Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: BZ WBK zmieni taryfę opłat i prowizji od 8. sierpnia 2018 roku i wprowadzi darmowe przelewy natychmiastowe!

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.06.2018

BZ WBK zmieni taryfę opłat i prowizji od 8. sierpnia 2018 roku i wprowadzi darmowe przelewy natychmiastowe!

Ten rok niesie sporo zmian dla klientów BZ WBK.

BZ WBK wprowadza zmiany w tabeli opłat i prowizji
Dopiero co niedawno klienci BZ WBK dowiedzieli się o zmianie nazwy banku na Santander, a teraz bank postanowił informować o planowanych modyfikacjach w taryfie opłat i prowizji - zwłaszcza w zakresie Konta Jakie Chcę, które przecież jest kontem stosunkowo niedawno wprowadzonym do oferty.

Klienci BZ WBK ponownie otrzymują płyty CD  - tym razem z utworami Krzysztofa Pendereckiego (a przypomnę, że poprzednio były to kompozycje Fryderyka Chopina). Jednak muzyka to nie wszystko. Na płycie znajduje się sporo dokumentów z wykazem zmian w regulaminach oraz w taryfie opłat i prowizji. Takie zmiany zazwyczaj nie oznaczają niczego najlepszego. Przyzwyczailiśmy się, że tego typu przesyłki to raczej powód do zdenerwowania i zachęta do rozwiązania umowy. Tymczasem mamy sporo rozwiązań, które uznać należy za korzystne z punktu widzenia klientów.

Od 8.08.2018 r. bezpłatne przelewy natychmiastowe (w systemie Express ELIXIR lub w systemie BlueCash) będą dostępne dla wszystkich posiadaczy Konta Jakie Chcę (i tylko dla nich; posiadacze innych kont - poza kontem VIP - za takie przelewy będą płacić. Zapewne ma to więc być zachęta do zmiany kategorii rachunku ze starego typu na Jakie Chcę). Ten ruch nazwać można rewolucją. Standardem jest bowiem, że darmowe są "zwykłe" krajowe przelewy Elixir, które zlecamy w bankowości internetowej lub mobilnej, ale do odbiorcy docierają one po kilku godzinach lub nawet następnego dnia roboczego (o sesjach Elixir poczytać możesz tutaj). Przelewy natychmiastowe, a więc takie, które docierają do innego banku od razu lub maksymalnie w ciągu kilkunastu minut, dla banków są luksusem i każą sobie sporo płacić za ich zlecanie. Nie inaczej było w BZ WBK. Opłata za każdy taki przelew w przypadku Konta Jakie Chcę ciągle jeszcze wynosi 5 zł (dla posiadaczy konta, którzy ukończyli 26 lat) lub 2,50 zł (dla młodszych - do 26 lat). Od 8.08.2018 r. opłat za takie przelewy nie będzie! I to bez względu na to, ile takich przelewów zechcesz wykonać. Ciekawe czy tą drogą pójdą inne banki? Pożyjemy, zobaczymy. Ale bez wątpienia mają dobry przykład do naśladowania.

Usługa Przelew24 i realizacja zlecenia stałego dotąd posiadaczy Konta Jakie Chcę kosztowała 0,50 zł. Tu również nastąpi zniesienie tej opłaty. A dobrych wieści jest więcej. BZ WBK wycofa też prowizje za wypłatę gotówki w zagranicznych bankomatach za pomocą Karty Dopasowanej (wydawanej do Konta Jakie Chcę), ale ta zmiana dotyczy wyłącznie osób do 26 lat. Od sierpnia 2018 r. nie będzie też opłaty za prowadzenie konta oszczędnościowego VIP - dotąd bank pobierał 1 zł miesięcznie. Opłata więc "zjadała" i tak nieoszałamiające zyski z odsetek (jeśli szukasz dobrego - jak na obecne czasy - oprocentowania ,to sprawdź mobilne Konto Oszczędnościowe w BZ WBK ze stawką 2,7% w skali roku, na które można się jeszcze załapać przez 2 miesiące).

Patrząc na powyższe zmiany można dojść do wniosku, że BZ WBK wycofuje się z tego co wprowadził dwa lata temu. Wtedy właśnie pojawiły się opłaty za Przelew24, zlecenia stałe, konto oszczędnościowe czy nawet za (szósty i każdy kolejny) SMS z hasłem do autoryzacji dyspozycji składanych w bankowości elektronicznej (z tej ostatniej opłaty bank zrezygnował najszybciej). Jak widać krytyka klientów banku (wyrażana chociażby w komentarzach Czytelników bloga) przyniosła skutek. Sporo czasu upłynąć musiało... ale - jak to się mówi - lepiej późno, niż wcale.

Z ulotki załączonej do przesyłki z płytą dowiedzieć można się przede wszystkim o zmianach na plus. Ale nie wszystko jest takie super i cacy, bo są też zmiany niekorzystne dla klientów (choć przede wszystkim takich, którzy posiadają konta starego typu). W przypadku kart Visa Electron, Maestro, Visa Electron <30, Visa Classic, Maestro oszczędnościowa, Visa Avocado, Visa Wydajesz& Zarabiasz, Visa na Obcasach, MasterCard PAYBACK i MasterCard Supri zmieniona zostanie prowizja za wypłaty z bankomatów (innych niż sieci BZ WBK) w Polsce oraz za granicą i wynosić będzie 4%. A to bardzo dużo, bo przy wypłacie np. 1 000 zł bank potrąci prowizję w wysokości aż 40 zł (dotąd wynosiła ona zazwyczaj od 1 do 5 zł w zależności od bankomatu i rodzaju karty).

Zmiany odczuć mogą także posiadacze kart kredytowych BZ WBK. Co prawda, na szczęście, nie zmieniają się opłaty, ale trudniej będzie spełnić warunki jej uniknięcia. Dotychczasowe 5 transakcji miesięcznie zastąpi wymóg wykonania co najmniej 10 płatności w miesiącu.

We wspomnianej ulotce bank również informuje o promocji z premią 300 zł za zapewnienie wpływów na konto. A jako że jesteś na blogu skupiającym się na omawianiu promocji bankowych z gwarantowanymi nagrodami to nie sposób bym i ja o tym nie wspomniał, bo to świetna promocja (aczkolwiek tylko dla tych, którzy dotąd nie zapewniali wpływów wynagrodzenia na konto w BZ WBK; inne aktywne promocje kont w bankach sprawdzisz tutaj).

Wykaz wszystkich zmian zapowiedzianych przez bank znajdziesz w dokumencie podlinkowanym na końcu niniejszego wpisu.

Bądź na bieżąco z tym co w bankobraniu i bankowości piszczy. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

78 komentarzy:

 1. No i to jest dobra zmiana.

  OdpowiedzUsuń
 2. WBK w tym roku dla obecnych klientów:
  - w styczniu promocja z bonami 150 zł do Biedronki
  - promocja z premią 300 zł za wynagrodzenie
  - od sierpnia przelewy ekspresowe za friko.
  Nie chce się konta zamykać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jeszcze była promocja z biletami do kina i bonusy za doładowania telefonu.

   Usuń
  2. Też uważam że to najbardziej spoko bank. Poza jednym. Mogliby poprawić ofertę depozytową.

   Usuń
  3. A to ktoś jeszcze tak uważa? Znajomy wypłacał gotówkę z ichniego bankomatu i dostał 150 zeta zamiast 300, gdyż maszyna wydawała co drugi banknot. Kilka minut po tym zdarzeniu wszedł do tego samego oddziału, przy którym był umieszczony bankomat. Panienka z okienka poradziła mu jedynie napisać zażalenie do centrali. Już po 6 miechach pisaniny, na której stracili sporo kasy wysyłając odpowiedzi listami poleconymi, wreszcie dostał swoje te 150 zeta - porażka to mało powiedziane!

   Usuń
  4. Uczestniczyłam w promocji KJC z premią 12 tys. pkt. Payback. Nagrody nie otrzymałam z nieznanych mi powodów i nie sposób się nawet tego dowiedzieć bez złożenia reklamacji ... czy to jakieś żarty?

   Usuń
  5. Nie chce się konta zamykać? Ja właśnie to zrobiłem poprzez przeniesienie do Credit Agricole. Teraz tylko wizyta w oddziale do zamknięcia dostępu do EKK oraz cofnięcia zgód i adios Santander para siempre!

   Usuń
  6. A kiedy z to bank ogląd al te promocje z bobem do Biedronki i inne bo jakos nic mi nie bo wiadomo

   Usuń
  7. Promocja rozeszła się jak świeże bułeczki :)

   Usuń
 3. Czy to rewolucja z tymi przelewami? Alior na KJO daje też darmowe przelewy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daje, ale tylko w ramach dodatkowej Korzyści (która może... kosztować) i limituje do 5 sztuk. W BZ WBK ma to być bez limitów.

   Usuń
  2. Wubek do dzisiaj pobiera opłatę 50 groszy za Przelew24, a od niedawna mieli nawet opłatę za SMS-y!

   Nie wspomnę nawet o tym, że zamykanie konta wciąż oznacza konieczność udania się do oddziału.

   Usuń
  3. Nie jesteś na bieżąco, od około pół roku można zamknąć konto na infolinii.

   Usuń
  4. A opłaty za sms kody w praktyce nie było. Bo jak miała wejść to wprowadzili promocję i nie pobierali opłaty. Później były kolejne edycje i w końcu ogłosili że wycofują opłatę.

   Usuń
  5. Rzeczywiście to jeden z ostatnich banków działających w Polsce, w którym nie ma możliwości zamknięcia konta z poziomu bankowości internetowej pomimo, że dopiero co wdrożyli nową wersję ichniej strony - żałosne!

   Usuń
  6. @Anonimowy, 1 czerwca 2018, 15:51 - "opłaty za sms kody w praktyce nie było. Bo jak miała wejść to wprowadzili promocję i nie pobierali opłaty. Później były kolejne edycje i w końcu ogłosili że wycofują opłatę"

   Dość zabawna historia, która sporo mówi o kompetencjach ludzi zasiadających w wierchuszce tej firmy :)

   Usuń
  7. Anonimowy1 czerwca 2018 18:23 konto można zamknąć podczas wideorozmowy w BZWBK24.

   Usuń
  8. Inny spory bank, w którym również nie można zamknąć konta w bankowości internetowej to ING, ale oni chociaż zamykają konto od ręki.

   Usuń
  9. Moja kumpela była zmuszona aż do 5-ciu (!) wizyt w oddziale BZWBK w z okazji, jak by się wydawało, dość prozaicznej kwestii zamknięcia dostępu do EKK i cofnięcia zgód po przeniesieniu jej konta do CA - groteskowy brak kompetencji to mało powiedziane!

   Usuń
  10. Co to jest EKK?

   Usuń
  11. Elektroniczny Kanał Kontaktu (EKK) to poczta w bankowości internetowej i mobilnej, która umożliwia sprawną komunikację między Tobą a bankiem oraz możliwość zalogowania się do konta.

   https://www.bzwbk.pl/ms/oszczedzaj-papier/index.html

   Usuń
 4. "Zmiany odczuć mogą także posiadacze kart kredytowych BZ WBK"

  Opłata za 'posiadanie' KK to jakiś ponury żart - na odwrocie każdej karty widnieje tekst: "Karta jest własnością BZ WBK S.A." :)

  Kto o zdrowych zmysłach chce nosić w portfelu KK, za którą trzeba płacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jednak BZ WBK ma wydane ok. 800 tysięcy kart kredytowych (więcej ma tylko PKO BP).

   PS. Choć oczywiście jestem zdania, że lepsze są karty darmowe :)

   Usuń
  2. Fajna jest karta 123.

   Usuń
  3. ja dostałem od bzwbk darmową kartę kredytową na stałe w poprzedniej promocji rok temu..więc wygląda na to,że mnie 10 tranzakcji ominie :P

   Usuń
  4. a pamiętacie KK do kina za 5 dych czyli w cenie 2 biletów a poźniej miesiąc gratis :) czekam na rok karencji i znowu zakładam

   Usuń
 5. Citi Handlowy też zmienia TOiP od 8 sierpnia.
  Co do BZWBK to zmiany niby na lepsze, ale ja kiedyś wyraziłem zgodę na kontakt elektroniczny ze strony Banku, przysyłają mi dokumenty w BZWBK24 a ja ich otworzyć nie mogę. Bez przerwy reklamacje muszę składać. Wyświetla mi wyraźnie "nie udało się pobrać listy wiadomości" a na infolinii Banku każą mi ciasteczka z przeglądarki czyścić. Aż tak nierozgarnięty to nie jestem, próbowałem logować się na różnych komputerach z rożnymi systemami i korzystać z różnych przeglądarek i ciągle to samo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postrasz ich możliwością złożenia zawiadomienia do UOKIK i że mają rozwiązać problem bo muszą ci zmiany dostarczać na trwałym nośniku do którego masz dostęp.

   Usuń
  2. Postraszenie ich możliwością złożenia zawiadomienia do UOKIK z pewnością zrobi na nich piorunujące wrażenie :)

   Usuń
  3. też nie mogę pobrać naraz ich wszystkich załączników z maila w bankowości internetowej ale da się je otwierać pojedynczo. Taka doraźna pomoc, spróbuj.

   Usuń
 6. Ja bym się nie zachwycał zniesieniem opłat za zlecenia stałe dla konta 'Jakie chce'. Gdyby to dotyczyło także konta '123' to miałoby sens dla klienta a tak to raczej populistyczna reklama. No bo ten kto ma 123 to na nich trzyma gotówkę więc gdyby chcieć korzystać ze stałego zlecenia z 'Jakie...' wtedy trzeba by robić mnóstwo przelewów z '123' na 'Jakie' co jest mało sensowne, zatem nadal będę robił przelewy z datą przyszłą z '123' a nie stałe zlecenie z 'jakie'.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam pytanie o KK , jeśli mam KK i do niej KK dodatkową (założone w promocji rok temu) to czy wymóg bezpłatności czyli 5 albo 10 transakcji będę musiał spełniać tylko na głównej czy na obu z nich? a co do przelewów natychmiastowych to z chęcią dowiem się ile bank kosztuje taki przelew?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karty dodatkowe zostają bez opłat.

   Usuń
 8. Do tej pory było 5 płatności , mogłeś zrobić na jednej i wystarczyło, lub np 2 na jednej 3 na drugiej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedy niby klienci BZ WBK dowiedzieli się o zmianie nazwy banku na Santander? Wypadałoby to chyba jakoś uczcić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie głównej bzwbk.pl masz komunikat. Info o planach zmiany jest już z 19 IV

   Usuń
 10. Jeżeli bank wysyła płyty z regulaminem to niech jeszcze wyślę coś na czym będę mogła przeczytać ten regulamin ponieważ laptopy są produkowane bez wejścia na płyty CD tylko z wejściem USB to może niech zaczną pendrivy wysyłać to prędzej zobaczę co pozmieniali. No chyba że mam płytę zabrać i iść do banku stać w kolejce żeby pani na fochu patrzyła jak na kosmite że płytę przyniosłam. Porażka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz zalogować się na konto i wyrazic zgodę na otrzymywanie takich informacji z banku przez internet.

   Usuń
  2. Jedyne zgody, które można zmienić to marketingowe. No, gracias :)

   Usuń
  3. Szanowna Pani, wykaz wszystkich zmian oraz nowy TOiP znajdzie Pani na https://www.bzwbk.pl/przydatne-informacje/toip/dla-klientow-indywidualnych/taryfa-oplat-i-prowizji.html . Interaktywny TOiP ulegnie zmianie z dniem jego wejścia w życie, natomiast dokumenty pdf można pobrać i przeczytać już teraz. Pozdrawiamy

   Usuń
  4. Wreszcie będzie szansa zamknąć konto w cywilizowany sposób czyli w trybie natychmiastowym bez czekania tych groteskowych 30 dni. Szkoda, że wciąż nie można tego zrobić w bankowości internetowej :)

   Usuń
 11. Ja mam konto dla młodych i miało nie być opłat za prowadzenie konta do 30 roku życia. Kilka lat je mam do 30 brakuje 2 lata a i tak co miesiąc kasuja 3zl za prowadzenie. Niby nie duzo ale w skali roku się uzbiera. Do tego jak dojdzie liczba osob które tak kasuja to jeszcze lepsza kwota wyjdzie.wiec bez zachwytu poniewaz narazie moze i nie bedzie opłat a potem jak juz nalapia klientow na konto to nawet zbytnio nikt sie nie zorientuje ze maja zabierane. Tak jak teraz. Wbk najgorszy bank. Zaluje ze mam tam konto i na szczęście za dnia zmieniam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale co stoi na przeszkodzie by zmienić???

   Usuń
 12. WBK najgorszy bank. Każdemu odradzam i sama zmieniam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda jest taka, że są banki lepsze i gorsze :)

   Usuń
  2. Jestem odmiennego zdania. BZ WBK jest najlepszy. Co roku zarabiam dzięki niemu jakieś 200 zł. Ten rok zapowiada się wyśmienicie już na co najmniej 490 zł :)

   Usuń
  3. To dość oczywiste, że nie ma czegoś takiego jak najlepszy bank. Są natomiast bardzo źle funkcjonujące banki, a tych w Polsce jest co niemiara.

   Moim zdaniem znacznie ważniejszym kryterium jest to czy bank jest nastawiony pro-kliencko czy nie. Z mojej historii współpracy z bankami w tym aspekcie błyszczą ING i Millennium, natomiast BGŻ i Wubek zdecydowanie odstają. Buta i arogancja wielokrotnie zmieszana z brakiem kompetencji zawsze powala!

   Usuń
 13. Super wieści dla tych, którzy zostają. Moje konto będzie już w sierpniu przeniesione do Credit Agricole :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ktoś chce zamknąć konto to z tym Credit Agricole świetna okazja.

   Usuń
 14. Szanowny Kliencie,

  Przesyłamy wyciąg z rachunku numer: xx1090268800000001yyyyzzzz.

  Przypominamy, że Klient zobowiązany jest do archiwizowania eWyciągów z rachunku bankowego w sposób umożliwiający ich odtworzenie w zwykłym toku czynności.

  Serdecznie pozdrawiamy,
  Zespół BZWBK24.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli konto prowadzone przez oddział w Świdniku ;)

   Usuń
 15. Darmowe przelewy natychmiastowe i ... duża ilość haczyków, na które co rusz się nadziewasz.
  Nie chcę robić reklamy, lecz w IdeaBanku WSZYSTKO (kotno, karta, wypłaty/wypłaty, WSZYSTKIE bankomaty, przelewy) jest za darmo, w tym DWA przelewy natychmiastowe. Może nie jest to powalająca ilość, niemniej jednak są. Niech na Idei się BZWBK się zawzoruje. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to dziwne, bo ja nie nadziałem się na żaden haczyk...

   Usuń
  2. Mam tam konto ze względu na lokaty. To nie jest konto do codziennego użytku przez Idea Cloud. To absolutnie najgorsza dziś bankowość internetowa. Zamula, ciągłe błędy i chyba najczęstsze przerwy powodowane konserwacją.

   Usuń
  3. @raf: 2 krotnie wymieniałem u nich kartę kredytową (bo najpierw zaproponowali nie taką (Master zamiast VISY), później, jak już otrzymałem VISA, to miał być Gold, a przysłali zwykła - wyprzedzę uwagi, ZAMÓWIŁEM Gold'a, tylko "bankowcy" przeprocesowali inną (bez mojej wiedzy)). Następne kwiatki: 2,8% prowizji za transakcje za granicą, a do tego jakiś drakoński kurs przeliczeniowy (EUR - po 4,55 PLN, gdy "kantorowy kurs SPRZEDAŻY" wynosił 4,17 PLN). Płaciłem kartą w EU (Grecja), waluta rozliczeniowa karty - EUR, pośrednich przewalutowań nie było.
   Niedawno tatę (osobę starszą) skasowano prowizją (bodaj 7-8 PLN) za wpłatę gotówki w oddziale. Nie uprzedzając o takiej opłacie.
   Płatna karta w KJCh - jak chcesz mieć za darmo, trzeba spełnić warunki (o darmowej karcie bankomatowej wiem, lecz jej funkcjonalność jest żałosna).
   To są haczyki, z powodu których zamknąłem niewygodną kredytówkę, a tata - konto.

   Do niedawna byłem zadowolony z BZWBK (6xKGP na 4%, wszystko darmowe, liczne promocje). Ostatnio jednak dobre czasy przeminęły i niestety ... zaczęło się "strzyżenie nałapanych baranków". :)

   @Anonimowy: nie chcę brać na siebie funkcji rzecznika banku. Owszem Cloud jest niewygodny. Ale nauczyłem się z nim żyć i posługiwać się skrótami przy wykonywaniu operacji (lokaty czy przelewy), nawet na telefonie komórkowym. Mimo, że faktycznie, zdarza się, że potrafi przymulić. Z innej strony - podajesz kolejnego plusa - lokaty. Podobno jest aplikacja, ale jej nie instalowałem (w myśl zasady, że za rozpoczęcie używania appki, pewnie coś dorzucą - było tak mBanku, iPKO, czy choćby w BZWBK :)

   Reasumując: nie ma idealnego banku w Polsce. Mimo to jest wybór. Każdy wybierze, co mu będzie pasowało. Albo zrezygnuje, jak nie będzie pasowało.

   Usuń
  4. Dziś nie działali co najmniej od 9 do 11. Najpierw zamulało, wyskakiwały błędy, przelewów zrobić nie szło a później już nawet nie szło się zalogować.

   Usuń
 16. Komu jest naprawdę potrzebna nieograniczona ilość przelewów natychmiastowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdemu kto nie chce tracić na tym że przez noc przy przez weekend jego pieniądze są w czasoprzestrzeni.

   Usuń
  2. Każdy, komu nie wystarczają do przelewów 3 sesje Elixir w każdy dzień roboczy nie jest zanadto bystry, nieprawdaż?

   Usuń
  3. Ja mam w Getin-Noble darmowe nielimitowane ilościowo przelewy Express Sorbnet i niemal nigdy ich nie używam, gdyż planuję swoje płatności i inne przelewy z głową. Zresztą posiadanie takiego pakietu byłoby bardzo mało znaczącym argumentem co do przydatności danego konta i obawiam się, że Santander nie uzyska w ten sposób zbyt wielu klientów!

   Usuń
  4. Tu chyba raczej chodziło o zatrzymanie obecnych niż pozyskanie nowych.

   Usuń
  5. Pozyska i to wielu. Na Wykopie xo chwilę czytam jakie przelewy standardowe są ble a powinny być wszystkie ekspresowe. Przypomnijcie sobie też jak Sync/TMUB wycofywał 10 przelewów natychmiastowych. Ile było narzekań?

   Usuń
  6. A konta wciąż nie można zamknąć przez internet :)

   Usuń
  7. Już od jakiegoś czasu konto w BZ WBK można też zamknąć za pośrednictwem BZWBK24.

   Usuń
  8. Mr. Złotówa, ale chyba tylko w kanale wideo?

   Usuń
  9. Na samo połączenie trzeba czekać blisko pół godziny!

   Usuń
 17. A ja się cieszę z darmowych przelewów expresowych. Mam obecnie ok 20 rachunków ale bywało więcej i pieniądze w miarę potrzeby były podzielone po tych rachunkach. Teraz nie będzie takiej potrzeby, kasa będzie na bzwbk, a jak będę potrzebował pieniędzy na inny rachunek to przelew expresowy i po sprawie. Choć do tej pory używałem konta dziecka który ma w bzwbk tez bezpłatne przelewy expresowe.

  OdpowiedzUsuń
 18. Darmowe przelewy ekspresowe działają. Już dziś puściłem kilka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to powinien być standard we wszystkich bankach, że przelewy natychmiastowe są darmowe. celowe wstrzymywanie rozwoju bankowości przez nakładanie opłat.

   Usuń
  2. Właśnie. Przelewy powinny być standardowo błyskawiczne, a nie banki sobie ciułają na nocnych depozytach, nawet nie wiem jak przez kilka godzin oni zdołają zarobić, jeśli w tym samym czasie nikt kredytu nie bierze

   Usuń
  3. Są darmowe ale ciągle są limity kwotowe :( Myślałem że to zniosą. Słabe.

   Usuń
 19. Od dzisiaj we wszystkich bankach wchodzi też podstawowy rachunek płatniczy za 0 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to nie dla nas. Nie można mieć innego konta w jakimkolwiek banku.

   Usuń
  2. Ale swoją drogą ciekawe czy banki będą robić promocje na te rachunki PRP? Bo w sumie mogą sobie przyciągnąć nowiusieńkich i pewnie lojalnych klientów których nie będzie u konkurencji.

   Usuń
  3. Rachunek podstawowy to 5 darmowych przelewów w miesiącu. Czynsz, woda, gaz, prąd, telefon... i już jesteś pod ścianą. Kolejne przelewy płatne.

   Usuń
 20. 1.09 przypada w sobotę. Czy z Wbk w sobotę przejdzie przelew natychmiastowy do Raiffeisen Polbank ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 21. SANTANDER Ma Największe opłaty wa wypłatę w innych Bankomatach ! , warto zauważyć że na chwilę obecną nie współpracują z innymi sieciami czy Bankami jak to miało kiedyś BZWZBK .

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...