Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Z kartą Visa rabat na Allegro. I 10 innych sposobów na kupienie tańszych prezentów

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

6.12.2015

Z kartą Visa rabat na Allegro. I 10 innych sposobów na kupienie tańszych prezentów

Coraz bliżej święta... więc pomyślmy o prezentach. Oczywiście z rabatami i zwrotami. Dziś specjalny poradnik dla bankobiorców.

W ostatnim czasie pojawiło się sporo promocji, które dają możliwość zaoszczędzenia przy okazji kupowania. I nie chodzi tu o szukanie zamienników czy rezygnowanie z jakichkolwiek pomysłów na upominek. Wystarczy wykorzystać zazwyczaj znajdujące się już w naszym portfelu karty.

Promocje te są serwowane przez organizacje, których logo widnieje na kartach przez większość z nas posiadanych w portfelu. Visa i MasterCard zaciekle rywalizują ze sobą o udział w rynku i kreują też nowe przyzwyczajenia użytkowników. Ostatnio szczególnie mocno zależy im na popularyzacji płacenia kartą w Internecie. Stąd też wiele propozycji, które mają do tego zachęcić. Zazwyczaj rabatami, zniżkami lub moneybackiem. A do tego są też promocje systemu płatności mobilnych i poszczególnych banków. Poniżej dostępne promocje umożliwiające tańsze zakupy w kilkudziesięciu miejscach oraz opcja na oszczędność przy każdych zakupach.

Promocje dla posiadaczy kart Visa


1) Z kartą Visa rabat na kolejne zakupy na Allegro


Aby uzyskać kupon rabatowy o wartości 20 zł na kolejne zakupy na Allegro należy:
 • najpóźniej do 24.12.2015 r. zapłacić kartą Visa na Allegro 
 • zapisać kartę Visa (przez PayU) w serwisie Allegro. Wtedy otrzymasz kupon rabatowy 20 zł do wykorzystania podczas kolejnych zakupów
W ciągu 72 godzin od dokonania płatności powinien dotrzeć do Ciebie mail z kodem rabatowym. Będzie można go wykorzystać najpóźniej do 31.12.2015 r. przy zakupach za min. 100 zł (kwota ta nie obejmuje kosztów wysyłki). Haczykiem w promocji jest to, że karta którą zapłacisz i zapiszesz w serwisie powinna być po raz pierwszy zapisana do płatności na Allegro na koncie jakiegokolwiek użytkownika. Karta wykorzystana do płatności nie może być też kartą pre-paid, ani kartą wirtualną. Szczegóły promocji w regulaminie.

2) Visa Oferty - czyli spersonalizowany (?!) katalog zwrotów


O usłudze Visa Oferty pisałem już wcześniej tutaj. Od tego czasu w panelu pojawiło się sporo nowych propozycji. W moim panelu są to następujące oferty:
 • 85 zł zwrotu za zakupy o wartości co najmniej 345 zł w sklepie internetowym Reebok
 • 85 zł zwrotu za zakupy o wartości co najmniej 345 zł w sklepie internetowym Adidas
 • 20% zwrotu za najbliższe zakupy w Citywine
 • 17,50 zł zwrotu za zakupy o wartości co najmniej 175 zł w sklepach W.Kruk
 • 10 zł zwrotu za zakupy o wartości co najmniej 100 zł na izabawki.com
 • 10 zł zwrotu za zakupy o wartości co najmniej 60 zł w kinach sieci Multikino
 • 8,4% zwrotu za najbliższe zakupy w sklepie internetowym Eris
 • 8% zwrotu za najbliższe zakupy w sklepie internetowym Deichmann
 • 8% zwrotu za najbliższe zakupy w sklepie internetowym Sephora
 • 7% zwrotu za najbliższe zakupy w sklepie internetowym Eveline Cosmetics
 • 5% zwrotu za najbliższe zakupy w KFC Dostawa
 • 3,25% zwrotu za najbliższe zakupy w sklepie internetowym Matras Księgarnie
 • 1,5% zwrotu za najbliższe zakupy w sklepie internetowym Agito.pl
U Ciebie część zniżek prawdopodobnie się powtórzy, a być może znajdziesz też inne. Visa zapewnia, że oferty mają być spersonalizowane. Czy są "szyte" pod każdego użytkownika karty Visa z osobna? Póki co odnoszę wrażenie, że tak nie jest. Wadą ofert Visy jest też konieczność (w większości przypadków) uprzedniego aktywowania oferty. Bez niej zwrot się nie naliczy.

3) Promocje dla kart Visa Business


Opisywane wyżej Visa Oferty nie dotyczą posiadaczy kart biznesowych (czyli wydawanych do kont firmowych). Ale i dla użytkowników kart Visa Business są również przygotowane specjalne propozycje:
 • do 35% rabatu na prenumeratę Pulsu Biznesu 
 • 5% zniżki od taryfy na bilety lotnicze PLL LOT na stronie lot.com 
 • 35% zniżki na wybrane zestawy win na winezja.pl 
 • 20% zniżki w internetowym sklepie Batycki
Promocje w większości obowiązują do 15.12.2015 r. Więcej na ich temat znajdziesz na stronie internetowej visa.pl.

Promocje dla posiadaczy kart MasterCard


4) Zakupy na bdsklep.pl tańsze o 80 zł


30 zł rabatu przy zakupach za min. 99 zł opłaconych kartą MasterCard lub za pomocą elektronicznego portfela MasterPass to preludium do otrzymania bonu rabatowego o wartości 50 zł na kolejne zakupy. Zrealizujesz go przy zamówieniu na min. 150 zł. Opłacalność promocji zależy od wybranych przedmiotów, które chcesz nabyć. Część z nich w bdsklep.pl jest droższa niż w innych sklepach, ale można też znaleźć produkty w podobnej, a nawet niższej cenie. Szczegółowo promocję opisywałem tutaj.

5) Kupon rabatowy nawet 300 zł z MasterPass w MediaExpert.pl


MasterPass to elektroniczny portfel, w którym można zapisać kartę lub karty płatnicze. Wówczas w sklepach internetowych umożliwiających taką formę płatności, płacić można w uproszczony sposób - bez podawania danych karty za każdym razem (wystarczy zalogowanie do portfela).

Jeśli zakupy na MediaExpert.pl dokonasz do 28.12.2015 r. i zapłacisz za pomocą portfela MasterPass, wówczas otrzymasz kupon rabatowy do wykorzystania podczas kolejnych zakupów. Wartość tego kuponu będzie uzależniona od kwoty jaką wydasz na pierwsze zakupy. Otrzymasz kupon o wartości:
 • 30 zł rabatu przy zakupach powyżej 300 zł  
 • 100 zł rabatu przy zakupach powyżej 900 zł 
 • 300 zł rabatu przy zakupach powyżej 2500 zł
Rabat będzie można wykorzystać do 28.01.2016 r. przy kolejnych zakupach o ile wartość zamówienia będzie o co najmniej 1 zł wyższa od wartości kuponu. Pula kuponów w promocji to 150 sztuk. Szczegóły w regulaminie.

6) Rabat do 250 zł z MasterPass w sklepie internetowym E.Leclerc


Tu można kupić nie tylko prezenty, ale i żywność do przygotowania świątecznych potraw. Aby otrzymać rabat (tu nazywany voucherem, który uprawnia do zmniejszenia kwoty do zapłaty za dane zamówienie), do 30.12.2015 r. zrób zakupy na leclerc.com.pl na kwotę min. 300,01 zł i zapłać przy użyciu portfela MasterPass. Za transakcję - w zależności od jej wartości - otrzymasz kupon rabatowy o nominale:
 • 50 zł - przy zakupach na co najmniej 300,01 zł 
 • 100 zł - przy zakupach na co najmniej 500,01 zł 
 • 150 zł - przy zakupach na co najmniej 700,01 zł 
 • 250 zł - przy zakupach na co najmniej 1000,01 zł
Zgodnie z regulaminem promocji:
"vouchery wydawane będą w dniach od 9 listopada 2015 r. do 30 grudnia 2015 r., lub do wyczerpania środków przeznaczonych na Promocję".
Jaka jest pula tych środków? 40 000 zł. Jeśli kwota ta zostanie już wykorzystana, rabaty po prostu nie będą się naliczać.


7) Rabat 20% na stronie Ticketpro.pl dla płacących z MasterPass

Jeśli znajomemu (a może i sobie) chcesz sprezentować bilet na spektakl, koncert lub inne widowisko to kupując wejściówki możesz zaoszczędzić 20% pod warunkiem dokonania płatności portfelem MasterPass. Rabatem będą objęte tylko zakupy o wartości co najmniej 50 zł (przy takiej kwocie uzyskasz więc 10 zł zniżki). Z kolei maksymalny rabat może wynieść 250 zł (czyli przy zakupach za 1 250 zł). Promocja trwa do 30.12.2015 r. Szczegóły w regulaminie. Tu pula przewidziana na zwroty również wynosi 40 000 zł.

Promocje dla użytkowników systemu BLIK


BLIK to system płatności mobilnych dostępny dla klientów sześciu banków: Alior, BZ WBK, ING Bank Śląski, mBank, Millennium i PKO BP. Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z tej funkcjonalności tu możesz poczytać o możliwościach, zaletach i wadach BLIKa.


8) Rabat do 30 zł na Empik.com


Robiąc zakupy w sklepie internetowym Empiku możesz otrzymać rabat na kolejne zakupy. Wyniesie on 15 lub 30 zł w zależności od tego ile zapłacisz za pierwszy zakup. No i warunkiem jest zapłacenie za pomocą systemu płatności mobilnych BLIK. Promocja trwa już tylko do 7.12.2015 r. (lub do wyczerpania puli rabatów, ale najprawdopodobniej jest ona ciągle dostępna bo Empik promocję nadal eksponuje na swej stronie). Więcej na temat tej okazji przeczytasz tutaj.

9) Darmowa książka w prezencie dla kupujących na ravelo.pl


W tej internetowej księgarni dla osób, które zrobią zakupy za min. 49 zł i zapłacą BLIKiem, pojawi się możliwość otrzymania jednej z książek w prezencie. Do wyboru są cztery tytuły:
 • "Przewodnik zimowy po Europie"
 • "Światło, którego nie widać" – Anthony Doerr 
 • "Amelia" – Katarzyna Michalak 
 • "Czas pokaże" – Anna Ficner-Ogonowska
Promocja trwa do 8.12.2015 r. Ale i tu na stronie internetowej księgarni nadal można znaleźć banery promujące akcję. Szczegóły promocji w regulaminie.

10) Promocja dla posiadaczy kart płatniczych w Raiffeisen Polbank


O tej akcji pisałem już jakieś czas temu, ale warto ją przypomnieć w kontekście przedświątecznego szału zakupów. O ile posiadasz kartę do konta lub kartę kredytową w Raiffeisen Polbanku i zapłacisz nią w sklepie internetowym możesz otrzymać do 100 zł zwrotu równowartości kosztów związanych z wysyłką zamówionych przedmiotów. Promocja wymaga nieco formalności - dowody zakupu trzeba zeskanować (lub sfotografować) i podesłać do banku. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

11) Taniej wszędzie i bez wyjątku gdziekolwiek płacisz kartą


Posiadacze konta w Banku BPH, którzy założyli je w czasie promocji "Pieniądze Cię lubią" (aktualnie już niedostępnej) mogą cieszyć się 3-procentowym zwrotem od płatności kartą gdziekolwiek płacą (w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie). Przy zakładaniu konta można było wybrać kartę Visa lub MasterCard. W zależności od rodzaju posiadanej karty, można ją łączyć z opisywanymi wyżej promocjami. 

Aktualnie na konto z kartą dającą zwrot można załapać się w T-Mobile Usługi Bankowe. Tam karta wydawana do rachunku to MasterCard. Daje ona 5-procentowy moneyback bez względu na to czy płacisz za jej pomocą w punktach handlowo-usługowych czy online. Miesięcznie można zaoszczędzić w ten sposób 25 zł. Więcej na temat moneybacku w T-Mobile Usługi Bankowe pisałem tutaj.

Przedstawione powyżej promocje są jedynie sugestią do wykorzystania. Opłacalność skorzystania z danej opcji zależy od indywidualnych kalkulacji. Wpis nie jest artykułem sponsorowanym, ani w żaden inny sposób inspirowanym przez bank czy firmę zewnętrzną. Jest efektem osobistych obserwacji promocji oferowanych na stronach banków, organizacji wydających karty i sklepów.


Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami, śledź blog Bankobranie. Pomoże Ci w tym: FacebookGoogle+TwitterBloglovin lub kanał RSS. Warto również zapisać się na bezpłatny newsletter (to zero spamu, a jedynie powiadomienia o najlepszych okazjach do zarobku oraz oszczędzania):
Adres e-mail

33 komentarze:

 1. Od Visy faktychcznie przybyło moneybacków. Ja jeszcze mam 8% w Chocolissimo, 7% w endo i 7% w Wittchen.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wittchen ostatnio mnie bombarduje SMSami o wyprzedażach. -20%, -50% i nawet -70%. A jak mieszkasz/bywasz w dużych miastach (np. Wrocław), to Wittchen ma tu Outlet (w Factory Outlet), gdzie spokojnie dostaniesz pełnowartościowy towar za średnio połowę ceny. Tak kupowałem walizki i inne akcesoria skórzane.

   Usuń
 2. MediaExpert przyda się. Właśnie dziś będę kupować telewizor. Szkoda tylko że nie załapię się na 300 zl.

  OdpowiedzUsuń
 3. Promocja Raiffeisena (zwrot za przesyłki) jest ... jakoś nieaktualna. Linki do formularza jest nieczynny. :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do punktu 1. - u mnie przeszło zapisanie karty Visa przy zakupie za 1 PLN (kilka dni temu). Następnego dnia dostałem kod. Niestety przy zapisywaniu drugiej karty wystąpił błąd z limitem transakcji na karcie (paradoksalnie w mBanku, czyli banku internetowym) i bonus przepadł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złóż reklamację do Allegro/PayU. Ja kiedy bym z kodów rabatowych na allegro nie korzystał to zawsze mam problem z ich użyciem. Szybko odpowiadają, za 2-3 dni już powinno się udać kod wykrozystać

   Usuń
  2. Przy wyborze płatności nawet wyskakuje ramka by skorzystać z promocji Visy. Ale nie idzie wybrać 'karty płatniczej'. Coś nie działa :( Też ktoś tak miał??

   Usuń
  3. Ok, już sobie poradziłem. Cofnąłem i strona się odświeżyła, nową kartę można było dopisać. Więc czekam na kupon rabatowy

   Usuń
  4. A jak z zakupem czy muszę zapłacić tą kartą zapisaną aby teraz ten rabat się naliczył ? Zrobiłem i zapisałem 2 karty ale następne zakupy za 100 zł chciał bym zrobić inną kartą czy to przejdzie ?

   Usuń
  5. "Wykorzystanie Kuponu Allegro jest możliwe wyłącznie dla Transakcji na Allegro opłacanych kartą Visa"

   Usuń
  6. A gdzie ten kod przyjdzie i gdzie będzie widoczny, w aplikacji na @ ?

   Usuń
  7. Mailem w ciągu 72h powinien przyjść. Póki co czekam. Zakup zrobiony w pn

   Usuń
  8. Więc ja wczoraj zrobiłem 2 po 1 zł :)
   A więc czekam by zrobić właściwy zakup na 2 kody.

   Usuń
  9. przyszły dwa kody po 20 zł :)

   Usuń
  10. Dzięki za podpowiedź z reklamacją. Trochę to trwało, ale dzisiaj przyszedł drugi kupon :) W sam raz przed świętami.

   Usuń
  11. Czy dwoma bonami za 20 zł można zapłacić za jedne zakupy - ktoś już spróbował ?

   Usuń
  12. Nie da się.

   Usuń
 5. Nie bardzo rozumiem czy ten rabat w leclerc jest mozliwy do wykorzystania w tej samej transakcji czy dopiero w następnej. W regulaminie jest tylko "Uczestnik nagradzany jest
  voucherem, uprawniającym do zmniejszenia kwoty do zapłaty za dane zamówienie" co by wskazywało na to że można i trzeba w tej samej transakcji ale jakoś wątpię...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, ale jest też zapis "W Promocji przewidziano nagrody pieniężne w postaci voucherów przyznawane do aktualnego zamówienia składanego przez Uczestnika". W sumie nieważne jak, chętnie bym taki vouvher wziął. Zrobiłbym teraz zakupy ale coś nie mogę się zarejestrować.

   Usuń
 6. Zeby otrzymac kupon na 20 zl nie trzeba robic zakupow za 100zl. Trzeba zaplacic karta i ja zapisac przy dowolnej transakcji. Dopiero realizacja kuponu jest mozliwa za towar o wartosci od 100 zl

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałem o opcji moneyback w Tmobile usługi bankowe, to chyba coś nowego? Wygląda bardzo fajnie. Teraz jest dosyć głośno o bankach, o tym że drożeją i o tym czy jeszcze podrożeją z nowym podatkiem, a jednak jak któryś chce mieć atrakcje warunki dla klienta to jak widać może.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Używam karty wydanej przez tmobile i kwestia moneybacku działa bez żadnych zastrzeżeń. Ogólnie rzecz biorąc, radzę nie sugerować się internetowymi hejtami i zapoznać się z ofertą, bo bank na serio daje radę.

   Usuń
 8. Allegro na każdym kroku jakieś promocje wymyśla. Dziwni mnie to, bo mają pozycję absolutnego lidera rynku, a cisną jakby im się ziemia pod nogami trzęsła. Merlin.pl już się wyzipał takimi promocjami.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mr. Złotówo, pisałeś jeszcze o promocji na mall.pl. 100 zł za zapłacenie z VISA. Czy promocja jest jeszcze aktualna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tam pula bonów rabatowych dość szybko się wyczerpała.

   Usuń
 10. "Haczykiem w promocji jest to, że karta którą zapłacisz i zapiszesz w serwisie powinna być po raz pierwszy zapisana do płatności na Allegro na koncie jakiegokolwiek użytkownika. "

  dobre, dobre. Dlaczego więc sobie przechowują nr karty po tym jak użytkownik ją wykasuje? A wiec jak podasz gdzieś kartę to jest tam już zawsze i ktoś kto się tam włamie może uzyskać jej dane.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kredytobiorca z Sącza9 grudnia 2015 10:17

  Nie dawno allegro rozdawało kupony np. przy zakupi za 250 online.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeśli dziś zapłaciłam kartą na allegro, mam jeszcze jakoś ją zarejstrować, czy wystarczy czekać na kupon?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czekasz na kupon. Karta powinna być zapisana: Moje Allegro> PayU> Lista moich kart i kont

   Usuń
  2. Najśmieszniejsze jest to, że w regulaminie promocji:
   "wyrażenie zgody przez Użytkownika na: a. przetwarzanie jego danych osobowych w celach marketingowych (zgody udzielić można na stronie http://allegro.pl/myaccount/Settings/notify.php (opcja „Promocje w Allegro”), najpóźniej 24h przed dokonaniem zakupu uprawniającego do otrzymania Kuponu Allegro." Oczywiście domyślnie nie jest to zaznaczone.

   Usuń
 13. Witam
  zgodnie z regulaminem kupon ma być widoczny na koncie allegro w zakładce "moje allegro" Czy wie ktoś gdzie dokładanie? Otrzymałem kupon na e-maila ale na allegro go nie widzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to dobrze, że dostałeś na maila. Bo ja ani nie dostałem na maila, ani nie mogłem nigdzie znaleźć i musiałem się upomnieć reklamacją. Dostałem w końcu mailem. Wykorzystane. A po co Ci w "Moje Allegro" skoro masz na mailu?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...