Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Jak zarabiać na nie swojej kasie? Bezodsetkowe i bezprowizyjne promocje w T-Mobile Usługi Bankowe, Millennium i Eurobanku

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

8.02.2016

Jak zarabiać na nie swojej kasie? Bezodsetkowe i bezprowizyjne promocje w T-Mobile Usługi Bankowe, Millennium i Eurobanku

Nie mieć dużych kwot własnych oszczędności, a mimo to być rentierem i zarabiać na nieswoich pieniądzach...

Brzmi demagogicznie? Być może. Ale jest to realne dzięki niektórym promocjom, które umożliwiają darmowe wykorzystywanie środków z limitu kredytowego czy karty kredytowej. A że pieniądz jest obecnie tani (o czym świadczy dość niskie oprocentowanie kredytów) to takich promocji przybywa.

Mając na myśli wykorzystywanie środków z rozwiązań kredytowych celem ich pomnażania (np. przez wpłacenie na lokatę lub konto oszczędnościowe) nie mam na myśli wyłącznie okresu bezodsetkowego przy karcie kredytowej. Ten - o czym pisałem w artykule o 12 kluczowych zasadach dot. karty kredytowej - zazwyczaj liczony jest wyłącznie dla kwot wydanych przy okazji płatności kartą. A więc środki z karty kredytowej trzeba wydać na zakupy. Poniżej piszę o promocjach banków, które pozwalają na wykorzystanie środków bez konieczności aktywnego płacenia kartą kredytową czy jakichkolwiek ekwilibrystycznych działań mających na celu "uwolnienie" pieniędzy z karty kredytowej bez płacenia prowizji czy odsetek.

Darmowe przelewy z karty kredytowej 


T-Mobile Usługi Bankowe do końca marca 2016 roku postanowił nie pobierać opłat za przelewy z karty kredytowej (o czym informuje na swej stronie przy opisie tego produktu):


Oszczędność jest to więc spora zważywszy na fakt, że opłata za taki przelew standardowo - zgodnie z Tabelą Opat i Prowizji T-Mobile Usługi bankowe - wynosi 4%, min. 10 zł. Przelewając więc np. 10 000 zł, bank pobrałby sobie aż 400 zł! A przelew taki, gdy jest darmowy opłaca się bo... w TOiP banku mamy też zapis, że dla przelewu obowiązuje "grace period [okres bezodsetkowy - przyp. Mr. Złotówy] właściwy dla transakcji bezgotówkowych)". Więc wypłaconymi w taki sposób środkami bez odsetek i innych kosztów "obracać" możesz do 58 dni.

Z wszystkich najważniejszych ryzyk opłat za taką kartę warto wziąć jeszcze pod uwagę opłatę za samo wydanie czy utrzymywanie karty. Ale tu jak się okazuje - w promocji trwającej do 31.03.2016 r. - zgodnie z regulaminem można opłat tych uniknąć:
"W przypadku Klientów, którzy zawarli umowę o Kartę kredytową w okresie trwania Promocji, przysługuje dodatkowo: 
a. Zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę do końca 2016 roku, niezależnie od liczby transakcji bezgotówkowych dokonanych w miesiącu kalendarzowym, 
b. Zwolnienie z opłaty za wznowienie Karty kredytowej na drugi rok użytkowania, niezależnie od łącznej kwoty rozliczonych transakcji, 
c. Obniżenie stawki oprocentowania limitu kredytowego o 20% na okres 14 miesięcy od dnia zawarcia umowy o Kartę kredytową"
Limit na karcie kredytowej T-Mobile Usługi Bankowe może wynieść nawet 40 000 zł (oczywiście jego wysokość zależy od oceny banku i Twej zdolności kredytowej). Jeśli posiadasz już dostęp do bankowości internetowej banku to za jej pośrednictwem złożysz wniosek o kartę. W sytuacji gdy nie jesteś klientem T-Mobile Usługi Bankowe wniosek o kartę kredytową złożysz tutaj.

Warto również pomyśleć o założeniu konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe. Bank zwraca bowiem równowartość 5% płatności kartą wydaną do konta.

Darmowy limit kredytowy bez odsetek przez 30 dni


Również Bank Millennium przygotował promocję związaną z bezprowizyjnym i bezodsetkowym wykorzystywaniem środków, ale w tym przypadku w ramach limitu kredytowego przyznawanego w koncie osobistym.

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej banku przez 30 dni od momentu udostępnienia środków z limitu możesz je wykorzystywać bez odsetek. Ale to niejedyny okres, w którym pożyczonymi w taki sposób środkami możesz zarządzać bez kosztów. W każdym miesiącu rozliczeniowym (od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia bieżącego miesiąca) posiadaczowi limitu kredytowego w koncie osobistym w Banku Millennium przysługuje też okres nie więcej niż 7 dowolnych dni wykorzystania środków bez odsetek (mogą być to dowolne dni, nawet nienastępujące po sobie; uważaj jednak by nie przekroczyć terminu, bo jeśli środki wykorzystasz np. przez 8 dni wówczas odsetki zostaną już naliczone za cały okres ich wykorzystania).

Samo uzyskanie limitu kredytowego dotąd było darmowe w przypadku "przenoszenia" już posiadanego limitu kredytowego w innym banku. Ale obecnie (w promocji trwającej do 30.06.2016 r.) jeśli na limit kredytowy zdecydujesz się w ciągu 90 dni od założenia konta to za jego udzielenie bank nie skasuje ani grosza (nawet jeśli limitu nie przenosisz). A to oszczędność też spora, bo standardowa prowizja za udzielenie nowego limitu wynosi 1,99% (min. 59 zł) od udzielonej kwoty. Przy limicie na 10 000 zł zaoszczędzisz więc 199 zł.

Zwolnienie z opłaty za przyznanie limitu kredytowego jest więc skierowane do nowych klientów lub tych ze stosunkowo niedługim stażem (do 90 dni) posiadania konta w Banku Millennium. Jeśli już konto w tym banku posiadasz, wniosek o limit kredytowy złożysz za pośrednictwem bankowości internetowej. Jeśli konto nie posiadasz możesz zawnioskować o Konto 360º lub 360º Student (w skrócie opisując warunki prowadzenia kont: by nie płacić nic za konto i kartę w przypadku Konta 360º wystarczy co miesiąc wpływ min. 1 000 zł oraz jedna płatność kartą na dowolną kwotę, a w przypadku Konta 360º Student - oferowanego osobom do 26. roku życia - jedna płatność kartą miesięcznie; należy również pamiętać o wyłączeniu opcjonalnego ubezpieczenia karty).

Limit do 2 000 zł przyznawany jest przez bank bez konieczności dostarczania dokumentów potwierdzających deklarowane dochody.

Limit kredytowy bez odsetek w Eurobanku


Promocję podobną do oferty Banku Millennium ma również Eurobank. Co miesiąc z przyznanego limitu kredytowego możesz wykorzystywać środki bez kosztu odsetkowego przez 10 dni w każdym miesiącu.


W sumie przez cały rok uzbiera się więc nawet 120 dni, kiedy to kwotę przyznanego limitu kredytowego możesz zarządzać według własnego uznania bez odsetek, które trzeba by zapłacić bankowi.

Prowizja za udzielenie limitu kredytowego w Eurobanku uzależniona jest od rodzaju posiadanego konta (przy koncie Prestige wynosi 1%, a przy Active i Classic 2% kwoty przyznanego limitu - w każdym przypadku min. 60 zł). Bank zwraca jednak prowizję jeśli co miesiąc na konto będzie wpływać wynagrodzenie lub świadczenie.

Więcej na temat zasada prowadzenia kont osobistych w Eurobanku pisałem przy okazji niedawnego wpisu, w którym prześwietlałem promocję "Lokata 3 razy lepsza", dzięki której można uzyskać nawet 4% dla oszczędności w kwocie do 30 000 zł.

Co zrobić z darmowymi pieniędzmi od banku?


Jeśli skorzystasz z wyżej opisywanych rozwiązań to na pewno dobrze już będziesz wiedzieć co z darmowo uzyskanymi środkami zrobić. Jedną ze wspomnianych przeze mnie opcji jest ulokowanie środków na koncie oszczędnościowym lub lokacie. W przypadku tych ostatnich sensowne oprocentowanie pojawia się jednak dopiero przy dłuższym okresie depozytu; ale "darmowa" pożyczka pieniędzy może Ci pomóc np. w zarządzaniu już posiadanym kapitałem (jeśli lokata kończy się chociażby za 4 tygodnie, a dziś wykorzystasz środki z darmowego przez 30 dni limitu kredytowego w Millennium, to przez ten czas będzie pracował na lokacie zarówno Twój kapitał, jak i ten pożyczony, ale wpłacony na nowo założony depozyt. Środki z kończącej się za 4 tygodnie lokaty pozwolą spłacić Ci wykorzystany limit. 


Większą elastyczność oczywiście dadzą konta oszczędnościowe. Choć tu wybór propozycji z oprocentowaniem co najmniej 3% w skali roku jest dość skromny (ranking kont oszczędnościowych znajdziesz na blogu Odsetkobranie).

Alternatywą jest jeszcze szukanie oprocentowanych kont osobistych. Aktualnie możesz zyskać nawet 4% w skali roku (do 12 000 zł) w BZ WBK (ofertę warto sprawdzić także ze względu na łatwą do wzięcia premię 100 zł za otwarcie konta).

Opłacalność takich rozwiązań zależy przede wszystkim od oprocentowania, na które ulokujesz pieniądze, jakie da Ci darmowa pożyczka, ale i od kwoty którą będziesz w stanie w ten sposób gospodarować. 

Dla przykładu: kwota 10 000 zł, którą ulokujesz na konto oszczędnościowe/lokatę z oprocentowaniem 3% w skali roku da Ci zarobić ok. 20 zł. Oczywiście gdy kwota będzie większa, a okres dłuższy (na co pozwala np. nawet 58-dniowy okres bezodsetkowy karty kredytowej T-Mobile Usługi Bankowe) zyski będą większe, a "zabawa" bardziej opłacalna. 

12 komentarzy:

 1. Gdyby tak te promocje zbiegły się z czasami, gdy banki dawały 6-7% na lokatach...

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm, przelewy zazwyczaj są traktowane jako transakcje gotówkowe więc czy na 100% w TMUB nie liczą od takiego przelewu odsetek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informacja o takim traktowaniu przelewów znajduje się w TOiP.

   Usuń
 3. Jakby zebrać dużą kwotę z kart kredytowej T-Mobile i z limitu w Millennium to można to porozkładać na BZ WBK (12 tys. 4%), BGŻ BNP (5 tys. 4%) i Orange Finanse (10 tys. 3,5%), jeszcze jakąś lokatę 4% i się uzbiera mocno 3-cyfrowa sumka z odsetek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przelew w T mobile jest traktowany jako operacja bezgotówkowa i mamy 58 dni bez odsetek także biorąc okres do 28 marca można jeszcze dodatkowo wyciągnąć pieniądze przed końcem okresu. Informacja potwierdzona z Infolinii

  OdpowiedzUsuń
 5. Dodam, że w Millennium można spróbować negocjować zwolnienie z opłaty za wznowienie limitu w kolejnych latach. Ja ze względu na ten 7-dniowy okres bez odsetek z limitu korzystałem przez długi czas - gdy 3-4 lata temu lokaty w Happy Hours można było zakładać na 7%, a konto oszczędnościowe dawało np. 5%. Teraz już sobie odpuściłem, z limitu musiałem zrezygnować gdy starałem się o kredyt mieszkaniowy. Ale parę groszy ugrałem ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. W Millennium kiedyś można było skorzystać z przygotowanych już propozycji - był jakiś sugerowany limit i kredyt które można było uzyskać od ręki w Millennet. Ktoś się orientuje czy to jeszcze mają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają. Ale raczej nie proponują w ciągu 90 dni od otwarcia konta. Mam konto 360 z promocji Agory, założyłem jakoś w październiku i nadal nic nie mam. Ale żona ma konto dłużej i takie oferty kredytowe ma.

   Usuń
  2. Też założyłam konto w tej promocji. Mam już "Ofertę dla Ciebie" ale tylko na kredyt.

   Usuń
 7. Z cyklu "pytanie ignoranta"- w takim T-Mobile środki z karty kredytowej przelewamy sobie na lokatę/konto oszczędnościowe w innym banku. Spłacamy 58 dnia i... następnego dnia znowu możemy daną kwotę podjąć na kolejne 58 dni?

  I przy okazji, robiąc taki przelew z karty kredytowej budujemy sobie jakąś historię kredytową, prawda? Może być to przydatne w perspektywie przyszłego kredytu na mieszkanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy jak będzie przypadał Twój okres bezodsetkowy. Ale de facto lepiej co 30 dni robić taki przelew - najlepiej w p-wszym dniu okresu rozliczeniowego tak by przy ostatnim przelewie w okresie promocji wykorzystać cały 58-dniowy okres bez odsetek.

   Usuń
 8. Złożyłem wniosek o kartę w TMUB, jest 15 000 zł. Przelew zrobiony bez prowizji. Więc elegancko :) Poszło na konta w BZWBK i BGŻ BNP.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...