Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata z prezentem. Czyli 100 zł do lokaty 2,7% dla obecnych klientów BGŻ Optima

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

3.12.2015

Lokata z prezentem. Czyli 100 zł do lokaty 2,7% dla obecnych klientów BGŻ Optima

BGŻ Optima coraz intensywniej walczy o przyciąganie nowych klientów, ale i nowej gotówki.

Tym razem promocja skierowana jest bowiem do obecnych klientów, którzy skorzystają z Lokaty Deklasującej, a więc zapewnią wpłatę "nowych środków". Za spełnienie prostych warunków czeka prezent: bon o wartości 100 zł do wykorzystania na zakupy w sklepie internetowym empik.com.

Jest to więc kolejna promocja, która docenia obecnych klientów utrzymujących oszczędności w danym banku. Bowiem dopiero co pisałem o propozycji Agory i Toyota Banku, w której za otwarcie kolejnej lokaty aktualni klienci mogą otrzymać premię 50 zł

Z promocji w BGŻ Optima mogą skorzystać jednak tylko osoby przez bank zaproszone. A zgodnie z regulaminem akcji przez takie zaproszenie bank rozumie:
"wiadomość e-mail lub sms, skierowana do Klientów Banku, którym Bank składa propozycję wzięcia udziału w Promocji. Zaproszenie jest wysyłane wyłącznie Klientom, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji na temat promocji, nowych produktów i usług Banku (...) oraz nie wyrazili sprzeciwu wobec przetwarzania ich danych osobowych dla celów marketingowych (...) i jest dostarczane na ostatni podany przez Klienta: adres poczty elektronicznej lub numer telefonu komórkowego"
Warto więc przejrzeć wiadomości  email i nieodczytane SMSy. Tym bardziej, że akcja trwa bardzo krótko: w okresie 1-7.12.2015 r. A może skończyć się wcześniej, gdyby została wyczerpana przewidziana pula 4 000 naród.

Jeśli bank Cię wyróżnił i wysłał zaproszenie, najpóźniej do 7.12.2015 r. załóż Lokatę Deklasującą IV. Jest to 4-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 2,7% w skali roku, na który standardowo wpłacić można od 1 000 do 100 000 zł. Każdy klient ma jednak możliwość założenia pięciu lokat tego typu, więc wpłacić można łącznie do 500 000 zł. Środki wpłacone na ten depozyt muszą być "nowymi środkami", które bank definiuje jako:
"nadwyżkę posiadanych w momencie otwierania Lokaty z Prezentem środków pieniężnych na wszystkich rachunkach posiadanych w ramach Konta BGŻOptima, w stosunku do łącznej kwoty środków pieniężnych zgromadzonych na tych rachunkach wg stanu na koniec 26 listopada 2015 r., pomniejszoną o saldo posiadanych w momencie składania dyspozycji Lokat Deklasujących IV"
 Aby otrzymać bon do Empiku nie wystarczy jednak wpłacenie minimalnej kwoty, ale co najmniej 10 000 zł. Lokatę z saldem min. 10 000 zł musisz również utrzymać co najmniej do 21.12.2015 r. Bony o wartości 100 zł mają być wysłane w postaci kodu SMSem w terminie do 22.12.2015 r. Ot, dla niektórych może być to jeszcze miły przedświąteczny prezent. Bon ma być ważny do 18.12.2016 r.

Jeśli nie załapujesz się na powyższą promocję, pamiętaj że nadal dostępna jest akcja Comperia Bonus 5, gdzie możesz założyć lokatę 4% z gwarantowaną premią 55 zł i szansą na jedną z 59 nagród (smartwatche i smartfony).

16 komentarzy:

 1. Nie mam żadnego zaproszenia. A wydaje mi się, że zgody mam wyrażone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może uda się "wprosić" jak do promocji mBanku (opis tutaj)?! Niestety nie sprawdzę, bo nie jestem klientem BGŻ Optima.

   Usuń
  2. Może ktoś już próbował i podzieli się swymi doświadczeniami?

   Usuń
  3. Zadzwoniłem przed chwilą. Poprosiłem o weryfikację czy jestem zaproszony. Po kilkudziesięciu sekundach okazało się, że niestety nie. I wprosić się nie da. Konsultant powiedział, że to pierwsza edycja promocji. Zaproszenia dostało kilka tys. klientów. Mają być rzekomo kolejne takie akcje i wtedy zaproszenia mają też dostawać inni.

   Usuń
  4. No to słabo. Szkoda że nie tak jak w mbanku.

   Usuń
 2. Ciekawe jakie były kryteria doboru skoro @Arek pisze, że zaproszenie dostało kilka tysięcy klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałam zaproszenie. Jestem klientką od 3 lat i mam kilka tysięcy na koncie oszczędnościowym.

   Usuń
 3. Dorabiaj Teraz4 grudnia 2015 13:09

  "ym bardziej, że akcja trwa bardzo krótko: w okresie 1-7.11.2015 r." - nie powinno być 12? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie bardzo rozumiem promocji. Mam założyć lokatę na 10000zł, mogę ją zerwać 22.12.2015 i dostanę za to 100zł? Czy mogę ją zerwać dopiero po 4m-cach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaraz po otrzymaniu bonu możesz lokatę zlikwidować

   Usuń
 5. Jak wyglądało zaproszenie - była w nim jakaś informacja o 100zł bonusu???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Był mail, że lokata z prezentem, regulamin jakaś grafika chyba. Teraz nie jestem w stanie sprawdzić. Maila dostała mama.

   Usuń
 6. Ja byłam zawiedziona, że nie dostałam zaproszenia do tej promocji, ale właśnie dostałam zaproszenie do Lokaty z Prezentem II :) tym razem wysyłają pocztą tradycyjną. Warunki z tego co widzę takie same.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziś otrzymałem voucher do empik na 100zł

  OdpowiedzUsuń
 8. ja również otrzymałem voucher na empik.com na kwotę 100 zł.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...