Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Idea Bank: lokata do 3,1% na 6 miesięcy dla nowych środków

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

29.06.2018

Idea Bank: lokata do 3,1% na 6 miesięcy dla nowych środków

Bank postanowił podnieść oprocentowanie lokat dla nowych środków.

Lokata na nowe środki w Idea Banku
Obecnie uzyskać można na nich do 3,1% w skali roku (w wariancie na 6 miesięcy). Na krótszy okres oprocentowanie wynosi 3%. Z propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Nie ma przy tym potrzeby spełniania dodatkowych warunków - z lokaty skorzystać można również bez konta.

Główne cechy lokaty NA NOWE ŚRODKI to:
 • minimalna kwota: 500 zł;
 • maksymalna kwota: 1 000 000 zł (choć warto pamiętać, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia bezpieczeństwo środków do równowartości 100 000 euro);
 • okres depozytu: 1, 3 lub 6 miesięcy;
 • oprocentowanie (stałe) - wysokość zależy od okresu depozytu:
  • 3,1% w skali roku na 6 miesięcy;
  • 3% w skali roku na 3 miesiące;
  • 3% w skali roku na 1 miesiąc.

A czym są dla banku nowe środki? To nadwyżka środków klienta na kontach osobistych, rachunkach oszczędnościowych, lokatach, rachunkach lokat strukturyzowanych i innych produktów posiadanych w Idea Banku oraz Lion's Banku, które klient posiadał na koniec 20. dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym lokata jest zakładana. Jeśli więc lokatę założysz jeszcze w czerwcu to pod uwagę będzie brane saldo z 20.05. W przypadku zakładania lokaty w lipcu liczyć się będzie już saldo z 20.06.2018 r.

Załóżmy zatem, że 20.06.2018 r. w Idea Banku było Ci dane posiadać kwotę 1 000 zł. I w lipcu chcesz założyć lokatę na nowe środki w wysokości 10 000 zł - wtedy w dniu założenia tej lokaty musisz w banku posiadać co najmniej 11 000 zł (z czego 10 000 zł "nowych środków" przeznaczysz na założenie lokaty, a 1 000 zł "starych środków" utrzymasz na jakimś innym rachunku). Jeśli warunek ten nie zostanie spełniony, to bank obniży oprocentowanie lokaty do 0,5% w skali roku. Od następnego dnia po założeniu lokaty powinno to być widoczne w bankowości internetowej; w dniu zakładania lokaty system będzie wskazywać promocyjne oprocentowanie (3-3,1% w skali roku) bez względu na to czy warunki lokaty zostały spełnione czy też nie (bo system banku jeszcze nie zdąży tego sprawdzić).

Jeśli nie jesteś w stanie wyliczyć ile środków było Ci dane posiadać w Idea Banku na wskazaną datę, to informacje o saldzie uzyskać da się na infolinii banku.

Jako klient Idea Banku lokatę na Nowe Środki założyć możesz za pośrednictwem bankowości internetowej. Jeśli dostępu do niej nie posiadasz to wniosek o lokatę możesz złożyć tutaj. Ale jako nowy klient współpracę z tym bankiem lepiej jednak zacząć od lokaty powitalnej. Ją również można założyć bez konta i bez korzystania z jakichkolwiek dodatkowych produktów. Trzeba być jednak - wspomnianym już - nowym klientem, przez którego bank rozumie osobę, która dotąd nie posiadała żadnej umowy z Idea Bankiem, ani z Lion's Bankiem (będącym oddziałem Idea Banku), ani nigdy nie wnioskowała o jakikolwiek produkt w tych bankach. A do wyboru jest wtedy:

 • Lokata Happy - od 500 do 10 000 zł. Stawka oprocentowania zależy od okresu depozytu i wynosi: 
  • 4% w skali roku w przypadku 2 miesięcy;
  • 3,5% w skali roku na 3 miesiące lub 
  • 3% w skali roku na 1 miesiąc.
 • Lokata Happy Pro - 3-miesięczny depozyt, którego oprocentowanie uzależnione jest z kolei od wpłaconej kwoty i wynosi:
  • 3,5% w skali roku dla kwoty od 10 000 do 25 000 zł.

Przydatne dokumenty:

49 komentarzy:

 1. No i nareszcie. Bo 3% dawali na lokacie do końca miesiąca czyli na kilka dni i na Wielkiej Trzynastce która była na... 13 dni. 3 lub 6 miesięcy robi się sensowne.

  OdpowiedzUsuń
 2. A jest jeszcze lokata na nowe środki PLUS dla tych co mają konto. Ale widzę że oprocentowanie identyczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli w tym przypadku to nie jest tzw. PLUS dodatni :)

   Usuń
 3. Najgorsze jak człowiekowi lokaty IB pokończyły się 21 i 22 czerwca. Muszę je do niedzieli przewieźć na Beztroskiej 2,8% która w tej sytuacji okazała się fajną opcją.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ile lokat można założyć? Jedną czy wiele?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5 lokat można założyć za pomocą jednego wniosku. Ale generalnie można mieć ich więcej.

   Usuń
  2. Kiedyś w czasach istnienia kont skutecznie niwelujących wpływ podatku tow. Belki miałem u nich kilkadziesiąt kont - stare dobre czasy!

   Usuń
  3. Lokaty jednodniowe? To było coś. Lokata Ping Pong w IB, Bumerang w GB. Stare, dobre czasy.

   Usuń
 5. Przy lokacie na 6 mies. uwaga na to kiedy będzie się kończyć: 29 i 30 grudnia (weekend), później Sylwester w poniedziałek a potem kolejny dzień bez możliwości przelewu na zewnątrz w Nowy Rok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostanie wtedy korzystanie z lokaty Beztroskiej, konta Zośka Pro lub przetransferowanie tej kasy na jakąś inną lokatę w Idea Banku którą wtedy mogą mieć (Sylwestrową itp.)

   Usuń
  2. straaaaszne stracisz 20 groszy

   Usuń
  3. A nie lepiej założyć zupełnie darmowe konto idealne? Jak kasa wraca na nie - to nawet w sobotę można zrobić szybki transwer (2*po 50 tys.zł) do innego banku uczestniczącego w express eliksir. Wtedy nawet w weekend kasa jest w moment na koncie w innym banku. Pozdrawiam TomTom

   Usuń
 6. Bardzo dobra wiadomość na weekend!

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam,

  "Załóżmy zatem, że 20.06.2018 r. w Idea Banku było Ci dane posiadać kwotę 1 000 zł. I teraz chcesz założyć lokatę na nowe środki w wysokości 10 000 zł - wtedy w dniu założenia tej lokaty musisz w banku posiadać co najmniej 11 000 zł (z czego 10 000 zł "nowych środków" przeznaczysz na założenie lokaty, a 1 000 zł "starych środków" utrzymasz na jakimś innym rachunku). Jeśli warunek ten nie zostanie spełniony, to bank obniży oprocentowanie lokaty do 0,5% w skali roku. Od następnego dnia po założeniu lokaty powinno to być widoczne w bankowości internetowej; w dniu zakładania lokaty system będzie wskazywać promocyjne oprocentowanie (3-3,1% w skali roku) bez względu na to czy warunki lokaty zostały spełnione czy też nie (bo system banku jeszcze nie zdąży tego sprawdzić)."

  to jest błędne wytłumaczenie na dziś, bowiem brane jest saldo z 20.05 dopiero w lipcu powyższa treść będzie poprawna. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za czujność. Zgadza się. Wskazują na to 2 zdanie wyżej:
   "Jeśli więc lokatę założysz jeszcze w czerwcu to pod uwagę będzie brane saldo z 20.05. W przypadku zakładania lokaty w lipcu liczyć się będzie już saldo z 20.06.2018 r."

   W przytoczonym fragmencie zamiast "teraz" jest już "w lipcu".

   Usuń
  2. i analogicznie, jeśli ktoś przelał środki np.30.6, dopiero w sierpniu będzie mogł załapać się na "nowe środki"?

   Usuń
  3. To co wpłacone po 20. czerwca od 1. lipca możesz zakładać jako nowe środki.

   Usuń
 8. Ciekawe czy w końcu przyjdzie czas na lokatę bez warunków żadnych. Bo nowe środki jednak wielu mogą eliminować.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak długo wniosek jest ważny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś złożyłem wniosek i mam "Opłać do: 05.07.2018"

   Usuń
  2. No to nareszcie wydłużyli bo te 2 dni to była żenada zwłaszcza jak dawali lokatę tylko w weekend.

   Usuń
 10. Zwróćcie uwagę że na początku w Idea Cloud jest lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS a to dla posiadaczy konta. Dopiero niżej jest lokata NA NOWE ŚRODKI (bez plusa, więc i bez konta)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie. Dzięki! Bo ja najpierw porzuciłem temat ale teraz widzę że jest też bez konta.

   Usuń
 11. nie kwalifikuje się na lokate na nowe środki ani na nowe środki plus ale
  Cy da radę zrobić tak:
  założę wniosek na brata - lokata na nowe środki w opcji bez konta
  opłace tą lokate ze swojego konta (brat nie ma żadnych kont)

  Czy to przejdzie? Czy dane właściciela konta bankowego z którego została opłacona lokata muszą być zgodne z tymi na wniosku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To skąd kasa wpłynęła to banku nie interesuje. Ale może zainteresować fiskus.

   Usuń
  2. W IB jest akurat ważne z czyjego konta wpływa kasa na lokatę. Jeśi dane właściciela nie pokrywają się z tymi z wniosku - odbija przelew.

   Usuń
  3. Tylko wtedy gdy to pierwsza lokata w IB i przelew jest weryfikacją klienta. Kolejne lokaty można już zasilać przelewami także z konta innej osoby.

   Usuń
  4. "Tylko wtedy gdy to pierwsza lokata w IB i przelew jest weryfikacją klienta. Kolejne lokaty można już zasilać przelewami także z konta innej osoby." Sprawdzałeś/aś to na własnej skórze? To musieli coś zmienić - bo kiedyś właśnie z tych powodów odbiło mi przelew, a weryfikacyjny miałem kilka lat wcześniej.

   Usuń
 12. Mam pytanie, bo nie wiem, czy dobrze rozumiem: miałam na 20.06 w IB załóżmy 10k. Teraz założę lokatę na "Nowe środki" na 15k. We wrześniu skończy mi się pierwsza lokata na 10k. Czy w takim razie od września lokata na nowe środki (15k) będzie miała obniżone oprocentowanie? Z góry dziękuję za odpowiedź!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko w dniu założenia lokaty musisz mieć 10k + 15k. Później jak ci się lokata 10k zakończy to możesz wypłacać. Już to nie wpłynie na oprocentowanie tych 15k.

   Usuń
 13. Pytanie tak na serio, czy w idea banku teraz bezpiecznie jest założyć lokatę na kwoty rzędu 100 tys? Mam zaparkowane w Alior na 2,7% ale kusi mnie 3% w idea na nowe środki jednak przez ostatnie zawirowania, awarie, utratę wiarygodności trochę się boję. Korzystałem juz z tych lokat i zawsze bez zarzutu ale pierwszy raz mam takie wątpliwości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak na serio - to gdybym miał "nowe środki" pewnie bym się skusił, ale... Przy tym, że KO w innych bankach są na 3% (Getin, CA, T-Mobile) i tym, żeby mieć chociaż te 0,1% więcej trzeba w IB zamrozić środki aż na pół roku - to sam do końca nie wiem. Bank, który bądź co bądź ma problemy - powinien dać coś więcej - dlatego ja się od nich ewakuowałem ;)

   Usuń
  2. Sam trzymam oszczędności w Idea Banku. To co najważniejsze to Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Do równowartości 100 tysięcy euro można spać spokojnie :)

   Usuń
  3. Niby BFG, lecz też się nad tym zastanawiam.

   Usuń
  4. No właśnie mówią, że BFG nie pomoże, gdy coś się stanie bo większy domek z kart połknie zasoby BFG, cały czas mam mieszane uczucia czy zapewnić sobie spokój na wakacje w aliorze, czy zrobić wrzutkę i wyciągnąć znacznie większe odsetki z idei?

   Usuń
 14. Idea Bank – cyrk i jaja dla cierpliwych
  Moi drodzy!
  Od ponad 2 miesięcy usiłuję rozwiązać umowy kont, kart, zamknąć profil internetowy, słowem wszystko co mam w Idea Bank. Nie będę opisywał szczegółów tego cyrku. Piszę, bo jeśli ktoś myśli „a zostawię konto, kartę, są przecież darmowe i zawsze mogę je zamknąć” – to myśli źle. Nie polecam, odradzam i z troski wklejam na kilku forach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na czym może polegać problem posiadania bezwarunkowo (!) darmowego konta? Pytam powaznie, gdyż mam taki ew Idea oraz w Nest.

   Usuń
  2. Anonimowy 5 lipca 2018 15:06
   Może na tym, że jednostronną decyzją banku takie konto może przestać być bezwarunkowo darmowe? Oczywiście w takiej sytuacji będziesz mieć dwa miesiące na wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym, ale jeśli konto w Idea Banku zakładałeś bez wizyty w placówce, to nie zamkniesz go "zdalnie", bo bank wymaga złożenia wypowiedzenia na piśmie i podpisu zgodnego ze wzorem, a wzór możesz złożyć tylko w placówce. Jak ktoś nie ma placówki w pobliżu, to zamknięcie "bezwarunkowo darmowego" konta będzie go kosztować sporo czasu i pieniędzy, poświęconych na dojazd.

   Usuń
  3. Chodzi o to, że przyjdzie sytuacja w której będziesz musiał zrobić coś dobrze i szybko a tam tak się nie da. Kłody pod nogi i dezinformacja. Puki jest dobrze to dobrze, ale jak się skiepści...

   Usuń
  4. Dodam jeszcze, że placówki Idea Bank są tylko w 29 miastach, więc do najbliższej można mieć ponad 100 km.

   Usuń
  5. Wypowiedzenie można wysłać na adres: Idea Bank S.A., ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa.

   Toyota Bank nie ma w Polsce nawet jednego oddziału, a konto zamykałam tam już 2-krotnie :)

   Usuń
  6. Ja nie pytam co robić. Zrobiłem już naprawdę dużo przez te 2 miechy. Piszę abyście byli czujni bo chodzi o Wasze pieniądze i respektowanie tego na co się umawiamy z Bankiem podpisując umowy. Nie piszcie co robić, po prostu miejcie to z tyłu głowy i tyle

   Usuń
  7. Anonimowy 5 lipca 2018 20:46
   "Wypowiedzenie można wysłać na adres..."
   Wysłać można, ale jeśli konto było otwierane przelewem i nie składałeś w placówce wzoru podpisu, to wypowiedzenie zostanie przez bank odrzucone.

   Usuń
 15. W jaki sposób są kapitalizowane odsetki na tej lokacie 3.1%? Po upływie 1,3 6 miesięcy? Bo te 6 kusi, a od setki to jednak różnica jakaśtam będzie. I czy po zakończeniu lokaty $$$ "same" wracają na konto, z którego przeleję? I czy jak lokata się skończy (bez konta) to nie muszę się tam bujać, żeby coślikwidować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kapitalizacja na koniec lokaty. Zakłada się jako odnawialna. Zmienić na nieodnawialną można na infolinii ale najlepiej w dniu odnowienia zerwać w bankowości. Nigdzie się nie będziesz bujać bo zerwiesz przez bankowość.

   Usuń
 16. to jak ma ktoś teraz np. 2 lokaty po 25 tys razem 50 tyś na 20.06 to w lipcu jak chce kapitał zainwestować dajmy na to 100 tyś założyć na 3,1% to musi wpłacić 150tyś z czego 50 tyś"starych jest z 2óch lokat" , z 150tysi działa -> 100 tysi na 3,1% a pozostałe 50 tyś co z nimi ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tylko w dniu założenia lokaty (100 tys na 3,1%) musisz mieć też te 50 tys. więc np wrzucasz na lokatę Beztroską (2,8%) a już następnego dnia z tymi 50 tys. robisz co chcesz. Możesz przelać do innego banku

   Usuń
 17. Promocja zakonczona :(

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...