Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Happy w Idea Banku na lepszych warunkach: dłuższy okres, większa kwota maksymalna

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

12.07.2018

Lokata Happy w Idea Banku na lepszych warunkach: dłuższy okres, większa kwota maksymalna

Idea Bank postanowił zmodyfikować warunki lokaty powitalnej.

Lokata Happy w Idea Banku na nowych warunkach
I są to zmiany na lepsze. W chwili obecnej stawkę 4% w skali roku uzyskać można dla większej niż dotąd kwoty, a także na dłuższy okres. Modyfikacji uległa także lokata Happy Pro (dla większej kwoty), na której bank podniósł oprocentowanie.

Lokata Happy, jak i Lokata Happy Pro to propozycje dla nowych klientów. A dla banku są nimi osoby, które dotąd nie posiadały jakiejkolwiek umowy z Idea Bankiem, ani Lion's Bankiem (który jest oddziałem Idea Banku), a także nie wnioskowały o jakikolwiek produkt w tych bankach.

Lokaty powitalne w Idea Banku nie wymagają otwierania konta osobistego, ani korzystania z jakichkolwiek innych produktów banku.

Jeśli spełniasz powyższe warunki, do wyboru masz jedną z poniższych opcji:
 • Lokata Happy, której główne cechy to:
  • oprocentowanie: 4% w skali roku (stałe)
  • okres depozytu: 3 miesiące
  • minimalna kwota: 500 zł
  • maksymalna kwota: 20 000 zł
 • Lokata Happy Pro, gdzie warunki prezentują się następująco:
  • oprocentowanie: 3% w skali roku (stałe)
  • okres depozytu: 3 miesiące
  • minimalna kwota: 20 000,01 zł
  • maksymalna kwota: 100 000 zł

Da się więc zauważyć sporo zmian na lepsze. Dotąd można było uzyskać 4% jedynie przez 2 miesiące i do 10 000 zł. A w przypadku większych kwot (powyżej 20 tysięcy, a do 100 tysięcy) oprocentowanie wynosiło nie 3, a 2,7% w skali roku. Zatem wreszcie coś drgnęło w ofercie lokat powitalnych. Może inne banki pójdą tym tropem? Jako oszczędzający, mocno na to liczę i trzymam kciuki.

Po złożeniu wniosku o wybraną przez siebie lokatę będziesz mieć 5 dni na wpłacenie środków. Ważne by ten przelew zasilający lokatę zrobić z własnego konta, tak by dane które pojawiają się przy takim przelewie idealnie zgadzały się z tymi z wniosku (bo w taki sposób bank weryfikuje tożsamość klienta i w ten uproszony sposób zawierana jest umowa). Wraz z lokatą uzyskasz dostęp do bankowości internetowej, dzięki której możliwe będzie zarządzanie posiadanymi lokatami i zakładanie innych. A w chwili obecnej w Idea Banku można założyć m.in. 6-miesięczną lokatę dla nowych środków z oprocentowaniem 3,1% w skali roku i także dla większych środków! Jeśli więc dysponujesz większymi środkami niż 20 000 zł i chcesz wycisnąć maksimum korzyści ze stania się klientem Idea Banku to najlepiej załóż Lokatę Happy (wpłacając na nią 20 000 zł), a po niej lokatę dla nowych środków (co w chwili obecnej będzie korzystniejsze niż zakładanie lokaty Happy Pro).

Przydatne dokumenty:

20 komentarzy:

 1. A najlepiej by było gdyby zmienili kryteria dla nowego klienta. Dożywotnie wykluczenie jest już chyba nigdzie niespotykane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowym klientem można być tylko raz, a powracającym wielokrotnie :)

   Usuń
 2. Ale to są lokaty jedynie dla nowych klientów!

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda że lokatę Beztroską obniżyli do 2,3% bo była bardzo fajną kontrofertą dla kont oszczędnościowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najwyraźniej sporo kasy z rynku przyciągnęli bo mieli lepszy procent niż Millenium czy Optima i teraz mogą sobie obniżać.

   Usuń
 4. Coś Idea ostatnio faworyzuje nowych klientów i nowe środki... Kończy mi się lokata i brak sensownych ofert...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy ci się kończy? Pod koniec miesiąca pewnie? To jak mi. Więc pewnie to będzie większa pula klientów i ich środków które będą chcieli zatrzymać. Mam nadzieję.

   Usuń
  2. Idea ostatnio faworyzuje nowych klientów? Lokaty Happy są oferowane przez Idea nie przerwanie już od kilku lat!

   Usuń
  3. No ale częściej wymagają nowych środków albo założenia konta.

   Usuń
  4. Lokata Happy jest od dawna - to prawda, ale wcześniej były też równolegle oferowane lokaty na wysoki procent i kwoty do 1 mln także dla "starych" środków. Teraz najlepszą ofertą tego typu jest "Lokata nr 1 Plus", a tam szału nie ma.

   Usuń
  5. Oczywiście, wcześniej były też oferowane lokaty ze znacznie wyższymi odsetkami ... to se ne vrati :)

   Usuń
  6. To, o czym piszesz, to dawniejsze czasy, a dobre lokaty dla starych środków były jeszcze w maju.

   Usuń
 5. A to są jeszcze osoby które nie miały nic w Idea Banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Np. mój syn. W maju skończył 18 lat. Teraz chętni skorzystamy :)

   Usuń
 6. Nie rozumiem Was ,mam w tym banku 7 lokat, jedna się kończyła,zadzwoniłem w czwartek poprosiłem o zaproponowanie czegoś nowego ,gdyż w oferowanych nie ma nic ciekawego, dziś miła babka zadzwoniła 4,1 % w skali roku ,lokata na rok do miliona , świetny bank polecam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś pewien ze nie wlepili Ci jakiejś struktury? :)

   Usuń
  2. Heh, no właśnie?

   Usuń
  3. Lokatę strukturyzowaną dostałeś :-) Dobra rada, najpierw przeczytaj warunki, opłaty i zasady, dopiero potem zakładaj jeśli oczywiście bedziesz chciał gdy zrozumiesz o co chodzi w lokatach strukturyzowanych.

   Usuń
 7. Witam, jako nowy klient właśnie złożyłem wniosek o lokatę Happy. Po jakim czasie od jej założenia mogę zawnioskować o dodatkową lokatę na nowe środki? W lipcu, czy sierpniu? Czy każda wpłata dodatkowa wpłata w lipcu poza wpłatą na lokatę Happy będzie stanowić nowe środki? Czy brane jest wtedy pod uwagę saldo z 20.06, a wtedy w ogóle nie byłem klientem banku...

  OdpowiedzUsuń
 8. Czyżby BGŻ BNP Paribas postanowił, że na Optimie już mu nie zależy?? Na koncie Smart procentowanie od kilku dni bez zmian. 0,7% :(

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...