Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe - lipiec 2015. Ranking

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

30.06.2015

Najlepsze lokaty bankowe - lipiec 2015. Ranking

Najnowszy ranking i przegląd lokat na lipiec.

Masz trochę właśnie odłożonych oszczędności albo kończy Ci się wkrótce lokata? Z nadzieją wyglądasz dobrej nowiny oraz w miarę przyzwoitego oprocentowana? Mam tak samo. Też szukam najlepszych lokat - dlatego przeglądam strony wszystkich banków, by znaleźć najlepsze lokaty.

Efekt tej pracy to ranking lokat, który w całości prezentuję tutaj.

Jak co miesiąc przejrzałem ofertę depozytów w 32 bankach. W każdym z nich wybrałem to co najlepsze:

Ale nie wszystko złoto co się świeci. Wiele z tych lokat to propozycje wyłącznie dla nowych klientów i dla mniejszych kwot. Poniższy przegląd oczywiście opisuje te propozycje, ale obejmuje również lokaty dla osób, które nie spełniają kryteriów "nowego klienta", jak i dysponują zasobniejszym portfelem. Z tych okazji warto korzystać, gdyż szybko ich ubywa - zresztą powyższy wykres też pokazuje tendencję: względem początku czerwca jedynie jeden bank podniósł oprocentowanie, a aż dziewięć obniżyło stawki dla swych najlepszych depozytów.

Lokaty bankowe bez haczyków


Obecnie jest dostępne kilka lokat, które dają 4% w skali roku. Jeden bank oferuje nawet 5%. W każdym przypadku trzeba jednak założyć konto osobiste, którego utrzymanie nieraz wymaga aktywności celem uniknięcia opłat. Wyjątkiem jest w tym przypadku Lokata Happy. To lokata powitalna dla nowych klientów Idea Banku. Na trzy miesiące można ulokować kwotę od 1 000 do 10 000 zł, która będzie pracować na poziomie 4% w skali roku. Plusem propozycji jest brak wymogu otwarcia konta czy skorzystania z innych produktów banku. Z otwarciem lokaty zyskasz za to dostęp do bankowości internetowej, dzięki czemu pojawi się możliwość dysponowania lokatą.

Bez zakładania konta z najlepszych lokat w Banku Smart i Getin Online skorzystać mogą nowi klienci tychże banków. W przypadku pierwszego z nich Smart Lokata na Powitanie dostępna jest w kilku wariantach: najwyższe oprocentowanie da depozyt 2- lub 3-miesięczny (3,5% w skali roku), a nieco mniej - bo 3,25% - w opcji 1-miesięcznej. Ulokować możesz w ten sposób od 1 000 do 10 000 zł.

Z kolei w Getin Online dwumiesięczna Lokata Start dostępna jest od 500 zł (maksymalny pułap to również 10 000 zł). Na tym dwumiesięcznym depozycie zyskasz 3,5% w skali roku również wyłącznie jako nowy klient.

[Aktualizacja: Dzień 1.07. ale dopiero w okolicach południa, przyniósł jeszcze jedną świetną ofertę! To Lokata Wakacyjna z oprocentowaniem aż 4,5% w skali roku. Skorzystać można z niej za pośrednictwem Expander - depozyt zakładany jest w Meritum Banku.]

Najlepsze lokaty dla większych kwot


Wiele promocyjnych lokat (jak te wymienione wyżej) dostępne są wyłącznie dla kwot do 10 000 zł. Jeśli Twe oszczędności są wyższe, znaleźć wysoki procent jest trudno. Ale jest to możliwe.

Dla kwoty do 100 000 zł najlepiej w chwili obecnej wypada Lokata Bezkarna w BGŻ Optima. To propozycja dla nowych klientów, jak i dla osób, które co najmniej od 12 miesięcy nie posiadają rachunku w BGŻ Optima. Twoje oszczędności na lokacie procentować będą na poziomie 3,2% w skali roku przez okres trzech miesięcy. Zaletą tej oferty jest możliwość zerwania lokaty w dowolnym momencie bez utraty odsetek (zostaną one naliczone proporcjonalnie do okresu utrzymywania środków na depozycie). Gdy złożysz wniosek o lokatę, bank założy również bezwarunkowo darmowy rachunek oszczędnościowy. Służy on obsłudze lokaty, ale daje też możliwość ulokowania dodatkowych oszczędności z przyzwoitym oprocentowaniem jak na tego typu konta - 3% w skali roku (dla kwoty do 100 000 zł).

Jeśli dysponujesz środkami od 100 000 do 350 000 zł to zdecydowanym liderem najwyższych stawek oprocentowania jest Lion's Bank - to oddział Idea Banku dedykowany do obsługi klientów zamożnych. Jako nowy klient banku możesz skorzystać z 3-miesięcznej Lokaty Welcome z oprocentowaniem 3,5% (jeśli w celu jej otarcia pofatygujesz się na spotkanie w oddziale) albo Lokaty Welcome Online ze stawką 3,25% w skali roku. Tu już sama nazwa sugeruje, że depozyt założysz przez Internet - co jest rozwiązaniem wygodnym, ale dla niektórych też i bez alternatywy, bo placówki banku znajdują się wyłącznie w kilku największych miastach.

Najprecyzyjniej wyliczoną kwotę, bo ni mniej, ni więcej niż 200 000 zł musisz posiadać do założenia Lokaty na Otwarcie w Noble Banku. Uzyskasz tutaj 3,5% w skali roku na okres dwóch miesięcy.

Coś dla tych, którzy wykorzystali już wszystkie promocje


Co gdy w każdym z powyższych banków już dane było Ci lokować swe oszczędności i nie załapujesz się na promocyjne lokaty? Wtedy zostają nielimitowane zasadami "nowy klient" czy "nowe środki" takie lokaty, jak Lokata Rentierska Gold w Noble Banku (3,25 lub 3,0%), Lokata Dynamicznie Rosnąca w Plus Banku (3,04%), Lokata Direct+ Internet lub lokaty standardowe w Credit Agricole i Alior Banku (wszystkie po 3,0%). To lokaty bez gwiazdek, z najwyższym oprocentowaniem, ale i na dłuższy okres.

Więcej propozycji znajdziesz w rankingu najlepszych lokat bankowych. Obejmuje on 29 lokat z oprocentowaniem co najmniej 3% w skali roku oferowanych łącznie przez 20 banków.

Bądź na bieżąco z promocjami banków i informacjami o najlepszych lokatach - zapisz się na newsletter (bez spamu - będziesz otrzymywać wyłącznie powiadomienia o nowościach na blogu).

Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

16 komentarzy:

 1. Lokaty w Lion's Banku są tylko dla nowych klientów Idea Bank / to jest Oddział Idea Banku/ Przećwiczyłem to na sobie zwabiony oprocentowaniem

  OdpowiedzUsuń
 2. Lokata Expandera to fajny news. Szkoda, ze tylko do 40tyś ale dobre i to.

  OdpowiedzUsuń
 3. Można prosić o opinie na temat nowego programu
  LOKATA KAPITAŁ NA MARZENIA - WARIANT DEPOZYTOWY w PKO BP
  pojawiły sie reklamy ostatnio w TV a na stronie nie ma klarownej i czystej informacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To regularne oszczędzanie (przez 12 lat) - przez pierwsze miesiące (do końca 2015 r., czyli gdy masz wpłacone mało kapitału) oprocentowanie wynosi 5% w skali roku, ale później spada do poziomu stawki WIBOR 3M - obecnie to 1,72%. Co miesiąc należy wpłacać zadeklarowaną kwotę (100-500 zł); pierwsza kapitalizacja po 24 miesiącach! Później co 6 miesięcy. Słabe to.

   Usuń
 4. Prosze o informacje czy lokata Welcome Online Lion'S Bank jest z możliwością zerwania bez utraty odsetek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skutek zerwania Lokaty przed upływem Okresu umownego, na jaki została założona: Utrata należnych odsetek

   Usuń
  2. Przy wcześniejszym zerwaniu lokaty Brak utraty odsetek obowiązuje tylko przy dwóch lokatach: Bezkarnej BGŻ Optima i Start Getinu.

   Usuń
 5. Na stronie Lokaty na otwarcie Noble Banku drobnym maczkiem jest napisane: " ... . Do każdego rachunku bankowości internetowej Noble Bank można założyć tylko jedną Lokatę na Otwarcie II-VIII edycja. Oferta ważna do 30.04.2015 r. Szczegóły w Regulaminie promocji dostępnym na stronie Banku." DO 30.04.2015 !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata jest jednak nadal dostępna (oferta była kilkukrotnie przedłużona - stąd "stara" data końca promocji).

   Usuń
 6. smart lokata na powitanie już skurczyła sie do 3,5%.

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejny bank :( Dzięki za sygnał! Również pozdrawiam

   Usuń
 7. LOKATA
  E-LOKATA SŁONECZNA
  3,10% na 6 miesiecy dla nowych srodków
  Teraz pytanie co wybraz Bezkarna czy Getin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chcesz i możesz mrozić na pół roku to Getin, ale BGŻ daje możliwość zerwania w każdej chwili bez odsetek, a dodatkowo możesz coś dorzucać na konto oszczędnościowe 3%

   Usuń
 8. A co z lokatą w Deutsche bank, czy otwarcie tam konta dbnet wiąże się jakimiś kosztami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samo konto jest darmowe, ale uważaj na kartę (darmowa przy wydaniu aż 700 zł). Umowa kurierem, później zamknięcie w oddziale lub listownie.

   Usuń
 9. Najważniejsze że konto jest darmowe. Wiadomo jak to jest - bank liczy że zostaniemy w tym banku na dłużej lecz niestety po tym okresie oprocentowanie jest tak śmieszne że należy znowu zmienić bank.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...