Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zrezygnuj z kart zdrapek i odbierz premię 10 zł od PKO BP

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.02.2016

Zrezygnuj z kart zdrapek i odbierz premię 10 zł od PKO BP

PKO BP postanowił premiować zmianę kart zdrapek na kody SMS lub aplikację token.

Bank za taką zmianę płaci 10 zł. Ale wybór kodów SMS lub aplikacji token opłaci się także z innego powodu. Z początkiem maja w życie wchodzi bowiem nowa tabela opłat i prowizji, która przewiduje wzrost opłaty za każde z haseł z karty zdrapki.

O podwyżkach opłat w Citi Handlowym, Raiffeisen Polbanku i PKO BP pisałem już kilka dni temu. Tam również pojawiła się informacja o drożejących hasłach z kart zdrapek. Zamiast 10 groszy za każde wykorzystane hasło, bank będzie niebawem pobierać 29 groszy.

Was Czytelników-bankobiorców nie chcę nawet podejrzewać o korzystanie z takich drogich (albo inaczej ujmując - bezsensownie płatnych) rozwiązań. Ale z komentarzy pod wpisem o podwyżkach w PKO BP wynika, że członkowie rodzin często konto w tym banku posiadają i słono za nie płacą. Więc być może ta promocja będzie dla nich choć namiastką bankobrania i skusi do zarobienia nawet bez zmiany konta. Wystarczy zmiana sposobu autoryzacji transakcji wykonywanych w bankowości elektronicznej.

Aby uzyskać premię 10 zł należy:
 • w okresie 1.02.-30.04.2016 r.:
  • złożyć dyspozycję zmiany sposobu autoryzacji: z karty kodów na kody SMS lub token iPKO
  • wykonać min. jeden przelew na inny rachunek  niż konto własne (w PKO BP) z użyciem autoryzacji w oparciu o wybrany, nowy sposób: kod SMS lub token iPKO
Dyspozycję zmiany sposobu autoryzacji można złożyć w bankowości internetowej, serwisie telefonicznym lub w oddziale banku. Premię 10 zł może otrzymać - zawrotna liczba - 100 000 pierwszych uczestników promocji. I co ważne - jeśli pula tych premii nie zostanie wykorzystana do 30.04. to promocja "Zmień kartę zdrapkę na 10 zł" zostanie automatycznie przedłużona do 31.05.2016 r. [Aktualizacja: pula nagród w promocji została wyczerpana w dniu 13.03.2016 r.]

Zgodnie z regulaminem akcji promocyjnej, uczestnikiem może być osoba, która jest:
"pełnoletnią osobę fizyczną, posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych, będącą rezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, która na dzień rozpoczęcia Promocji jest posiadaczem lub współposiadaczem minimum jednego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego dla osób fizycznych w Banku z wyłączeniem Inteligo oraz posiada dostęp do serwisu internetowego iPKO z narzędziem autoryzacyjnym w formie Karty kodów jednorazowych"

Termin wypłaty premii uzależniony jest od czasu w którym zostaną spełnione warunki promocji. Szczegółowo określa je tabelka z regulaminu promocji. W uproszczeniu można napisać, że premia zostanie wypłacona 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu kalendarzowym, w którym spełnione będą warunki akcji promocyjnej.

Warto dodać, że w chwili obecnej to niejedyna promocja dostępna dla obecnych klientów PKO BP. Ciągle trwa jeszcze akcja, w której bank płaci za skorzystanie z aplikacji mobilnej IKO.

10 komentarzy:

 1. Słusznie więc argumentowali, że podwyżki opłat uwarunkowane są nowymi technologiami i postępem, w który inwestują - bo tak to mniej więcej szło.
  Haha, więc zrobili promocję, którą sfinansują sami klienci którzy przy zdrapkach zostaną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a takich zdrapkowiczów bedzie pełno aż sie boje zaproponowac tą zmiane mojej mamie, chociaż ja też byłem kilka lat temu wierny papierowym kodom w mbanku ale zmusili mnie cenami wszystkich opornych cyba tym przekonali, ale widze nowe źródło zarobku kiedy bede brał PKO wezme zdrapki a potem zaraz z nich zrezygnuje i nowa dyszka bedzie

   Usuń
 2. smsy byly w pko od dawna i duzo to wygodniejsze niz zdrapki. warto zmienić

  OdpowiedzUsuń
 3. no a ja mam jeszcze ze 40 kodów (zdrapek) i jak teraz zmienią na SMS to pko nie pobierze za te niewykorzystane po 10 groszy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W TOiP opłata jest zapisana jako "Przeprowadzenie autoryzacji przelewu oraz ustanowienie, modyfikacja lub usunięcie zlecenia płatniczego/odbiorcy przy użyciu kodu jednorazowego za pośrednictwem serwisu internetowego i telefonicznego" więc za wykorzystany kod.

   Usuń
 4. ludzie, a może by zrobić mały myk? zmienić sposób autoryzacji na zdrapkę, a po kilku dniach z powrotem na SMS, załapiemy się wtedy na 10zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz spróbować. Ale może nie przejść. Bo Uczestnikiem może być osoba, która na dzień rozpoczęcia ma konto i autoryzację przez zdrapki. Definicja uczestnika jest zacytowana w artykule.

   Usuń
 5. Gdybym ja był klientem PKO i miał płacić za kody ze zdrapki to już dawno byłoby dla mnie argumentem przekonującym to, że trzeba za to płacić gdy hasła smsowe można mieć za darmo. A tu PKO musi płacić by beton zmienił swe nastawienie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zmieniając zdrapkę na kody sms trzeba zablokować kartę ze zdrapkami czy zrobi to bank?

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziś zmieniłem na koncie mamy, zrobiłem też przelew za pomocą SMS kodu. No i czekamy do 15.03. na premię.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...