Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Robot finansowy Blue Media - czyli metoda na 100 zł zwrotu za rachunki domowe

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

29.06.2015

Robot finansowy Blue Media - czyli metoda na 100 zł zwrotu za rachunki domowe

Chcesz płacić mniej za faktury? Płać mniej z robotem.

W bankobraniu zarabiamy na zwrotach od płatności kartą, odbieramy premie i nagrody za skorzystanie z kont, lokat czy kart kredytowych. Dość ciężko zyskać jednak przy okazji opłacania faktur za media. A potencjał jest tu spory - płacimy za prąd, gaz, telewizję, Internet czy telefon. Nieraz to spore kwoty. No i jest sposób by zaoszczędzić przy tej okazji.

Czytelniczka Magda podrzuciła (za co ogromne dzięki!) informację o robocie finansowym. Nazwa jest enigmatyczna. Ale rozwiązanie to daje spore zyski.

Robot finansowy to konto do automatycznych rozliczeń faktur za media, a także do doładowań telefonów czy wykonywania przelewów ekspresowych. Za propozycją stoi Blue Media - znana już pewnie wielu Czytelnikom - firma obsługuje już bowiem przelewy ekspresowe BlueCash, a z jej usług korzysta niejeden bank.

Ze zwrotu za opłacane faktury za media korzystać mogą nieliczni - BZ WBK właścicielom Konta 1|2|3 zwraca od 1 do 3% za wybrane rodzaje mediów. Credit Agricole osobom, które założyły (albo do jutra jeszcze założą) konto w promocji wypłacany jest zwrot 5% za rachunki, ale nie więcej niż 16,67 zł netto miesięcznie i przy spełnieniu szeregu dodatkowych warunków.

W przypadku robota finansowego w promocji "100 PLN zwrotu kasy" jest łatwiej. Zgodnie z regulaminem promocji:
"W okresie trwania Promocji Organizator przekaże na saldo użytkownika kwotę w wysokości 5% kwoty brutto zrealizowanej, przez Uczestnika, usługi doładowania telefonu lub płatności za rachunek" a "Kwota (zwrotu - przyp. Mr. Złotówa) wynosi 5% kwoty transakcji, nie więcej jednak niż 25 zł od pojedynczej transakcji"
Czyli dopiero przy opłacanej fakturze na kwotę ponad 500 zł dostaniesz zwrot 25 zł i nie więcej. Przy mniejszych kwotach opłacanych faktur, jak i przy doładowaniach telefonu dostaniesz dokładnie 5%. Łącznie w ramach promocji można zyskać do 100 zł. Akcja naliczania zwrotów jest dostępna już od kilku miesięcy i obowiązuje do odwołania.

Graficznie wygląda to tak:
O tym, o czym należy pamiętać to fakt, że zwroty naliczane są wyłącznie za "płatności za fakturę pobraną przez Organizatora z elektronicznego biura obsługi klienta („EBOK”) w wyniku przekazania Organizatorowi przez Uczestnika danych dostępowych do EBOK lub pobraną poprzez aplikację udostępnioną Uczestnikowi przez Organizatora", a taka opcja możliwa jest dla 26 dostawców.

W chwili obecnej listę dostawców tworzą: Orange, Play, Plus, T-mobile, Njumobile, Limes, Multimedia, Vectra, UPC, Inea, Netia, Dropss, Energa, Tauron, RWE, PGE Zamość, PGNiG (Dolny Śląsk, Górny Śląsk, Karpacki, Mazowiecki, Pomorze, Wielkopolski), MPWiK (Warszawa, Wrocław), PEWiK Gdynia oraz SM Wrocław - Południe.

W uzyskiwaniu zwrotów łatwiejszą z opcji może być więc doładowanie telefonu. Opcja ta korzystniej wygląda też w cenniku usługi. Za doładowania telefonu nie poniesiesz dodatkowych kosztów. Przy płatnościach za rachunki tylko do jutra nie zapłacisz ani grosza, ale od 1.07.2015 r. 1.08.2015. r. (promocję wydłużono) opłata wynosić będzie 1 zł (choć płacąc za fakturę np. 160 zł, zyski i tak są spore: zwrot 8 zł - opłata 1 zł = 7 zł zysku).

Szczegółowo cennik robota finansowego wygląda tak:

Skorzystaj z robota finansowego, aktywuj swoje saldo w serwisie (Moje konto > Saldo: aktywuj) i zyskaj 100 zł zwrotu - załóż konto.

38 komentarzy:

 1. Nareszcie coś na rachunki! Świetnie. Szkoda tylko, że 100 zł oddają, a nie więcej. Ale dobre i to :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stara zasada: jak dają to brać! :) Więc zakładam i na siebie, i na żonę.

   Usuń
 2. Zobaczymy co zrobi BZ WBK, czy w końcu łaskawie wypłaci zwrot doładowania. Jeśli nie to przerzucam się na robota :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie zwrot z BZ WBK już na koncie :)

   Usuń
  2. u mnie tez dzsiaj dotarl zwrot

   Usuń
  3. zwrot za doladowanie w czerwcu czy z maja jeszcze ?

   Usuń
  4. Wczoraj dostałem zwrot 50zł za majowe doładowanie.

   Usuń
 3. Jakoś nie przemawia do mnie taka usługa, jeżeli ma ona polegać na pobieraniu przez "robota" danych z EBOK dostawców usług. Nigdy nie ma pewności, jakie dane osobowe Blue Media uzyska w ten sposób i co dalej będzie się z nimi działo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może miałbym opory gdyby stała za tym inna firma. Ale z przelewów BlueCash korzystam od samego początku, jak się pojawiły - bez żadnych problemów, zawsze sprawnie działa; firma ma umowy na obsługę banków, więc raczej o reputację musi dbać.

   Usuń
 4. Limit do 25 zł dotyczy jednej transakcji? Rozumiem, że całe 100 zł zwrotu mogę wyrobić nawet w jeden dzień ale z różnych transakcji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. maks. 25 zł miesięcznie, czyli 100 w cztery miesiące

   Usuń
  2. skąd 25 zł/mies.?? W regulaminie nie ma o tym mowy. Jest o limicie 25 zł od jednej transakcji, ale ograniczenia miesięcznej sumy zwrotów nie widzę.

   Usuń
 5. Link do przekierowania nie działa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to był chwilowy problem? U mnie działa - sprawdzałem na Chrome, Internet Explorer i Operze. Nikt też nie zgłaszał problemu. Jeśli nic się nie zmieni, wyczyszczenie coockies powinno pomóc.

   Usuń
 6. Przedłużyli "bezpłatność" do końca lipca.

  OdpowiedzUsuń
 7. Numer kontaktowy na stronie bm.pl nie odpowiada i nie ma informacji, jak usunąć założone konto. Nie podoba mi się to!
  I jeszcze jedno pytanie - skąd pochodzą pieniądze, z których zwracanych jest 5% wartości transakcji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też dzwoniłem. Odebrali ale po jakieś minucie oczekiwania. Konto można usunąć wysyłając maila na adres kontakt@bm.pl
   A skąd pochodzą pieniądze?? Nie do końca rozumiem pytanie.

   Usuń
 8. Witam ale w jakiej postaci jest naliczany zwrot,na koncie blue media? i czy mogę go wypłacić czy np. użyć tylko na doładowanie telefonu czy może przelew do osoby prywatnej?
  Druga sprawa zwrot ten to 100 zł maksymalnie na jednego użytkownika na koncie,czy max 100 zł w miesiącu?
  Brakuje mi tych informacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stówkę możesz wyjąć max, a jak szybko to zrobisz to zależy od Ciebie. Zwroty dopisywane są do salda i możesz z nimi zrobić co chcesz - przelać, wykorzystać na doładowanie itp.

   Usuń
 9. Mnie już udało się zebrać 25 zł za ten miesiąc. Dane z BOK pobierane są dla naszej wygody. Nie trzeba z nich korzystać, można samemu wprowadzić informacje, ale automat pobierze konkretną kwotę np. uwzględniając odsetki za zwłokę lub nadpłatę. Dla mnie najciekawsze jest to, jak wygodnie widać prognozę wydatków na najbliższe miesiące.
  Najciekawsze że można osiągnąć podwójny zwrot. Płatności można dokonać przez kartę debetową, czyli zystać 5% od BM.pl plus moneyback z naszego banku

  OdpowiedzUsuń
 10. Odpowiedzi
  1. Na to wygląda. Link nie działa. Napiszę zapytanie i postaram się ustalić co się dzieje.

   Usuń
  2. Kampania zakończona. Chyba cieszyła się aż za dużym wzięciem ;)

   Usuń
 11. Przedłużono:
  "PROMOCJA płatność za rachunki za 0 PLN do końca 2015"

  OdpowiedzUsuń
 12. Hello : )
  To jak jest faktycznie promocja jest już zakończona czy nadal trwa do końca 2015 ?
  Pozdawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelewy są darmowe do końca roku. Na to jest promocja. Ale czy nowym nadal przysługuje zwrot 5%? Nie wiem.

   Usuń
 13. Czy za transakcje kartą bm.pl pobiera opłatę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pobiera opłaty do odwołania

   Usuń
  2. Nie pobiera opłaty do odwołania

   Usuń
 14. Może mi ktoś wyjaśnić w jaki sposób ręcznie zapłacić rachunek przy użyciu karty kredytowej? Wprowadziłam wszystkie dane, chcę opłacić rachunek, a pojawia mi się tylko opcja płatności przelewem. Przelewem to ja mogę i ze swojego banku, a chcę kartą, żeby wyrobić limity, tylko jak ( i czy w ogóle się da) to zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy przy ręcznym wprowadzeniu (manual) można, bo zwrot 5% jest tylko przy automacie. Wprowadziłem to jakoś w czerwcu-lipcu ub.r. i wtedy wśród metod płatności była karta. Teraz z automatu pobiera mi co miesiąc z zapisanej już karty.

   Usuń
 15. Z tego co widzę to kartą można opłacać tylko te płatności, do których podane są hasła do bok-ów. Zwykłych płatności np. za czynsz nie można opłacić kartą, a jedynie przelewem. Jeśli ktoś ma inne informacje to bardzo proszę o sprostowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. zaraz mnie coś trafi - też mieliście problemy z połączeniem konta z t-mobile??? :2#$!@$@!$!@$! :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś wspominał, że trzeba zmienić sposób logowania

   Usuń
 17. czy tez macie problemy z robotem?
  Mam platnosc na dzis, na ich stronie komunikat "oczekuje na wplate"
  platnosc automatyczna z karty, srodki na karcie zapewnione.
  na maila z pytaniem co sie dzieje, odpisali ze przekazali sprawe do dzialu technicznego i na tym cisza.
  co miesiac mam z nimi jakies problemy
  wy tez czy tylko ja mam pecha?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja dzisiejsza płatność też wisi jako "oczekuje na wpłatę"

   Usuń
  2. Niezmiennie u mnie płatność nadal oczekuje :( A dotąd nie było żadnych problemów.

   Usuń
 18. Korzystam z bm.pl od początku jak wcześniej było jeszcze bluecash.Wcześniej było ok teraz ciągłe problemy techniczne i opóźnienia czy to w przelewach czy płatnościach.Zlecam przelew o godzinie 16 i mają średnio co 2 miesiąc problem żeby wysłać przelew za fakture w terminie zlecenia.Zwykle ok 1 dnia roboczego obracają pieniędzmi.Nie opłacalne już.Wole zlecić w banku przelew o 16 i mieć pewność,że o 11 następnego dnia będzie u odbiorcy.Przestrzegam na przelewy robione w piątek wieczorem na większe sumy nigdy w piątek nie dochodzą.Są w poniedziałek rano.Zaczęła się Polska kombinacja a zapowiadało się pięknie.Do 2014r.dawałam 10/10 teraz daje 3/10 przelewy przez Blue Media nie są tak pewne jak kiedyś.Szkoda...

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...