Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Podsumowanie mijającego roku bankobrania i Twój wybór najlepszych promocji 2015 roku

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

30.12.2015

Podsumowanie mijającego roku bankobrania i Twój wybór najlepszych promocji 2015 roku

W kalendarzu już taka data, że to czas podsumowań. 

Podsumowanie pojawia się więc na blogu. W tym wpisie przyglądam się trendom w promocjach bankowych, które pojawiły się w 2015 roku oraz zjawiskom, które ten rok zdominowały. Najważniejsze w niniejszym wpisie jest jednak pokuszenie się na wybór najlepszych okazji do bankobrania i to w kilku kategoriach. A więc zapraszam do (całkiem obszernej) lektury i głosowania.

Nie podjąłem się podliczenia ile łącznie było okazji do bankobrania w tym roku, ale wystarczy jedno określenie: mnóstwo. Były konta z premiami, karty ze zwrotami, karty kredytowe z gadżetami (takimi jak tablet, smartfon, a nawet iPad lub telewizor). Także oszczędzający mogli znaleźć coś dla siebie: oprocentowane konta i promocyjne lokaty z dodatkowymi bonusami. Na sowite premie mogły załapać się też osoby posiadające własną działalność gospodarczą. Wiele okazji do bankobrania w ciągu roku powracało - pojawiały się w identycznym kształcie, a czasem tylko nieco zmienione. Zarobić można było dużo. Choć oczywiście, można rzec, że zawsze mogłoby być lepiej...

Moneyback - tłuste lata minęły


Osobiście życzyłbym sobie więcej ofert z moneybackiem - a jeśli już takowy miałby być to bez wskazywania miejsc, w których kartą należy płacić by liczyć na zwrot części płatności. Mijający rok przyniósł nam dwie takie promocje, ale... dostępność jednej z nich była ograniczona czasowo (konto w BPH w promocji "Pieniądze Cię lubią!"), a druga ma dość niski pułap maksymalnej kwoty miesięcznego zwrotu (25 zł miesięcznie dla konta - moneyback w T-Mobile Usługi Bankowe).

Banki udostępniają opcję zwrotów za płatności kartą o wiele rzadziej, niż robiły to jeszcze kilka lat temu. Powodem są zmiany prawne, które zdecydowanie przycięły wysokość intercharge. To prowizja - koszt bezpośrednio nieodczuwalny przez kupującego, ale ponoszony przez punkty handlowo-usługowe udostępniające klientom terminale płatnicze. No ale inaczej wygląda sytuacja, gdy intercharge wynosi obecnie 0,2-0,3% od kwoty transakcji, a wcześniej był np. 6-krotnie wyższy. Kiedyś banki dając zaledwie 1-procentowy zwrot dzieliły się zyskami. Aktualnie - nawet fundując tak niski moneyback - muszą dokładać.

Marzeniem więc pozostaje taki moneyback, jaki jeszcze na początku tego roku serwował Getin Online - internetowy oddział Getin Banku. A przypomnę, bank ten oddawał aż 10% kwoty wydatków ponoszonych w sklepach spożywczych, monopolowych, supermarketach i na stacjach paliw.

Wysyp gadżetów do kart kredytowych


Absolutny prym w promowaniu kart kredytowych w mijającym roku wiódł Citi Handlowy. Bank kontynuował rozpoczęte już wcześniej promocje z tabletem Samsung i premią finansową 200 zł... ale z czasem zaczęły pojawiać się nowości.

Na początku było łatwo - 200 zł dostać można było za wykonanie transakcji bezpłatną (!) kartą na łączną kwotę 300 zł, a tablet za wykonanie płatności na sumę co najmniej 1 000 zł. To w miarę proste wyzwanie zważywszy, że wartość nagrody zdecydowanie przewyższała 300 zł. Później w promocjach zaczęły pojawiać się rozbudzające wyobraźnię laptopy, iPady, a nawet telewizory. Wraz ze wzrostem wartości nagród podkręcane zostały jednak warunki do spełnienia (a wydanie kartą np. po 2 500 zł przez trzy kolejne miesiące dla wielu stawało się już wyzwaniem, któremu nie sposób sprostać). Dodatkowo bank ograniczył też wybór kart - w praktyce do jednej (World MasterCard), kosztującej aż 18 zł miesięcznie. Owszem opłaty można przez pewien okres unikać, ale... zawsze wymaga to dodatkowej gimnastyki.

Inni wzorem Citibanku jakoś podążać nie zechcieli. A jeśli już to okazywali się o wiele mniej szczodrzy. Raiffeisen Polbank za wyrobienie karty kredytowej dawał... 2 bilety do kina, a BZ WBK premię 50 zł. Dopiero pod koniec roku ten ostatni bank zaserwował całkiem ciekawą promocję ze zwrotami części wydatków na abonament kinowy. W rok można zaoszczędzić do 300 zł. Słabe starania banków w sprzedaży kart kredytowych dziwią - tym bardziej, że już od kilku lat nieustannie spada liczba kart ogółem wydawanych i utrzymywanych w Polsce.

Żniwa pośredników. Programy partnerskie królują


Trend który przede wszystkim uwidocznił się w bieżącym roku to o wiele większe zaangażowanie programów partnerskich, które obsługują promocje za banki. To fenomen, że spora część okazji do bankobrania nie jest nawet dostępna w bezpośredniej ofercie banków. Można z nich skorzystać wyłącznie w Internecie, na wybranych stronach i blogach. Dla niektórych taka sytuacja jest zaskakująca - czasem pojawiają się komentarze lub maile z informacją, że pracownicy infolinii lub w oddziale banku nic nawet na temat danej promocji nie wiedzą... A no nie wiedzą, bo bankowi nie opłaca się wdrażać promocji w oddziale, Tam zazwyczaj trafiają obecni klienci, których gratyfikacje dla nowych klientów mogłyby tylko irytować - nie dziwię się; brak uznania dla lojalnych klientów to niestety normalka. A jeśli do oddziałów fatygują się nowi klienci to jednak w jakiś sposób są już jego ofertą potencjalnie zainteresowani. Internet pozwala za to dotrzeć do osób, które np. jeszcze wczoraj nie pomyślały o danym banku, a dziś mogą być skuszone ekstra premią, bonusem czy inną gratyfikacją.

I tak to się rozkręciło. Bankom odchodzi też sporo pracy - weryfikacją, procesem reklamacyjnym, wypłatami premii zajmuje się program partnerski. Programy te do tworzenia okazji do bankobrania przekonały jednak banki, które dotąd stroniły od dawania klientom dodatkowych gratyfikacji. I tak w tym roku sowicie wynagradzać założenie konta lub innych produktów zaczął chociażby Raiffeisen Polbank czy Eurobank. W akcji promocyjnej pojawił się także Alior Bank, który od dłuższego już czasu stronił od rozdawnictwa bonusów.

Najlepsze okazje do bankobrania - wskaż swój hit roku


W poprzednim, 2014 roku odważyłem się samodzielnie wskazać hity i kity bankobrania. W bieżącym roku również mam swoje typy i faworytów. Ale póki co ich nie ujawniam. Możliwość wyboru pozostawiam Wam, drodzy Czytelnicy-Bankobiorcy. W związku z olbrzymią liczbą promocji, postanowiłem zaproponować głosowanie w czterech kategoriach: konto osobiste, karta kredytowa, lokata i konto firmowe. Każda z kandydatur to promocja, która dawała zarobić: więcej lub mniej, łatwiej lub trudniej, ale wiązała się z dodatkowym bonusem, na którym nam bankobiorcom tak zależy.

Poniżej przedstawiam wszystkie kandydatury - przypominam też najważniejsze zasady każdej z promocji. Przy okazji i Ty przypomnij sobie o swych tegorocznych zarobkach na bankach. Może też wyciągnij wnioski na przyszłość. Głosowanie jest swego rodzaju zabawą, ale... jego wynik może być też sugestią dla programów partnerskich i banków, które zamierzają przygotowywać kolejne okazje do bankobrania w 2016 roku. Banki na bieżąco monitorują treści pojawiające się na blogu. Skąd o tym wiem? Korzystam z Google Analytics czyli narzędzia pokazującego statystki dla mego bloga, jak i pochodzenie wejść na stronę. Firmy monitorujące Internet i na zlecenia banków sygnalizujące treści pojawiające się w sieci, korzystają z paneli, których domena niejednokrotnie zawiera... nazwę banku. Treści wyszukiwane w sieci te są raportowane do zleceniodawców badania.

Mamy więc szansę pokazać co najbardziej nam odpowiada. Spośród rozlicznych promocji mijającego roku wybrałem 41 propozycji. Jeśli dana promocja pojawiała się w kilku edycjach, wybierałem taką, która miała najwyższą premię do wzięcia lub najłatwiejsze warunki do spełnienia.

Zagłosować możesz wypełniając formularz dostępny tutaj (głosowanie zakończone). To tylko (maksymalnie) 6 kliknięć :)

W każdej kategorii oddać można jeden głos. Nie musisz jednak głosować w każdej z kategorii - możesz bowiem wyboru dokonać tylko tam, gdzie Cię to interesuje, np. w jednej kategorii i zagłosować tylko na promocję, która wiązała się z założeniem konta osobistego.

Poniżej przedstawiam kandydatury oraz ich krótki opis celem przypomnienia. Promocje opisałem chronologicznie, zgodnie z czasem ich pojawienia się w ofercie. W takiej kolejności występują też w formularzu do głosowania. Kategoria z najliczniejszymi kandydaturami to - nie trudno zgadnąć - konta osobiste (23 kandydatury). Dalej mamy: karty kredytowe (9 nominacji), lokaty bankowe (6 kandydatur) i konta dla firm (3 opcje).

Zapraszam do lektury i głosowania. To wyjątkowy moment, w którym każdy z nas może mieć wpływ na to, jak będzie wyglądać bankobranie w roku 2016. A więc do dzieła!

Kategoria: Najlepsze konto osobiste z opcją na bankobranieA) Getin Online: 10% zwrotu za zakupy na stacjach paliw, w sklepach spożywczych i supermarketach. Miesięczny zwrot do 40 zł, a w ciągu roku kalendarzowego maksymalnie 300 zł. Opis promocji

B) Agora i BNP Paribas: 70 zł za konto (za wydanie 150 zł) + moneyback 3% za płatności kartą w Internecie z wykorzystaniem usługi PayU (zwrot do 50 zł miesięcznie). Opis promocji

C) BNP Paribas: 100 zł za konto (za wydanie kartą 1000 zł) + moneyback 3% z PayU (na zasadach opisanych punkt wyżej). Opis promocji

D) Bank Millennium: promocja na Grouponie: 4 premie po 50 zł przez kolejne 4 miesiące za otwarcie konta i wydanie 4 razy po min. 500 zł. Opis promocji

E) Bank BPH: promocja "Pieniądze Cię lubią!" – moneyback 3% od płatności kartą w dowolnym miejscu (zwrot do 50 zł przez 12 miesięcy). Opis promocji

F) ING Bank Śląski (aktywna promocja): premia 100 zł za konto i wykonanie kartą płatności na sumę 1 000 zł. Promocja pojawiająca się w ciągu roku kilkukrotnie. Trwa nadal. Opis promocji

G) Credit Agricole (aktywna promocja): to również promocja pojawiająca się w kilku edycjach z drobnymi modyfikacjami, nadal aktualna. Bank wypłaca premie za wpływ, opłacanie rachunków i płatności kartą - łącznie przez 18 miesięcy zebrać można 1 000 zł.  Opis promocji

H) BZ WBK: to skumulowane promocje banku, w których łącznie można było zebrać 270 zł za otwarcie konta (prepaid 100 zł + bon 20 zł do Empiku + do 150 zł w postaci zwrotów za doładowania telefonu lub zakup biletów). Opis promocji

I) PKO BP: promocja skierowana do mieszkańców Warszawy i okolic, korzystających ze stołecznej komunikacji zbiorowej. Wyrabiając Warszawską kartę Płatniczą (będącą kartą płatniczą i umożliwiającą wgranie biletu) można było załapać się na zwrot równowartości zakupionego biletu (nawet do 536 zł). Opis promocji 

J) Credit Agricole: 600 zł dla młodych (z premią na start, za aktywne korzystanie z karty i polecenia). Opis promocji

K) Bank Millennium: 360 zł za konto (premie wypłacane przez 6 miesięcy w transzach do 60 zł: moneyback 2% kartą i 10% BLIK). Opis promocji

L) Inteligo (aktywna promocja): program poleceń "Mam Inteligo": 100 zł za otwarcie konta + po 50 zł za polecenia. Opis promocji

M) Orange Finanse: premia do 600 zł za płacenie telefonem i opłacanie faktur od operatora Orange + promocyjne doładowania do 60 zł. Opis promocji

N) mBank i Allegro: 500 zł do wzięcia w mOkazjach  na zakupy i za transakcje. Opis promocji

O) Eurobank: promocja na Grouponie z premią 200 zł (bonusy wypłacane przez 4 miesiące: 50 zł na start i 3 razy po 50 zł za płatności kartą na sumę min. 400 zł/mies.). Opis promocji

P) Bank Pocztowy (aktywna promocja): akcja w której bank daje 10% zwrotu za rachunki (max. po 20 przez 5 miesięcy), które opłacisz przelewem zlecanym... na poczcie. Opis promocji

Q) Orange Finanse: 150 zł za opłacanie faktur Orange + promocyjne doładowanie telefonu (do 100 zł). Opis promocji

R) Eurobank – urodzinowa akcja promocyjna połączona z programem poleceń. Bank płacił 100 zł za otwarcie i polecenia konta (maksymalnie 4 razy po 1000 zł). Dodatkowo konto otwierane w promocji dawało moneyback 5% (do 60 zł miesięcznie) za płatności kartą za podróże, rozrywkę, sport i rekreację. Opis promocji

S) PKO BP – program poleceń "Mam PKO", ale już w edycji w której bank postanowił płacić po 100 zł za otwarcie konta (wcześniej wypłacał 50 zł) + po 50 zł za każde skuteczne polecenie. Opis promocji

T) Agora i Millennium: 150 zł za konto i transakcje, których wykonanie zostało rozłożone na okres trzech miesięcy. Opis promocji

U) T-Mobile Usługi Bankowe (aktywna promocja): bank oferuje moneyback 5% (do 25 zł miesięcznie) za płatności kartą w dowolnym miejscu (i to zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów). Promocja wciąż aktywna. Opis promocji

V) Agora i BZ WBK: promocja, w której premia 100 zł należała się za otwarcie konta i wydanie kartą 100 zł. Dodatkowa zaleta konta: oprocentowanie 4% (dla kwoty do 4 000 zł). Opis promocji

W) BGŻ BNP Paribas: promocja na Grouponie, dzięki której można było załapać się na premię do 150 zł za otwarcie konta. Opis promocji

Kategoria: Najlepsza karta kredytowa z opcją na bankobranie


A) Citibank: tablet Samsung do karty za wydanie 1 000 zł. Opis promocji

B) Citibank: premia 200 zł za wydanie 300 zł + zwolnienie z opłaty za kartę na okres 12 miesięcy. Opis promocji 

C) Credit Agricole: karta kredytowa z darmowym limitem 1 000 zł do wykorzystania przez rok + bon Douglas 100 zł. Opis promocji

D) BOŚ Bank: bon o wartości 600 zł do wykorzystania na zakup roweru lub innego sprzętu sportowego dostępny był w dwóch opcjach: za otwarcie konta lub za wyrobienie karty kredytowej. Jednak to w tym drugim przypadku koszty utrzymywania karty były niższe. Promocja wiązała się z 4-letnią lojalką. Opis promocji

E) Citibank: promocja na Grouponie. W prezencie iPad mini. Wymóg do spełnienia: wydanie po 2 500 zł przez trzy kolejne miesiące. Opis promocji 

F) Citibank (aktywna promocja): wideorejestrator samochodowy + 200 zł zwrotu za zakupy na BP. Promocja wyróżniająca się na tle innych promocji Citibanku krótszym okresem karencji. Opis promocji 

G) Citibank: promocja na Grouponie z prezentem w postaci telewizora Samsung 32’’ do karty kredytowej (za wydanie po 2 500 zł przez trzy kolejne miesiące). Opis promocji

H) Citibank (aktywna promocja): dostępny do końca 2015 roku program poleceń, w której bank płacił po 400 zł za wyrobienie karty i polecenie. Opis promocji

I) BZ WBK (aktywna promocja): 50% zwrotu wydatków na abonament do Cinema City (zwrot do 25 zł przez 12 kolejnych miesięcy), dzięki czemu oglądać można nielimitowaną liczbę filmów już od 21 zł miesięcznie. Promocja nadal aktualna. Opis promocji

Kategoria: Najlepsza lokata z opcją na bankobranie


A) Raiffeisen Polbank: konto + lokata 6% za uprzednie wypełnienie ankiety. Opis promocji

B) Comperia Bonus 3 i Raiffeisen Polbank: premia 55 zł za otwarcie konta + 10 zł za lokatę 4%. Opis promocji

C) Agora i Toyota Bank: promocja pojawiająca się w trzech edycjach. Do wzięcia było 140 zł za SuperDuet czyli za otwarcie konta i dwóch lokat na sumę min. 8 000 zł. Opis promocji 

D) Comperia Bonus 4 i Eurobank: premia 50 zł za otwarcie konta i lokaty 4%, z opcją uzyskania 5% na kolejne trzy miesiące. Opis promocji

E) Comperia Bonus 5 i Alior: premia 55 zł za otwarcie konta i lokaty 4%. Opis promocji 

F) Ad Astra i BGŻ Optima: promocja limitowana nie tylko czasowo, ale i ilościowo, bo na premię załapać mogło się tylko 1 000 osób. Premia 50 zł za otwarcie Lokaty Bezkarnej 3,2%. Opis promocji

Kategoria: Konto firmowe z opcją na bankobranie


A) Bankier i mBank: promocja, w której za otwarcie konta i przelewy do ZUS mBank zwraca po 50 zł przez 12 miesięcy pojawiała się w kilku edycjach. W tej oprócz 600 zł można było załapać się także na 200 zł na start. Opis promocji

B) Idea Bank (aktywna promocja): promocja "Premiowanie przez bankowanie", w której dostać można po 75 zł miesięcznie za spełnienie różnych warunków (do wyboru). Nadal aktywna. Opis promocji

C) ING Bank Śląski (aktywna promocja): premia 300 zł za otwarcie Konta Direct dla firm i przelewy do ZUS. Nadal dostępna Opis promocji

Głosy oddawać można do 8.01.2016 r. do godz. 23:59. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 13.01.2016 r.

41 komentarzy:

 1. Moneybacki bez limitu (jak kiedyś w BZWBK) albo z kosmicznymi limitami jak Sync. Szkoda, że czasy te już nie wrócą. A faktycznie mi tego brakuje. W BZWBK był tylko 1% zwrotu ale akurat się wtedy budowałem. Więc wydatki były spore i zwroty szły rzędu kilkuset zł miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tych dwóch wymienionych przez Ciebie promocji zdecydowanie szkoda. Zwłaszcza Synca. Ale widać, że się jednak przebudzili i w TMobile Usługi Bankowe moneyback przywrócili. Skromniejszy, ale na szczęście jest.

   Usuń
 2. Warto zauważyć, że nie ma banku, który byłby w więcej niż dwóch kategoriach. A więc nie ma takiego banku który kompleksowo dawałby zarobić na każdym polu. Jedni specjalizują się w kontach, inni w kartach kredytowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Widać pewne "wyspecjalizowanie" banków. Ale i duże rozdrobnienie. A to cieszy, bo czym więcej promocji i więcej banków z promocjami, tym lepiej dla nas bankobiorców :)

   Usuń
 3. Do kiedy można głosować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 8.01.2016 r. włącznie. Informacja o tym jest już też na końcu wpisu.

   Usuń
 4. Panie Złotówa!
  Dziękuję za miniony rok. W 2015 się poznaliśmy on-line, a ja zacząłem regularnie czytywać Pana bloga. I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od drastycznego spadku oprocentowania na OKO w pokrywającym się patyną Citi...
  Teraz moje środki krążą po najlepiej oprocentowanych lokatach, a ja uzbierałem dodatkową miesięczną pensję. Z mniej wymiernych sukcesów, muszę wyliczyć drastyczne wzmocnienie asertywności. Nic nie działa lepiej niż rozmowa z konsultantami na linii :)

  Dziękuję pięknie za świetną robotę, rzeczowe opisy i klarowne przedstawianie ofert (często wraz z kruczkami i najwygodniejszymi rozwiązaniami).
  W nadchodzącym roku Autorowi bloga i wszystkim Bankobiorcom życzę jeszcze lepszych ofert i większych zysków.
  Pozdrawiam serdecznie!
  P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa! Również życzę dobrych promocji i wielu okazji do jeszcze większego bankobrania! Pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Licząc tak na szybko, być może z pomyłkami, ale wybierając po najlepszej promocji z każdego banku można było wycisnąć w ciągu roku ok. 9,5 tys. zł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby zgarnąć full trzeba by się pewnie nieźle wypruć. No ale wyciągnięcie nawet 1/3 to już jest ogromna kwota. Ja szacuję, że w ciągu roku z bankobrania zarobiłem ok. 2,5k zł więc mam taką "trzynastkę".

   Usuń
 6. A może jakieś podsumowanie roku, kto ile zarobił? Albo wybór najgorzej przeprowadzonej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To by było fajne gdyby każdy tak podsumował i napisał już nawet nie ważne ile ale co dla niego było najlepszą a co najgorszą ofertą i np czy miał jakieś przygody z reklamacjami

   Usuń
  2. Dla mnie największa porażka: konto Wymarzony Cel w Raiffeisenie. To z podwojeniem odsetek. Telefon po dwóch tygodniach od wniosku, kurier DPD który nie dostarczył dokumentów do banku (albo w banku zagubili), reklamacja, odzew po 2 tygodniach i odpowiedź, że aktywują mi konto jak znów podpiszę dokumenty. A w międzyczasie zadzwonił ktoś z oddziału, opowiedziałem swą historię i konto aktywowano mi od ręki. Mimo to już nic na nie nie wpłacałem. Dla mnie porażka roku.
   Największy pozytyw: powrót 5% zwrotu w T-Mobile.

   Usuń
  3. Warto przypomnieć wtopę Comperii Bonus z Eurobankiem (w której dziś akurat wypłacona została premia). Pierwotny wymóg 400 zł płatności kartą dla 50 zł... był tak słaby, że w czasie promocji zmieniono zasady. Tu jednak klienci- czytelnicy blogów liczbą wniosków czy raczej ich brakiem, dali znać co o tej promocji myślą.

   Usuń
  4. @Anonimowy30 grudnia 2015 15:07, zgadza się. Te wcześniejsze warunki w promocji były wyśrubowane. Od razu od zmiany zainteresowanie promocją zwiększyło się kilkukrotnie. Kolejna akcja - Comperia Bonus 5 - już była na zasadach znanych: prostych i lubianych ;) Więc organizatorzy wyciągnęli słuszne wnioski :)

   Usuń
  5. Ja najbardziej zadowolona jestem z 270zł w BZ WBK, najłatwiej, najprzyjemniej, najmniej problemowo. Najgorzej wypadła Agora i Toyota Bank w promocji Super Duet I. Musiałam udowadniać, że konto założyłam z linku Agory, bo bank twierdził, że założyłam ze strony banku... Do tego pierwsza pani z którą rozmawiałam na infolinii stwierdziła, że przecież dostałam odp że nie dostanę premii i rzuciła słuchawką (dlatego zawsze zapisuje nazwisko osoby z którą rozmawiam). Najzabawniejsze, że takiej wiadomości nie dostałam tylko wiadomość jak bank to widzi po wpisaniu mojego nazwiska i prośbę o info jak zakładałam konto. Na szczęście druga pani do której się dodzwoniłam załatwiła sprawę w ciągu 2 godz (mój mail, reklamacja, mail od Agory do danych) ale niesmak pozostaje

   Usuń
  6. Najbardziej zadowolony jestem z promocji bzwbk (zwrot trzech doładowań 150zł). Wszystko bezproblemowo, zwrot w terminie, zero spamu (dodatkowo bon sodexo 20zł i starter). Do teraz posiadam te konto.

   Najgorzej wypadł BGŻ BNP ze swoją promocją 150zł (z groupona).
   Nieprzestrzeganie regulaminu, brak maili, spóźnione wypłaty u niektórych i zamieszenie z centrum telefonicznym (na umowie nie było zaznaczone, choć wg. regulaminu było potrzebne do zwolnienia z opłaty)

   Usuń
  7. Ja o Toyocie złego słowa nie powiem, a już kilka promocji z nimi przerobiliśmy z żoną. No ale wiadomo, różnie można trafić. Ogólnie czasem się coś trafi, że bywa pod górę no ale to samo życie.

   Usuń
 7. Pamiętam jak wielu uczestników promocji banku BZ WBK musiało reklamować ze mimo zaznaczonych (udzielonych )zgód bank twierdził ze w systemie ich nie ma i nie dostaną przyobiecanych nagród

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem chyba za młoda aby pamiętać poprzednie moneyback'i ale ten w T mobile jest super, niby wraca tylko 25 zł ale jednak coś wraca, a nie jak w innych bankach trzeba dokładać do konta. Jestem z tego bardzo zadowolona i polecam je znajomym bo uważam że to najlepsze konto na rynku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BZWBK był jakoś już 6-7 lat temu, a Sync ze 3-4 lata temu.

   Usuń
 9. Dla mnie "namber łan" Citi. Wyrobiłem kartę z tabletem Samsunga. Przy rezygnacji zarobiłem dodatkowe 50 zł i na rok dostałem zwolnienie z opłaty. I już miałem rezygnować z karty ponownie, a tu w programie poleceń ugrałem 400 zł. Więc łączny zarobek to ok. 750 zł na jednej karcie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie pamiętam wszystkich promocji, z jakich skorzystałam.
  Ale utkwiły mi w głowie 3 promocje.
  Bez wątpienia 3 procent od BPH jest niezły.
  W BZWBK chciałam zrezygnować z karty kredytowej, więc dali mi 1 zł za operację codziennie. Za miesiąc mi przysłali, że dla starych użytkowników kart dają tę samą promocję. Były miesiące , że miesięcznie zgarniałam 60 zł przy wydatkach około 30 zł. W sumie zgarnęłam 180 zł.
  Credit Agricola. Chcę zamknąć konto, więc mi proponują zwrot 5 procent do 300 zł za rachunki. I jak tu od nich odejść ? Była to jakaś okresowa promocja dla tych, co Bank zaproponuje. Jakoś na nią trafiłam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla mnie number one też citi. Dwa razy Tv Samsung i dwa razy 400 zł z poleceń.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja skorzystałem z Millennium w promocji z premią 200 zł i pozytywnie jestem zaskoczony po dziś dzień więc konto sobie zostawiłem na stałe. Już zdobyłem 4 bilety do kina w promocjach z Blikiem, mam lokatę 3,5% a na koncie oszczędnościowym 3%. Więc ogólnie oceniam te promocję i bank na plus.
  Złe doświadczenia to Raiffeisen Polbank. Długie oczekiwanie na telefon po wniosku o konto i dezinformacja na infolinii.

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwaga na "Lokatę na dobry start" w Eurobanku (zakładaną również w ComperiaBonus4) - prawdopodobnie wskutek jakiegoś błędu w systemie odnawia się ona (i to wraz z odsetkami, a nie tylko kapitał) z oprocentowaniem 1,35%, a nie 4-5%
  (oczywiście przy spełnieniu regulaminowych warunków). Sytuacja na pewno dotyczy lokat zakładanych w bankowości internetowej. Jeżeli macie taką lokatę, to w dniu jej odnowienia koniecznie sprawdźcie nowe oprocentowanie. Ja właśnie złożyłem reklamację i czekam na odpowiedź z Banku.

  OdpowiedzUsuń
 14. Podzielam zdanie, że Citibank najlepszy. Oczywiście nie dla każdego, bo to karta kredytowa. Ale kto mógł z karty skorzystać a tego nie zrobił to może teraz tylko żałować.

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam pytanie odnośnie promocji konta firmowego w mBanku z portalem bankier.pl
  Czy od wypłaconej premii 200zł od Bankier.pl trzeba odprowadzić podatek? W regulaminie promocji "200 zł na start z Bankier.pl" nie ma żadnej informacji o podatku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to przychód firmy więc trzeba rozliczyć podatek.

   Usuń
 16. Ja zamykałem niedawno konto w mbank i nic mi nie proponowali bym został. Dwa dni zamykałem konto w Inteligo i też żadnej oferty by zostać. Mam zato mniej loginów i haseł do zapamiętania.
  Teraz czekam na ofertę z BZWBK aby ją połączyć ze znizką do Cinema city

  OdpowiedzUsuń
 17. Dla mnie fenomenem roku były akcje typu Comperia Bonus czy wszystkie promocje Agory. Zaczęło się w 2014 r. i w ubiegłym niesamowicie się to rozwinęło. Gdyby wyciąć te promocje, wybór byłby skromniejszy. Oczywiście niektóre z tych akcji były lepsze (Comperia Bonus 3, Agora z Millennium 150) a inne gorsze (Comperia Bonus 4 w wersji początkowej). Ale ogólnie ten trend jest dobry i oby się rozwijał i w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
 18. Na blogu jestem od prmocji comperii, która placiła za otwarcie konta w bgz optima.Płacili chyba 55+5, od tego czasu brałem udział prawie we wszystkich promocjach.Najwięcej korzyści chyba dostałem z citi za kk, telefon, tablet,w lutym pewnie dostane laptopa, został ostatni miesiąc żeby spelnić warunki.Jako, że pracuje w sklepie mam ułatwione zadanie żeby płacić kk.Kont mam zalożonych bardzo dużo, brakuje już rodziny i znajomych.Liczę, że dla naszych oszczędności będą podobne konta jak w bzwbk (godne polecenia).4 wypłacam pieniądze z raifa z konta wymarzonego i szukam coś innego.Część pojdzie do bzwbk, a reszta...no cóż, zobaczymy co przyniesie styczeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby były takie jak te Godne Polecenia i jeszcze na większe kwoty by się przydały :D

   Usuń
 19. Ją podsumowałem mój zeszły rok. Na blogu jestem od czerwca i udało mi wyciągnąć 1200 zł. Już teraz widzę że ten rok nie będzie gorszy. Czekam na zwrot z Orange Finanse 600 zł, 4 konta T-Mobie.... itp. będzie na bogato. Dzięki za bloga!

  OdpowiedzUsuń
 20. Skoro każdy się chwali to też się pochwale :) bankobranie zacząłem w kwietniu :) od konta bph :) później wszystko ruszyło z górki także nie ma jeszcze pełengo roku a ja zarobiłem na bankobraniu 1806,16 zł :) Dzięki MS.Złotówie :)

  OdpowiedzUsuń
 21. 1806. Blisko tej kwoty na rękę ma osoba,która zarabia 2500 brutto. Więc dla niejednego to dodatkowa pensja ekstra.

  OdpowiedzUsuń
 22. no tak i szczerze nie wydawałem jakoś majątku tylko po prostu wszystko przy okazji pamietajac po prostu że tą a tą karta musze zapłacic :) i 1806 zł :) wskoczyło a do kwietnia :D zostało mi jeszcze pare miesiecy bo wtedy dopiero zaczołem bankobranie :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Typuję, że wygrało konto 4% BZ WBK z premią 100 zł, karta Citibanku z iPadem, lokata 6% i Idea Bank z premią 900 zł. Zobaczymy czy mam czuja.

  OdpowiedzUsuń
 24. To ja wam opowiem historię rodem z science-fiction. Wraz z żoną mieliśmy wyrobione karty w Alior banku (Comperia bonus 5). Pin do obu kart był identyczny, lecz karty przypisane były do dwóch różnych kont (de facto dwóch różnych właścicieli). Jednym z wymogów promocji było wykonanie jednej transakcji kartą na dowolną kwotę. Dokonaliśmy w supermarkecie zakupu dwóch identycznych produktów (identyczna kwota), po jednym na każdą kartę. Najpierw moją karta - ponieważ była to pierwsza transakcja od aktywacji karty, została dokonana "na pin". Wszystko poszło ok. Następnie kartą żony. Ale tu niespodzianka, po wprowadzeniu karty żony do terminala, terminal nie poprosił o pin, transakcja po prostu wykonała się... Zdziwiony, postanowiłem nie zastanawiać się nad tym jakoś szczególnie. A było to w środku grudnia, przed świętami. Transakcje należało wykonać do końca roku. Dopiero kilka dni przed sylwestrem zalogowałem się do bankowości internetowej i zdębiałem. Obie transakcji zostały zaksięgowane na poczet jednego konta, tak jakby zostały obie zapłacone pierwszą kartą. Na drugim koncie nie było żadnej transakcji. Ponieważ do końca roku zostały 3 dni, dokonaliśmy tego samego dnia wieczorem jeszcze wymaganą transakcję. Czyniąc długą historię krótką - "Szanowny kliencie, Alior Bank ma czas do 14 dni na zaksięgowanie transakcji". No i jedna premia mniej...

  Ktoś zna jakieś sensowne wytłumaczenie takiego przypadku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypadek dziwny. Nie znam się co mogło być przyczyną. Ale pocieszę Cię, że samo zrobienie transakcji do 31.12. nawet bez zaksięgowania w starym roku powinno być zaliczone.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...