacji gdy masz jakiekolwiek pytania dotyczące lokat, zachęcam do zapoznania się z poradnikiem: Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć.

Przedstawiony stan lokat i kont oszczędnościowych w powyższym wpisie aktualny na dzień 1.12.2017 r.

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:

50 komentarzy:

 1. Szkoda że Idea nie dała teraz nic bez warunków. Lokata skończyła mi się dzisiaj i nie wiem za bardzo co z tym zrobić. Myślę o KO w TMUB ale mam 55k zł więc ciut za dużo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W idea banku jest lokata świąteczna na 3,15%

   Usuń
  2. Ale jedynie do końca miesiąca - wabik :)

   Usuń
  3. Neobank daje 3,2%
   Trzeba założyć portfel depozytowy, ale to coś jak konto w Smart.

   Usuń
  4. Żaden wabik. Ja nawet się cieszę bo połączę sobie kilka lokat które kończą mi się w różnych terminach.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 3 grudnia 2017, 13:33

   Konto w Smart? Przecież Smart Bank już nie istnieje i został zastąpiony przez Nest Bank.

   Usuń
  6. Neobank ciekawa oferta na tle konkurencji, nikt na duże kwoty nie daje takiego oprocentowania i dla starych klientów to juz rewelacja, IB zawiódł i myślę, że w nowym roku będzie kiepsko u nich z lokatami, a nie ma co liczyc że coś dadzą więcej.

   Usuń
  7. Dlaczego uważasz, że oprocentowanie lokat w Idea będzie maleć? Masz jakieś informacje? Pytam poważnie.

   Usuń
 2. W temacie dobrego oprocentowania to rozmowa kończy się w praktyce na Idea Banku i Nest Banku. Ewentualnie jeszcze na BGŻ Optima. Reszta banków generalnie oferuje oprocentowanie na poziomie którego się traci przy obecnej inflacji.

  Kiedyś rywalizacja na lokaty była większa. Pamiętają ci którzy korzystali z Meritum, Getin Online czy Idea Online. To były czasy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak niby można stracić na lokacie ze stałym oprocentowaniem?

   Usuń
 3. Założyłam konto w mBanku w promocji "eKonto z BONUSEM", czy łapię się na lokatę na wejście - 3,5%? W bankowości internetowej nigdzie nie widzę tej oferty ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To lokaty nie założysz. Bo albo konto z lokatą (odrębny wniosek) albo konto z promocją. Było o tym w innym wątku tu na forum.

   Usuń
 4. Dzień dobry,
  czytam (i podziwiam!) ten blog od kilku tygodni. Czy myśleli państwo o wpisie zestwiającym programy moneyback różnych banków?

  pozdrawiam serdecznie,
  Paweł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa. Wpis o moneybackach co jakiś czas pojawia się na blogu (ostatni znaleźć można tutaj), ale te propozycje dość dynamicznie się zmieniają i w sumie dość niewiele jest takich, które są stałą ofertą.
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. A co do Idea Bank, to założenie konta, aby załapać się na lokatę noworoczną, to chyba żaden kłopot, tym bardziej, że nie ma żadnych opłat za nie. A procent na tej lokacie całkiem kuszący. Ja osobiście skorzystałam z tej oferty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. popieram. założenie konta w Idea Banku to żaden problem i jest darmowe.

   Usuń
  2. Chciałem założyć konto w oddziale Idea Bank w piątek, to powiedzieli, żeby przyjść w poniedziałek, a spytałem się czy nie można dzisiaj, może będzie można, ale trzeba poczekać z minimum z 2 godziny. To nie wiem czy to nie jest żaden problem.

   Usuń
  3. A po co fatygować się do oddziału, za pomocą komputera i internetu założenie u nich konta zajęło niecałe 5 min :) Bez większej fatygi i wychodzenia z domu :)

   Usuń
  4. Poza tym zawsze możesz zgłosić ten fakt do ich centrali, że tak Cię potraktowali. Podając oddział.

   Usuń
  5. W oddziałach raczej w planach sprzedażowych nie mają RORów ale kredyty dla przedsiębiorców są na pierwszym miejscu więc mają zlewkę. Otwórz przez internet bo można przelewem. A jak masz już dostęp do bankowości to konto założysz tam.

   Usuń
  6. Zakładasz przelewem z innego banku. Nigdy nie zakładam konta w placówce.

   Usuń
  7. Założenie konta przelewem z innego banku jest możliwe tylko wtedy, gdy konto źródłowe nie było zakładane przelewem.

   Jak to tylko możliwe, to zakładam konto w oddziale lub kiosku do uprzednio złożonego wniosku - to pozwala uniknąć problemów z kurierami. Ponadto są takie banki, w których założenie konta przelewem jest niemożliwe.

   Usuń
  8. Przelew musi być z konta zweryfikowanego. Mogło być otwarte przelewem ale później tożsamość musiała zostać potwierdzona.

   Usuń
  9. w IB ludzie pozakładali RORy, a oni zmniejszyli oprocentowanie lokaty haha to się nazywa bezproblemowy bank.

   Usuń
  10. Co wspólnego ma zakładanie ROR-ów do oprocentowania na lokatach? Zresztą, Idea ma i tak jedne z najlepszych lokat na rynku!

   Usuń
  11. To że w Idea Banku dla posiadaczy konta dawali wyższy procent ale już tego nie robią. Są lokaty jak Skarbonka plus ale oprocentowanie spadło.

   Usuń
  12. Oczywiście, że już nie dają, bo ta promocja została zakończona. Konto Idalne jest ponadto bezwarunkowo darmowe, a karta wydawana do niego też jest niezdroga :)

   Usuń
 6. Nest bank dla nowych srodkow dawał 3% do pol roku

  OdpowiedzUsuń
 7. Mr. Złotówa, w rankingu powinno znaleźć się też konto oszczędnościowe w ING Banku Śląskim, bo od 1 grudnia w ofercie "Bonus na start" i "OKO Bonus" daje 2,5% przez 4 miesiące (liczone od otwarcia konta).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uzupełnione. ING Bank Śląski już od tak dawna utrzymywał swoje 2%, że aż zmiana umknęła ;) Dzięki za info!

   Usuń
 8. A gdzie jest neobank z 3,2 i 3% na 3 miesiące?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co to za bank? Pewnie jakiś kolejny SKOK bez gwarancji BFG.

   Usuń
 9. Jak długo czeka się na weryfikację wniosku o lokatę bezkarną w Optimie? Wczoraj rano złożyłam i cisza.

  OdpowiedzUsuń
 10. Eurobank ma wyjątkowo słaby wabik dla nowych klientów w postaci KO Ekstra Zysk jedynie na 2,5% - dla obecnych klientów z wpływem dochodów to 1,40% a dla klientów bez wpływu dochodu to 0,65% - czy to nie jest żałosne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ING ma 0,7% a Pocztowy nawet 0,4% na KO :)

   Usuń
 11. Niestety w Idea Banku po cięciu oprocentowania na lokacie Noworocznej przyszedł też czas na lokatę na nowe środki i na lokatę Skarbonka Plus :(

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzisiaj, 06.12.2017 lokata NOWOROCZNA w Idea Bank już za 2,50%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz jest już na 2% i zostało jedynie 21 dni.

   Usuń
 13. Wszystko ładnie pięknie, ale gdzie jest najlepsze KO, ale nie dla nowych klientów? Lepsze niż obecnie w Nest 1,2% i możliwość posiadania więcej, niż jednego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz na myśli to w GNB na 2,7%?

   Usuń
  2. W BGŻ Optima albo w Millennium. Tylko trzeba pilnować by w odpowiednim momencie wypłacać żeby później znów wpłacać jako nowe środki.

   Usuń
  3. A konkretnie, to w którym momencie należy to zrobić w Optima?

   Usuń
  4. A czy BGŻ oferuje otwarcie konta z jakąś promocją, czy można na to liczyć i nie zakłądać? Albo kiedy ostatnio promocja była? Bo szkoda tracić status nowego ;), również w Millenium zamknąłem konto w maju i nie wiem, czy nie szkoda otwierać bez promocji.

   Usuń
  5. W Optima była promocja bardzo bardzo dawno temu. Dawali 50 zł.

   Usuń
 14. Słabo grudzień wygląda. Spadek oprocentowania w Nest, Idea :-/

  OdpowiedzUsuń
 15. Idea: lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS - 6 mies. @ 2,75%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Wpis przedstawia stan na 1.12.2017 r. Aktualne stawki można znaleźć w rankingu lokat.

   Usuń
 16. Lokatę mobilną w BZ WBK można założyć jedną czy więcej da radę?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...