Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia 100 zł do Konta za Zero w PKO BP. Z krótszą karencją niż w "Mam PKO"!

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

26.02.2016

Premia 100 zł do Konta za Zero w PKO BP. Z krótszą karencją niż w "Mam PKO"!

Ruszyła nowa promocja, w której 100 zł zarobić można bardzo łatwo.

Warto się jednak pospieszyć, bo na premię załapać może się wyłącznie pierwsze 800 osób. Promocja jest szansą m.in. dla tych, którzy nie spełniali warunku bycia nowym klientem w programie poleceń "Mam PKO". Tu zamiast 3-letniej karencji, mamy roczną.

Zgodnie z regulaminem:
"Uczestnikami Promocji nie mogą być nierezydenci, pracownicy i współpracownicy Organizatora oraz najbliżsi członkowie ich rodzin, pracownicy i współpracownicy PKO BP biorący bezpośredni udział w przygotowaniu i obsłudze Promocji oraz najbliżsi członkowie ich rodzin, a także, osoby, które w ciągu 12 (dwunastu) miesięcy przed dniem rozpoczęcia Promocji zawarły z PKO BP umowę dotyczącą prowadzenia rachunku bankowego, bez względu na to, czy umowa ta została czy nie została rozwiązana. Przez członka najbliższej rodziny rozumie się małżonków, zstępnych, wstępnych, rodzeństwo, powinowatych do drugiego stopnia, a także osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym"
Jeśli żadne z tych wykluczeń Ciebie nie obejmuje, możesz zarobić 100 zł. Aby tak się stało:
 • za pomocą linku otrzymanego maila złóż wniosek o Konto za Zero (wyraź przy tym zgodę na ujawnienie przez bank organizatorowi informacji niezbędnych do przeprowadzenia akcji i wypłaty premii, jak również zgodę na przekazywanie przez bank informacji handlowych)
 • w ciągu 30 dni od wysłania wniosku zawrzyj umowę o konto 
 • w ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy o Konto za Zero wykonaj w punktach handlowo-usługowych płatność lub płatności za pomocą aplikacji IKO na łączną sumę co najmniej 10 zł 

Płatność IKO to transakcja wykonana za pomocą kodu BLIK generowanego w aplikacji mobilnej banku - IKO. Na potrzeby promocji płatność taką należy wykonać wyłącznie w punktach handlowo-usługowych (do wymaganej sumy nie zliczą się płatności wykonane w Internecie).

Prawo do premii uzyska pierwszych 800 uczestników promocji, którzy spełnią powyższe wymagania. Ze złożeniem wniosku i spełnieniem - tych jednak bardzo łatwych - warunków nie ma więc co zwlekać.

[Aktualizacja w dniu 8.03.2016 r.: Okazuje się, że nie musisz się obawiać czy Twój wniosek załapie się do nagradzanej puli czy będzie wnioskiem numer... 801. Na stronie promocji znajduje się bowiem licznik, który pokazuje ile wniosków zostało do osiągnięcia puli:

Póki co nadal można załapać się na promocję bez ryzyka nieznalezienia się w gronie osób, które mają otrzymać premie.]

Organizator akcji - firma Bonnier Business Polska Sp. z o.o. (czyli właściciel m.in. serwisu Bankier.pl pod którego auspicjami odbywało się już kilka tego typu akcji promocyjnych) o przyznaniu premii powiadomi Cię mailowo. Nastąpi to do 25.06.2016 r. Wówczas - w ciągu 14 dni roboczych - niezbędne będzie uzupełnienie danych niezbędnych do wypłaty premii. Podać będzie należało m.in. numer rachunku konta otwartego w promocji. Wypłata 100 zł nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od momentu uzupełnienia danych.

Na koniec czas prześwietlić rachunek, który należy otworzyć w promocji. Konto za Zero to:
 • 0 zł za otwarcie konta
 • 0 zł za prowadzenie konta (gdy do konta wydana jest karta płatnicza; w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 6,90 zł)
 • 0 zł za kartę płatniczą (jeśli w okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł; w przeciwnym wypadku opłata za kartę wyniesie 6,90 zł. Okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta)
 • 0 zł za przelewy złotówkowe zlecane w bankowości internetowej i mobilnej
 • 0 zł za wypłaty gotówki wyłącznie w bankomacie sieci PKO BP
Umowę o konto w PKO BP zawrzeć można wyłącznie za pośrednictwem kuriera.

Założyć konto w promocji czy w programie poleceń?


Oprócz opisywanej wyżej promocji, aktualnie mamy też - wspomniany już program poleceń "Mam PKO". Za otwarcie konta do zarobienia są takie same kwoty: 100 zł. W której opcji konto założyć?

Jeśli dane Ci było posiadać konto w PKO BP np. dwa lata temu to wybór jest oczywisty. Ze względu na karencję, wybierz opisywaną wyżej promocję. Jeśli jednak konta w PKO BP nie posiadasz od co najmniej trzech lat to wybór nadal jest przed Tobą.

W powyższej promocji kuszący jest fakt, że warunkiem do spełnienia jest wydanie zaledwie 10 zł, gdy w programie poleceń "Mam PKO" wydać trzeba "aż" 210 zł. Warto jednak zwrócić uwagę na czas wypłaty premii. W promocji premia wpadnie w lipcu (w najgorszym wypadku na początku sierpnia), a w programie poleceń jeśli konto założysz np. w przyszłym tygodniu to premię dostaniesz najpóźniej w końcówce czerwca (bazując na liczbie dni jakie bank sobie daje zgodnie z regulaminem), ale w praktyce nastąpi to pewnie wcześniej (stwierdzenie opieram się o doświadczenia z poprzednich edycji programu poleceń).

Jeśli masz mniej niż 26 lat to wtedy bez dwóch zdań najkorzystniej będzie skorzystać z programu poleceń i założyć Konto dla Młodych, gdzie warunki utrzymania konta i karty bez opłat są banalnie proste.

Warto też brać pod uwagę, iż w powyższej promocji pula premii jest ograniczona do 800 sztuk (choć liczba ta wcale nie jest mała i nie musi oznaczać szybkiego wyczerpania puli). W programie poleceń takich limitów jednak nie ma.

W sytuacji gdy zdecydujesz się założyć konto w powyższej promocji, nadal będziesz mieć możliwości rekomendowania konta wśród znajomych i zarabiania po 50 zł w programie poleceń "Mam PKO" jako osoba polecająca. Przed polecaniem pamiętaj jednak o rejestracji w programie. 

71 komentarzy:

 1. Jeśli założę konto w tej promocji to mogę być polecającym w Mam PKO??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tylko przed polecaniem pamiętaj zarejestrować się w programie poleceń.

   Usuń
 2. Szarżuje PKO z tymi promocjami w tym roku. Ciągle coś, a to dla nowych,a to dla obecnych za IKO, za rezygnację ze zdrapek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To czas gdy jest klimat repolonizacji banków, a polski bank PKO ma przychylność władz, więc zwróć uwagę jak się rozpychają na rynku. W tv i innych mediach to ze wszystkich banków uświadczysz najwięcej reklam PKO. Nawet IKO reklamują. Stać ich na to podczas gdy inne banki się nie reklamują wcale albo cisną na kredyty. Więc prowadzą też wiele promocji.

   Usuń
  2. PIS dąży do tego aby Państwo przejęło jak najwięcej kontroli nad gospodarką czyli chce przywrócić PRL. W takiej gospodarce jest masę stanowisk dla wiernych partii aparatczyków ale wydajność i efektywność jest niska co potwierdziło bankructwo PRL. Resentyment PISu do PRL bierze się też z tego, że w szeregach PISu jest dużo dawnych, ważnych bonzów i sekretarzy z PZPR.

   Usuń
  3. Jakby TW i innych aparatczyków PZPRowskich brakowało po Pełowskiej stronie. Zaczynając od bankowości: prezes mBanku, bezkarny sprawca śmiertelnego wypadku. Wystarczy wygooglować. Dowiesz się więcej.

   Usuń
  4. Zrobiło się politycznie. A to nie forum o polityce, ale blog o bankobraniu. Dlatego pozwolę sobie w tym momencie uciąć ten wątek.

   Usuń
  5. Od kiedy za reklamy płaci władza? Przypomnijcie sobie ile milionów zł. PKO BP płaciło Szymonowi Majewskiego za reklamę. I to było za rządów PO+PSL i to oni też płacili za reklamę? Paranoja. Ludzie leczcie się, dopóki nie jest za późno. Pan MR.Złotówa ma rację, że uciął ten wątek.

   Usuń
 3. warunek 12 msc dotyczy inteligo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, Inteligo jest traktowane jako odrębny bank :)

   Usuń
  2. dzieki za szybka odpowiedz. zalozone :>

   Usuń
 4. Przy rejestracji (przy podawaniu maila) zaznaczyć trzeba wszystkie zgody czy p-wsza tylko wysatrczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaznaczyć trzeba pierwsze i trzecie pole. Strona promocji na szczęście "krzyczy" na czerwono i nie przepuści dalej jeśli te oświadczenia nie będą odhaczone.

   Usuń
 5. Rozumiem, że nie liczy się konto w Inteligo? Otwierałem je właśnie w marcu zeszłego roku, a PKO BP Konto dla Młodych otwierałem 3 lata temu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, konto w Inteligo (posiadane obecnie czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy) nie jest przeszkodą. Liczy się konto stricte w PKO BP.

   Usuń
 6. Witam. Czyli wykluczenie dotyczy tylko tych którzy wnioskowali o otwarcie konta w ciągu ostatniego roku , a jeżeli ktoś zamkną konto w ciągu ostatniego roku ?

  OdpowiedzUsuń
 7. A co z opłatami 6,90 za kartę? Czy w pierwszym miesięcy po otwarciu konta oplata jest naliczana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kartę z umową przywiezie kurier. A okres rozliczeniowy będzie liczył się od dnia otwarcia konta więc jest full-time na wydanie tych 300 zł więc i opłatę pobiorą jeśli ich nie będzie.

   Usuń
 8. Witam czy zamknięcie konta w ciągu ostatniego roku wyklucza z promocji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skracając zapis z zacytowanego fragmentu regulaminu:
   "Uczestnikami Promocji nie mogą być (...) osoby, które w ciągu 12 (dwunastu) miesięcy przed dniem rozpoczęcia Promocji zawarły z PKO BP umowę (...), bez względu na to, czy umowa ta została czy nie została rozwiązana."
   Więc niestety wyklucza.

   Usuń
  2. Jeśli zawarłam umowę 10 lat temu i pół roku temu zamknęłam konto to kwalifikuję się? Rozumiem to tak, że odpadają ci co w ciągu 12 miesięcy zawarli umowę, a nie ci co umowę już dawno zawartą mieli. Dobrze to rozumiem?

   Usuń
  3. Teoretycznie... tak jest. Aczkolwiek założeniem tego typu promocji jest pozyskiwanie nowych klientów, a nie premiowanie zakładania konta przez tych którzy konto już posiadają. Definicja wygląda na źle skonstruowaną. No ale w tej sytuacji można spróbować. Choć pewnie może się to wiązać z reklamacjami.

   Usuń
 9. A jak wygląda zamknięcie konta? Można od ręki w oddziale czy trzeba listownie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W oddziale lub listownie. Ściągawka dot. zamykania kont tutaj.

   Usuń
 10. Rozumiem, że wykluczeni z tej promocji są również ci, którzy mają w PKO tylko konto oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
 11. A jeśli jest się wyłącznie współwłaścicielem konta oszczędnościowego w PKO a nie posiada się tam ROR-u? Takie osoby też są wykluczone? Bo w tej wcześniejszej promocji były szczegółowo wypisane rachunki które wykluczają z udziału w promocji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin nie mówi nic o RORze, tylko szeroko o rachunku bankowym. Więc konto oszczędnościowe też takim rachunkiem jest. Kicha.

   Usuń
 12. No to teraz mam mętlik. Już miałam zakładać konto z polecenia, ale może lepiej to? Mniej się wyda. Ale może są jakieś kruczki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpis uzupełniłem o porównanie promocji i programu poleceń "Mam PKO". Mam nadzieję, że okaże się pomocny w dokonaniu optymalnego wyboru :)

   Usuń
  2. Tak, okazało się to bardzo pomocne, bo też miałem rozterki.

   Usuń
 13. a można kartę zastrzec od razu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można... ale wtedy pojawi się opłata za konto (6,90 zł).

   Usuń
 14. a czy można założyć konto w tej promocji z polecenia i zgarnąć 50 zł w ramach programu Mam PKO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli tu założysz konto to nie dostaniesz premii jako polecony, rzecz jasna bo nawet nie ma gdzie wpisać kodu polecenia. Ale polecajacym możesz zostać - jest to wskazane we wpisie.

   Usuń
  2. polecac z założenia może każdy kto ma konto w danym banku mnie poleca maminka która założyła konto w pko tak dawno że sama nie pamieta kiedy

   Usuń
 15. Czy odpadają ci co konto założyli 10 lat temu a zamknęli w lipcu 2015? Mówi się przecież że odpadają ci co w ciągu 12 miesięcy umowę podpisali a nie co już mieli. Dobrze rozumiem? Kwalifikuję się?

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy można założyć konto bez karty? Nie byłoby kłopotu z opłatą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak założysz bez karty to będzie opłata za samo konto: 6,90 zł. Nie do uniknięcia.
   Jak założysz z kartą to nie będzie opłaty za konto, ale za kartę - nomen omen - 6,90 zł. Z opcją uniknięcia gdy machniesz transakcje na 300 zł

   Usuń
 17. Z innej beczki, do kiedy banki mają czas na wysłanie pitów za premie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy bank czy ktokolwiek inny to PIT musi wysłać do końca lutego. Ale żadnych PITów nie będzie bo nie musi być. Przy sprzedaży premiowej czy nagrodach do 760 zł niczego nie rozliczasz. Tak jak wygranych w lotto, odsetek czy innych nagród gdzie odprowadzane podatki są zryczałtowane.

   Usuń
  2. u mnie będzie PIT z TMUB tam za polecenia w regulaminie pisali że trzeba się rozliczyć z US. I zawsze z żoną robiłem to na druku Pit 37 jedynie osobno z pieniędzy z GPW. A taki PIT za polecenia to na druku 37 czy PIT 36 ?
   Rozliczał się już ktoś i wie jak to zrobić to znaczy na którym druku ?

   Usuń
  3. "Każdy uczestnik Programu rekomendacyjnego ma obowiązek odprowadzić do właściwego Urzędu Skarbowego podatek z tego tytułu. Do końca lutego roku następnego po roku, w którym nastąpi obowiązek podatkowy, otrzymasz od T-Mobile Usługi Bankowe formularz PIT–8C"

   Teraz to znalazłem na stronie TMUB i jak to rozliczyć na druczku 36 czy 37 ?

   Usuń
  4. W poprzednich latach jak dostałem PIT z Inteligo (gdy wysyłali go w programie poleceń, bo teraz już tego nie robią bo są inne zasady) to wypełniałem PIT-37.

   Usuń
 18. Z tego co napisał Złotówa to zrozumiałam, że opłata 6,90 jest pobierana wtedy, gdy do konta NIE będzie wydana karta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam to konto. Dokładnie tak jest. Konto z kartą nie kosztuje, ale bez karty kosztuje.

   Usuń
  2. Też miałem i faktycznie bez karty kosztowało zamknąłem w poprzednim miesiącu po 16 latach uf jak długo aż strach pomyśleć bo teraz to konta zmieniam jak tylko się promocja zakończy.

   Usuń
 19. Szybkie pytanko. Złożyłem wniosek o konto za Zero z promocji opisanej w tym artykule. W sobotę potwierdzono moje dane. Czekam teraz na kuriera i umowę. Czy mogę zrezygnować na tym etapie i założyć konto dla Młodych <26 lat i odebrać również 100 zł premii w innym programie PKO? Przekalkulowałem że 5 płatności w ciągu miesiąca to lepsze dla mnie niż konto bez karty i 6,90 zł miesiecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W programie poleceń "Mam PKO" w definicji jako Nowego Klienta bank rozumie "osobę fizyczną (...), która w dniu złożenia wniosku o Nowe konto lub Nowy pakiet PKO Banku Polskiego z podanym Kodem polecenia nie posiada żadnego z kont lub pakietów (...) ani nie jest rozpatrywany wobec niej wniosek o otwarcie żadnego z tych kont lub pakietów złożony przed rozpoczęciem Edycji Programu, ani w okresie ostatnich trzech lat liczonych od daty rozpoczęcia Edycji Programu nie posiadała żadnego z tych kont lub pakietów".
   Więc teoretycznie tak. Ale najpierw - dla pewności - polecałbym wysłać zapytanie do banku (na formularz kontaktowy odpowiadają bardzo szybko). Tak dla podkładki, w razie jakiejś ewentualnej reklamacji.

   Usuń
 20. w regulaminie pisze:
  5) w terminie 30 (trzydziestu) dni od dnia zawarcia umowy o Produkt PKO BP dokonać, w punktach usługowo – handlowych, bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji wykonywanych przez internet), korzystając z aplikacji IKO powiązanej z Produktem PKO BP, o łącznej wartości co najmniej 10 złotych.
  Czy muszę wykonać operację tylko za pomocą aplikacji IKO za 10 zł? Bo jest to niejasno sprecyzowane, dziwna zabawa z przecinkami i może to wg mnie dwuznacznie zrozumieć.

  OdpowiedzUsuń
 21. ale Mr. Złotówka pisze, że może być płatność w punktach usługowych lub IKO a moim zdaniem jest tylko za pomocą IKO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszę "wykonaj w punktach handlowo-usługowych płatność lub płatności za pomocą aplikacji IKO na łączną sumę co najmniej 10 zł" co oznacza, że należy płacić tylko IKO; tylko w punktach handlowo-usługowych (a nie w Internecie); ale może być to jedna płatność lub kilka/kilkanaście płatności (bo liczy się suma 10 zł).

   Usuń
 22. Wczoraj był kurier, umowa podpisana. Zainstalowałem IKO i dziś płatność zrobiona. Pani w Rossmannie zrobiła duże oczy gdy chciałem zapłacić IKO, ale okazało się że jest nowa. Podpowiedziała jej kasjerka obok i poszło gładko.

  OdpowiedzUsuń
 23. Anonimowy oraz D :) Jak długo po podpisaniu umowy mogliście już się zalogować do IKO ? Jak wygląda pierwsze logowanie ?

  OdpowiedzUsuń
 24. Trochę loteria w tej promocji. Pozaznaczam wszystkie zgody, trochę czasu zmarnuję a potem się okaże że się ni załapałem na do pierwszej osiemsetki.

  OdpowiedzUsuń
 25. Złotówo, czy jesteś w stanie dowiedzieć się czy limit zgłoszeń został przekroczony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałem potwierdzenie, że limit nie został przekroczony. Więc kto złożył wniosek i spełni warunki promocji, spokojnie może czekać na wypłatę premii :)

   Usuń
 26. Założyłem konto 03.03.2016r. i wydałem przeszło 300 zł do 29.03.2016r., a dzisiaj (04.04.2016r.)została mi naliczona opłata 6,90 zł (opłata miesięczna za kartę). Moje pytanie co do za opłata ? Czy opłata za 1 miesiąc nie była naliczona, a teraz naliczają opłatę z góry ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziwne. Może nie zaksięgowały ci się te wszystkie transakcje? Napisz reklamację.

   Usuń
 27. Jest już mail informujący o przyznaniu premii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wow, szybko bo mają czas do 25.06. U mnie na razie brak.

   Usuń
 28. Ja też otrzymałem powiadomienie o zakwalifikowaniu się do premii i prośba o zalogowanie się do konta i podanie danych do przelewu.Po zalogowaniu się nie ma jednak możliwości uzupełnienia danych.Czy narazie jest to tylko informacja o zakwalifikowaniu się

  OdpowiedzUsuń
 29. A u mnie maila jeszcze brak. Czas mają do 25-go ale dziwne że jednym już przesłali a innym nie :(

  OdpowiedzUsuń
 30. U mnie jest już premia. U żony nawet jeszcze nie było maila.

  OdpowiedzUsuń
 31. A kto jest nadawcą maila? Bo mozże wpadł mi do spamu i nie zwróciłem uwagi i przez przypadek usunąłem, bo też jeszcze nie mam, a mail z Money Manii był właśnie w spamie :/

  OdpowiedzUsuń
 32. Nadawcą maila jest ZgarnijPremię.pl

  OdpowiedzUsuń
 33. Czy wszyscy dostali email? Jest 25 czerwca i nic do mnie nie przyszło, a spełniłem wszystkie warunki promocji. Sprawdzałem również folder ze spamem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie maila brak. Zaczekam do poniedziałku. Jeśli do wieczora nie będzie to piszę reklamację.

   Usuń
 34. Gdzie można pisać reklamacje?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...