Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bon o wartości 250 zł do sklepów Biedronka (gwarantowana nagroda) + nawet 250 000 zł do wygrania w konkursie za wyrobienie karty Citi Simplicity

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

27.07.2018

Bon o wartości 250 zł do sklepów Biedronka (gwarantowana nagroda) + nawet 250 000 zł do wygrania w konkursie za wyrobienie karty Citi Simplicity

Wystartowała nowa promocja Citibanku. Tym razem niepodobna do żadnej z poprzednich.

Wielki Konkurs Citibanku z kartą Citi Simplicity
Bank przygotował bowiem akcję, w której daje nie tylko nagrody gwarantowane za wyrobienie darmowej karty kredytowej Citi Simplicity (tak jak to robił dotąd), ale udostępnia także konkurs, w którym do wygrania jest 200 smartfonów Samsung A6 oraz nagroda pieniężna w wysokości aż 250 000 zł!

Mamy tu więc połączenie kwintesencji bankobrania, czyli akcji z gwarantowaną nagrodą (bony na zakupy w sklepach Biedronka) za spełnienie określonych warunków, a także konkurs, w którym nagroda nie jest pewna, ale za to do zdobycia są bardzo duże pieniądze.

Na początek kilka zdań wyjaśnienia dla tych, którzy z tego typu promocją spotykają się po raz pierwszy (jeśli promocje bankowe nie są Ci obce to przeskocz do części niniejszego wpisu pod odkreśleniem).

Jak to się dzieje, że bank rozdaje nagrody? Tej promocji (najprawdopodobniej) nie zobaczysz w spotach telewizyjnych, ani w reklamach prasowych. Bank zaoszczędzając wielkie pieniądze na kręceniu reklamówek i ich emisji, woli kasę przeznaczyć na nagrody. Te bowiem bardziej przekonuje klientów, a i satysfakcja u klienta jest o wiele większa.

Pomyślisz "zaraz, zaraz, nie ma nic za darmo!". I oczywiście masz rację, za darmo nagrody gwarantowanej nie otrzymasz, bo trzeba zawrzeć umowę, wykazać się określoną aktywnością, gdyż niezbędne jest wykonanie transakcji kartą na określoną kwotę (na szczęście nie są to wymogi wyśrubowane). Jednak przy odpowiednim podejściu za korzystanie z karty kredytowej faktycznie nie trzeba nic płacić.

Choć na stronie promocji znajdziesz informację, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,47% to pamiętaj, że ta informacja pojawia się tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie opiera się na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości.

Karta kredytowa nie jest kredytem z ratami (przy którym pojawia się prowizja za udzielenie i comiesięczne raty do spłaty), ale daje możliwość korzystania z limitu kredytowego. Wykorzystaną z karty kwotę (którą trzeba wydać na potrzeby promocji) możesz spłacić w okresie bezodsetkowym, a to oznacza, że oddasz dokładnie tyle samo (bez odsetek). Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.

_________________________

Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba, która nie posiada i co najmniej od 1.06.2015 r. nie posiadała jakiejkolwiek głównej karty kredytowej wydanej przez Citibank.

💡 Dla tych, którzy wolą gwarantowane nagrody (bez konkursu) przypomnę, że z kartą Citi Simplicity można też (w alternatywnej promocji) zgarnąć bon 300 zł do drogerii Hebe.

Nagrody. Uczestnicy promocji otrzymają nagrody gwarantowane w postaci bonu o wartości 250 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka. Bon ma być ważny przez 6 miesięcy i jest wielokrotnego użytku, aż do wyczerpania środków na nim dostępnych.

W konkursie do wygrania są z kolei nagrody rzeczowe oraz pieniężna. Bank ma do rozdania:
 • 200 telefonów SAMSUNG Galaxy A6 Dual 2018  (SM–A600F) o wartości 1 300 zł każdy (wycena wg regulaminu)
 • 250 000 zł - to nagroda pieniężna, która zostanie przelana na rachunek wskazany przez zwycięzcę.

Do nagród w konkursie bank ufunduje również dodatkowe nagrody, będące równowartością należnego podatku i kwotę tę odprowadzi do urzędu skarbowego za zwycięzcę. Nagrody gwarantowane - zgodnie z informacjami w regulaminie - nie podlegają opodatkowaniu.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań zwycięzcą z Kartą Kredytową Citi Simplicity":
 • do 1.10.2018 r. wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie promocji, podając w nim swą propozycję hasła reklamowego dla karty kredytowej Citi Simplicity (mieszcząc się w maksymalnie 160 znakach);
 • gdy zadzwoni konsultant banku, złóż wniosek o kartę Citi Simplicty, wyrażając przy tym zgody na przetwarzanie danych w celach informowania o produktach i usługach banku oraz podmiotów współpracujących, a także na otrzymywanie od nich informacji handlowych drogą elektroniczną;
 • przekaż bankowi dokument potwierdzający zadeklarowane dochody (o tym jak to zrobić poinformuje Cię konsultant banku w trakcie w/w rozmowy);
 • najpóźniej do 30.11.2018 r.: 
  • zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku oraz
  • wykonaj płatności kartą na sumę min. 1 000 zł (może być to jedna lub wiele płatności, ważne by łącznie wydać wspomnianą kwotę; transakcje te nie mogą być zwrócone).

I to już wszystko. Nagrodę gwarantowaną otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnisz powyższe warunki (czym prędzej się zalogujesz i wydasz kartą 1 000 zł, tym prędzej nagroda do Ciebie trafi) - bank prześle Ci bon wiadomością w bankowości internetowej.

Osoby, które spełnią powyższe warunki i zaproponują hasło reklamowe dla karty Citi Simplicity, wezmą też udział w konkursie ze smartfonami i nagrodą pieniężną 250 000 zł. O przyznaniu nagród zadecyduje konkursowe jury. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty do 17.12.2018 r., a zwycięzcy zostaną poinformowani o nagrodzie wiadomością w bankowości internetowej Citibanku oraz SMSem najpóźniej do 16.01.2019 r.

Citi Simplicity - prześwietlenie oferty


Na początku napisałem jak działa karta kredytowa, a teraz czas przyjrzeć się konkretom, jeśli chodzi o kartę Citi Simplicity wyrabianą w powyższej promocji.

Karta wydawana jest za 0 zł. Bank nie pobiera również opłat za jej użytkowanie (ani miesięcznej, ani rocznej) i to bez jakichkolwiek warunków. Po wykonaniu płatności (tych na potrzeby promocji) karty nie musisz używać i nie będzie ona generować kosztów.

Pamiętaj jednak, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać karty kwotą wyższą niż 200 zł, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Ale w przypadku promocji nie są wymagane.

Przydatne dokumenty:

36 komentarzy:

 1. Niedawno podpisałem umowę o kartę w promocji z 500 zł do Biedry. Szkoda że konkurs nie dla mnie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu (500 > 250).

   Usuń
 2. Wiadomo może czy da radę wziąć kartę na osobę na emeryturze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie na str 6 jest tabela i wynika z niej że akceptowane są też emerytury i renty.

   Usuń
  2. Może. Babcia dostała :)

   Usuń
 3. Ciekawe jakie mogą być szanse? Mniejsze niż w totka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To właśnie wydaje się, że mega duże, bo ile osób wezmie udział w takim konkurskie? Kilkaset max, a wiec duża szansa na wygraną, a jest tu jeszcze 250 gwarantowane. Kurde szkoda bo się skusiłem wczesniej na super JBL

   Usuń
  2. Szanse na pewno zdecydowanie większe niż na szóstkę gdzie prawdopodobieństwo trafienia wynosi 1 do prawie 14 mln. Skoro bank obniżył wartość nagrody gwarantowanej z 400 zł (zazwyczaj dostępnych) do 250 zł to zapewne zrobił to by skądś mieć środki na nagrody w konkursie (telefony i nagroda pieniężna to łącznie ponad 500 tys. zł). Można więc przypuścić, że udział w tego typu akcji weźmie 4-cyfrowa liczba uczestników. Ile dokładnie? Gdyby było to 3 400 osób, to bank wyszedłby "na zero". Tzn. tyle samo środków musiałby przeznaczyć na akcję (z tą właśnie liczbą uczestników), w której dawałaby wyłącznie nagrody gwarantowane o wartości 400 zł, jak i na akcję z nagrodą gwarantowaną 250 zł + nagrody w konkursie.

   Usuń
  3. Szanse byłyby duże ale pod warunkiem, że byłoby losowanie.
   A tu jest przydzielanie nagrody przez Komisję Konkursową.
   Jak myślisz komu przydzielone zostaną nagrody?
   Nigdy nie biorę udziału w promocjach i "konkursach", w których nagrody się przydziela!

   Usuń
  4. No komu?

   Zgodnie z regulaminem z oferty wyłączone są:
   – osoby będące pracownikami Banku lub spółek zależnych Banku,
   – osoby współpracujące z Bankiem na podstawie umów cywilnoprawnych,
   – osoby będące pracownikami Citibank Europe plc (Publiczna Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce,
   – członkowie władz Banku,
   – osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie Oferty – pracownicy którejkolwiek z agencji bądź firm współpracujących
   z Bankiem przy organizacji Oferty, a także rodzice, rodzeństwo oraz małżonkowie tych osób

   No to myślisz że 3-osobowa komisja konkursowa zwerbuje 201 znajomych którzy w dodatku wyrobią karty i spełnią warunki?? Śmieszą mnie takie teorie spiskowe.

   Usuń
  5. Ja kiedyś wygrałem samochód w promocji kartowej 😊 bez znajomości.

   Usuń
  6. Też uważam że nie ma co wpadać w paranoję. Nawet niech będą pojedyncze przypadki, nawet niech ktoś swój wygra te 250k ale jakby smartfon miał mi wpaść to chętnie przyjmę.

   Usuń
 4. A jak będzie wypłacona ta nagroda 250 tys. PLN? Chyba nie na rachunek karty kredytowej?!?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytanie ze zrozumieniem nie boli.

   Usuń
 5. Witam chciałem zapytać jak weryfikowane jest wynagrodzenie przez bank i z ilu ostatnich miesięcy będę musiał wykazać dochody? Ponieważ byłem przez ostatnie 4 miesiące osobą bezrobotną, ponownie zatrudniony będę od 1.08 czyli moje pierwsze dochody pojawią się dopiero we wrześniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz mieć udokumentowane dochody od min. 3 mies. Potrzebny jest wyciąg z ROR lub zaświadczenie od pracodawcy.

   Usuń
 6. Tam trzeba u nich 1200 zł zarabiać.
  Oferta poza zakresem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. <1200 PLN to chyba jakieś 3/4 etatu przy najniższej krajowej?

   Usuń
  2. Tak.
   Ale ci życzę zarobków po 1300 Euro - jak w Irlandii.

   Usuń
 7. Dobra nie mam takich dochodow o jakich piszą to jak to przeskoczyć że tak powiem

  OdpowiedzUsuń
 8. a kiedy mogę bankowi podziękować za kartę? w każdej chwili?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po otrzymaniu nagrody gwarantowanej. A jeśli chcesz też wygrać, to po rozstrzygnięciu konkursu. Wtedy już w każdej chwili.

   Usuń
 9. W razie wygrania. Te 250 tys. zł to nie będzie wpłacone na kartę kredytową ale na konto z którego będzie można całą kwotę wypłacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwycięzca będzie musiał wskazać rachunek na który bank ma przelać nagrodę. Może to więc być konto osobiste, z którego środki wypłacisz.

   Usuń
 10. Jakie trzeba mieć dochody? Dlaczego nie można nadpłacać powyżej 200zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Citibank zazwyczaj stawia:
   "Podstawowe wymagania: wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lat, dochód netto - minimum 2500 zł."

   Nadpłata powyżej 200 zł wiązałaby się z opłatą 20 zł.

   Usuń
 11. A czy oprócz standardowego limitu kredytowego w tej karcie można korzystać z rozłożenia zadłużenia na raty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Ale z prowizjami bo promocja nie łączy się z konsolidacją 0% gdybyś to miał na myśli.

   Usuń
  2. Można. Ale z prowizjami bo promocja nie łączy się z konsolidacją 0% gdybyś to miał na myśli.

   Usuń
 12. Witam. Czy ktoś już dostał emaila z informacją o przyznaniu nagrody konkursowej?

  OdpowiedzUsuń
 13. U mnie i u znajomych też na razie cisza

  OdpowiedzUsuń
 14. Do mnie dzisiaj citi zadzwonił

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam mer5.
  Ale regulamin konkursu jasno precyzuje, że laureaci zostaną powiadomieni poprzez wiadomość przesłaną drogą elektroniczną w bankowości internetowej oraz sms-em z banku. Czy na pewno dzwonił konsultant, czy też był to sms głosowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale niedopisanie że dzwonił aby przedstawić ofertę pozyczki

   Usuń
 16. Witam. Czy ktokolwiek załapał się na telefon????

  OdpowiedzUsuń
 17. Chyba nie. U mnie była cisza, więc napisałem do supportu, który mi odpisał zdawkowo, że konkurs został rozstrzygnięty, a zwycięzcy zostali poinformowani. Aż wierzyć mi się nie chce, że nikt z czytelników na telefon się nie załapał (oczywiście ktoś mógł tutaj się nie pochwalić). W takich chwilach zastanawiam się czy jest to możliwe, aby całość konkursu to był pic na wodę? Nie chcę snuć teorii spiskowych, tylko czy jakaś zewnętrzna instytucja to kontroluje?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...