Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Masz firmę? Łatwo możesz zarobić 600 zł

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

16.06.2015

Masz firmę? Łatwo możesz zarobić 600 zł

Ruszyła nowa promocja, w której można zarobić dużo i bardzo łatwo.

Akcja mBanku "600 zł na ZUS z mBiznes konto Start lub Komfort" skierowana jest do klientów firmowych. Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, spółki cywilne, jawne, partnerskie, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, stowarzyszenia rejestrowe oraz spółdzielnie co miesiąc mogą odbierać 50 zł. I tak przez rok przy darmowym jednocześnie koncie!

Poprzednie edycje promocji cieszyły się bardzo dużą popularnością. Ale nie dziwi to skoro warunki są aż tak proste. Aby skorzystać z premii wystarczy:
 • przez 12 miesięcy od zawarcia umowy z w/w rachunku wykonywać płatność składek ZUS na kwotę min. 250 zł miesięcznie
I to wszystko! Do tego warto dodać jeszcze jedną korzyść: rachunek przez 12 miesięcy zwolniony jest z opłat za prowadzenie

Premia po 50 zł ma być wypłacana do 30 dnia miesiąca kalendarzowego po miesiącu, w którym wykonano przelew.

Zgodnie z regulaminem promocji:
"Z Promocji nie mogą skorzystać osoby, które posiadały rachunek firmowy mBiznes, dla danego numeru NIP do dnia 31.05.2015 r" 
co oznacza niestety, że udziału w odbieraniu comiesięcznych premii nie mogą wziąć uczestnicy poprzednich edycji promocji.

W odróżnieniu od promocji dla klientów indywidualnych, w tym przypadku należy pamiętać o kwestiach rozliczenia przychodu przed Urzędem Skarbowym. mBank zaznacza to zresztą w regulaminie:
"Na Organizatorze nie ciążą obowiązki płatnika podatku dochodowego"
Jednak z racji łatwości realizacji warunków do uzyskania premii, jak i wysokości gratyfikacji, promocja mBanku zdobywa najwyższą notę pięciu gwiazdek w ratingu ofert - unikatowym systemie ocen promocji bannkowych, dostępnym wyłącznie na blogu Bankobranie.

Na koniec jeszcze krótko o kontach dostępnych w ramach oferty.

mBiznes konto Start dedykowane jest dla "młodych" firm, które działają nie dłużej niż 12 miesięcy. W standardowej ofercie jest ono prowadzone na bardziej preferencyjnych warunkach cenowych w stosunku do mBiznes konta Komfort (dla firm z dłuższym stażem), ale w powyższej promocji... i tak nie ma to znaczenia. Każde konto będzie prowadzone za darmo przez 12 miesięcy.


mBiznes konto Start
mBiznes konto Komfort
Opłata miesięczna za prowadzenie konta   otwartego w promocji przez pierwsze 12 miesięcy
0 zł
0 zł
Opłata miesięczna za prowadzenie konta   po upływie 12 miesięcy
Konto przechodzi w taryfę opłat i prowizji, obowiązującą dla mBiznes konto Komfort
25 zł
Liczba darmowych przelewów w miesiącu
5
20
Koszt przelewu poza pakietem bezpłatnych
1,50 zł
1,50 zł
Opłata za kartę
0 zł/ 5 zł

opłata nie jest pobierana, jeśli w danym miesiącu zostaną wykonane płatności kartą na sumę min. 200 zł
0 zł


Jeśli chodzi o kartę płatniczą do rachunku to warto nadmienić, że regulamin promocji nic nie wspomina o konieczności jej wyrabiania. Decyzja więc należy do Ciebie. Podobnie jak to co zrobisz z kontem po upływie promocyjnego okresu dwunastu miesięcy zwrotów.

18 komentarzy:

 1. Założyłem w styczniu. Polecam. Co miesiąc wpada pięć dyszek. Główne konto zachowuję w innym banku bo mam darmowe. Tu też za darmo, no ale wada, że tylko przez rok w okresie promocji.

  OdpowiedzUsuń
 2. A jak z zamykaniem konta, jakaś lojalka, czy coś? Po 12 miesiącach można normalnie podziękować za współpracę?
  I drugie pytanie - czy trzeba zgłaszać ten numer konta dalej (ZUS, US), czy po prostu można z tego rachunku opłacać ZUS i oszczędzać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ZUSie numer pewnie lepiej zgłosić by się nie pogubili w Twych składkach. W US nie ma potrzeby, możesz podatki płacić z konta z którego płacisz dotąd.
   Nie ma lojalki, możesz zamknąć w trakcie lub po 12 miesiącach bez konsekwencji ;)

   Usuń
  2. Nie trzeba nigdzie zgłaszać zmian nr konta. WIele razy przelewałem do zusu i us z różnych rachunków (zawsze przelewam też z prywatnego, a nie firmowego) i nie było problemów.

   Usuń
 3. Wydaje mi się, że dobrze zrozumiałem. Karty wyrabiać nie trzeba, więc żadnych płatności też nie muszę robić. A czy na konto muszą być jakieś wpływy??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musisz mieć karty. Nie musisz mieć żadnych wpływów. Konto jest darmowe. Trzeba tylko co miesiąc zrobić przelew do ZUS.

   Usuń
 4. przelewy do zusu w tym miesiącu już poszły więc chyba wypada poczekać z założeniem konta o 1 lipca - jako że tak tykną mnie po 12 miesiącach na 25zł (jak nie dwa razy po 25zł) nim zrezygnuje, a zrezygnować opłaca się dopiero gdy dostanę dostanę 12*50zł

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla nowego biznesu jak znalazł

  OdpowiedzUsuń
 6. A jaki okres wypowiedzenia konta firmowego - standardowe 30 dni ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale mogę zasugerować negocjowanie przy tej okazji warunków. W mBanku wiedzą, że po okresie promocyjnym mają drogo. I potrafią solidnie wyjść na przeciw oczekiwaniom klienta (firmowego; jako indywidualny nie mam doświadczeń w mBanku) - prawie jak w Citi ;)

   Usuń
 7. To jeszcze jedno : Czy jeśli wykonam przelew autoryzacyjny np. 18.06.2015 to mogę w tym samym miesiącu (do końca czerwca) wykonać przelew do ZUS i zwrócą mi do końca lipca, czy może dopiero za przelew do ZUS w lipcu zwrócą mi do końca sierpnia ? Jak to działa z Waszego doświadczenia

  OdpowiedzUsuń
 8. witam
  Dokładnie rozliczając to można by wyjąć z mbanku
  12x50x0.82=482 (kasa po opodatkowaniu) i jeszcze minus 50 zł (za dwa miesiące utrzymania konta po promocyjnym roku-jeden by odebrać ostatnią premię a drugi to czas wypowiedzenia konta)
  to daje nam 432 złotówek do kieszeni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podatek belki to 19% a nie 18%

   Usuń
  2. A czekaj... premia od banku będzie przychodzić na konto firmowe i będzie dochodem firmy więc nie podatek belki trzeba będzie zastosować ale podatek dochodowy (a jego wartośc zależy czy jestes na progresywnym czy liniowym, a w przypadku progresywnego także zależy od progu na którym jesteś). Z kolej koszt 25zł miesięcznie za konto firmowe będzie kosztem firmy i będzie odliczane od podatku...

   Usuń
  3. Czy ktoś może potwierdzić, że trzeba to rozliczać jako dochód firmy?

   Usuń
  4. Jest o tym i w tekście i w regul.:
   "4. Jeżeli Uczestnikami Promocji są osoby prowadzące działalność gospodarczą, otrzymana premia, o której mowa w ust. 1 stanowi przychód z tej działalności zgodnie z art. 14 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tj. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 ze zm.). Na Organizatorze nie ciążą obowiązki płatnika podatku dochodowego.
   5. Jeżeli Uczestnikami Promocji są podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych otrzymana premia, o której mowa w ust. 1 stanowi przychód w zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz. U. z 2014 r., poz. 851 ze zm. ). Na Organizatorze nie ciążą obowiązki płatnika podatku dochodowego."

   Usuń
 9. Nie 50 a 25 możesz złożyć wypowiedzenie zanim otrzymasz zwrot

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla mnie najważniejsze w tych wyliczeniach jest stwierdzenie czy miesiąc rzeczywiście liczą od dnia założenia konta, czy może od początku miesiąca, czy może od końca miesiąca. Ogólnie najlepiej to założyć konto pod koniec miesiąca tak by złożyć wypowiedzenie, które by się kończyło na koniec miesiąca, tak by załapać się na 100% na zwrot (który jest do końca kolejnego miesiąca)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...