Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Instrukcja obsługi konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium. Czyli jak rolować "nowe środki", by ciągle posiadać promocyjne oprocentowanie?

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

8.07.2018

Instrukcja obsługi konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium. Czyli jak rolować "nowe środki", by ciągle posiadać promocyjne oprocentowanie?

Konto Profit to prawdopodobnie najlepsze konto oszczędnościowe oferowane przez banki w Polsce.

Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium - zasady obowiązywania
Wydaje się, że takie stwierdzenie może być przesadzone, gdyż są już banki, które oferują wyższe oprocentowanie albo pozwalają ulokować większe środki. Jednak wszystkie mają jeden mankament. Po krótkim (najczęściej kilkumiesięcznym) okresie promocyjnym, stawka oprocentowania spada do standardowego poziomu (czyli zazwyczaj bardzo mizernego). W Banku Millennium jest inaczej - choć każda edycja promocji dla nowych środków trwa 92 dni.

Promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego w Banku Millennium zawsze obowiązuje dla nowych środków. Nie można też korzystać z dwóch promocji naraz na takim koncie oszczędnościowym.

Te obwarowania już mogłyby odstraszyć, ale gdy przyjrzeć się bliżej szczegółom to wychodzi, że nie taki diabeł straszny jak go malują 😉 Z promocyjnego oprocentowania da się korzystać w sposób ciągły (z zaledwie kilkudniowymi przerwami co 2 miesiące). Szczegółowo doprecyzuję to jednak nieco niżej.

Na początek napiszę, dla kogo najlepsze będzie konto oszczędnościowe w Banku Millennium? Jeśli posiadasz oszczędności do 10 000 zł to - na dzień dzisiejszy - najkorzystniejszą propozycją jest konto oszczędnościowe w Getin Banku, na którym bank oferuje 3,5%, gwarantowane przez 12 miesięcy! Jeśli oszczędności posiadasz więcej (najlepiej - choć niekoniecznie - do 50 000 zł), to Millennium będzie bardzo dobrą opcją. Jeśli jednak zaskórniaków masz jeszcze więcej (do 100 000 zł - bo zazwyczaj taki jest limit oferty - albo do 200 000 zł), to Millennium również może być dla Ciebie dobrą opcją. Choć oczywiście w takiej sytuacji warto rozważyć, czy na pewno te środki potrzebujesz w całości zawsze "pod ręką", czyli dostępne do wypłaty w dowolnym momencie, czy może jednak część warto zdeponować na określony czas, ale z lepszym oprocentowaniem na lokacie? Wszystkie najlepsze obecnie propozycje znajdziesz w aktualizowanym na bieżąco rankingu lokat. Ale to już wszystko pozostawiam indywidualnej ocenie, kalkulacji i wyborowi. A poniżej powracam do szczegółowego omówienia konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium.

Na wstępie podkreślę jeszcze jeden fakt. Wszystkie opisywane poniżej założenia w przyszłości nie muszą się powtarzać. Bank może bowiem zmienić zasady lub wycofać promocję (a więc nie proponować jej kolejnej edycji). Opis bazuje jednak na doświadczeniach z przeszłości - a te są takie, że mieliśmy już 7 edycji promocji oprocentowania dla "nowych środków" na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium i ten scenariusz się powtarzał. Pozostaje więc mieć nadzieję, że tak będzie również w przyszłości.

Czym dla Banku Millennium są "nowe środki"?
 • Jeśli jesteś już klientem banku od jakiegoś czasu "nowe środki" to te, które będą nadwyżką ponad saldo z dnia (a konkretnie z końca tego dnia) wskazanego w regulaminie promocji oprocentowania jako "dzień badania sald" - w praktyce jest to dzień poprzedzający rozpoczęcie edycji promocji oprocentowania. Liczy się w tym przypadku saldo wszystkich środków, jakie klient posiada w Banku Millennium - na koncie osobistym, rachunkach oszczędnościowych czy lokatach (także strukturyzowanych).

Dlaczego tak ważne jest skupienie się na "nowych środkach"? Bo tylko dla nich obowiązuje promocyjne oprocentowanie. Standardowa stawka (a więc ta, która obowiązuje dla "starych środków") jest - delikatnie mówiąc - skromna (na dzień publikacji tego wpisu to 0,6% w skali roku dla kwoty do 50 000 zł, 0,7% dla nadwyżki w przedziale od 50 000,01 do 100 000 zł i dopiero dla nadwyżki ponad 500 000 zł - stawka wynosi 1,1% w skali roku).

Jak sprawić, by mieć najlepszy punkt wyjścia w dniu badania sald? Najlepiej wyzerować rachunki. Kiedy to zrobić? To jest akurat dość przewidywalne (bazuję na doświadczeniu z poprzednich edycji). Jest to ostatni dzień danej edycji promocji oprocentowania dla "nowych środków" na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium, bo już następnego dnia startuje kolejna edycja promocji i w niej sprawdzane jest saldo z dnia poprzedzającego. Przykładowo więc: dana edycja (tzw. okres przystąpienia do promocji) trwa od 13.05. do 7.07.; kolejna edycja startuje w dniu 8.07. - w niej dniem badania sald jest dzień 7.07.

Okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego jest również kluczowym pojęciem w przypadku omawiania promocji oprocentowania dla "nowych środków" na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium. Nie należy go mylić z okresem przystąpienia do promocji, bo z nim się nie pokrywa. Dla każdego jest to okres indywidualny. Wynosi on 92 dni (obecnie, bo kiedyś zdarzały się okresy dłuższe), które liczone są od dnia pierwszej wpłaty nowych środków na konto oszczędnościowe w okresie przystąpienia do promocji. Zatem nawet gdy środki wpłacisz w ostatnim dniu dostępności promocji, to utrzymanie oprocentowania zapewnisz sobie w praktyce na 3 miesiące.

Już na powyższych przykładach widać, że okresy, w których dostępna jest dana edycja promocji, różnią się od okresów obowiązywania oprocentowania promocyjnego. Do tego bank w regulaminie umieszcza zapis:
"Można korzystać tylko z jednej Promocji na danym Koncie Oszczędnościowym Profit w tym samym czasie"

Jaki zatem trik zastosować, by spełniło się to, o czym piszę już w tytule i na wstępie wpisu? A więc aby łapać się na promocyjne oprocentowanie dłużej niż przez standardowy czas obowiązywania oprocentowania promocyjnego z danej edycji? Najprościej będzie to wyjaśnić na grafice:
Okresy obowiązywania promocji dla nowych środków w Banku Millennium

Biały "dymek" sugeruje najkorzystniejsze rozwiązanie, tj. aby przed zakończeniem danej edycji wyzerować saldo środków w Banku Millennium (w zasadzie tylko "na chwilę", bo następnego dnia - lub w praktyce po weekendzie - te środki możesz oczywiście przelać z powrotem na konto oszczędnościowe w Millenium i nadal korzystać z Twojego okresu promocyjnego oprocentowania na tym koncie). W ten sposób zagwarantujesz sobie możliwość udziału w kolejnej edycji wykorzystując wciąż te same środki (jeśli się ona pojawi i jeśli będą obowiązywały warunki dotąd stawiane). Stanie się to jednak nie bezpośrednio po powrocie ze środkami do Banku Millennium, bo przecież w tym momencie ciągle jeszcze obowiązuje Twój indywidualny okres oprocentowania promocyjnego. Ale jeśli okres ten (wynikający z poprzedniej edycji) upłynie, to od następnego dnia "włączy się" okres oprocentowania promocyjnego wynikający z kolejnej edycji (udział w niej włączysz sobie właśnie dzięki uprzedniemu wyzerowaniu salda), bo system banku środki na koncie oszczędnościowym wykryje jako "nowe środki".

Z racji różnicy w czasie obowiązywania okresu edycji oraz indywidualnego okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania może zdarzyć się, że któraś z edycji Cię ominie. Zdarzyć się tak może zwłaszcza wtedy, gdy pierwsze "nowe środki" wpłacisz pod koniec danej edycji i wtedy okres 92 dni Twego promocyjnego oprocentowania pokryje cały okres kolejnej edycji. Ale wtedy właśnie, pod koniec tej kolejnej edycji, warto "wyczyścić" rachunki w Millennium, by umożliwić sobie wzięcie udziału w jeszcze następnej edycji.

Informacje o aktualnej promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym znaleźć można po zalogowaniu do bankowości internetowej Banku Millennium i wybraniu konta Profit, a dalej zakładki "Promocja" i "Moje Środki", gdzie powinna widnieć informacja o środkach oprocentowanych promocyjnie. Stan salda środków z przeszłości można zweryfikować na infolinii banku lub na czacie dostępnym w aplikacji mobilnej.

Limit transakcji. Deponując środki Banku Millennium, pamiętać trzeba o dziennym limicie przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową Banku Millennium. Wynosi on 50 000 zł. Jest więc to bardzo ważne dla tych, którzy planują wpłacić większe środki (powyżej 50 000 zł; dlatego też wyżej pisałem, że to oferta najlepsza dla osób, które planują wpłacić do 50 00 zł). Gdy środków posiadać będziesz więcej, to ich wypłacanie zajmie... więcej niż jeden dzień (oczywiście dotyczy to limitu przelewów przez bankowość; rozwiązaniem jest jeszcze wizyta w oddziale i wypłata środków, no ale to może być już dla wielu nazbyt czasochłonne i kłopotliwe). Przykładowo więc, jeśli na konto wpłacisz np. 80 000 zł, to wtedy będziesz potrzebować dwóch dni na przelanie środków. W takiej sytuacji najlepiej będzie od razu całą kwotę z konta oszczędnościowego przelać na konto osobiste w Millennium (bo tylko pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy; dzienny limit nie dotyczy przelewów między własnymi rachunkami w banku), a później 50 000 zł przelać już z konta osobistego do innego banku, a pozostałą kwotę wrzucić chociażby na lokatę 1-dniową (choć jej oprocentowanie jest niskie, to jednak jakiś "grosz" wpadnie) i dopiero następnego dnia z konta osobistego przelać pozostałe (bazując ciągle na naszym przykładzie) 30 000 zł.

Konto oszczędnościowe Profit - prześwietlenie. Omawiany powyżej rachunek otwierany i prowadzony jest za 0 zł bez warunków. W danym miesiącu kalendarzowym tylko pierwsza wypłata/przelew jest za 0 zł (co jest standardem w większości przypadków także w innych bankach), druga i każda kolejna wypłata/przelew kosztuje 7,50 zł.


Jeśli chcesz wyliczyć spodziewane odsetki z konta oszczędnościowego, do Twej dyspozycji na blogu jest prosty w obsłudze kalkulator odsetek.


Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi, a także najlepszymi lokatami i kontami oszczędnościowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter - to zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach na blogu, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmie Ci tylko chwilę, podobnie jak rezygnacja z niego (jeśli kiedyś z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz): zapisz się na newsletter

68 komentarzy:

 1. Na konkretnym przykładzie, z datami by to fajnie można było zobrazować ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dajmy na to masz kolejne promocje od 1 stycznia do 28 lutego, od 1 marca do 30 kwietnia i od 1 maja do 30 czerwca.

   Dla edycji styczeń-luty odniesieniem jest 31 grudnia. Wpłacasz nowe środki powiedzmy 10 stycznia. Od tego momentu masz 92 dni z oprocentowaniem z edycji styczeń-luty a więc do 10 kwietnia (sorry jeśli się pomyliłem w obliczeniu dni).

   Od 11 kwietnia będziesz mieć oprocentowanie z edycji marzec-kwiecień ale tylko pod warunkiem jeśli kasę z Milenium wypłaciłeś 28 lutego. Bo to dzień od którego liczy się saldo.

   Oczywiście jest możliwy scenariusz że na tę drugą edycję (marzec-kwieceń) się nie załapiesz w ogóle bo np nowe środki w edycji styczeń-luty wpłacisz pod koniec lutego. Wtedy 92 dni skończy się pod koniec maja. Jedną edycję przeskoczysz. Nie będzie sensu wypłacać kasy 28 lutego bo to niczemu się nie przysłuży ale dopiero 30 kwietnia. Po to bym mieć płynne przejście z jednej promocji na drugą w edycji maj-czerwiec.

   Usuń
 2. A czy lokata mobilna i urodzinowa liczą się do salda?? Bo mi się kończą niebawem i jeśli tak to dla mnie jest trochę pozamiatane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Da się (a przynajmniej dało się) w dość łatwy sposób ominąć te limity przelewów w Mille ;) Te 50 tys. zł dotyczy zlecenia takiego przelewu w danym dniu - bo tylko przekroczenie tej kwoty w jednym dniu jest niemożliwe. Jeśli więc znamy datę ewakuacji naszej kasy (przykładowo 100tys.) dnia np. 10 sierpnia - to zlecamy przelew z datą przyszłą na 10 sierpnia z konta ROR, któregoś dnia wcześniej najpóźniej do 9 sierpnia na kwotę 50tys. W dniu 10 sierpnia, kiedy to przelejemy sobie kasę z KO Profit ręcznie wykonamy przelew na jedno 50tys., a drugi wykona się już rano ze zlecenia z datą przyszłą - bo limit dotyczy zleceń przelewów w danym dniu! To kiedyś naprawdę działało i parę razy tak robiłem. Teraz 3mam kasę na lepszym procencie niż 2,7 ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A środki są wtedy blokowane na koncie? Czy muszą być na dzień realizacji? Bo zastanawia mnie co w międzyczasie? Kasa ma leżeć na nieoprocentowanym RORze?

   Usuń
  2. Środków wtedy nie było na koncie. To mijałoby się z celem, trzymać na nieoprocentowanym RORze. W dniu ewakuacji przelewasz z KO na ROR i jeden przelew robisz ręcznie, a drugi pobiera z automatu jak pojawiają się na nim środki ;) Przynajmniej kiedyś tak było.

   Usuń
  3. Tak jest nadal.

   Usuń
  4. Czy możesz powiedzieć gdzie trzymasz teraz na lepszym procencie?;) I czy jest to lokata/KO dlugoterminowa/e?

   Usuń
  5. Wystarczy te 'magiczne' 50K przelać, a resztę podjąć jako gotówkę w oddziale i po sprawie. Podobny cyrk z limitem był w €bank (20K), no ale się wreszcie ewakuują z Polski.

   Usuń
  6. Do Anonimowy z godz. 21:27
   Już odpowiadam: GETIN na KO do 200tys. na 3% i tyle samo też na KO w T-Mobile do 50tys. Jest jeszcze KO w CA do 100tys. ale z niego nie korzystam. Pozdrawiam

   Usuń
 4. A więc w piątek czas wypłacać?

  OdpowiedzUsuń
 5. No i tradycyjnie mamy 10 edycję. Od 26.08.2018 do 13.10.2018
  https://www.bankmillennium.pl/prestige/produkty/produkty-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe-profit

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Jakby co, to prześwietlenie nowej edycji można znaleźć tutaj.

   Usuń
 6. Jak dla mnie sposób oblicznia i ustalania salda jest do bani. Pamiętałem dokładnie kiedy wypłacać całość z wszystkich rachunków ale nie pomyślałam, że jest jeden haczyk. Otóż po wypłacie dostępne środki były na 0 zł ale z powodu nie rozliczonych transakcji saldo wynosiło coś ok. 140 zł z kilku drobnych płatności kartą. Środki te oczywiście nie sposób wypłacić bo to zablokowana kwota na poczet tychże płatności. Myślałem że po rozliczeniu coś sie zmieni ale nic. Cały czas na koncie profit ta kwota zaliczana jest jako kwota z dnia badania salda i oprocentowana standardowo. Uważam to za bardzo nie uczciwe działanie. Czytałem dokładnie regulamin i nic nie ma na ten temat. Wiem, że to drobna kwota i wystarczy wypłacić na podstawowy rachunek tą sumę ale nie zmienia to faktu. Pieniędzy w dniu badania salda nie miałem a to nie moja wina że tak długo trwa rozliczanie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witajcie, nowa edycja jest dostępna w okresie 14.10.2018 do 12.01.2019 Jeśli wpłacę nowe środki w dniu 29.11 to muszę je wypłacić 11.01.2019 (piątek) i przelać ponownie następnego dnia (sobota lub poniedziałek), żeby skorzystać z promocji kolejnej edycji ? Poprawcie mnie proszę, jeśli źle rozumuję. Pytam, jako nowy klient banku Millenium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka 'strategia' była dotychczas skuteczna :)

   Usuń
 8. Jeśli mam obecnie 10k na lokacie mobilnej (czyli dokładnie tyle miałem podczas ostatniej weryfikacji sald) i teraz chciałbym umieścić na koncie oszczędnościowym kolejne 10k (nie te z lokaty tylko przelewane z innego banku), to aby uzyskać oprocentowanie promocyjne 2,7 wystarczy że przeleję te 10k czy muszę dać na oszczędnościowe aż 20k (żeby było na nim o 10k więcej niż miałem podczas weryfikacji sald)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 10k wpłacasz na k.oszcz. a 10k zostawiasz na lokacie. Z tym że te 10k z lokaty musisz trzymać cały czas - tak długo jak chcesz mieć 2,7% dla tych 10k co wpłacisz na k.oszcz.

   Usuń
 9. a ile kosztuje zlecenie przelewu z Oszczednosciowego na ROR w oddziale?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłata za polecenie przelewu wewnętrznego: pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym bez opłat, każdy następny: 7,50 PLN.

   Usuń
 10. Witam,
  jako nowa użytkowniczka konta Millenium (nie mam tam żadnych środków póki co) mam pytanie odnośnie konta oszczędnościowego profit. Promocja z jednej edycji trwa od stycznia do 30.03.2019. Czy wpłacić pieniądze 29.03.19 żeby załapać się na pierwszą edycję? Potem 30.03.19 je wypłacić żeby załapać się na drugą edycję. Czyli dobrze rozumiem, że okres promocji w takim przypadku będzie obejmować 92 dni x 2 (bo dwie edycje) ???

  Pozdrawiam
  Alicja

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie postepuj zgodnie z rysunkiem,w opisie promocji swojego konta masz date rozpoczecia i nie mozesz przekroczyc 92 dni ,tak samo z nastepna promocja muszisz wyplacic srodki przed uplywem 92 dni ,pilnuj dat pierwszej i kolejnej nastepne bo jak ci saldo zalicza bedzie zapozno.Pozdfawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Witajcie, czy mogę DOPŁACIĆ nowe środki na konto oszczędnościowe w trakcie trwania promocji?

  OdpowiedzUsuń
 13. Kiedy mam wycofać pieniądze, jeśli moja oferta kończy się 14 grudnia?

  OdpowiedzUsuń
 14. Przelew zabierajacy pieniadze ma byc zrobiony 16.11 czy 15.11? Z ktorej godziny saldo wezma?

  OdpowiedzUsuń
 15. pogubiłem sie. Numer edycji Promocji:15. Okres naliczania promocyjnego oprocentowania: 23-08-2019 - 30-11-2019. Salda z dnia badania dla Promocji, w której bierzesz udział - 20-07-2019. To kiedy trzeba wyzerować ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 16.11 wycofać. 18.11 wrócisz i będziesz mieć do 30.11 oprocentowanie z 15 edycji, a od 1.12 z 18 edycji.

   Usuń
  2. zrobione zgodnie z zaleceniem i kicha, info: Środki oprocentowane promocyjnie (według stanu na ostatni dzień roboczy):0,00 zł . Nie wiesz czasem jaka to przyczyna?

   Usuń
 16. Zrzuciłem z ROR-a na 360 w piątek - środki zablokowane. Zdążę wyzerować 16.11 konto skoro to sobota a nie działa ELixir?

  OdpowiedzUsuń
 17. Nowe środki zaksięgowane na ko 24.09,jeśli nie zostały wycofane 16.11 to koniec zabawy? Czy można jeszcze w jakiś sposób skorzystać z tej metody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Data wpłaty wskazuje na to, że była to 16. edycja (wówczas ze 100-dniowym okresem promocyjnego oprocentowania. Oprocentowanie 2,7% zakończy Ci się gdzieś na przełomie roku (po upływie 100 dni) i na 18. edycję (poprzez brak wypłaty na 16.11.) niestety się nie załapiesz (i nic z tym zrobić się nie da). Pozostanie wypłacić środki - zwłaszcza na 11.01.2020 r. by z jak najkorzystniejszym saldem podejść do (miejmy nadzieję) 19. edycji, która powinna wystartować 12.01.

   Usuń
 18. Dziękuję za wyczerpujące informacje, no cóż za gapowe się płaci😞. Cieszę się, że jest szansa załapać się na, miejmy nadzieję, 19 edycję. Obawiałam się, że ten brak ciągłości pozbawia mnie dalszego rolowania środków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przegapienie dot. tej edycji. Zz kolejnej znów możesz skorzystać.

   Usuń
 19. Zalecenie było takie : 16.11 wycofać. 18.11 wrócisz i będziesz mieć do 30.11 oprocentowanie z 15 edycji, a od 1.12 z 18 edycji.

  Zrobione z zaleceniem jak powyżej.
  Stan konta 15.11. – 0,00 zł, 18.11 – powrót środków na konto.
  Informacja jest dzisiaj: Do promocji możesz przystąpić w okresie: 17-11-2019 - 11-01-2020. I pomimo środków na koncie jest info: Nie bierzesz udziału w promocji.
  Więc co się podziało , że nie zadziałało ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie wreszcie zaczęło liczyć promocyjne środki okres naliczania pokazuje od 02.12.2019 - 02.03.2020, nie pojmuje jak to dokładnie hula

   Usuń
 20. U mnie to samo !
  Pomimo wyzerowania 15.11 i wpłaty 18.11 środków biorących udział w 15 edycji do 05.12 .
  06.12 włączyła się 18 edycja ale środki nie są oprocentowane promocyjnie!
  Wyświetla się komunikat"wołać nowe środki" o co tu chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko najprawdopodobniej się zaktualizuje jutro - po nocnym przetwarzaniu. Pierwszego dnia nowej edycji nigdy nie widać od razu. I procent powinien się też prawidłowo naliczyć.

   Usuń
  2. Uprzejmie informujemy, że od 26 lutego 2020 r. zostanie obniżone standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego
   Profit. Wprowadzona zmiana wynika z sytuacji rynkowej – spadku wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych.
   Jak standard spadnie to promo zapewne tez opleci ,trzeba bedzie szukac zamiennika.

   Usuń
  3. Miejmy nadzieję, że nie. A o zamiennik byłoby trudno (chyba, że założyć przeskakiwanie z banku do banku co jakiś czas na jakieś okresy).

   Usuń
  4. "Wprowadzona zmiana wynika z sytuacji rynkowej – spadku wskaźnika cen towarów i usług"
   Chyba znowu lokomotywy staniały. Akurat ceny - zwłaszcza żywności - rosną w zastraszającym tempie...

   Usuń
  5. Spoko, tu chodzi o oprocentowanie standardowe, a nie promocyjne :)

   Usuń
 21. zrobia moze jak w ing 2,5 % i saldo badane od 1 dnia -nie da sie obejsc -oferta jednorazowa.

  OdpowiedzUsuń
 22. U mnie zakończyła się 16 edycja promocji i nie wskoczyła mi 17 mimo że zerowalem konto w odpowiednim czasie...czy ma to związek z tym że teraz jest aktualna 18 edycja? Która niestety chciałem ominąć i po 16 i 17 przystąpić od razu do 19 od 13.01.2020

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. By 17. edycja wskoczyła, to okres promocyjnego oprocentowania z poprzedniej edycji powinien zakończyć się w czasie trwania 17. edycji. Jeśli środki nie były wycofane na 16.11. (czyli na dzień poprzedzający start 18. edycji), to teraz jest oprocentowanie standardowe. Pozostaje wycofać środki (najpóźniej do 11.01.) i od 12.01. (o ile wystartuje 19. edycja) będzie można powrócić.

   Usuń
  2. Czyli wydaje się, że niepotrzebnie wycofywałem środki na 17 edycję...jednak w trakcie tej 17 edycji dopłacałem regularnie jakieś drobne kwoty i w każdym przypadku miałem oprocentowanie promocyjne na wszystkie środki czyli tak jakby ta edycja 17 trochę działała mimo że cały czas miałem szczegółach konta uczestnictwo w 16 edycji.

   Usuń
 23. Kiedy teraz wycofać środki żeby załapać się na promocyjne oprocentowanie (kiedy prawdopodobnie ruszy kolejna edycja)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ostatni dzień dostępności 19. edycji, czyli na 14.03. Kolejna edycja (miejmy nadzieję) ruszy 15.03.2020 r.

   Usuń
 24. A nie jak się kończy edycja 18 czyli 16 lutego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 18. edycja (jej dostępność) zakończyła się 11.01. Od 12.01. dostępna jest już 19. edycja.

   16.02. może być więc indywidualną datą okresu obowiązywania 2,7% w ramach 18. edycji, które uruchomiło się na 92-dniowy okres. By od 17.02. z automatu włączyło się oprocentowanie wynikające z 19. edycji należało wypłacić środki na 11.01. i z nimi powrócić choćby 12. czy w praktyce 13.01. (bo to dopiero poniedziałek). Wtedy do 16.02. nadał byłoby "stare" 2,7% z 18. edycji, a od razu od 17.02. 2,7% z nowej, 19. edycji (na 100 dni).

   Usuń
  2. Jaka była data badania salda dla 18. edycji?

   Usuń
  3. 16. listopada

   Usuń
 25. Nr edycji promocji 18, okres naliczania promocyjnego oprocentowania pokazuje mi 02/12/2019 - 02/03/2020, którego dnia powinno być zero na koncie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wypłacałaś na 11.01 to od 3.03 będziesz mieć 2,7% z 19-tej edycji. W bankowości informacja o tym w szczegółach pojawi się dopiero 4.03.

   Usuń
  2. A jak nie wypłacałeś to po 2.03 wypłać kasę i wróć 15.03 bo wtedy będzie startowała 20-ta edycja.

   Usuń
  3. Coś mi się w przeszłosci pogwatmało i w tym momencie większą cześć środkow jest już nieoprocentowana prmocyjnie, a mniejsza część jest na 19 edycji. Jak to teraz zrobić, żeby wyrównać naliczanie i wystartować z całoscią w promocji 20?

   Usuń
 26. Mój okres promoc.oproc.to 05.12.19 do 05.03.20r.Nr promocji 18. A więc wypłacić najwcześniej mogę 06.03.20r. żeby nie stracić 2,7% ? Czy tak? I 15.03 mogę wpłacić. Czy dobrze zrozumiałem?

  OdpowiedzUsuń
 27. spadło na 2,6 % ....

  OdpowiedzUsuń
 28. Szukam odpowiedź i nie mogę znaleźć... Mam środki w 18 edycji która kończy mi się 21 kwietnia. Obecna 19 Edycja trwa do 24kwietnia a w obecnej sytuacji nie wiadomo czy wystaruje kolejna. Jeżeli teraz wypłacę pieniądze i wpłacę np 23kwoetnia to załapie się jeszcze na obecną 19edycję? Czy lepiej zaczekać na kolejną o ile będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby ci się włączyło oprocentowanie 22 kwietnia to trzeba było wypłacić 14 marca.

   Teraz wypłacić musisz po 21 kwietnia i liczyć na coś sensownego w 21 edycji.

   Usuń
 29. 21 edycja trwa 62 dni
  Okres przystąpienia do promocji 26.04-30.05.2020
  Mój okres naliczania promocyjnego oprocentowania 12.05-12.07.2020
  To rozumiem że muszę wypłacić wszystkie środki dnia 29 maja żeby zaliczyć się do kolejnej edycji?
  Czy jak wypłacam wszystkie pieniądze A później wypłacam to nie oznacza że tracę to bieżące oprocentowanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 20. edycji obowiązywała zasada wg której wypłata musiałaby być na 30.05., ale.... 21. edycja wiele zmieniła (wyznaczając inny, wcześniejszy dzień badania salda). Gdyby ta nowa zasada stała się regułą, to teraz nową datą badania salda powinien być 23.05. (choć trudno bazować i tworzyć regułę na podstawie jednej edycji).

   Bieżącego oprocentowania nie stracisz (odsetki będą naliczone na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a oproc. nadal będziesz mieć do 12.07., a nowa edycja ewentualnie mogłaby wystartować u Ciebie od 13.07.).

   Usuń
 30. Mam pytanie odnośnie do konta oszczędnościowego... Jak robi się przelew to oni są zablokowane na jakiś czas czy cały czas będzie tak się pisać?!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...