Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: lipiec 2018 roku + ranking lokat

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.07.2018

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: lipiec 2018 roku + ranking lokat

W kalendarzu nowy miesiąc, więc to czas na przegląd, w którym znajdziesz lokaty i konta z najlepszym oprocentowaniem.

Najlepsze lokaty na lipiec 2018
W wakacje właściciel pieniędzy może odpoczywać, ale jego pieniądze nigdy. Zatem sprawdziłem i podpowiadam, gdzie można znaleźć najkorzystniejsze propozycje.

W temacie stóp procentowych ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej nic się nie dzieje. Na rekordowo niskim poziomie są one utrzymywane bez zmian również w rekordowo długim okresie. Na szczęście jednak banki robią swoje i w ostatnich miesiącach pojawiło się nieco więcej propozycji z dobrym - jak na obecne czasy - oprocentowaniem. Dzięki temu w chwili obecnej do wyboru mamy lokaty i konta oszczędnościowe z oprocentowaniem nawet w okolicy 3% w skali roku z warunkami do spełnienia w miarę przyzwoitymi (gdy wystarczy np. wpłacić "nowe środki").

Przegląd lokat tradycyjnie zaczynam od wykresu ukazującego najwyższe stawki oprocentowania na lokatach oferowane przez banki uwzględnianie przy tworzeniu rankingu lokat:
Najwyższe oprocentowanie lokat w poszczególnych bankach


Zmian tym razem nie ma jakichkolwiek (a przypomnę, że jakiś czas temu bywały miesiące, w których dominował kolor czerwony wskazujący na obniżkę stawek). To chyba pierwszy taki przypadek odkąd publikuję zestawienie. Obecnie sytuacja ustabilizowała się, choć jest rzeczą oczywistą, że wśród oszczędzających pożądana jest dominacja koloru zielonego. Póki co wybierać trzeba z tego co jest. Osobiście jednak mam satysfakcję, że udaje mi się utrzymywać swe oszczędności przy oprocentowaniu nie niższym niż 3% w skali roku.

By ułatwić przegląd poniższego - bardzo obszernego - wpisu, lokaty pogrupowałem. I tak mamy tutaj wyszczególnione:
 • Promocyjne okazje 
  • Lokaty bez konta osobistego
  • Lokaty z kontem osobistym
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze dla każdego
  • Lokaty kilkumiesięczne
  • Lokaty długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Promocyjne oprocentowanie + okazja do bankobrania


Na początek jednak o kumulacji korzyści. Są bowiem takie propozycje lokat i (częściej) kont oszczędnościowych, które kuszą promocyjnym oprocentowaniem, ale można przy tej okazji zyskać więcej niż odsetki - dzięki gwarantowanemu bonusowi za otwarcie konta osobistego (które nieraz dla założenia konta oszczędnościowego też jest wymagane). Oto kilka najlepszych takich kumulacji.

Bank Millennium 2,7% do 100 000 zł + bonus 200 zł


Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium regularnie pozwala na uzyskiwanie promocyjnego oprocentowania (propozycja obowiązuje dla "nowych środków", ale w prosty sposób można załapywać się na kolejne edycje promocji, o czym piszę tutaj). Obecnie bank oferuje 2,7% w skali roku, które jest gwarantowane przez okres 92 dni od dnia pierwszej wpłaty nowych środków na konto oszczędnościowe (w aktualnej edycji promocji oprocentowania można to zrobić najpóźniej do 7.07.2018 r.). Z promocji skorzystać mogą osoby posiadające lub dopiero otwierające konto osobiste w Banku Millennium. A w chwili obecnej opłaca się je założyć, bo bank płaci 200 zł za spełnienie prostych warunków. Sprawdź szczegóły >>

Credit Agricole: 3% na koncie oszczędnościowych + do 350 zł na start


W banku tym można znaleźć obfity pakiet powitalny. Za otwarcie konta osobistego do wzięcia są gwarantowane premie pieniężne na sumę nawet 350 zł (samodzielnie można sobie wybrać najbardziej odpowiadający wariant uczestnictwa w promocji). A dla oszczędzających bank proponuje konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3% w skali roku. Taka stawka obowiązuje do 100 000 zł, a jej utrzymanie bank gwarantuje przez 4 miesiące. Sprawdź szczegóły >>

Getin Bank: Konto oszczędnościowe do 3,5% + bonus 100 zł


Tę promocję wymieniam jako ostatnią, bo i dostępna jest już tylko do poniedziałku (2.07.). Ale to świetna okazja na to, by stać się posiadaczem konta w Getin Banku i przy okazji zyskać za to bonus 100 zł. A konto osobiste jest i tak niezbędne do skorzystania z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. A tu mamy dwie propozycje. Aż 3,5% w skali roku bank oferuje osobom, które zapewnią wpływy na konto (na szczęście nie musi to być wynagrodzenie) - stawka ta gwarantowana jest nawet na 12 miesięcy i dla kwoty do 10 000 zł. Kto posiada większe środki, może wykorzystać też promocję dla nowych środków. Tu ze stawką 3% w skali roku, gwarantowaną przez okres 3 miesięcy, można zdeponować do 200 000 zł. Sprawdź szczegóły >>

Promocyjne lokaty


Bez dodatkowych gratyfikacji na start, ale z bardzo dobrym - jak na obecne czasy - oprocentowaniem, są przede wszystkim promocyjne lokaty powitalne. Różne są jednak wymogi względem możliwości skorzystania z takiego depozytu. Propozycje dzielę więc na takie, gdzie wymagane jest konto (choć czasem bez warunków darmowe), a także takie, gdzie nie ma potrzeby zakładania konta, ani innych dodatkowych produktów.

Lokaty bez konta osobistego


Bez konieczności otwierania konta, a także bez dodatkowych produktów założyć można kilka lokat powitalnych.

Idea Bank niezmiennie lideruje w tym zestawieniu. Tu wybrać można jedną z opcji:
 • Lokata Happy - od 500 do 10 000 zł. Stawka oprocentowania zależy od okresu depozytu i wynosi: 
  • 4% w skali roku w przypadku 2 miesięcy;
  • 3,5% w skali roku na 3 miesiące lub 
  • 3% w skali roku na 1 miesiąc.
 • Lokata Happy Pro - 3-miesięczny depozyt, którego oprocentowanie uzależnione jest z kolei od wpłaconej kwoty i wynosi:
  • 3,5% w skali roku dla kwoty od 10 000 do 25 000 zł lub
  • 2,7% w skali roku dla kwoty od 25 000,01 do 100 000 zł.

Trzeba jednak pamiętać, że z oferty tej skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci, którzy dotąd nie posiadali jakiejkolwiek umowy z Idea Bankiem bądź Lion's Bankiem (który jest oddziałem Idea Banku), a także nigdy nie wnioskowały o jakikolwiek produkt w tych bankach.

W BGŻ Optima nowym klientem jest już także osoba, która kiedyś produkty tego banku posiadała - wystarczy by upłynął okres 12 miesięcy rozbratu (pod uwagę brany jest okres bez umowy o rachunek oszczędnościowy w BGŻ Optima). Wybrać można jedną z poniższych propozycji:
 • Lokata Bezkarna - dla kwoty od 1 000 do 20 000 zł oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku na okres 3 miesięcy;
 • Lokata Bezkompromisowa - dla kwoty od 1 000 do 100 000 zł oprocentowanie wynosi 2,7% w skali roku na okres 3 miesięcy.

Wraz z wybraną lokatą otwierany jest także rachunek oszczędnościowy (prowadzony bez warunków za 0 zł). Służy on do obsługi lokaty, ale można na nim lokować też oszczędności (z oprocentowaniem 2,6% w skali roku, "dla nowych środków", maksymalnie do 100 000 zł; obecna propozycja obowiązuje do 26.07.2018 r.).

Kolejna z lokat powitalnych bez zakładania konta dostępna jest w Alior Banku. Na okres 90 lub 186 dni zdeponować można nawet do 200 000 zł. Oprocentowanie jest już jednak skromniejsze, bo wynosi 2,5% w skali roku (przy kwocie do 100 000 zł lepiej więc już wybrać Konto Mocno Oszczędnościowe ze stawką 2,7% w skali roku).

Lokaty z kontem osobistym


Na czele zestawienia lokat powitalnych z kontem niezmiennie już od dłuższego czasu jest Nest Bank. Tu w ciągu 30 dni od otwarcia konta można założyć lokatę 4% w skali roku do 10 000 zł. A do wyboru jest jeden z dwóch okresów depozytu: 3 lub 6 miesięcy. W pierwszym z nich nie ma konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków. Jeśli z 4% chcesz korzystać przez pół roku, to na konto trzeba zapewnić wpływ wynagrodzenia lub innych świadczeń (więcej piszę o tym tutaj).

Można odnieść też wrażenie, że już jakby na stałe - bo dostępna jest od wielu, wielu miesięcy - do oferty mBanku wpisała się mLokata na Wejście. Ulokować można na niej do 10 000 zł i przez okres 3 miesięcy uzyskać oprocentowanie na poziomie 3,5% w skali roku. By nie płacić za konto w mBanku, wystarczy wybrać eKonto w taryfie standard i nie zamawiać do niego karty płatniczej.

Lokatę na start można też znaleźć w Plus Banku. Tu jednak trzeba pamiętać o tym, że zakładane konto wymaga już określonej aktywności, by uniknąć opłat za jego prowadzenie. A główne cechy lokaty to średnie miesięczne oprocentowanie na poziomie 4% w skali roku, maksymalna kwota wynosi 10 000 zł, a okres depozytu 3 miesiące.

Lokaty mobilne


Niektóre banki niezmiennie promują swą bankowość mobilną i do skorzystania z niej zachęcają lokatą, która dostępna jest wyłącznie w aplikacji.

Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Eurobank*
1 miesiąc
3,50%
200 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
Bank Millennium**
1 miesiąc
3%
1 000 zł
10 000 zł
BZ WBK
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,5%***
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 30 dni od urodzin klienta; by ją założyć niezbędne jest wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości
*** - wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

Lokaty mobilne mają jednak kilka mankamentów. Limit kwoty maksymalnej jest dość niski. Przez to są to przede wszystkim propozycje będące miłym dodatkiem dla obecnych klientów lub osób, które konto w danym banku założą (np. z powodu promocji z premią za jego otwarcie). Poza tym klient może założyć tylko jedną lokatę i w dodatku jeden raz (za wyjątkiem lokaty mobilnej w Banku Millennium, gdzie po zakończeniu jednej można założyć kolejną).

Najkorzystniejsze dla każdego


Poniżej przedstawiam lokaty, których dostępność nie zależy od tego, czy ktoś jest nowym klientem. Czasem może się zdarzyć konieczność posiadania lub otwarcia konta (najczęściej dla wyższego oprocentowania) lub wpłacenia "nowych środków".

Lokaty kilkumiesięczne


Zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, bez konieczności posiadania konta, dostępna jest Lokata Na Nowe Środki w Idea Banku, na której uzyskać można do 3,1% w skali roku. Najwyższe oprocentowanie obowiązuje dla 6-miesięcznego okresu depozytu. Ale na krótszy czas (1 lub 3 miesiące) stawka jest tylko nieco niższa, bo wynosi 3% w skali roku. Więcej o lokacie przeczytasz tutaj.

W ofercie Idea Banku godna uwagi jest też Lokata Beztroska, która daje 2,8% w skali roku. Bez dodatkowych warunków ulokować można na niej w praktyce dowolną kwotę. Lokata wyróżnia się tym, że można ją zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek (są one naliczone za faktyczny okres ulokowania środków).

W Nest Banku półroczna lokata dla nowych środków daje 2,5% (posiadaczom konta) lub 2,3% (bez konta) w skali roku. Na okres roku uzyskać można 2,7% i 2,5% (wyższa stawka jest dostępna z kontem).

Na powyższe lokaty wpłacić można też spore sumy oszczędności. Idea Bank na jednej lokacie pozwala ulokować do miliona złotych, a w przypadku Nest Banku łącznie można wpłacić do 2 milionów! Choć tu przypomnę jednak, że limity Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (o którym wspominam jeszcze na końcu wpisu) są zdecydowanie niższe - bezpieczna jest kwota do równowartości 100 tysięcy euro.

Alternatywą dla lokat krótkoterminowych są konta oszczędnościowe. Na nich promocyjne oprocentowanie zazwyczaj gwarantowane jest na kilka miesięcy. A konta takie mają tę zaletę względem lokat, że oszczędności można dopłacać lub (bez utraty odsetek) w dowolnym momencie wypłacić. Więcej o najlepszych kontach oszczędnościowych piszę nieco niżej.

Lokaty długoterminowe


Wyżej opisane lokaty kilkumiesięczne są opcją dla tych, którzy lubią trzymać rękę na pulsie i nie przeszkadza im co rusz przerzucanie środków między różnymi bankami. Jeśli jednak ktoś woli pewną stabilizację i jest w stanie "zamrozić" środki na dłuższy czas (kilkanaście miesięcy lub nawet 2 czy 3 lata), to ma też spory wybór.

Na 24 miesiące najlepsze lokaty oferują: Nest Bank (2,8% w skali roku dla nowych środków; wymagane jest konto), Santander Consumer Bank i Nest Bank, ale już bez konta (po 2,6%) oraz Idea Bank (2,5% w skali roku; dla posiadaczy konta - w tym przypadku jest to lokata rentierska, na której odsetki nie są wypłacane na koniec umownego okresu, ale ich kapitalizacja następuje co miesiąc).

Jeśli zaś chodzi o depozyty z okresem umowy na 36 miesięcy, to najlepsze propozycje mają: Idea Bank (wspomniana wyżej lokata rentierska z wymogiem posiadania konta) i Toyota Bank (także dla posiadaczy konta), które oferują po 2,75% w skali roku. Kolejne w zestawieniu są: Santander Consumer Bank (2,7%) i Eurobank (2,6% z koniecznością posiadania konta). Każda ze stawek podana jest w skali roku.

Czy tak długie lokaty warto wybierać? Każdy powinien odpowiedzieć sobie samodzielnie. Jeśli środki nie będą potrzebne, a okaże się, że w czasie trwania lokaty stopy procentowe nie pójdą w górę, a wręcz spadną, to kto wybrał lokatę na długi okres, ten będzie zwycięzcą. Gorzej gdy w czasie trwania depozytu zmieni się sytuacja i oprocentowanie innych depozytów zacznie rosnąć.

Najlepsze konta oszczędnościowe


Na koniec jeszcze krótki przegląd kont oszczędnościowych. Tym razem krótszy niż zwykle, bo na blogu od niedawna pojawił się ranking najlepszych kont oszczędnościowych (aktualizowany na bieżąco) i to tam przejrzeć można obecnie najlepsze tego typu rachunki. A które z nich są warte szczególnej uwagi? Podpowiadam.

Na pewno warto wziąć pod uwagę konto oszczędnościowe w Getin Banku ze stawką 3,5% w skali roku - to najwyższe aktualnie dostępne oprocentowanie. "Naj" dotyczy również okresu przez jaki bank gwarantuje utrzymanie stawki, bo jest to aż 12 miesięcy (a więc najdłuższej pośród wszystkich tego typu okresów promocyjnych). Przy powyższym oprocentowaniu ulokować można do 10 000 zł. Jeśli ktoś posiada większe oszczędności, to także w Getin Banku na tymże koncie oszczędnościowym można uzyskać 3% w skali roku (dla nowych środków), ale już dla kwoty nawet 200 000 zł. Więcej o tych ofertach Getinu przeczytasz tutaj.

Także 3% w skali roku, ale już do 100 000 zł można uzyskać w Credit Agricole. Stawkę bank utrzyma klientowi przez 4 miesiące. Warunkiem skorzystania z oferty jest otwarcie konta osobistego (co jednak opłaca się dzięki promocji - szczegóły oferty konta osobistego i oszczędnościowego omawiam tutaj).

Konta oszczędnościowe z oprocentowaniem 3% w skali roku znaleźć można jeszcze w dwóch bankach. Są to T-Mobie Usługi Bankowe oraz Alior Bank. Poza identycznym oprocentowaniem, w szczegółach różnic jest wiele. W pierwszym z banków oferta skierowana jest dla nowych klientów (którzy konta nie posiadają grubo od ponad roku), a ulokować można do 50 000 zł z gwarancją utrzymania promocyjnego oprocentowania przez okres 92 dni (więcej przeczytasz tutaj). Z kolei w Alior Banku propozycja skierowana jest do posiadaczy Konta Jakże Osobistego (jako jedna z korzyści do wyboru) - także tych, którzy dopiero teraz je założą. Promocyjne oprocentowania konta obowiązuje aż do końca roku, ale jedynie dla kwoty do 20 000 zł (o szczegółach dowiesz się tutaj).


Powyżej wymienione, jak i inne propozycje znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach. Sprawdź:


Lokaty i konta oszczędnościowe opisywane w powyższym przeglądzie, oferowane są przez banki, które podlegają Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. A to oznacza, że kwota Twych oszczędności do równowartości 100 000 euro jest bezpieczna - środków tych nie stracisz nawet gdyby dany bank upadł. O zasadach działania BFG przeczytasz tutaj.

Jeśli dopiero zaczynasz swą przygodę z oszczędzaniem i lokowaniem środków na lokatach, przeczytaj mój obszerny, ale praktyczny poradnik. Tam znajdziesz m.in. prosty w obsłudze kalkulator odsetek, który pomoże Ci w wyliczeniu spodziewanych zysków.

Polub Bankobrnaie, by być na bieżąco:

22 komentarze:

 1. A lokaty Japonia w Credit Agricole nie ma czy w ogóle nie było?? Bo znaleźć nie mogę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Credit Agricole dał tylko Senegal i Kolumbię. Kolejnej lokaty nie było.

   Usuń
 2. Siema a czy klient BGZ BNP PARIBA może skorzystać z lokaty na nowe środki w BGZ OPTIMA ?

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak będę zakładał lokatę na nowe środki w Idea Banku to będzie się liczyć 20. maja czy czerwca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 20 czerwca - bo zakładasz ją już w lipcu.

   Usuń
  2. To zależy kiedy będziesz zakładał tą lokatę.

   Usuń
 4. A co 200 lub 300k jakieś konkretne propozycje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na nowe środki Idea Bank 3,1% na 6 mies. lub 1% na 1 albo 3 mies.

   Usuń
  2. - KO w Getinie na 200 tys.

   Usuń
 5. Cóż większość osób w IB założyła na 2,8 na 3 miesiące bezkompromisowy bo nie było co zakładać, podszewka od pół roku nie ma, opłaca się zakładać na 3 na min pół roku, wtedy wychodzi lepiej a oszczędność czasu wynikającą z zonglowania ogromną, a czas= pieniądz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed 20-tym opłaca się żonglowanie by następnego miesiąca mieć czyste saldo na 20-go w IB. No ale to ma sens przy jakiś konkretnych kwotach. Chociaż gdy kwoty konkretne to znowu to żonglowanie trudne bo na KO w innych bankach zazwyczaj limity po 100 tys

   Usuń
 6. jak mam konto w Getin już wcześniej to mogę skorzystać z lokaty 3,5 i oszczędnościowego 3 % czy to dla tych co w ostatniej promocji zakładają konto?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy zgłoszenie do promocji i polecenie może odbyć sie tego samego dnia ?

  OdpowiedzUsuń
 8. W przypadku lokaty Beztroskiej jak zerwę ją to odsetki będą liczone wg stawki 2,8 proc?

  OdpowiedzUsuń
 9. W Idea wycofali Wielki Procent, Skarbonkę, a Beztroska ścięta do 2,3% :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie szkodzi. Na ten moment mam oprocentowanie promocyjne w innych bankach.

   Usuń
  2. Jeszcze była Wielka Trzynastka 3%. Udało mi się założyć by zakończyła się 19-go. Wtedy wycofam bo na 20-go będzie dzień badania nowych środków. Bo może na coś da się załapać w sierpniu ;)

   Usuń
 10. A do mnie wydzwania od kilku dni Open Fajans lecz ja konsekwentnie odmawiam podania przez telefon nazwiska panieńskiego mojej matki, którego podanie jest rzekomo konieczne do tzw. 'weryfikacji' i dalsza rozmowa się nie może odbyć - cyrk!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...