Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia 100 zł za otwarcie Konta z Lwem Direct w ING Banku Śląskim

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

2.12.2015

Premia 100 zł za otwarcie Konta z Lwem Direct w ING Banku Śląskim

Wraca promocja w której ING Bank Śląski płaci 100 zł za otwarcie konta.

Zasady aktualnej promocji banku nie różnią się od wcześniejszych edycji akcji. Na 100 zł za otwarcie konta trzeba poczekać kilka miesięcy. Ale na ten czas można rozłożyć spełnianie warunków uprawniających do zdobycia premii. Robiąc to w odpowiednich proporcjach jednocześnie unikniesz opłat.

>>Ta promocja już się zakończyła. Sprawdź aktualniejsze  propozycje ING Bank Śląski<<

[Aktualizacja w dniu 31.01.2016 godz. 10:50: Wygląda na to, że bank zaliczył spektakularną wtopę. Choć promocja miała być dostępna do 31.01.2016 r. (włącznie, do końca dnia) to od sobotnich (30.01.) godzin wieczornych technicznie jest to niemożliwe. Nie można bowiem złożyć wniosku drogą internetową (dla nowych klientów to jedyna opcja by załapać się na promocję), a możliwość ta ma zostać przywrócona dopiero w poniedziałek, czyli 1.02. Nie pozostaje więc nic innego jak czekać na - miejmy nadzieję - kolejną edycję akcji, o której dowiecie się oczywiście czytając blog Bankobranie.]

Aby skorzystać z promocji i zdobyć premię 100 zł wystarczy:
 • do 29.02.2016 r. zawrzeć umowę o w/w konto wraz z kartą płatniczą oraz umowę o dostęp do bankowości internetowej (o ile takiego dostępu nie posiadasz) 
 • do 30.06.2016 r. wykonać płatności kartą (lub za pomocą systemu płatności mobilnych BLIK) na sumę min. 1 000 zł  (na końcu niniejszego wpisu znajdziesz wskazówki jak rozłożyć transakcje w czasie by jednocześnie spełniać warunki promocji i unikać opłat za kartę)
 • utrzymać aktywne konto i kartę do 29.07.2016 r., czyli do dnia wypłaty premii
Zgodnie z regulaminem promocji, udział w akcji mogą wziąć osoby, które:
"od dnia 01 stycznia 2014 r. do dnia 30 listopada 2015 r. nie były posiadaczami ani współposiadaczami Konta z Lwem: Direct, Klasyczne, Student, Komfort, Premium dla klientów indywidualnych w ING Banku Śląskim"
Premia wypłacona w promocji nie podlega opodatkowaniu, więc cała kwota 100 zł trafi na Twe konto i będzie do Twojej dyspozycji.

Formularz dla obecnych klientów banku 


Jeśli posiadasz już dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego (bo np. korzystasz z karty kredytowej lub konta oszczędnościowego), również możesz wziąć udział w promocji. Wówczas obowiązuje jednak inna procedura przystąpienia do promocji. Wniosek o konto należy złożyć po zalogowaniu do bankowości internetowej, a oprócz tego należy też do 30.06.2016 r. wypełnić formularz kontaktowy dostępny tutaj.

Podkreślę jednak: formularz dotyczy wyłącznie obecnych klientów banku, którzy konto mogą założyć po zalogowaniu do bankowości internetowej. Osoby, które aktualnie nie są klientami banku, wniosek o konto powinny złożyć tutaj (bez konieczności wypełniania dodatkowego formularza).

Prześwietlenie konta i karty w ING Banku Śląskim


Konto z Lwem Direct prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Oznacza to, że nie musisz na konto zapewniać regularnych wpływów, ani utrzymywać minimalnego salda.

Karta płatnicza wydawana do konta również może być darmowa, ale wymaga aktywności. Aby uniknąć opłaty 7 zł miesięcznie, wystarczy wykonanie płatności na sumę co najmniej 300 zł w okresie rozliczeniowym, który w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego.

Przelewy złotówkowe zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej są darmowe. Za darmo można też wypłacać gotówkę w dowolnym bankomacie w Polsce, ale... tylko do 28.01.2016 r. Od 29.01.2016 r. bank wprowadza bowiem nowe zasady. Za 0 zł gotówkę będzie można podjąć wyłącznie w bankomatach ING oraz Planet Cash. W pozostałych urządzeniach darmowa ma być tylko pierwsza wypłata w danym okresie rozliczeniowym, a za każdą kolejną będzie trzeba płacić 2,50 zł. Ot skomplikował bank zasady, ale dla tych którzy wcale lub bardzo rzadko korzystają z bankomatów zmiany te nie mają na szczęście znaczenia.

Jak otworzyć konto w ING Banku Śląskim?


Wniosek o konto kwalifikujący do promocji z premią 100 zł złożyć można wyłącznie online. Umowę o konto można zawrzeć za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub za pośrednictwem kuriera. W pierwszym przypadku koniecznie pamiętaj by dane przy przelewie, który wykonasz ze swego konta w innym banku były identyczne z tymi, które podasz we wniosku o konto w ING Banku Śląskim. Do tej kwestii bank pochodzi bowiem bardzo rygorystycznie. Zwróć więc szczególną uwagę na strukturę zapisu imienia i nazwiska, jak i danych adresowych. A w nich, zwłaszcza przy patronach ulic czy osiedli stosowane są (nieraz losowo) tytuły, skróty, imiona. I tak przykładowy adres: ul. Kościuszki 1/4 może być zapisany na kilka różnych sposobów: ul. Gen. T. Kościuszki 1/4, ul. Gen. Tadeusza Kościuszki 1/4, ul. Gen. Kościuszki 1/4 albo na jeszcze inny sposób. Szczególna uwaga przy tym jest wskazana, gdyż rozbieżności między danymi z przelewu, a tymi z wniosku powodują odrzucenie wniosku bez możliwości ponownego złożenia drogą internetową. Konsultanci infolinii proponują wówczas otwarcie konta w oddziałach banku, ale... złożenie wniosku w taki sposób nie uprawnia już do zdobycia premii.

Strategiczne podejście do promocji - wskazówki dla bankobiorców


Udział w promocji wymaga wydania kartą 1 000 zł w okresie do 30.06.2016 r. Z wykonaniem tychże płatności nie ma się jednak co spieszyć. Dobrze bowiem rozłożyć je w czasie, by jednocześnie spełniać też warunek zwolnienia z opłaty za kartę, tj. wydając 300 zł w okresie rozliczeniowym. Tak samo nie ma co się śpieszyć z samym składaniem wniosku o konto i zawieraniem umowy. Czym później to zrobisz, tym bliżej będziesz terminu wypłaty premii, a więc i mniej okresów rozliczeniowych będzie przed Tobą.

Gdy wniosek o konto złożysz pod koniec stycznia, a umowę zawrzesz w lutym (masz na to czas czas do 29.02.2016 r., ale nie ma co zwlekać, by o promocji nie zapomnieć), wówczas pierwszym okresem rozliczeniowym, w którym bank będzie wymagał aktywności w płaceniu kartą będzie okres 29.02.-28.03.2016 r. Okres, w którym zawrzesz umowę (29.01.-28.02. będzie traktowany jako okres niepełny, a więc i bez opłat). Stosując się do tej strategii, będą przed Tobą jeszcze okresy 29.03.-28.04., 29.04.-28.05. i 29.05.-28.06. (płacąc wtedy kartą po 300 zł w każdym okresie, unikniesz opłat za kartę, ale i wydasz minimum 1 000 zł, niezbędne do uzyskania premii). Wówczas zostanie już tylko okres 29.06.-28.07. bezpośrednio poprzedzający uzyskanie premii (jej wypłata nastąpi 29.07.). Co w tym okresie zrobisz, wybór należy do Ciebie: wydanie 300 zł kartą da Ci zwolnienie z opłaty. Jeśli tego nie zrobisz, bank pobierze 7 zł. Z kolei po wypłacie premii do Ciebie będzie należała decyzja co z kontem zrobić dalej.

Scenariusz Twego dojścia do premii i jednoczesnego unikania opłat za kartę może wyglądać następująco:

Do 31.01.
29.01.- 28.02.
29.02.- 28.03.
29.03.- 28.04.
29.04.- 28.05.
29.05.- 28.06.
29.06.- 28.07.
29.07.
Składasz wniosek o konto
Zawierasz umowę. Pierwszy okres rozliczeniowy jest niepełny – nie musisz płacić kartą, bo i tak nie będzie opłaty.
Wydajesz 300 zł – unikasz opłaty za kartę
Wydajesz 300 zł – unikasz opłaty za kartę
Wydajesz 300 zł – unikasz opłaty za kartę
Wydajesz 300 zł – unikasz opłaty za kartę Tym samym spełnisz wymóg promocji: wydanie 1000 zł do 30.06.
Wybór należy do Ciebie:
Wydajesz 300 zł – unikasz opłaty za kartę lub nie wydajesz nic –opłata wyniesie 7 zł
Otrzymujesz premię 100 zł

Skorzystaj z promocji, złóż wniosek o konto z premią 100 zł

50 komentarzy:

 1. Zapisałam się na przypomnienie, ale mam pytanie czy konto będzie można zamknąć po wypłacie premii czy trzeba jakiś czas trzymać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto i kartę należy posiadać na dzień wypłaty premii, ale później możesz z nimi zrobić co zechcesz ;)

   Usuń
  2. A to mam jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda to w okresie wypowiedzenia? Bo to już będzie kolejny okres 29.VII-28.VIII. Pobiorą 7 zł?

   Usuń
  3. Kartę możesz zastrzec online. Opłata będzie wtedy pobrana proporcjonalnie czyli 7 zł * 1/30 dni. A więc jakieś grosze. Samo konto bez karty jest już darmowe więc zamkniesz kiedy chcesz, ale to już nic cię kosztować nie będzie.

   Usuń
  4. Nie wiem jaką politykę zamykania kont ma ING ale 16.11 w oddziale zamknęli mi konto założone w takiej samej promocji od ręki bez okresu wypowiedzenia

   Usuń
  5. Potwierdzam. Poszedłem zamknąć konto (ale już bez karty) i też mi zamknęli od ręki.

   Usuń
  6. Ja też bez karty - wcześniej zastrzeżona

   Usuń
  7. Ja w poprzedniej promocji tego konta wykorzystałem sytuację, że bank zmienił tabelę opłat i prowizji jednocześnie dając osobom, które nie akceptują zmian prawo do rozwiązania umowy bez okresu wypowiedzenia. Dzięki temu uniknąłem opłaty za 1 miesiąc.

   Usuń
 2. Mr Złotówa, mam prośbę:
  W większości banki biorą pod uwagę transakcje zaksięgowane w danym okresie rozliczeniowym. Ale sam się przekonałem, że nie wszystkie. Chciałbym prosić o dodanie informacji (w tym i w przyszłych artykułach najlepiej też) czy okresy wydania tych 300 zł kartą biorą od uwagę datę zakupu czy datę księgowania płatności kartą. Jeśli to nie kłopot oczywiście :) Myślę, że taka informacja dodatkowa pomoże nie tylko mi, ale i innym bankobiorcom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyłączam się do prośby. A jeśli chodzi o ING to liczy się dzień księgowania. Miałem ostatnio ten sam problem i dowiadywałem się na infolinii.

   Usuń
 3. Uwielbiam to czytac i zarabiac

  OdpowiedzUsuń
 4. Co pojawi się promocja ING to wiem jedno. Nic mnie nie zaskoczy. Za każdym razem warunki takie same.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Niestety nie mogliśmy przetworzyć Twojego wniosku..."
  Taki komunikat pojawia się po wypełnieniu wniosku... Jeżeli to się nie zmieni do końca miesiąca - no to nici z promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to już wysłałeś wniosek i zrobiłeś przelew? No to po zawodach. Ja miałem tak kilka edycji wstecz. Zadzwoniłem na infolinię i powiedziano mi, że w ciągu 30 dni nie mogę złożyć ponownego wniosku przez internet i muszę iść do oddziału. Na co odrzekłem, że tam nie będę miał konta w promocji, bo przecież musi być założone przez internet. Odrzekł mi konsultant: no niestety.

   Usuń
  2. Nie- komunikat był po wprowadzeniu wszystkich danych, a przed danymi do przelewu.
   Ale teraz spróbowałem kolejny raz i poszło.
   Pozdrawiam

   Usuń
 6. Wiadomo co z osobami, które uczestniczyły w poprzednich edycjach ale zamknęły konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy w które edycji, ale musiałaby to być akcja np. z 2013 r. Bo promocja jest dla osób, które "od dnia 01.01.2014 r. do dnia 30.11.2015 r. nie były posiadaczami ani współposiadaczami Konta z Lwem" w ING Banku Śląskim.

   Usuń
 7. jeśli żadnych zakupów nie zrobię to ile dostanę

  OdpowiedzUsuń
 8. Dostałem info z systemu ING, które może być ważne dla składających wnioski:

  "w nocy z niedzieli na poniedziałek (31 stycznia na 1 lutego) zaplanowalismy prace modernizacyjne systemu. W godzinach 22:30-08:00:
  - system ING BankOnLine bedzie działał z ograniczona liczba funkcjonalnosci.
  - system Moje ING bedzie niedostepny.
  - ograniczona bedzie równiez mozliwosc korzystania z kart płatniczych, bankomatów, wpłatomatów oraz usług zwiazanych z obsługa kart płatniczych."

  OdpowiedzUsuń
 9. Mr Złotówa jesteś pewien, że okres od 29-28 lutego bedzie traktowany jako okres niepełny i opłaty za kartę nie bedzie? W Toip nigdzie tego nie ma ze w miesiącu wydania karty opłata nie jest pobierana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem teraz w stanie przejrzeć TOiP, ani regulaminu, ale tak jest. Pierwszy, niepełny okres rozliczeniowy w ING nie wiąże się z opłatami. Sprawdzałem w praktyce. Również Czytelnicy - którym podobne rady dawałem w poprzednich edycjach promocji - nigdy nie zgłosili sytuacji, że bank jednak opłatę by pobrał.

   Usuń
 10. Jaka firma kurierska dostarcza umowę ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam chciałem złożyć wniosek i jest taki komunikat na stronie Przerwa techniczna
  Otwarcie konta Direct przez internet będzie dostępne w poniedziałek od godziny 8:00. I co teraz? Wpisywać dane czy promocja zostanie przedłużona?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to bank się nie popisał z tą przerwą techniczną w przededniu zakończenia promocji.

   Pozostawienie danych raczej oznacza złożenie wniosku przez telefon (gdy konsultant oddzwoni) co już nie kwalifikuje do promocji, a w dodatku w poniedziałek, czyli już w lutym (po dacie zakończenia promocji). Więc trzeba zaczekać do kolejnej (miejmy nadzieję) edycji promocji.

   Usuń
  2. Na stronie banku jest info o przerwie technicznej ale dopiero z niedzieli na poniedziałek w godz. 22:30 - 08:00. Ale widać, że zrobili ją sobie już wcześniej :( i nici ze stówki.

   Usuń
  3. Ale niesmak.

   Usuń
 12. Czy ja muszę zasilać określoną kwotą w danym miesiącu, czy wystarczy jedynie wpłacić 300 zł aby uniknąć opłaty 7 zł i uzbierać 1000 zł wymagane do spełnienia warunków promocji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zasilanie konta nie ma tu znaczenia. Nawet bez wpływów konto jest darmowe. Ważne by starczyło środków na płatności kartą (na sumę min. 300 zł w okresie od 29. do 28. dnia miesiąca następnego) tak by uniknąć opłaty (7 zł) właśnie za kartę.

   Usuń
 13. Dziękuję. Dziś odebrałam umowę, to ten miesiąc mam spokój.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kurier z umową był u mnie 3.02. w jego obecności złożyłam podpis z datą 3.02. Przez cały miesiąc nie płaciłam kartą sądząc, że umowę podpisałam 3.02 i w lutym jestem zwolniona z płatności kartą.Coś mnie tchnęło , zadzwoniłam dziś na infolinię by usłyszeć, że umowę mam od 28.01. Jak to możliwe skoro tego dnia wieczorem wysłałam wniosek ? Od kiedy data złożenia wniosku jest datą otwarcia rachunku ? Jak to naprawdę jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wynika z tego, że u "Holendrów" założenie wniosku równoznaczne jest z podpisaniem umowy?

   Usuń
 15. Czy do promocji 1000 zł i 300 zł miesięcznie, by uniknąć opłaty 7 zł za kartę zaliczają się transakcje w internecie ?

  OdpowiedzUsuń
 16. Premię już ktoś dostał może?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie ma. czekają do ostatniej chwili.

   Usuń
 17. Dziś wpłynęła premia. Czy mogę już zastrzec kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już to nawet zrobiłem ;) Wystarczy przez bankowość internetową. Z wnioskiem o zamknięcie konta trzeba poginać do oddziału ale gdy nie ma karty to rzekomo zamykają od ręki.

   Usuń
  2. Dzięki :-)

   Usuń
  3. Jeżeli karta zostanie zastrzeżona przez bankowość internetową to przy zamykaniu konta w oddziale nie będzie problemu? Czy będzie opłata za zastrzeżenie?

   Usuń
  4. Jeśli nie wydałeś/aś 300 zł kartą to w dniu jej zastrzeżenia w bankowości pobiorą ci opłatę z tych 7 zł proporcjonalną do dni okresu rozliczeniowego. Po zastrzeżeniu już żadnych kosztów nie ma. W oddziale zostaje do zamknięcia tylko konto.

   Usuń
 18. Czy jeśli jutro pójdę zastrzec kartę to będzie już pobrane 7 zł z tytułu nowego okresu rozliczeniowego od 29. lipca do 28. sierpnia???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co kojarzę to pobierają proporcjonalnie więc jak kartę zlikwidujesz jutro to pobiorą Ci 7 zł * 1/31

   Usuń
  2. Tak było. Pobrane tylko grosze.

   Usuń
 19. A czy komuś się zdarzyło że nie dostał premii. Ja dziś wchodzę i nadal nic nie ma. Gdzie ewentualnie można złożyć reklamację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas na 2 kontach premie były. Więc nie ma co czekać, pisz reklamację!

   Usuń
  2. Ja też nie dostałem premii. Po złożeniu reklamacji dostałem odpowiedź, że brakuje zgód marketingowych.
   Niby par.9 punkt 2 o tym mówi, ale z kolei w par. 4 punkt 1 jest napisane, że trzeba spełnić warunki z paragrafu 3 a tam nic o zgodach marketingowych nie ma.
   Czekam na rozpatrzenie reklamacji.

   Usuń
  3. Dostaliśmy oboje z żoną już 27.07

   Usuń
  4. Zgadza się u mnie też chodziło o to że zgód nie było. Mr. Złotówa nie wspomniał w tym artykule (chociaż w innych o tym pisze) i stąd też nie zwróciłem na to uwagi. Po reklamacji na szczęście rozpatrzyli ją pozytywnie i przyznali. Wygląda na to że trzeba też czytać dokładnie regulaminy bo Mr Złotówa nie zawsze o wszystkim wspomni.

   Usuń
  5. Melduję, że reklamacja uznana i pieniądze wpłynęły :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...