Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premiowanie przez bankowanie - Idea Bank płaci 600 zł za konto Firma To Ja

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

8.02.2016

Premiowanie przez bankowanie - Idea Bank płaci 600 zł za konto Firma To Ja

Po 50 zł miesięcznie możesz zyskiwać spełniając proste warunki w promocji Idea Banku skierowanej do osób prowadzących działalność gospodarczą.

idea bank premiowanie przez bankowanie premia 600 zł za konto firma to ja
Kto o promocji "Premiowanie przez bankowanie" już słyszał, skojarzy zapewne, że dotąd suma premii pieniężnych jakie można było uzyskać wynosiła 900 zł. Teraz bank postanowił przyciąć gratyfikacje wypłacane klientom, którzy założą konto firmowe. Niezmiennie są to jednak spore pieniądze do zdobycia przy prostych warunkach do spełnienia.

UWAGA! Niniejsza edycja promocji została zakończona, ale możesz ją znaleźć w nowej odsłonie tutaj.

Promocja "Premiowanie przez bankowanie" w pierwszej edycji (opisywanej tutaj) cieszyła się sporym zainteresowaniem. Dowodem na to jest też fakt, że w głosowaniu Czytelników niniejszego bloga na najlepsze okazje do bankobrania 2015 roku właśnie promocja Idea Banku została wskazana jako najlepsza w kategorii kont firmowych, deklasując przy tych oferty konkurencji.

Zmiana regulaminu promocji, obowiązująca od 5.02.2016 r. przede wszystkim dotyczy wysokości wypłacanych premii. Pozostałe zasady: warunki przystąpienia do promocji oraz wymogi do spełnienia uprawniające do zdobycia premii w większości zostały niezmienione.

W tym miejscu ważna też informacja dla osób, które z promocji już korzystają. Zmiany obejmują wyłącznie klientów dopiero teraz przystępujących do promocji, o czym wspomniano w regulaminie:
"Z dniem wejścia w życie (...) regulaminu odwołaniu ulegają dotychczasowe warunki Promocji, z tym zastrzeżeniem, że w odniesieniu do Uczestników, którzy przystąpili do Promocji przed dniem wejścia w życie niniejszego regulaminu, obowiązują warunki Promocji zawarte we właściwych dotychczasowych Regulaminach Promocji >>Premiowanie za bankowanie<<"
Aktualnie uczestnikiem promocji może zostać nowy posiadacz konta, który w okresie promocji złoży wniosek i zawrze umowy o rachunek i (o ile dotąd nie jest stroną tej umowy) umowę o bankowość elektroniczną.

I od tego momentu możliwe będzie już zarabianie. Wypłata premii rozłożona jest jednak w czasie. Przez okres 12 miesięcy będzie można zarabiać po 50 zł netto (62 zł brutto). Sposób w jaki chcesz uzyskać premie zależy od Ciebie. Zgodnie z regulaminem promocji to klient ma możliwość wyboru warunków do spełnienia. Warunki te i wysokość poszczególnych premii przedstawia tabela.

Czynność lub transakcja
Szczegółowe warunki
Wysokość premii
utrzymanie średniego miesięcznego salda* na Rachunku Uczestnika w kwocie
od 5000,00 zł do 10 000,00 zł
10,00 zł netto (12,00 zł brutto)
od 10 000,01 zł do 15 000,00 zł
20,00 zł netto (25,00 zł brutto)
od 15 000,01 zł do 30 000, 00 zł
30,00 zł netto (37,00 zł brutto
od 30 000, 01 zł
40,00 zł netto (49,00 zł brutto)
wpłata gotówkowa we wpłatomacie na Rachunek Uczestnika
od każdej wpłaty jednorazowej nie niższej niż 1000,00 zł
20,00 zł netto (25,00 zł brutto)
przelew do ZUS lub US z Rachunku Uczestnika
za każdą poprawnie wystawioną i opłaconą fakturę na kwotę nie niższą niż 100,00 zł
30,00 zł netto (37,00 zł brutto)
wystawienie i opłacenie faktury na Rachunek Uczestnika poprzez Bankowość Internetową Idea Cloud
za każdą poprawnie wystawioną i opłaconą fakturę na kwotę nie niższą niż 100,00 zł
20,00 zł netto (25,00 zł brutto)
* Średnie miesięczne saldo na Rachunku stanowi iloraz sumy sald na Rachunku Uczestnika na koniec każdego dnia w danym miesiącu kalendarzowym i liczby dni w tym miesiącu kalendarzowym

Aby uzbierać 50 zł gratyfikacji możesz wykonywać wybrane przez siebie czynności lub transakcje: utrzymanie średniego miesięcznego salda na rachunku w określonym przedziale kwotowym, wpłatę gotówkową we wpłatomacie na rachunek uczestnika, przelew do ZUS lub US z rachunku uczestnika oraz wystawienie i opłacenie faktury na rachunek uczestnika poprzez bankowość internetową Idea Cloud. W porównaniu z wcześniejszą edycją promocji zmianie uległy wysokości premii oraz przedziały salda za które przysługuje premia danej wysokości oraz warunek premiowanej wpłaty jednorazowej we wpłatomacie, gdzie minimalną kwotą wpłaty aktualnie jest 1 000 zł, a nie - jak wcześniej - 500 zł. No ale w tym przypadku wysokość premii za tę czynność akurat wzrosła.

Analiza czynności rozpoczyna się po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego, począwszy od miesiąca, w którym uczestnik przystąpił do promocji. Premia naliczana jest do maksymalnie dostępnej miesięcznie kwoty 50 zł netto (62 zł brutto) i ma być wpłacana do 10. dnia roboczego miesiąca po miesiącu w którym zostały spełnione warunki jej uzyskania.

Łącznie w ciągu roku do zdobycia jest 600 zł netto (741 zł brutto).

Konto Firma To Ja


Na koniec oczywiście kilka zdań o rachunku firmowym zakładanym w promocji. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezwarunkowo darmowo. Darmowe są również przelewy złotówkowe (w tym do ZUS i US) zlecane w bankowości internetowej.

Jeśli zdecydujesz się na kartę płatniczą (nowych klientów warunek wyrabiania karty nie obowiązuje, aczkolwiek karta będzie niezbędna np. przy spełnianiu warunku uzyskania premii za wpłaty we wpłatomacie) otrzymasz ją za 0 zł. Za darmo kartę będzie też można posiadać, ale pod warunkiem wykonywania comiesięcznych płatności na sumę co najmniej 400 zł (w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 4,99 zł).

Złóż wniosek o konto w promocji

Warunki dla obecnych klientów


Powyżej opisywane warunki obejmują nowych klientów, którzy dopiero konto firmowe w Idea Banku zdecydują się założyć. Z promocji "Premiowanie przez bankowanie" mogą jednak skorzystać także obecni klienci banku, którzy rachunek firmowy już posiadają. Tu o wiele dłuższa jest jednak lista warunków. Obecny posiadacz konta może zostać uczestnikiem promocji, jeśli spełnił łącznie następujące warunki:
"a) złożył w Oddziale bądź za pomocą Bankowości Elektronicznej Formularz przystąpienia do Promocji „Premiowanie za bankowanie” (...) oraz za jego pośrednictwem dokonał akceptacji Regulaminu Promocji, 
b) jest stroną Umowy o Rachunek i: Umowy o Bankowość Elektroniczną oraz nie znajduje się w okresie wypowiedzenia tych Umów; 
c) w  momencie przystąpienia do Promocji wiąże go Regulamin prowadzenia rachunków bankowych, świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych w Idea Banku S.A. dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, wprowadzony dnia 1 stycznia 2016 r. 
d) jest użytkownikiem Bankowości Internetowej Idea Cloud, 
e) w ciągu ostatnich trzech miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do Promocji jego Rachunek nie został: 
I) uznany kwotą jakiejkolwiek zewnętrznej transakcji płatniczej (zewnętrznymi transakcjami płatniczymi nie są transakcje otrzymane na Rachunek z innego rachunku prowadzonego przez Bank na rzecz Obecnego Posiadacza Rachunku) np. poleceniem przelewu, wpłatą gotówkową we wpłatomacie, z uwzględnieniem wpłat dokonanych za pomocą Karty, 
II) obciążony co najmniej jedną z poniższych transakcji: 
– przelewem lub przelewami na łączną kwotę min. 1000,00 zł, 
– transakcją lub transakcjami bezgotówkowymi Kartą na łączną kwotę min. 400,00 zł, 
– przelewem lub przelewami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub Urzędu Skarbowego (US)"
Warunki wymienione w podpunkcie "e" wskazują, że adresatami promocji w tym przypadku są nieaktywni klienci, których bank po prostu chce zachęcić do korzystania ze swych usług.


Warto zwrócić uwagę, że w chwili obecnej mamy dostępną jeszcze jedną promocję dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W mBanku w promocji do wzięcia czeka do 900 zł (także wypłacane w okresie 12 miesięcy).

12 komentarzy:

 1. Do miasta gdzie są oddziały, nie mówiąc już o mobilnych wpłatomatach, mam daleko. Więc jak to jest z wpłatomatami? Muszą być bankowe czy mogę też w Euronecie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lista wpłatomatów z których możesz korzystać za darmo: https://www.ideabank.pl/uploads/doc/Lista_wplatomatow_31082015.pdf

   Usuń
  2. Brawo dzięki ;)

   Usuń
 2. Wydaje mi się, że dobrze rozumiem, ale wolę się upewnić. Rozumiem, że mogę wykonać dowolne czynności, np. przelew do ZUS oraz wpłatę we wpłatomacie i załatwione? Dostanę 50 zł (30+20 zł)?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy jest jakiś sposób, żeby razem z kontem firmowym nie musieć zakładać konta osobistego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie. Ale jest za darmo bez żadnych warunków od początku istnienia banku. Przydaje się. A karty do Konta Idealnego nie musisz wyrabiać.

   Usuń
 4. Proszę o informację czy jak zapłacę przelewem do zusu składke zdrowotną i społeczna to będzie się to liczyło jako 2 przelewy? (30+30)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej podział nic nie da. Premia będzie za jeden przelew (30 zł). Musisz spełnić inny warunek. O wpłatomat Eurobanku nie jest trudno ;)

   Usuń
  2. No tak, ale wtedy trzeba wyrabiać kartę. A to 4,99 zł w plecy.

   Usuń
 5. Trochę z innej beczki. Mam konto w Idea w promocji, gdzie były zwroty po 40 zł za płatności kartą. Orientuje się ktoś czy tam jest jakaś lojalka? I czy konto bez karty jest darmowe? W marcu będzie ostatnia premia i nie wiem czy już mógłbym zlikwidować kartę czy czekać z tym do wypłaty. A konto chcę zamknąć i chyba najlepiej teraz otworzyć w promocji mBanku. Będę wdzięczny za podpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 6. a jak jestem klientem banku, ale nie mam i nie miałam tam konta? tylko lokaty. Mam dostęp do bankowości internetowej (cloud)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...