Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Program poleceń "Mam PKO". Czyli 100 zł za otwarcie konta i po 50 zł za polecenia

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

22.02.2016

Program poleceń "Mam PKO". Czyli 100 zł za otwarcie konta i po 50 zł za polecenia

Wystartowała nowa edycja promocji, w której zarabiać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci PKO BP.

program poleceń Mam PKO - promocja PKO BP 100 zł za konto
Dla osób, które założą konto z rekomendacji obecnego klienta banku trafi premia 100 zł. Z kolei dla tych, którzy konto w PKO BP już mają i skutecznie polecą nowych klientów bank przewiduje premie po 50 zł (bez limitu).

[Uzupełnienie. W związku z licznymi zapytaniami: posiadacze (obecni lub byli) konta w Inteligo mogą wziąć udział w programie poleceń "Mam PKO" jako klienci polecani. Aby stać się polecającym należy jednak posiadać konto w PKO BP.]

Zasady IV edycji programu poleceń "Mam PKO" są dość proste i klarowne. W większości nie różnią się też od tych, które bank stawiał w poprzedniej edycji.

Jeśli chcesz zarobić 100 zł za otwarcie konta, postępuj krok po kroku:
 • w w/w wniosku wyraź zgody na przekazywanie przez bank materiałów marketingowych i zaakceptuj regulamin programu
 • w czasie promocji (najpóźniej do 21.05.2016 r.) zawrzyj umowę i aktywuj konto
 • zrealizuj warunki wymagane dla nowego klienta:
  • w przypadku otwarcia konta dla klientów indywidualnych (PKO Konto za Zero, PKO Konto bez Granic, Superkonto Oszczędne, PKO Konto Pogodne, PKO Konto dla Młodych) w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta wykonaj: płatności kartą na sumę min. 200 zł oraz za pomocą IKO (czyli za pomocą kodu BLIK generowanego w aplikacji mobilnej) na co najmniej 10 zł
  • w przypadku otwarcia konta dla firm (Pakiet Biznes Debiut 18, Pakiet Biznes Rozwój, Pakiet Biznes Komfort Plus, Pakiet Biznes Sukces Plus, Pakiet Mobilny dla Firm) w ciągu 40 dni kalendarzowych od otwarcia konta wykonaj płatności kartą na sumę min. 200 zł oraz przelew do ZUS z nowo otwartego konta za pośrednictwem serwisu internetowego lub telefonicznego (wykorzystując formularz „Przelew do ZUS”)

Ważna uwaga: wszystkie płatności kartą oraz płatności za pomocą IKO, o których mowa powyżej muszą być wykonane w punktach handlowo-usługowych. Do kwot, które należy wydać na potrzeby spełnienia warunków promocji nie sumują się ewentualne płatności w Internecie.

W promocji - jako osoba polecona - może wziąć udział nowy klient, przez którego bank, zgodnie z regulaminem, rozumie:
"osobę fizyczną, także tę prowadzącą działalność gospodarczą lub będącą wspólnikiem w spółce cywilnej, która w dniu złożenia wniosku o Nowe konto lub Nowy pakiet PKO Banku Polskiego z podanym Kodem polecenia nie posiada żadnego z kont lub pakietów wymienionych w Rozdziale 1, §2 (PKO Konto za Zero, PKO Konto bez Granic, Superkonto Oszczędne, PKO Konto Pogodne, PKO Konto dla Młodych, Pakiet Biznes Debiut 18, Pakiet Biznes Rozwój, Pakiet Biznes Komfort Plus, Pakiet Biznes Sukces Plus, Pakiet Mobilny dla Firm - przyp. Mr. Złotówa) ani nie jest rozpatrywany wobec niej wniosek o otwarcie żadnego z tych kont lub pakietów złożony przed rozpoczęciem Edycji Programu, ani w okresie ostatnich trzech lat liczonych od daty rozpoczęcia Edycji Programu nie posiadała żadnego z tych kont lub pakietów"
Program poleceń "Mam PKO" został podzielony na trzy miesięczne etapy (22.02.-22.03., 23.03.-21.04. oraz 22.04.-21.05.2016 r.). Mają one znaczenie jedynie w kontekście obliczenia czasu, w którym bank dokona weryfikacji spełnienia warunków oraz wypłaci premie. Sprawdzenie spełnienia warunków ma się odbywać do 50 dni kalendarzowych po zakończeniu każdego etapu promocji, a nagrody mają być wypłacane w ciągu kolejnych 25 dni kalendarzowych od momentu sprawdzenia. Na pierwszy rzut oka terminy te wydają się straszliwie długie. Ale doświadczenie z poprzednich edycji programu poleceń "Mam PKO" pozwala mieć nadzieję, że i tym razem weryfikowanie warunków i wypłata premii będą odbywać się znacznie szybciej.

Zostaniesz (lub już jesteś) klientem PKO BP? Polecaj i zarabiaj


Osoby, które już są posiadaczami konta w PKO BP albo dopiero konto takie założą, mogą stać się osobami polecającymi w programie. Aby tak się stało należy uzupełnić formularz rejestracyjny na stronie mam.pkobp.pl. Najistotniejszym elementem jest numer telefonu komórkowego. Musi to być ten sam numer, który masz zarejestrowany w banku z tytułu umowy o konto. Jeśli Twe polecenie okaże się skuteczne, zarobisz 50 zł, a polecony - jako nowy klient - 100 zł (oczywiście po spełnieniu warunków opisywanych wyżej).

W programie przewidziane są również nagrody dodatkowe dla osób, które wykażą się największą aktywnością i w całej edycji polecą skutecznie najwięcej nowych klientów. Zgodnie z zasadami aktualnej edycji programu, za pierwsze trzy miejsca bank wypłaci nagrody pieniężne odpowiednio w wysokości 1 000, 600 i 300 zł.

Jakie konto wybrać w PKO BP?


Z listy kont osobistych, które można założyć w PKO BP wybrałem te, które wydają się najlepszymi ze względu na warunki cenowe prowadzenia rachunku i karty, jakie oferuje bank. Tymi kontami są Konto za Zero oraz Konto dla Młodych.

Konto za Zero - jak już sugeruje nazwa prowadzone jest za 0 zł... ale pod pewnymi warunkami. Do konta musi być wydana karta płatnicza. By była za darmo musi być odnotowana na niej odpowiednia suma płatności. Zasady Konta za Zero w PKO BP wyglądają następująco:
 • 0 zł za prowadzenie konta (gdy do konta wydana jest karta płatnicza; w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 6,90 zł)
 • 0 zł za kartę płatniczą (jeśli w okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł; w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 6,90 zł. Okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta)
 • 0 zł za przelewy złotówkowe zlecane w bankowości internetowej i mobilnej
 • 0 zł za wypłaty gotówki wyłącznie w bankomacie sieci PKO BP
Konto dla Młodych to oferta skierowana do osób w wieku 18-26 lat. Właścicielem takiego konta może więc być uczeń, student, ale też każda inna osoba, która spełni kryterium wieku. Warunki prowadzenia konta są całkiem korzystne:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków)
 • 0 zł za kartę płatniczą (jeśli w okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej pięć płatności na dowolne kwoty)
 • 0 zł za przelewy złotówkowe zlecane w bankowości internetowej i mobilnej
 • 0 zł za wypłaty gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce i na świecie
Jeśli jesteś mieszkańcem Wrocławia lub okolic przeczytaj o promocji Wrocławskiej Karty Płatniczej, która umożliwia darmowe korzystanie z komunikacji miejskiej w stolicy Dolnego Śląska nawet przez 5 miesięcy. Promocja może być połączona z programem poleceń. Najpierw jednak spełnij wymogi dotyczące poleconego klienta. I najlepiej zrób to czym prędzej, bo o wymianę karty płatniczej ze zwykłej na Wrocławską Kartę Płatniczą należy zawnioskować w ciągu 30 dni od otwarcia konta (promocja jest dostępna już tylko do 15.03.2016 r.).

Jeśli chodzi o rachunek firmowy... starania o 100 zł wyglądają blado, gdy prowadząc działalność gospodarczą możesz uzyskać nawet 600 zł w promocji konta firmowego w Idea Banku lub do 900 zł w promocji mBanku.

Kod polecenia do PKO BP


Jeśli chcesz założyć konto w promocji i załapać się na 100 zł premii, skorzystaj ze sprawdzonego, wiarygodnego kodu polecenia, który uzyskasz dzięki poniższemu formularzowi:


66 komentarzy:

 1. Po wypłacie premii można konto zamknąć??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto należy posiadać do momentu wypłaty premii. Później do Ciebie należy decyzja co z nim zrobić ;)

   Usuń
  2. A nie ma opłaty za zamknięcie w jakimś określonym czasie? Gdzieś o tym czytałem.

   Usuń
  3. Kiedyś taka opłata była. Ale już się z niej wycofali.

   Usuń
  4. Nie ma dodatkowej opłaty z tytułu zamknięcia konta. Trzeba jedynie uwzględnić opłatę (ewentualną) opłatę za konto lub kartę.

   Usuń
 2. jeśli ktoś mnie poleci, a nie mam konta w tym banku, to on dostanie 50zł a ja 100zł po spełnieniu warunków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak to wygląda. Polecający (trzeba się zarejestrować) otrzyma 50 zł, a polecony 100 zł. Oczywiście polecony może polecać dalej i też zarabiać po 50 zł.

   Usuń
 3. witam
  mam pytanko z gatunku ciężkich
  właśnie wypowiedziałem umowę o konto w pko bp .
  czy po miesiący czasu mogą założyć nowe konto z aktualnym bonusem ?.nie ma jakieś karencji w czasie ?
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety karencja to aż 3 lata (info w zacytowanym fragmencie z regulaminu).

   Usuń
 4. A co z osobami które maja obecnie konto w Inteligo i skorzystały z podobnego programu "Mam Inteligo" >?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez problemu mogą teraz brać udział w "Mam PKO". Traktowane jest odrębnie. Sprawdzone :)

   Usuń
 5. A czy inteligo jest traktowane jako osobny bank od pko bp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Jeśli masz konto w Inteligo to nie ma przeszkód by założyć teraz konto w PKO i też wziąć 100 zł.

   Usuń
 6. Mam już przypisane do aplikacji IKO konto inteligo, jak mam przypisać PKO BP?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłem w podobnej sytuacji.Trzeba usunąć aplikację IKO z telefonu i zakładki "IKO" na stronie inteligo. Potem na nowo pobierasz aplikację i wtedy jako powiązany rachunek wybierasz PKO. Jednocześnie dla jednego nr tel nie można mieć powiązanej IKO na PKO i Inteligo. Jeśli masz dwa tel to śmiało możesz mieć jeden z aplikacją dla konta PKO a drugi dla inteligo :)

   Usuń
  2. Dopisuję sie do pytania

   Usuń
  3. Dezaktywuj IKO w bankowości Inteligo. Usuń aplikację z telefonu. Aplikację zainstaluj od nowa. Powiąż w iPKO aplikację IKO z kontem.

   Usuń
 7. A co w sytuacji, gdy podczas zakładania konta nie podałem kodu polecającego? Nadal przysługuje mi premia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podanie kodu jest konieczne.

   Usuń
  2. Mr. Złotówa źle zadałem pytanie! Chodziło mi o to, że założyłem konto jako nowa osoba i nie podałem kodu polecającego - czy po spełnieniu tych dwóch warunków (płatność 200 zł i 10 zł IKO w ciągu 30 dni) dostanę 100 zł? PKO nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie.

   Usuń
  3. W rozdziale II §1 ust. 4 regulaminu mamy definicję Nowego Klienta. Tam mowa o osobie, która złoży wniosek z wykorzystaniem kodu polecenia. Więc na moje, bez kodu, premii nie będzie. Ale może bank spojrzy przychylnym okiem? Może reklamacja pomoże. Tego nie wiem.

   Usuń
  4. Znając PKO...ale zawsze można próbować. Dzwoniłam na infolinię i procedura zakładania konta wygląda tak : wniosek wypełniam przez internet, ale konto otwieram przez kuriera, a nie w oddziale. Konto jest ważne od momentu podpisania.

   Usuń
 8. Gdzie najsprawniej/najszybciej/najłatwiej zapłacić IKO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rossmann, Orlen, Shell, Multikino.

   Usuń
 9. Czy jak zapłacę BLIKIEm (na tablecie) to PKO zaliczy to jako płatność IKO ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tablet to taki duży telefon najłatwiej na orlenie albo shellu podjeżdżasz i tankujesz za 2 dyszki( albo chociaż za 15, za dyche wstyd) i płacisz blikiem

   Usuń
  2. Tak, tabletem też możesz płacić BLIKiem. Tylko byleby ten tablet nie był tylko na WiFi ;)

   Usuń
  3. jak tablet jest tylko na wifi to można sobie w prosty sposób poradzić - masz przy sobie telefon i na nim uruchomisz sobie tethering wifi i masz przenośny hotspot wifi ;p

   Usuń
  4. Jeżeli na stacji nie ma wi-fi należy wcześniej (w domu) utworzyć czek, nie pamietam czy promocja jeszcze aktywna, ale po wydaniu BLIKiem 40 zł można dostać bilet do kina, poszukaj na Bankobraniu.
   Odpowiadając na pytanie : IKO to nie BLIK mogą nie zaliczyć.

   Usuń
 10. Czy polecającym może być osoba która ma w PKO BP jedynie konto oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, musi to być konto osobiste albo pakiet konta firmowego.

   Usuń
 11. Patrzę, że wyborze autoryzacji przelewów jest karta kodów. Ciekawe czy jeśli się ją wybierze będzie można załapać się na 10 zł za zmianę na kody sms?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank przewidział taki myk ;) Regulamin promocji "Zmień kartę zdrapkę na 10 zł" mówi o tym, że skorzystać może wyłącznie osoba, "która na dzień rozpoczęcia Promocji jest posiadaczem (...) rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (...) oraz posiada dostęp do serwisu internetowego iPKO z narzędziem autoryzacyjnym w formie Karty kodów jednorazowych". A dzień rozpoczęcia to był 1.02. Więc na tę edycję załapać się nie da.

   Usuń
  2. I bez tego kwota wyjdzie fajna. Aczkolwiek cały czas się zastanawiam nad otwarciem tego konta. Mając w pamięci ile się musiałem nagimnastykować z tym IKO przy promocji Inteligo.

   Usuń
 12. Wie ktoś może czy karta do konta przychodzi razem z umową w pakiecie startowym tj. w Inteligo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma przyjść razem z umową. Na infolinii powiedzieli mi też, że pierwsze użycie karty musi mieć miejsce w bankomacie PKO BP.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Przywozi kurier. Przy czym Inteligo czy PKO uwijają się z tym bardzo szybko. A w takim Aliorze regułą jest czekanie na kartę ok. 2 tygodni.

   Usuń
 13. Czy po spełnieniu warunków można zastrzec kartę do konta, aby nie były pobierane za nią opłaty w późniejszych miesiącach? Czy nie wpłynie to negatywnie na wypłatę premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy od konta. Dla Młodych możesz zrezygnować. Ale Za Zero będzie opłata za konto 6,90 zł

   Usuń
 14. Żeby zarobić 100 zł muszę wydać kartą min. 200 zł i 10 zł BLIK-iem do 30 dni po otwarciu konta, ale żeby nie zapłacić za konto z kartą muszę wydać min 300 zł. Czy to oznacza, że muszę wydać w m-cu 500 zł czy coś źle kombunuję :) ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te 200 zł (wydane na potrzeby promocji celem uzyskania premii) wliczy się do sumy 300 zł. Więc żeby uniknąć opłaty za kartę wystarczy wydać jeszcze 100 zł ;)

   Usuń
 15. Założyłem konto Inteligo w ostatniej promocji i następnie je polecałem (uprzednio się rejestrując) w promocji Mam Inteligo innym osobom, czy mogę wziąć udział w tej edycji promocji polecając znowu konto innym osobom (rejestrując się w Mam PKO BP) tak by samemu otrzymać 100 zł + 50 zł za każde skuteczne polecenie z mam PKO BP IV Edycja ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie masz konta w PKO BP to możesz je założyć (posiadanie teraz lub kiedyś konta w Inteligo na szczęście nie wyklucza z udziału w promocji "Mam PKO" i bycia poleconym). Po otwarciu konta w PKO możesz się zarejestrować i polecać dalej.

   Usuń
  2. Czytałeś artykuł? Widzę, że nie. Wpierw przeczytaj i nie będziesz musiał pytać.

   Usuń
  3. Anonimowy, Ty chyba nie przeczytałeś, zacytuje Ci fragment:
   "[Uzupełnienie. W związku z licznymi zapytaniami: posiadacze (obecni lub byli) konta w Inteligo mogą wziąć udział w programie poleceń "Mam PKO" jako klienci polecani. Aby stać się polecającym należy jednak posiadać konto w PKO BP.]"

   a ja się pytam czy w tej edycji mogę być polecającym by otrzymać za polecenie 50 zł jeżeli wcześniej polecałem konta w programie Mam Inteligo, nadal mam konto w Inteligo.

   moje wątpliwości budzi sformułowanie na stronie mam PKO:
   "doprecyzowano, że w Programie „Mam PKO” nie mogą brać udziału posiadacze kont Inteligo, dla których Bank prowadzi osobny Program Poleceń pod adresem https://maminteligo.pl/"

   choć w regulaminie tak ostro tego nie określono

   nie chce spalić swojej szansy na otrzymanie 50 zł jak również chcę uniknąć sytuacji, że osoby przeze mnie polecane mogłyby nie otrzymać 100 zł

   Usuń
 16. 1. Witam, miałem konto w ostaniej promocji pko, ale juz je zamknałem. Czy mogę jakoś polecic konto koledze i uzyskać 50 zł, czy nie jest to już możliwe ?
  2. Czy jest szansa uzyskać całe 150 za założenie konta? Czy tylko 100 ? 50 zł zgarnie ktoś kto mi je poleci ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Miałeś. Zamknąłeś. Nie możesz polecać, bo musisz mieć aktualnie konto.
   2. Polecony dostaje 100. Polecający 50 zł. Oczywiście polecony może później stać się polecającym i oprócz 100 zł dostanie 50 zł + 50 + 50 itd. (zależy od liczby poleceń i osób poleconych które spełnią warunki)

   Usuń
 17. Czy płatność blik na 50 zł wilczy się do puli 210 zł czy nadal kartą będę musiał wydać jeszcze 200 zł zamiast 160 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Min. 200 zł musi być kartą, a min. 10 zł BLIKiem więc nawet jeśli więcej zrobisz BLIKiem to nie zaliczy Ci się do transakcji kartą.

   Usuń
 18. Na zrobienie obrotu jest 30 dni od momentu podpisania umowy z kurierem?

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy konto za zero moge przeksztalcic w konto dla mlodych w jakis sposob bez utraty premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za konwersję z zachowaniem numeru rachunku jest opłata. Bodajże 50 zł.

   Usuń
 20. Te 200 zł można wydać na stacji paliw?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być. Może zapłacić wszędzie - byle nie w Internecie.

   Usuń
  2. Może być. Możesz zapłacić wszędzie - byle nie w Internecie.

   Usuń
 21. Uwaga bo złodzieje pobierają 14,90 zł za zmianę wizerunku karty, czyli wydanie karty, nie dać się naciąć.

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy istnieje jakiś limit promocyjnych kont?? Chyba gdzieś mi smignęło że PKO przewidziało do promocji tylko 2000 kont.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ostatnim czasie była dostępna inna promocja z kontem w PKO BP, ale już się zakończyła. Tam był limit. Również w programie poleceń w jednej, a może nawet dwóch edycjach (w ubiegłym roku) też był limit, właśnie 2 000 kont, ale w obecnej edycji - powyżej opisywanej - takiego limitu nie ma :)

   Usuń
 23. Mozna zrobic autorycazje przelewem z innego banku czy tylko kurier ?

  OdpowiedzUsuń
 24. Witam serdecznie Wszystkich Bankobiorców :)
  Czy ktoś z Was orientuje się czy jeśli polecę dwie osoby poprzez Program poleceń "Mam PKO"
  to otrzymam pit który będę musiał wykazać w rozliczeniu rocznym ?
  Do kiedy należy złożyć w niosek i otworzyć konto aby się jeszcze załapać wybierając kuriera ? Pozdrawiam serdecznie Wszystkich :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umowa musi być zawarta do końca ostatniego etapu. PITów nie ma, nic nie trzeba rozliczać.

   Usuń
  2. dzięki serdeczne :)

   Usuń
 25. Wpłynęła premia wczoraj. Dziś zrobiłem pewien inny krok ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. W jaki sposób bank informuje o wypłacie premii? Czy ktoś kto założył konto w pierwszym (do 22.03) etapie dostał już jakąś informacje od banku?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...