Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Darmowe konto walutowe euro: Smart Konto EU

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

8.06.2015

Darmowe konto walutowe euro: Smart Konto EU

Konto walutowe bez opłat za prowadzenie, kartę, przelewy walutowe i bankomaty w strefie euro.

Bankobranie to przede wszystkim zarabianie na bankach, ale też - w wersji minimalistycznej - przynajmniej niepłacenie za produkty i usługi bankowe. Przed sezonem wyjazdów zagranicznych (urlopy, praca sezonowa) prześwietlam darmowe konto walutowe w walucie euro.

W poszukiwaniu bezwarunkowo darmowych produktów bankowych, opisywałem już konto osobiste w Banku Smart oraz kartę kredytową Simplicity w Citibanku. Produkty te możecie od teraz znaleźć w strefie za 0 zł, dedykowanej właśnie podstawowym produktom bankowym, które nic nie kosztują. Niestety takich propozycji jest coraz mniej.

W otrzymywanych od Was wiadomościach padają jednak też zapytania o rachunki walutowe. Dziś przyszedł więc czas na opis bezwarunkowo darmowego konta w walucie euro. Tu podobnie jak w przypadku konta osobistego jest to oferta Banku Smart. Jako "młody" bank, Smart Bank stara się przyciągać nowych klientów brakiem opłat. Oby taki stan trwał jak najdłużej, bo w chwili obecnej główne cechy Smart Konta EU wyglądają bardzo dobrze:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za przelewy europejskie SEPA
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej
 • 0 zł za wypłaty w bankomatach w strefie euro
Wszystko powyższe dostaniesz bez warunków. Czyli z konta i karty możesz korzystasz jak zechcesz. Czy będziesz robić to aktywnie, czy karta będzie leżała w szufladzie to nie ma to znaczenia, bo nie zapłacisz nic. 

Idealnie? No prawie, bo jest jeden haczyk dotyczący karty płatniczej (jej wizerunek znajduje się obok). Jeśli będziesz posiadać tylko jedną kartę do rachunku osobistego w Banku Smart to faktycznie nie zapłacisz ani za jej wydanie, ani za posiadanie. Ale jeśli oprócz karty do konta walutowego, będziesz posiadać też kartę do konta prowadzonego w PLN, wówczas pojawi się opłata za wydanie, a później opłata roczna w wysokości 5 euro. Stanie się tak wyłącznie w przypadku posiadania karty do konta złotówkowego. Aby nie płacić nic, konfiguracje kont i kart mogą być różne:

Smart Konto PLN
Smart Konto EU
Opłata roczna
Posiadasz konto
Nie posiadasz karty
Posiadasz konto
Nie posiadasz karty
0 zł
Lub

0 zł
Posiadasz konto
Nie posiadasz karty
Posiadasz konto
Posiadasz kartę
lub

0 zł
Posiadasz konto
Posiadasz kartę
Posiadasz konto
Nie posiadasz karty
lub

0 zł
Nie posiadasz konta
Nie posiadasz karty
Posiadasz konto
Posiadasz kartę
lub

0 zł
Nie posiadasz konta
Nie posiadasz karty
Posiadasz konto
Nie posiadasz karty

Mankamentem w przypadku uzyskiwania wpływów w walucie obcej może być brak placówek banku, a tym samym brak możliwości obsługi gotówkowej dla waluty. Aczkolwiek w większości przypadków gdy zarabia się w walucie to wymienia się ją na złotówki.

Bank Smart chwali się przy tym możliwością wymiany waluty bo kursie przyzwoitszym niż te, które zwyczajowo znamy z banków:
"Wraz z uruchomieniem banku europejskiego przygotowaliśmy dla posiadaczy SMART Konta EU możliwość swobodnej wymiany EUR↔PLN po wyjątkowo korzystnym kursie. Nasza usługa pozwala obniżyć koszty niekorzystnych przewalutowań. Dajemy nawet 10-krotnie mniejszą różnicę między kursem sprzedaży, a kupna waluty w porównaniu do standardowych tabel kursowych w bankach tradycyjnych. Najlepsze warunki przewalutowań dzięki usłudze, w godzinach 9:00-17:00"
Zapewne jest to wygodne  rozwiązanie, by walutę wymieniać od razu w banku, ale trzeba pamiętać, że i tak korzystniejsze kursy uzyskamy chociażby w kantorach internetowych. Dodatkowo od czerwca usługa ta w Banku Smart będzie płatna - opłata wyniesie 0,3 euro miesięcznie, a sama aktywacja kosztować będzie jednorazowo 1 euro. Warto więc konto założyć jeszcze teraz, gdy do 1.08.2015 r. bank nie pobierze tej opłaty. Później usługa będzie włączana z automatu, co spowoduje też naliczenie wspomnianej opłaty aktywacyjnej.

Po złożeniu wniosku o otwarcie konta umowę można zawrzeć w wybrany sposób: przelewem weryfikacyjnym (1 grosz albo 1 euro) lub podpisując umowę za pośrednictwem kuriera.


Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

12 komentarzy:

 1. Miesiąc temu zacząłem pracę w Niemczech. Założyłem właśnie to konto i póki co nie narzekam. No poza tym, że infolinia kończy pracę o g.20 i nie mam czasu do nich się dodzwonić. Szczególnie przydatne są darmowe bankomaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mr. Złotówa dzięki za wysłuchanie mej prośby i artykuł na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też bardzo dziękuję! Miałam pisać z prośbą o analizę kont walutowych a tu proszę! Jeszcze raz bardzo dziękuję.

   Usuń
 3. w kantorze alior mozna mieć karty walutowe za 0 zł (ale darmowe wypłaty z bankomatów) a w tmobile usługi bankowe też za 0zł ale ich wyrobienie kosztuje zdaje się 5zł od jednej. Natomiast kursy walut w smart banku są bardzo wysokie w porównaniu do takich jak w kantorze alior, cinkciarzu czy walutomacie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspomniane konta należą do lepszych, aczkolwiek mają swe minusy.

   W przypadku Alior Banku przelew kosztuje 0 zł (ale powyżej "Licznika" 5 zł), karta jest darmowa (ale pod warunkiem wykonania transakcji), a w zagranicznych bankomatach można wypłacić gotówkę bezpłatnie tylko raz w miesiącu (każda kolejna to 9 zł opłaty).

   W przypadku T-Mobile opłata za wydanie, jak i wznowienie karty do konta walutowego to 10 zł.

   Usuń
 4. A polecicie jakieś konta i karty na zakupy w USD?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu full-darmowego nie ma. Przynajmniej nie znalazłem. Najlepiej chyba wypada T-Mobile Usługi Bankowe - darmowe prowadzenie, kartę mam aktualnie za darmo, ale przy wznowieniu pobiorą 10 zł. Teraz przy otwarciu za kartę zapłacisz też dychę.

   Usuń
 5. Czyli chcąc założyć to konto "na wakację" opłacam tylko koszt przewalutowania? wszystkie bankomaty są darmowe? dzieki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. a co jeśli chcę tego konta użyć tylko do wymiany waluty np. w Walutomacie? W jaki sposób mogę zrobić depozyt w Smart Banku tak by nie narażać się na dodatkowe koszty?
  Jakie konto byście mi polecili w takiej sytuacji? :) Ostatnio założyłem konto w Euro w T-mobile, ale wpłaty w walucie można robić tylko poprzez przelewy z innego konta :) Pozdrawiam i dzięki wielkie za ewentualne odpowiedzi!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z banków które mają obsługę gotówkową i dość dużą sieć oddziałów z kasami to w sytuacji gdy wystarczy Ci samo konto bez karty, najlepsze bo bez warunków za 0 zł będzie konto walutowe w ING lub Millennium (ale pod warunkiem, że otworzysz w Millenet)

   Usuń
 7. Warunki na pierwszy rzut oka całkiem w porządku. Szkoda, że warunki w bankach komercyjnych odnośnie kont walutowych są żałosne bo mało osób je zakłada. No nie we wszystkich, z tego co pamiętam Deutsch Bank miało podobną ofertę jakiś czas temu, nie wiem czy jest tak nadal. W każdym razie bardzo ciekawy artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 8. Warunki na pierwszy rzut oka całkiem w porządku. Szkoda, że warunki w bankach komercyjnych odnośnie kont walutowych są żałosne bo mało osób je zakłada. No nie we wszystkich, z tego co pamiętam Deutsch Bank miało podobną ofertę jakiś czas temu, nie wiem czy jest tak nadal. W każdym razie bardzo ciekawy artykuł.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...