Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata 3 razy lepsza - czyli szansa nawet na 4% na 3-miesięcznej lokacie w Eurobanku

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

5.02.2016

Lokata 3 razy lepsza - czyli szansa nawet na 4% na 3-miesięcznej lokacie w Eurobanku

O dobre oprocentowanie na lokacie coraz trudniej, więc każda okazja na wyższy procent jest godna uwagi.

Dzięki najnowszej propozycji Eurobanku zarobić można co najmniej 3% w skali roku (co na obecne czasy już jest dobrą stawką). Odsetki dostaniesz "z góry". A przy spełnieniu dodatkowego warunku da się z tej lokaty "wycisnąć" jeszcze więcej. Wtedy wyjedzie stawka odpowiadająca oprocentowaniu 4% w skali roku.

Oferta ma obowiązywać do 30.04.2016 r. Promocja "Lokata 3 razy lepsza" to propozycja dla osób, które co najmniej 12 miesięcy przed przystąpieniem do promocji nie były posiadaczami konta osobistego w Eurobanku i w czasie promocji zawrą umowę o konto Classic, Active lub Prestige (które z nich najbardziej się opłaca, piszę nieco dalej).
Przejdź na stronę lokaty promocyjnej
Po otwarciu konta będziesz mieć 30 dni na założenie lokaty (ale należy to zrobić nie później niż do 30.04.2016 r.). Lokatę otworzysz w bankowości internetowej lub za pomocą aplikacji mobilnej i już tego samego dnia otrzymasz odsetki (to ewenement jeśli chodzi o lokaty, gdyż banki w przeważającej większości płacą dopiero na koniec okresu umownego lokaty). Jednak w przypadku, gdy lokatę zerwiesz przez upływem okresu umownego, bank od zwracanego kapitału potrąci wypłacone już odsetki.

Cechy lokaty:
 • okres: 3 miesiące
 • oprocentowanie stałe: 3% w skali roku
 • minimalna kwota lokaty: 200 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 30 000 zł
Po zakończeniu lokata odnowi się na kolejny okres trzech miesięcy, ale ze stawką wówczas obowiązującą. Do Ciebie będzie należeć decyzja czy nadal ją utrzymywać czy zerwać. 

Za co dodatkowy procent?


W promocji "Lokata 3 razy lepsza" można jednak uzyskać większe zyski z ulokowania oszczędności w Eurobanku. Można bowiem uzyskać dodatkową premię stanowiącą równowartość odsetek w wysokości 1% od kapitału początkowego lokaty za pierwszy okres jej trwania czyli za trzy miesiące.

Jak to będzie wyglądać w praktyce? Bank podaje przykład i wylicza na swej stronie internetowej zyski z odsetek i dodatkowej premii:


Aby uzyskać dodatkową premię (która zostanie wypłacona w ciągu 10 dni od dnia odnowienia lokaty) spełnić należy dodatkowy warunek. A jest nim wpływ na konto, który bank w regulaminie definiuje następująco:
"Warunek wpływu dochodu weryfikowany jest po zakończeniu każdego miesiąca pierwszego trzymiesięcznego okresu trwania Lokaty i jest uznany za spełniony, jeśli na Rachunek Uczestnika w okresie od dnia założenia do dnia odnowienia Lokaty odnotowano co najmniej jeden wpływ dochodu od pracodawcy / podmiotu lub osoby, z którą Uczestnik zawarł umowę cywilnoprawną / organu emerytalno-rentowego, uzyskiwanego z tytułu: 
− umowy o pracę lub 
− umów cywilnoprawnych lub 
− świadczenia emerytalnego lub rentowego 
w kwocie nie mniejszej niż 500 PLN." 

Jakie konto wybrać? 


W promocji można zawnioskować o konto Classic, Active lub Prestige. Warunki prowadzenia konta i zasady, których spełnienie zwalnia z opłat, przedstawiam w poniższej tabeli. Przedstawiam w niej również zasady dotyczące karty płatniczej, ale w promocji nie ma obowiązku wyrabiania takiej karty! :)


Classic
Active
Prestige
Opłata za konto:
0/11 zł
0/9 zł
0/21 zł
Bank nie pobiera opłaty w przypadku spełnienia jednego z poniższych warunków:
suma wpływów na konto w miesiącu min.
1 000 zł
1 500 zł
3 000 zł
lub średnie saldo konta min.
10 000 zł
15 000 zł
50 000 zł
lub wykorzystywanie konta do spłaty rat kredytu udzielonego na kwotę min.
500 zł
1 500 zł
30 000 zł
lub posiadanie w eurobanku karty kredytowej, którą wykonano min. 3 transakcje bezgotówkowe, a kwota limitu kredytowego wynosi min.
500 zł
500 zł
-
Opłata miesięczna za posiadanie karty Visa lub MasterCard:
0/4,90 zł
0/4,90 zł
0/4,90 zł
Bank nie pobiera opłaty za kartę, gdy w ciągu miesiąca wykonasz płatności kartą na sumę co najmniej:
300 zł
400 zł
500 zł
Opłata za wypłatę gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce:
0 zł
0 zł
0 zł

Konto Classic możesz więc posiadać za 0 zł przy comiesięcznych wpływach na sumę 1 000 zł (w kontekście zwolnienia z opłaty za konto mogą to być wpływy z dowolnego źródła - także z własnego konta w innym banku). Niestety - co słusznie zauważyła Czytelniczka - konta tego typu brakuje we wniosku internetowym. Pozostaje więc wybór spośród kont Active i Prestige. Łatwiejsze w utrzymaniu za 0 zł jest pierwsze z nich - wystarczą comiesięczne wpływy na sumę 1 500 zł (tu w kontekście uniknięcia opłaty za konto również mogą to być wpłaty z konta w innym banku). Dodatkowo jeśli z konta i karty chcesz korzystać aktywnie to przy koncie Active oraz Prestige możesz czerpać profity z programu "Rodzina i Przyjaciele". Owocuje on 5-procentowym zwrotem za płatności kartą w punktach handlowo-usługowych związanych z podróżami, rozrywką, sportem i rekreacją (więcej na ten temat pisałem przy okazji wpisu o innej - zakończonej już - promocji Eurobanku tutaj).

Umowę o konto można zawrzeć przelewem z konta osobistego w innym banku lub za pośrednictwem kuriera. Jeśli zechcesz zamknąć konto po zakończeniu lokaty również będzie to możliwe online - dyspozycję można złożyć w bankowości internetowej. Wszystko załatwisz więc bez ruszania się sprzed komputera. W przypadku kont Eurobanku warto pamiętać o zapisie w Tabeli Opłat i Prowizji, który mówi o opłacie w wysokości 5 zł za zamknięcie konta w terminie 90 dni od daty otwarcia. Jeśli jednak lokatę utrzymasz do końca 3-miesięcznego okresu umownego wówczas minie też wspomniany 90-dniowy okres i konto zamkniesz bez konsekwencji i bez kosztów.

42 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa oferta. Czy przy koncie Active też wystarczą przelewy z innego mojego konta?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy koncie Active czy Prestige z opłat za prowadzenie konta zwalniają także dowolne wpływy (również z własnego konta w innym banku).

   Usuń
  2. Cieszę się, że mogę własnymi środkami z innego banku zasilić konto i nie zawracać pracodawcy głowy.

   Usuń
 2. Odsetki płatne z góry. Spotykam się z takim czymś po raz pierwszy. Ale uważam, że mógłby to być standard.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodam, że po wysłaniu w bankowości elektronicznej wniosku o zamknięcie konta, dosłownie w ciągu kilkunastu minut dzwoni konsultant i proponuje zwolnienie z opłat za konto i kartę na cały rok. A ogólnie dla Eurobanku za opcję zamykania konta przez internet bardzo duży ukłon!

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto jeszcze wspomnieć o lokacie LOGujesz-LOKujesz. Tylko na miesiąc i do 10tys. zł, ale to też dobry sposób wyjęcie lepszego procentu niż ogół mizerii w innych bankach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy mój dochód może wpływać z prywatnego konta pracodawcy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. " co najmniej jeden wpływ dochodu od pracodawcy / podmiotu lub osoby, z którą
   Uczestnik zawarł umowę cywilnoprawną" więc zwróciłbym uwagę na te "lub osoby", które na to pozwala.

   Usuń
 6. A takie trochę inne pytanie. Jeżeli skorzystałem z oferty Rodzina i przyjaciele i założyłem kontro Prestige, to mogę spokojnie zawnioskować o zamknięcie karty? Czy też są jakieś kruczki/nie wpłynie premia - dopiero teraz przyjdzie mi wynagrodzenie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. A czy wiadomo coś na temat, czy można założyć to konto, jeżeli zamykałem w styczniu konto Active?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie możesz bo miałeś konto w ciągu 12 miesięcy.
   "Promocja "Lokata 3 razy lepsza" to propozycja dla osób, które co najmniej 12 miesięcy przed przystąpieniem do promocji nie były posiadaczami konta osobistego w Eurobanku"

   Usuń
  2. oopss,
   faktycznie ... musiałem jakoś pominąć, thx ;)

   Usuń
 8. Witam Mr.Złotówa Mam pytanie odnośnie starej promocji Citibank .Pisałeś o niej 9 września 2015. 400 zł dla poleconego i polegającego. Kasa z promocji wydana,pozostała bezplatna karta Simplicity. Co można ugrac przy wypowiedzeniu? Gdzie najlepiej się ugrywa....przy wypowiedzeniu w oddziale, pocztą listem poleconym czy poprzez infolinie?Przepraszam ,że pytanie w zupełnie innym temacie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klienci rezygnujący z karty kredytowej Citibanku zazwyczaj otrzymywali propozycję zwolnienia z opłaty za kartę (no ale to przy kartach kosztujących po 8 lub często 18 zł miesięcznie) i moneyback (jednorazowy; wydaj 500 zł = dostaniesz 50 zł). Doświadczyłem tego ja, jak również wielu Czytelników, którzy dzielili się informacją na ten temat w komentarzach. Jak wygląda sytuacja w przypadku rezygnacji z bezwarunkowo darmowej karty Simplicity? Nie kojarzę by na blogu pojawiły się komentarze jej dotyczące.
   Dyspozycję zamknięcia konta najlepiej złożyć w CitiOnline (taniej niż list, szybciej niż placówka) - telefoniczny kontakt ze strony pracowników banku następuje w terminie do 2 tygodni.

   Usuń
 9. Czy jeśli jestem pełnomocnikiem do czyjegoś konta to załapię się na promocję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściciele kont nie mogą, ale z pełnomocnikiem problemu być nie powinno. Wysłałem jednak dziś pytanie do Eurobanku. Dam znać jak odpowiedzą.

   Usuń
  2. Ja już odpowiedź na takie pytanie dostałam, więc się podzielę:
   "Pełnomocnictwo nie oznacza posiadania konta, jedynie prawo do wglądu w konto innej osoby. W związku z tym bez problemu będzie miała Pani możliwość skorzystania z tej oferty."

   Usuń
 10. Wniosek przez internet, wybór konta,są dwa active i prestige,konta classic brak w opcjach wyboru.Wiesz dlaczego?
  Marta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszna uwaga i cenne spostrzeżenie. Okazuje się bowiem, że konto Classic można założyć wyłącznie w placówce Eurobanku (zacytuję argument ze strony banku: "konto classic - dla osób ceniących sobie wsparcie doradcy w placówce").

   Jeśli komuś w niesmak wycieczka do banku to pozostaje wybór pomiędzy kontem Active i Prestige. Pierwsze z nich wydaje się lepsze, bo wpływy które pozwalają uniknąć opłaty to 1 500 zł (czyli o 500 zł więcej niż w przypadku konta Classic). Różnica nie jest więc duża - a oczywiście wystarczy tylko wpływ, który jeszcze tego samego dnia można przelać z powrotem ;)

   Usuń
  2. Czy dla konta Classic zakładanego w placówce banku pozostałe warunki tj oprocentowanie lokaty 4% jest takie same jak dla konta Active i Prestige zakładanych w necie ?

   Usuń
  3. A po co iść do oddziału?! Dla konta które wymaga niewiele mniejszego obrotu? Pracownik czegoś nie zaznaczy, pominie i będzie wożenie się z reklamacjami i wyjaśnieniami. Przeczytaj sobie komentarz Anonimowy 10 lutego 2016 11:21 i odpowiedź do niego. To jeden z dowodów. W placówkach tych pracowników mają z łapanki. Ja zakładałem właśnie w placówce i teraz szczerze odradzam. 4 razy musiałem iść do oddziału! A to nie było osoby kompetentnej do potwierdzenia czegoś w systemie, a to pani zapomniała mi dać do podpisu jednej z umów i błagała bym przyszedł bo będzie mieć problemy. I na końcu za czwartym razem zapomniała wziąć ode mnie podpis pod deklaracją przystąpienia do programu "Rodzina i Przyjaciele". Znów musiałem przyjść. I za każdym razem kolejka, bo oddział mały a pełno ludu spłacającego kredyty. Więc odradzam oddziały. To nie pierwszy taki przypadek. Żona już ze 4-5 lat temu też miała problemy przez ich niekompetencję. A teraz jak w Comperii Bonus zakładała przez internet wszystko od otwarcia do zamknięcia poszło bezproblemowo.

   Usuń
 11. A czy konto Classic zamykane jest tylko w placowce?

  OdpowiedzUsuń
 12. czy muszę posiadać kartę do konta? wolałabym nie musieć wydawać extra 300 zł lub więcej, aby nie było opłat ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karty nie musisz zamawiać. Jest o tym we wpisie tuż nad tabelką.

   Usuń
 13. Bardzo dobra propozycja przy dzisiejszych stawkach oprocentowania. Jest jednak jeden mały haczyk jeśli chodzi o 1% premii (czyli te 4% na lokacie, zamiast 3%)Lokata przedłuża się na standardowym oprocentowaniu, a więc ok. 1,25%, zatem środki przez kolejne 3 miesiące są zamrożone na niskim oprocentowaniu. Jeśli taką przedłużoną lokatę zerwiemy po otrzymaniu premii, to i tak zostanie ona zabrana przy wypłacie środków. Taką informacje otrzymałem wczoraj od doradcy w banku. Więc starania o 1% premii chyba są nieopłacalne. Czy ktoś ma na ten temat inne informacje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejny nieuk i niekompetentny pracownik banku. Niech doczyta regulamin, ale z uwagą.
   Cały przykładowy harmonogram:
   - 1.03. zakładasz lokatę i dostajesz odsetki
   - wpływa Twe wynagrodzenie/itp.
   - 1.06. lokata się odnawia (na obowiązującym wtedy oprocentowaniu) i znów dostajesz odsetki w dniu odnowienia
   - do 10.06. dostajesz premię = 1%

   Jeśli zerwiesz lokatę po odnowieniu to potrącą Ci, ale... te odsetki "z góry" wypłacone 1.06. (za okres 3 mies. do 1.09.) a nie premię 1%.

   Wszech-g**no-wiedzącemu pracownikowi polecam regulamin promocji §2 ust. 15-16.

   Usuń
 14. Odsetki faktycznie są z góry. Robi to wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeśli założe lokatę 16.03. to ważna będzie do 16.06., więc rozumiem, że wynagrodzenia wpływające 8 kwietnia, maja i czerwca gwarantują mi 4 procent tak? I dopiero od 17.06. mogę składać wypowiedzenie umowy, zgadza się? Konto otworzone było 14.03., więc 90 dni jest zachowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, te wpływy wynagrodzeń wystarczą by uzyskać wyrównanie do 4% w skali roku. Co do złożenia wypowiedzenia to zaczekałbym do wypłaty tego bonusu - max. 10 dni. Tym bardziej że po złożeniu wypowiedzenia online konsultant kontaktuje się dość szybko i po potwierdzeniu dyspozycji wypowiedzenia dezaktywowany będzie dostęp do bankowości internetowej.

   Usuń
 16. Możecie coś więcej napisać o wpływie wynagrodzenia. Aktualnie nie pracuję ale "wynagrodzenie" mam. a 1 % bardzo by się przydał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może przejdzie z konta w innym banku. Ale być może - nikt tego Ci nie potwierdzi. Ale nawet w wariancie pesymistycznym 3% to też bardzo dobry procent.

   Usuń
  2. Czyli tylko wynagrodzenie od pracodawcy wchodzi w rachubę, a np. z konta żony jako wynagrodzenie już nie zadziała, co sądzicie?

   Usuń
 17. Warto poczytać wcześniejsze komentarze :) Nikt Ci tego nie powie bo nie sposób dowiedzieć się przez zakończeniem promocji bo do tego czasu nikomu nie skończy się lokata. Spróbować możesz. 3% masz gwarantowane, ryzykujesz 1%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ryzykujesz 10 dni odsetek od kwoty jaką włożysz od 30 tys. to ponad 8zł, czy warto to już decyzja należy do was. Zależy też na ile przedłuża taką lokatę. Oferta na 3% jest ok.

   Usuń
 18. Witam ,czy lokata na 20 tys. zwalnia z opłat za konto

  OdpowiedzUsuń
 19. Lokaty w Eurobanku powinny się już kończyć, zatem zapytam czy już u kogoś wypłata premii 1% przebiegło bezproblemowo i ile dni po odnowieniu lokaty (w regulaminie promocji napisali w ciągu 10 dni)? A w rzeczywistości jest szansa otrzymać szybciej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie - czy ktoś otrzymał już promocyjne 1% odsetek i się może pochwalić jak to przebiegło w praktyce?

   Usuń
  2. Dostałem. Wypłacili dodatkowy procent bodaj w 8 czy 9 dni.

   Usuń
  3. I potem normalnie zerwałeś odnowiona lokatę bez problemów czy trzymasz ją dalej?

   Ta lokata po odnowieniu też jest z odsetkami z góry, czyli przy zrywaniu odjęli sobie odsetki od kwoty lokaty - tak?

   Usuń
  4. Zerwałem bo po odnowieniu było bodaj 1,45%. Więc odsetki doliczyli przy odnowieniu marne. Po zerwaniu odjęli te z odnowienia.

   Usuń
 20. Dzięki wielkie za potwierdzenie! Czyli wygląda na to że wszystko przebiega bez problemów zgodnie z regulaminem

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...