Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Promocja dla osób z działalnością gospodarczą: zwrot za paliwo i przejazdy autostradami z kartą Mastercard Business Debit w Santander Bank Polska (wcześniej BZ WBK)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

10.07.2018

Promocja dla osób z działalnością gospodarczą: zwrot za paliwo i przejazdy autostradami z kartą Mastercard Business Debit w Santander Bank Polska (wcześniej BZ WBK)

Wystartowała promocja dla przedsiębiorców, którzy w BZ WBK Santander Bank Polska posiadają lub dopiero założoną rachunek firmowy.

A właściwie to do czynienia mamy tutaj z dwoma promocjami. Jedna daje 2-procentowy zwrot za płatności na wybranych stacjach paliw ("Promocja samochodowa"), a dzięki drugiej ("Promocja samochodowa - bonus") uzyskać można 5-procentowy zwrot za płatności na autostradowych bramkach.

Dla kogo promocje? Udział w promocji wziąć może osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, która wykonuje działalność gospodarczą.

Jak już wspomniałem, bank zaserwował dwie promocje. Szczegółowe zasady uczestnictwa w nich nieco się różnią.

"Promocja samochodowa" ze zwrotem za zakupy na stacjach paliw skierowana jest do osób prowadzących działalność gospodarczą, które posiadają lub dopiero wyrobią kartę Mastercard Business Debit (wydawana do konta firmowego w BZ WBK Santander Bank Polska). Udział więc wziąć mogą także obecni klienci banku.

"Promocja samochodowa - bonus" ze zwrotem za transakcje związane z przejazdem autostradami przewidziana jest do osób, które w okresie ostatnich 6 miesięcy przed przystąpieniem do promocji nie były posiadaczami/użytkownikami karty Mastercard Business Debit.

Zasady promocji. W przypadku "Promocji samochodowej" zwrot w wysokości 2% będzie można otrzymywać za płatności kartą Mastercard Business Debit na stacjach paliw Circle K oraz Statoil na terenie Polski (w których terminal płatniczy przypisany ma kod MCC 5541 - to kod wskazujący na dominujący charakter działalności sprzedawcy czy usługodawcy i właśnie taki jest przypisany stacjom). Jego wypłata ma być realizowana do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków (jeśli dzień ten przypadnie w dzień wolny od pracy, to wypłata nastąpi w kolejnym dniu roboczym). Co ciekawe to fakt, że regulamin nie przewiduje limitu zwrotów! Promocja ma być dostępna do 31.03.2019 r.

"Promocja samochodowa - bonus" zaowocuje moneybackiem 5% za płatności kartą Mastercard Business Debit z tytułu opłat za przejazdy autostradami w Polsce (kod MCC przypisany terminalom płatniczym na autostradowych bramkach to 4784).

Zwroty również będą wypłacane do 15. dnia miesiąca następującego (lub w najbliższym dniu roboczym po tej dacie) po miesiącu wykonania transakcji. Dzięki temu zwrotowi miesięcznie można zaoszczędzić do 100 zł. Promocja ma trwać do 31.03.2019 r.

Uczestnicy "Promocji samochodowej - bonus" otrzymają także voucher na usługi Assistance (obejmujący pomoc w przypadku awarii ogumienia i dowóz paliwa) na terenie polski. Tę nagrodę bank prześle listownie. Data ważności ma być określona na voucherze (w regulaminie zastrzeżono jednak, że będzie to co najmniej 9, a nie więcej niż 12 miesięcy).

Jak można załapać się na promocję, nie będąc jeszcze klientem firmowym Banku Zachodniego WBK Santander Bank Polska? Najprościej poprzez założenie Konta Firmowego Godnego Polecenia. Jego główne cechy to:
 • 0/25 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie zostanie pobrana, jeśli wykonasz przelew składki do ZUS w wysokości min. 200 zł;
 • 0 zł za przelewy internetowe do ZUS i US oraz za pierwsze 15 przelewów internetowych (PLN) w miesiącu kalendarzowym; opłata za kolejne przelewy wynosi 1 zł (pamiętaj jednak, że miesięcznie otrzymasz pakiet wyłącznie 5 darmowych SMSów służących do autoryzacji transakcji; za każdy kolejny SMS w miesiącu kalendarzowym bank pobierze opłatę w wysokości 0,20 zł); 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie zostanie pobrana jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz płatności na sumę min. 400 zł (z wyłączeniem transakcji typu Quasi Cash, a więc takich, które pozwalają na łatwą wymianę transakcji na gotówkę - np. w kasynach czy zakładach bukmacherskich); do tych transakcji kwalifikować się będą już płatności na stacjach paliw Circle K i Statoil oraz na bramkach autostradowych.

We wniosku do wyboru będziesz mieć kartę Visa i Mastercard. Pamiętaj, by wybrać kartę Mastercard Business Debit, bo tylko z nią przysługiwać będą zwroty.

W przypadku promocji dla przedsiębiorców pamiętaj, że kwestia opodatkowania zdobytych gratyfikacji wygląda inaczej, niż w przypadku promocji dla klientów indywidualnych. Nagroda jest przychodem z tytułu prowadzonej działalności, więc niezbędne jest rozliczenie podatku i ten obowiązek leży po stronie przedsiębiorcy.

Za podrzucenie informacji o promocjach dziękuję Sławomirowi.

Przydatne dokumenty:

10 komentarzy:

 1. nędza, konkurencja daje więcej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A limituje miesięczny zwrot.

   Usuń
  2. O jaki bank chodzi?

   Usuń
  3. Być może o Alior Bank (promocję opisuję tutaj). Tam zwrot za zakupy na stacjach paliw wychodzi wyższy, ale jest limitowany do 100 zł miesięcznie.

   Usuń
  4. Ale gdy średnio ktoś wydaje 600-800 PLN to zwrotu będzie 12-16 PLN. Wtedy lepszy Alior bo bedzie 100 PLN zwrotu.

   Usuń
  5. No chyba że masz przedsiębiorstwo transportowe to wtedy co miesiąc tankujesz nawet 4 cyfrowe liczby litrów :)

   Usuń
 2. Złotówa, gwoli ścisłości: kody 5541, 5542 oraz 5983 określają stacje benzynowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kod 5541 określa stacje serwisowe sprzedające paliwo
  kod 5541 określa automatyczne terminale paliwowe
  kod 5983 określa stacje paliwowe.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...