Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zwrot 900 zł z mBiznes konto Start lub Komfort i obsługą księgową (promocja przedłużona do 30.04.2016 r.)

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

2.02.2016

Zwrot 900 zł z mBiznes konto Start lub Komfort i obsługą księgową (promocja przedłużona do 30.04.2016 r.)

Bardzo dobra promocja mBanku dla osób prowadzących działalność gospodarczą tym razem jest jeszcze lepsza.

900 zł zwrotu ZUS mBiznes konto start komfort mbank
Za założenie konta firmowego z obsługą księgową i wykonywanie comiesięcznych przelewów do ZUS zyskać można 900 zł. Wypłata premii rozłożona jest na okres 12 miesięcy. W takim samym okresie bank dodatkowo zwalnia z opłat za prowadzenie konta.

To już kolejna edycja sprawdzonej i popularnej promocji dla przedsiębiorców. Aczkolwiek teraz pojawiły się pewne modyfikacje, dzięki którym można zyskać więcej. Aby zarabiać należy:
 • najpóźniej do 31.03.2016 r. 30.04.2016 r. (promocja została przedłużona) złożyć wniosek o mBiznes konto Start lub mBiznes konto Komfort i zawrzeć umowę o wybrane konto wraz z kartą płatniczą
 • przez 12 miesięcy kalendarzowych od dnia zawarcia umowy o konto dokonywać:
  • przelew składek na ZUS na kwotę min. 250 zł (oczywiście przelewy muszą być zlecane z nowo otwartego konta)
  • co najmniej jedną płatność kartą (na dowolną kwotę)
 • w okresie promocji zawrzeć Umowę o świadczenie usług z Organizatorem- Partnerem o mKsięgowość Start lub mKsięgowość Komfort i
 • przez 12 miesięcy kalendarzowych od dnia zawarcia umowy o konto dokonywać:
  • z nowo otwartegoo konta płatności zlecone z serwisu księgowego za min. 3 zaksięgowane faktury kosztowe (na min. 10 zł każda) wpisane w serwisie księgowym
I to wszystko. Za spełnienie warunków dot. opłacania ZUS i płatności kartą co miesiąc otrzymasz premię w wysokości 50 zł. Z kolei za aktywne korzystanie z usługi księgowej wpływać będzie po 25 zł. Aby premia za opłacanie faktur została naliczona, ważne by były zrealizowane poniższe wytyczne:
"Za księgowanie faktury kosztowej uznaje się wpisanie faktury kosztowej w systemie księgowym w zakładce Wydatki oraz wybranie akcji „zaksięguj”. Zaksięgowane faktury kosztowe są w systemie księgowym oznaczone zieloną ikoną na liście w zakładce Wydatki – Dokumenty. Za płatność zleconą z systemu księgowego do systemu transakcyjnego Banku uznaje się transakcję zleconą poprzez przycisk „zapłać” w zakładce Stan biznesu – Komu ja zalegam i rozliczoną przez Bank w miesiącu kalendarzowym, w którym została wykonana"
Wypłata premii ma być realizowana do 30 dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. I tak przez kolejne 12 miesięcy. Dodatkowo przez okres 12 miesięcy mBank zwolni Cię z opłaty za prowadzenie konta. To też może być spory zysk, ale o tym więcej pod koniec niniejszego wpisu, gdzie oczywiście przyjrzę się szczegółom oferty kont dostępnych w promocji.

Kto może skorzystać z promocji? Przytoczę fragment z regulaminu:
"Promocja przeznaczona jest dla przedsiębiorców, przez których (...) rozumie się osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, spółki cywilne, jawne, partnerskie, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, spółdzielnie (...)"
Wykluczone z akcji promocyjnej są jednak firmy, które już z mBankiem współpracowały, tj. posiadały tam rachunek:
"Z Promocji nie mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy posiadali jakikolwiek rachunek bieżący w mBanku oraz usługę księgową w Cyber Productivity S.A., dla danego numeru NIP do dnia 28.01.2016 r."
Wspomniane transakcje kartą powinny być wykonane w punktach handlowo-usługowych i rozliczone w miesiącu kalendarzowym, w którym zostały wykonane. Unikaj więc sytuacji w których kartą zapłacisz w ostatnich dniach miesiąca. Może się bowiem zdarzyć, że płatność taka nie zaksięguje się w danym miesiącu, a tym samym stracisz prawo do uzyskania premii za ten miesiąc.

Pamiętaj również, że w odróżnieniu od promocji skierowanych dla klientów indywidualnych, tu pojawia się konieczność rozliczenia podatku z tytułu uzyskanych przychodów. mBank nie zrobi tego za Twą firmę.

Na koniec tradycyjnie przyglądam się ofercie kont dostępnych w promocji. mBiznes konto Start - jak już może sugerować nazwa - skierowane jest dla działalności gospodarczych, których staż nie przekracza 12 miesięcy. Takim początkującym przedsiębiorcom bank daje zwolnienie z opłaty za konto przez rok. Jeśli firma jest starsza wtedy założyć można już tylko mBiznes konto Komfort. Za nie należy płacić, ale... w promocji nie ma to znaczenia, bo przez 12 miesięcy bank zwalnia z opłat za prowadzenie konta. A co zrobisz z kontem po tym okresie? Decyzja będzie należeć do Ciebie ;)

Poniższa tabela prezentuje najważniejsze opłaty i prowizje dla kont: Start i Komfort.


mBiznes konto Start
mBiznes konto Komfort
Opłata miesięczna za prowadzenie konta otwartego w promocji przez pierwsze 12 miesięcy
0 zł
0 zł
Opłata miesięczna za prowadzenie konta po upływie 12 miesięcy
x*
25 zł
Liczba darmowych przelewów w miesiącu
5
20
Koszt przelewu poza pakietem bezpłatnych
1,50 zł
1,50 zł
Opłata za kartę
0/5 zł**
0 zł

*Konto przechodzi w taryfę opłat i prowizji, obowiązującą dla mBiznes konto Komfort
** opłata nie jest pobierana, jeśli w danym miesiącu zostaną wykonane płatności kartą na sumę min. 200 zł

Jeśli zawrzesz umowę o księgowość - realizowaną de facto przez zewnętrzną firmę - zwróć uwagę na koszty, które z czasem mogą się pojawić. Zwolnienie z opłat - zgodnie z regulaminem promocji - jest czasowe. Firma Cyber Productivity S.A. daje bowiem:
"- mKsięgowość Start z usługą dodatkową Sprawdzenie księgowań za 0 zł przez okres 6 miesięcy 
- mKsięgowość Komfort za 0 zł przez okres 6 miesięcy 
od daty zawarcia umowy o świadczenie usług z Cyber Productivity S.A. 
Po okresie promocyjnym usługa dodatkowa Sprawdzanie księgowań zostanie wyłączona dla Klienta z mKsięgowością Start. Cena usługi mKsięgowość Komfort po okresie promocyjnym będzie zgodna z obowiązującą Tabelą Opłat Cyber Productivity S.A."

15 komentarzy:

 1. Ale w sumie można skorzystać tylko z tej części z ZUSem i 600 zł wziąć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też wydaje mi się, że nie ma przeszkód. Będę chciał same konto założyć dla zwrotów za ZUS, bo fakturę wystawiam tylko 1 miesięcznie.

   Usuń
  2. Połączyłem się na ich czacie (przy okazji świetna opcja - polecam do wyjasniania takich spraw) i pani z banku potwierdzila ze mozna skorzystac tylko z jedej czesci. Ja sie zdecydowalem i narazie walcze tylko o te 600 zł za przelewu do zusu

   Usuń
 2. W idea banku jest to o wiele prostsze, chociaż jak ktoś chętny to może dwa konta/promocje ciągnąć, w idea banku np samymi wpłatami we wpłatomatach nastukać premię, a w Mbanku opłacać zus :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta jedna płatność kartą miesięcznie musi być na jakąś określoną minimalną kwotę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, kwota nie ma znaczenia. Możesz zrobić nawet groszową płatność.

   Usuń
  2. Gdzie można robić groszowe płatności? Wszędzie jest od 1 zł lub więcej.

   Usuń
  3. W Biedronce możesz zapłacić za dowolną kwotę - bierzesz coś na wagę, wychodzi parę groszy i płacisz.

   Usuń
 4. wygląda bardzo korzystnie, ciekawa oferta, mój wspólnik korzystał z poprzedniej edycji, niestety ja nie załapałem się ale nie żałuje bo w tej jest wyższa premia, muszę jeszcze tylko zadzwonić na mLinię i popytać o tą księgowosc

  OdpowiedzUsuń
 5. czy ktoś na jakieś doświadczenia w korzystaniu z księgowości współpracującej z mBankiem?

  OdpowiedzUsuń
 6. wygodne rozwiazanie, korzystałem z tej firmy samodizlenie wiec teraz nie moge skorzystac z tej oferty (tak mi sie wydaje), sprawdz zobaczysz nic Cie to nie kosztuje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na mlinii powiedziano mi, że nie można skorzystać tylko z części z ZUS-em. Musi być pakiet z księgowością. Sprawdził już ktoś jak to jest w praktyce? Na opcję z księgowością się nie piszę. Pół roku jest za darmo ale opłaty za kolejne 6 miesięcy zjedzą cały zysk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi na infolinii powiedzieli, że mogę założyć samo konto. Ale założyłem z księgowością i zrezygnuję z niej po 5 miesiącach.

   Usuń
 8. Mam pytanie do kogoś kto już korzystał z tej księgowości. Mam księgową, która mnie rozlicza. Czy chcąc skorzystać ze zwrotu za księgowość w tym koncie muszę zrezygnować z usług swojej księgowej? Bo chciałam zaksięgować te wymagane 3 faktury, a resztę rozliczać jak wcześniej. Ale dowiedziałam się, że to wszystko idzie do US. Podpowie mi ktoś jak to zrobić, gdyż jestem zielona w tych sprawach?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...