Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: BGŻ BNP Paribas wygasza moneyback na iKoncie i zmienia opłaty. Co w zamian?

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

12.12.2015

BGŻ BNP Paribas wygasza moneyback na iKoncie i zmienia opłaty. Co w zamian?

Stało się. Wszystko co dobre (za) szybko się kończy.

bgż bnp paribas zakończenie moneybacku i podwyżka opłat
BGŻ BNP Paribas nie przedłuża zwrotu od internetowych płatności kartą za pośrednictwem PayU. A dzięki 3-procentowemu moneybackowi zyskać można było sporo, bo nawet do 50 zł miesięcznie. Nie ma jednak co płakać. Jest bowiem alternatywa - być może nawet i lepsza.

iKonto w BGŻ BNP Paribas założyło wielu Czytelników Bankobrania. Bank ten sowicie wynagradzał samo otwarcie konta, rozdając m.in. tablety w prezencie albo dorzucając premie np. w kwocie 100 zł. A oprócz tego naliczał wspomniane zwroty za płatności kartą w Internecie.

Kto skupiał się na korzystaniu z  moneybacku miał zapewne na uwadze zapis regulaminu:
"Promocja trwa od 1 października 2014 roku do 12 czerwca 2015 roku na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i może być odnawiana na niezmienionych warunkach na następujące po sobie 6 miesięczne okresy"
Z opcji kontynuacji oferty bank jednorazowo skorzystał - przedłużył moneyback do 12.12.2015 r. Ale teraz więcej zarabiać z iKontem już się nie da. A zważywszy na to, że trzeba spełniać wymogi zwalniające z opłat za konto i kartę (comiesięczne wpływy i transakcje kartą), wiele osób pomyśli pewnie teraz o zamknięciu konta. Jak zrobić to wygodnie i skutecznie dowiesz się ze ściągawki. Oczywiście z wypowiedzeniem umowy o konto warto zaczekać do momentu wypłaty premii.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za zamknięciem iKonta są zapowiedziane zmiany w Taryfie Opłat i Prowizji. Zmiany (czytaj: podwyżki i podkręcenie wymogów) zaczną obowiązywać od 28.12.2015 r. Aby uniknąć opłaty za kartę trzeba będzie wykonać płatności na sumę już nie 200, a 300 zł miesięcznie. A jeśli tego nie zrobisz, bank pobierze z Twego rachunku 9 zł (wcześniej było to 6 zł).

Zmiany TOiP objęły również m.in. plany taryfowe kont w Pakietach S, M i L oraz Konta Dobrze Dobranego, jak i Złotej Karty debetowej MasterCard. Szczegółowy wykaz modyfikacji oraz porównanie stanu obecnego z zapowiedzianym, znajdziesz w dokumencie opublikowanym przez bank tutaj.

Co w miejsce iKonta? 


Do korzyści łatwo się jednak przyzwyczaić. I jeśli żal Ci zakończenia zwrotów z BGŻ BNP Paribas to skorzystaj z alternatywy. Zagwarantujesz sobie w ten sposób nie 3-, a 5-procentowy zwrot od płatności kartą i to nie tylko w Internecie, ale także we wszystkich punktach handlowo-usługowych.

To szczegółowo opisywana już na blogu promocja moneybacku do konta w T-Mobile Usługi Bankowe. Dla przypomnienia:
 • 5-procentowy zwrot naliczany jest od wszystkich płatności kartą (zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie - również na Allegro i przy transakcjach za pośrednictwem PayU)
 • miesięczny zwrot może wynieść do 25 zł (to mniej niż na iKoncie w BGŻ BNP Paribas... ale jak wynika z wnikliwej analizy Czytelników i informacji udzielanych przez konsultantów banku, możesz założyć drugie konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe i na nim również zbierać moneyback - do wzięcia jest więc tyle samo: 2 razy po 25 zł; musisz jednak pamiętać o spełnieniu warunków dla każdego konta z osobna. Jak to wygląda w praktyce, czyli na wypłatę zwrotów za listopad uczestnicy promocji czekają - bank ma czas na wypłatę zwrotu do 15.12., bo moneyback ma być wypłacany do 15-go dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji)
 • konto prowadzone jest za 0 zł (bez wymogu comiesięcznych wpływów, ani spełniania innych warunków)
 • karta płatnicza wydawana jest za darmo, a bank nie pobiera miesięcznej opłaty za kartę (6 zł) jeśli w miesiącu wykonasz nią płatności na łączną sumę co najmniej 200 zł 
 • bank nie pobiera opłat za przelewy w bankowości internetowej, ani za wypłaty gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce
 • aby uzyskać moneyback należy zapewnić co miesiąc wpływy na konto na sumę min. 2 000 zł
Złóż wniosek konto z 5-procentowym zwrotem w T-Mobile Usługi Bankowe. Umowę będzie można zawrzeć za pośrednictwem kuriera lub wykonując przelew weryfikacyjny z rachunku posiadanego w innym banku.

19 komentarzy:

 1. U mnie historia zatacza koło. Miałem Sync gdy można było zbijać kokosy, potem iKonto, a teraz już mam ponownie konto w TMUB.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze płaciłem na początku grudnia i całkiem spory zwrot powinienem dostać w styczniu. Jak teraz rozegrać to najlepiej z wypowiedzeniem? Wysłać np. pod koniec grudnia? Czy czekać do wypłaty zwrotu w styczniu?? W sumie mogą wypłaci dopiero nawet 31.stycznia, więc co z lutym? Wtedy też muszę zrobić wpływ i płatności kartą by uniknąć opłat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kartę można zastrzec szybciej, już w grudniu więc w styczniu i lutym (w okresie wypowiedzenia) nie będzie trzeba płacić kartą, a jedynie zrobić comiesięczny obrót wpływu.

   Usuń
  2. No właśnie, zasadnicze pytanie - czy nie trzeba mieć karty, żeby otrzymać moneyback?
   Wyciąg z regulaminu:
   "Warunki uczestnictwa w Promocji:
   5. Uczestnikiem Promocji może być osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych, będąca konsumentem w rozumieniu art. 22(1) kodeksu cywilnego, zwana dalej Uczestnikiem Promocji, która spełni następujące warunki:
   a/ posiada iKonto,
   b/ posiada Kartę Debetową MasterCard wydaną do iKonta i wykonuje nią transakcje online za pośrednictwem PayU,
   c/ zasila Rachunek Karty Debetowej wpływami w wysokości co najmniej 1000 PLN miesięcznie."

   Czy ktoś może wyjaśnić? Ja w grudniu nie zrobiłem żadnych transakcji i nie zamierzam, a opłaty są mi nieco nie w smak. Najlepiej byłoby zamknąć konto ze skutkiem natychmiastowym przed 28 grudnia (zmiana TOiP), ale nie wiadomo, czy zwrot za listopad dotrze. Jeżeli tak - super. Jeżeli nie - trzeba przeciągać sprawę na styczeń.

   Usuń
  3. Jednak nagroda jest przekazywana za poprzedni miesiąc, a więc gdy spełniałeś wszystkie warunki promocji. Więc jeśli ktoś jeszcze w grudniu transakcje, to raczej do końca grudnia kartę utrzymywać powinien. Tak samo zapewnić wpływ itd. W styczniu karta już będzie niepotrzebna.

   Usuń
  4. To jak jest w TMUB jak możemy założyć drugie konto, jak ma się już jeden ROR to trzeba otworzyć drugi i zamówić do niego kartę, jak to wygląda bo chcę uciekać z Pariba?

   Usuń
  5. Tak, to drugie konto możesz założyć przez bankowość po zalogowaniu i musisz zgłosić do promocji (taka ścieżka jak dla obecnych klientów)

   Usuń
 3. 17 grudnia wpłynął moneyback za listopad. Czyli można zamykać ze skutkiem natychmiastowym (jeżeli ktoś nie robił transakcji w grudniu) :) W moim przypadku, w poniedziałek wizyta w banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamknięte. Aczkolwiek musiałem w oddziale napisać dyspozycję zamknięcia konta ze skutkiem natychmiastowym. Wieczorem po zalogowaniu się, nie mam już żadnych rachunków widocznych w systemie. Wygląda na to, że się udało.

   Usuń
 4. Czyżby za grudzień nie zamierzali już wypłacić premii? Transakcje robiłam przed wygaszeniem promocji, więc powinni moim zdaniem jednak wypłacić

  OdpowiedzUsuń
 5. Do końca miesiąca mają czas. Więc trza poczekać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dostał już ktoś moneyback za grudzień?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dostałem. A, że w weekend raczej nie wypłacą to już reklamację szykuję, choć zwrot będzie niewielki. Ale dla zasady!

   Usuń
  2. Ja już mam. Późnym popołudniem przyszło. Chociaż z moich wyliczeń wynika, że powinno być ok. złotówki więcej.

   Usuń
 7. Ja też dostałem. Więc teraz konto do piachu. jak można zamknąć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej w oddziale. Można też listownie ale jak nie mają wzoru podpisu to i tak wezwą.

   Usuń
  2. Ja otwierałem zdalnie (przelew) i zamykałem listem. Nigdzie mnie nie wzywali. W mej mieścinie nawet nie ma oddział.

   Usuń
 8. Jaką przyczynę zastrzeżenia karty podajecie? Jak żona dzwoniła to pytali jaki jest powód, skradziona czy zgubiona? A nie można powiedzieć, że się po prostu rezygnuje z karty?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...