Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata dla aktywnych w Plus Banku + prezent: opaska Sony SmartBand SWR10

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

24.06.2015

Lokata dla aktywnych w Plus Banku + prezent: opaska Sony SmartBand SWR10

Lokaty z dodatkowym bonusem to nic nowego, ale ta propozycja różni się od poprzednich.

Zazwyczaj do lokat w promocji dorzucana była premia finansowa (jak przy niedawno zakończonej promocji Toyota Banku i Agory). Premia podbijała zysk, bo lokata w promocji nie różniła się od standardowej oferty. Tym razem prezent można dostać kosztem obniżonego oprocentowania. Czy to się zatem opłaca?


Osoby obserwujące Bankobranie na twitterze mogły już zapoznać się z prześwietleniem propozycji Plus Banku:
W przesyłanych mailach nadal dopytujecie jednak o ofertę. lokaty Więc przyszedł czas by przyjrzeć się jej również na blogu.

Kwota wymagana do otwarcia depozytu to 11 111 zł. Czas trwania depozytu to 12 miesięcy. Prezent: opaskę Sony SmartBand SWR10 (o deklarowanej przez bank wartości 299 zł) otrzymasz już po 14 dniach roboczych, ale i nie później niż 30 dni od otwarcia lokaty.

Czy jest SmartBand? Na swej stronie bank opisuje ją w następujący sposób:
"Opaska SmartBand sygnalizuje delikatnymi wibracjami nadejście połączenia, powiadomienia o wiadomości oraz aktywowanie w smartfonie innych alertów. Zawibruje on również, gdy oddalisz się od smartfonu na ponad 10 metrów. Nie musisz już wyjmować smartfonu z kieszeni ani torby, aby być na bieżąco. Teraz już nigdy nie zapomnisz telefonu. Ponadto śledząc ruchy ciała, akcesorium SmartBand obudzi Cię w najlepszym momencie cyklu snu. Oblicza i odmierza najlepszy moment na pobudkę i gdy tylko zakończy się ostatni sen, delikatnie wibruje"
Opaska współpracuje ze smartfonami i tabletami z oprogramowaniem Android 4.4 lub nowszym. Co ciekawe każdy może założyć dowolną liczbę lokat i otrzymać do nich adekwatną liczbę opasek. Ale czy to się na pewno opłaca?

Lokata dla aktywnych nie grzeszy oprocentowaniem - daje zaledwie 0,6% w skali roku. Odsetki wyniosą więc niespełna 54 zł. A przy faktycznej wartości opaski (nową w autoryzowanym sklepie znalazłem w cenie już od 199 zł)  suma zysków z otwarcia promocyjnej lokaty Plus Banku wyniosłaby 253 zł, co odpowiada odsetkom jakie przy tych samych cechach depozytu (kwota 11 111 zł, okres 12 miesięcy) uzyskalibyśmy przy stawce 2,81% w skali roku. Wygląda to więc słabo, zważywszy, że w rankingu najlepszych lokat znaleźć można aż 29 różnych propozycji lokat z oprocentowaniem powyżej 3% w skali roku.

Zgodnie z regulaminem lokatę dla aktywnych można założyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub bankowości mobilnej Plus Banku. Jest to więc propozycja dla obecnych klientów banku lub osób, które postanowią np. otworzyć konto i przy tej okazji zawnioskować o dostęp elektroniczny.

Na koniec należy jeszcze wspomnieć o zapisie lojalnościowym w regulaminie:
"Zerwanie Lokaty przed zakończeniem okresu jej trwania, skutkuje niespełnieniem warunków niniejszej Promocji. Klient zobowiązany będzie do zapłaty pełnej wartości opaski SONY SmartBand SWR10 poza Promocją tj. 299,00 PLN"
Promocja obowiązuje do 15.07.2015 r. lub do wyczerpania zapasów. Aczkolwiek w ten drugi wariant dość mocno wątpię. Drodzy bankowcy z Plus Banku, pamiętajcie, że klienci potrafią kalkulować.

8 komentarzy:

 1. W ostatnim czasie Plus Bank nie ma dobrego PR, więc tym bardziej nie ma co liczyć na duże wzięcie.

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym banku promocje sie skonczyly i czas zmywac sie od nich, bonusy wykozystane na maxa to pora gdzie indziej lapac promo je.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie się spodobał komentarz na fanpejdżu Plus Banku przy okazji tej promocji: "Czy opaska monitoruje również włamania do systemu?"

  OdpowiedzUsuń
 4. Od Plus Bnaku proszę trzymać się z daleka. Koledzy z forum tor włamali się do niego, wyciągnęli wszelkie dane, przelali pieniądze na inne konta i przedstawili ogrom dowodów na ten temat. Dodatkowo bank wykrył włamanie po prawie... trzech miesiącach. Włamywacze przez trzy miesiące robili w systemach banku co chcieli. Włamanie potwierdziła m.in. znana firma BlueCash, która korzysta Plus Banku do obsługi przelewów ekspresowych. Co na to bank? Otwarcie pisze, że włamania nie było, że dane klientów są bezpieczne (krążą w Internecie i każdy może je zobaczyć :), a wszelkie komentarze z facebooka na ten temat natychmiast kasuje i banuje użytkowników. którzy zadają jakiekolwiek pytania na temat włamania. Dla mnie ten bank jest skończony i nie ważne jakie pa promocje. Trzeba się szanować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raz nadszarpniętą reputację Plus Bankowi będzie trudno odbudować. Tym bardziej, że całości towarzyszyły tragiczne błędy w komunikowaniu. Choć podejrzewam że w zakresie bezpieczeństwa pieniędzy i danych wyciągnęli wnioski i teraz są zabezpieczeni i czujni jak mało kto. Mam taką nadzieję. Ale promocja z tą opaską jest słaba i raczej mało kogo skłoni do stania się klientem.

   Usuń
 5. No niestety... u mnie ten bank jest skreślony. Cenię sobie umiejętność przyznania się do błędu, bo przecież każdemu się może zdarzyć. Co ludzi różni to to, jak swoje błędy starają się naprawić. A unikanie tematu, niestety nie wróży nic dobrego na przyszłość w prywatnych kontaktach z bankiem. Poza tym... zwykłe RORy bywają lepiej oprocentowane niż lokata na (sic!) 12 miesięcy!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nawet jakby dawali lokatę 20% to bym nie skorzystał po tych wyciekach danych ich klientów i włamaniach do nich.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...