Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: czerwiec 2018 roku + ranking lokat

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.06.2018

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: czerwiec 2018 roku + ranking lokat

Mamy nowy miesiąc, więc czas sprawdzić, gdzie szukać najlepszego oprocentowania na lokatach i kontach oszczędnościowych.

Najlepsze lokaty bankowe na czerwiec 2018 roku
Jeszcze kilka miesięcy temu stawki 3%, 3,2% czy nawet 3,5% w skali roku wydawały się marzeniem. A tymczasem okazało się, że i takie marzenia się spełniają i powyższe propozycje są osiągalne. Trzeba być jednak czujnym i wyłapywać okazjonalnie pojawiające się promocje. Jakie lokaty i konta oszczędnościowe obecnie są najkorzystniejsze? Sprawdzam.

Rada Polityki Pieniężnej konsekwentnie już nie od miesięcy, ale lat tkwi przy tych samych stopach procentowych, chociaż coś ostatnio drgnęło w ofercie banków. W ostatnim miesiącu mogliśmy uraczyć się stawkami 3,2 lub 3% na lokatach bez jakiś szczególnych warunków do spełnienia (aczkolwiek były to propozycje dostępne tylko czasowo). Co rusz pojawiają się też promocyjne oferty kont oszczędnościowych, na których oprocentowanie sięga już 3% (obecnie w trzech bankach), a nawet 3,5% w skali roku (póki co w jednym tylko banku). Przy czujności i odrobinie elastyczności objawiającej się gotowością do przelewania środków z banku do banku można więc zarabiać. Takie stawki pozwalają już bowiem chronić swe oszczędności przed inflacją, która nieco wyhamowała i - wg szacunkowych danych Głównego Urzędu Statystycznego - w kwietniu wynosiła 1,6% rok do roku. Choć pewnie wkrótce można spodziewać się jej wzrostu (chociażby w związku z dynamicznie rosnącymi cenami paliw, które mogą pociągnąć za sobą wzrost cen innych towarów).

Jak wyglądają obecnie najlepsze lokaty oferowane przez poszczególne banki? Szczegóły przedstawia poniższy wykres:
Najlepsze lokaty w poszczególnych bankach na czerwiec 2018 roku


W poniższym przeglądzie najlepszych lokat skupiam się jednak wyłącznie na propozycjach ze stawką od 2,3% w skali roku. Wszystkie tego typu lokaty znajdziesz również w aktualizowanym na bieżąco rankingu najlepszych lokat bankowych.

By ułatwić przegląd poniższego - bardzo obszernego - wpisu, lokaty pogrupowałem. I tak mamy tutaj wyszczególnione:
 • Promocyjne okazje
  • Lokaty bez konta osobistego
  • Lokaty z kontem osobistym
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze dla każdego
  • Lokaty kilkumiesięczne
  • Lokaty długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i najlepszymi lokatami. na Twitterze.

Z okazjami do bankobrania


Na początek to co najlepsze, czyli połączenie najkorzystniejszych lokat (czy w tym akurat miesiącu najlepszych kont oszczędnościowych) z okazjami do bankobrania. Dzięki temu zyskać można nie tylko odsetki od oszczędności, ale także dodatkowe, gwarantowane bonusy za spełnienie określonych warunków.

Credit Agricole: 3% do 100 000 zł + bonusy 350 zł


W Credit Agricole załapać się można obecnie na konto oszczędnościowe ze stawką 3% w skali roku i to nie dla byle jakiej kwoty, ale do 100 000 zł. Utrzymanie takiego oprocentowania bank gwarantuje przez 4 miesiące. Za otwarcie konta osobistego można z kolei zarobić nawet 350 zł, łącząc ze sobą dwie promocje. Sprawdź szczegóły >>

Millennium: 2,7% do 100 000 zł + bonus 150 zł 


Promocje konta osobistego w Banku Millennium charakteryzują się jednym - to bardzo proste warunki do spełnienia. Nie inaczej jest tym razem. Od banku wpłynie za to gwarantowany bonus 150 zł. A dodatkową zachętą do skorzystania z oferty Millennium jest też oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Profit. Uzyskasz na nim 2,7% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł. Stawka ta będzie utrzymywana przez 92 dni... ale niewykluczone jest korzystanie z promocyjnych stawek banku przez dłuższy okres (co opisuję tutaj).  Sprawdź szczegóły promocji z premią 150 zł >>

T-Mobile Usługi Bankowe: 3% do 50 000 zł i zwroty do 150 zł


Do końca czerwca ma być jeszcze dostępna promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym dla nowych klientów T-Mobile Usługi Bankowe (którzy konta osobistego w tym banku nie posiadają od 1.04.2017 r.). Bank na 92 dni daje na nim stawkę 3% w skali roku dla kwoty do 50 000 zł. Ale korzyści czerpać można nie tylko z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, bo zarobić da również konto osobiste. Z kontem Premium zyskiwać można po 25 zł (przez 6 kolejnych miesięcy). Bonus ten wpłynie za wykonanie płatności kartą na sumę min. 500 zł w miesiącu. Sprawdź szczegóły >>

Promocyjne okazje


Poniżej przedstawiam promocyjne lokaty, które banki proponują przede wszystkim nowym klientom. Warunki są jednak bardzo różne - niektóre banki oczekują od takiej osoby, by ta nigdy dotąd nie korzystała z jakichkolwiek produktów danego banku, ale część banków ma podejście o wiele bardziej liberalne i umożliwia założenie lokaty także klientom powracającym.

Lokaty bez konta osobistego


Bez zakładania konta, bez dodatkowych produktów, czyli proste i czytelne zasady to kilka poniższych lokat powitalnych.

W Idea Banku niezmiennie skorzystać można z jednej z lokat Happy. Do wyboru są:
 • Lokata Happy - od 500 do 10 000 zł. Stawka oprocentowania zależy od okresu depozytu i wynosi:
  • 4% w skali roku w przypadku 2 miesięcy;
  • 3,5% w skali roku na 3 miesiące lub
  • 3% w skali roku na 1 miesiąc.
 • Lokata Happy Pro - 3-miesięczny depozyt, którego oprocentowanie uzależnione jest z kolei od wpłaconej kwoty i wynosi:
  • 3,5% w skali roku dla kwoty od 10 000 do 25 000 zł lub
  • 2,7% w skali roku dla kwoty od 25 000,01 do 100 000 zł.

Propozycja Idea Banku skierowana jest jednak wyłącznie do osób, które dotąd nie posiadały jakiejkolwiek umowy z Idea Bankiem lub Lion's Bankiem (będącym oddziałem Idea Banku), a nawet nie wnioskowały o jakikolwiek produkt z oferty tych banków.

W przypadku BGŻ Optima łatwiej już jest się załapać na lokatę powitalną, bo ta skierowana jest dla nowych klientów, ale i dla powracających (wystarczy nie posiadać rachunku oszczędnościowego w tym banku od minimum 12 miesięcy). A do wyboru mamy jedną z poniższych propozycji:
 • Lokata Bezkarna - dla kwoty od 1 000 do 20 000 zł oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku na okres 3 miesięcy;
 • Lokata Bezkompromisowa - dla kwoty od 1 000 do 100 000 zł oprocentowanie wynosi 2,7% w skali roku na okres 3 miesięcy.

Wraz z lokatą otwierany jest też bezwarunkowo darmowy rachunek oszczędnościowy, który służy obsłudze lokaty, ale można na nim lokować również dodatkowe oszczędności (ze stawką 2,6% w skali roku dla "nowych środków" w kwocie do 100 000 zł).

W swej ofercie lokatę powitalną (dla osób, które dotąd w Alior Banku nie posiadały żadnych umów) bez konieczności zakładania konta ciągle utrzymuje Alior Bank, proponując 2,5% w skali roku na okres 90 lub 186 dni dla kwoty do 200 000 zł. Oprocentowanie tej lokaty wygląda już jednak słabo chociażby na tle innych propozycji tegoż banku - Konto Mocno Oszczędnościowe to stawka 2,7% w skali roku (aczkolwiek dla mniejszej kwoty, bo do 100 000 zł).

Lokaty z kontem osobistym


Większy wybór lokat z promocyjnym oprocentowaniem mamy wśród lokat w pakiecie z kontem osobistym. Takie konto na szczęście nie zawsze musi być płatne. Często są one bez warunków darmowe lub opłaty za prowadzenie konta nie ma, gdy zostaną spełnione proste warunki. A z czego można wybierać?

Na początek Nest Lokata Witaj. To najlepsza obecnie propozycja. Depozyt ten znajdziemy w Nest Banku, gdzie konto osobiste otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków. A na lokacie zdeponować można do 10 000 zł ze stawką 4% w skali roku na okres 3 lub 6 miesięcy. W pierwszym wariancie umownego okresu lokaty nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków. Jeśli jednak stawkę 4% chcesz mieć na pół roku, to na konto osobiste trzeba zapewnić wpływ wynagrodzenia lub innych świadczeń (więcej na ten temat przeczytasz tutaj).

mBank osobom otwierającym konto proponuje mLokatę na Wejście. Można na nią wpłacić do 10 000 zł i przez okres 3 miesięcy korzystać ze stawi 3,5% w skali roku. By nie płacić za konto (bez warunków), wybierz eKonto w taryfie standard i nie zamawiaj karty do konta.

Lokata dla większej kwoty, bo już do 100 000 zł, znajduje się w ofercie Deutsche Banku, który oferuje 3% i to nie na jakiś krótki, kilkumiesięczny okres, ale już na cały rok. Konto w prosty sposób można posiadać za 0 zł (np. lokując na lokacie min. 50 000 zł) - więcej o promocji przeczytasz tutaj.

I to tyle jeśli chodzi o lokaty z kontem osobistym, ale z brakiem warunków lub z prostymi wymogami, których spełnienie zwolni z opłat. W kolejnych bankach już tak prosto nie jest. W Eurobanku dostępna jest obecnie Lokata na dobry start, którą założyć mogą osoby nieposiadające konta osobistego w tym banku od co najmniej 12 miesięcy i które teraz takie konto założą. Lokata na dobry start daje oprocentowanie 2,5% w skali roku na 3 miesiące, a wpłacić można na nią do 50 000 zł. Jednak w tym banku o darmowe konto już trudniej (trzeba bowiem spełnić dodatkowe warunki wykazując się aktywnością w korzystaniu z niego). Podobnie jest w Plus Banku, który na 3 miesięcznej lokacie daje zarobić średnio 4% w skali roku (dla kwoty maksymalnie 10 000 zł).

Lokaty mobilne


Tego typu propozycje mają na celu promować bankowość mobilną, bo dostępne są tylko i wyłącznie za pomocą aplikacji. Tych lokat nie założysz więc w inny sposób. Z racji ograniczeń kwotowych nie są to depozyty, dla których warto byłoby stawać się klientem danego banku (dla samej lokaty), ale jeśli już konto w danym banku posiadasz to taką okazję warto wykorzystać.

Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Eurobank*
1 miesiąc
3,50%
200 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
Bank Millennium**
1 miesiąc
3%
1 000 zł
10 000 zł
BZ WBK
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,25/2,5%***
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - Lokata Urodzinowa dostępna wyłącznie w ciągu 30 dni od urodzin klienta; by ją założyć niezbędne jest wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości
*** - Lokata Mobilna; wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

Wadą powyższych lokat jest fakt, że można z nich skorzystać tylko jeden raz. Wyjątek to lokata mobilna w Banku Millennium - gdy skończy się jedna lokata tego typu, można po niej założyć kolejną.

Najkorzystniejsze dla każdego


W tej części opisuję lokaty, których założenie nie jest już obwarowane warunkami typu "dla nowych klientów" czy "limit kwoty: do 10 000 zł". Można więc ulokować większe środki co najwyżej zapewniając wpłatę "nowych środków" i/lub posiadając bądź zakładając konto osobiste.

Lokaty kilkumiesięczneA gdzie w czerwcu można znaleźć najlepsze lokaty na kilka miesięcy?

Idea Bank proponuje 3% w skali roku na okres 6 miesięcy i 2,65% na 3 miesiące (to Lokata Na Nowe Środki Plus - wymaga posiadania lub założenia konta osobistego w Idea Banku, które prowadzone jest za 0 zł bez warunków). Kto nowych środków nie jest w stanie wpłacić, to może skorzystać z innej propozycji tego banku. Lokata Skarbonka Plus (również z wymogiem posiadania lub otwarcia konta osobistego) daje 2,8% w skali roku na okres 6, 9 lub 12 miesięcy (można wybrać). Na krótsze okresy oprocentowanie jest już nieco niższe: 2,7% w skali roku na 105 dni lub 2,6% na 75 dni.

Także w ofercie Idea Banku znajduje się Lokata Beztroska. To 3-miesięczny depozyt z (obecnie podniesionym) oprocentowaniem 2,8% w skali roku. Propozycja ta charakteryzuje się tym, że lokatę można zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek.

Na 6 miesięcy w Nest Banku uzyskać można 2,7 lub 2,5% w skali roku. Wyższa stawka obowiązuje dla posiadaczy konta osobistego w tym banku. Warunkiem załapania się na promocyjne oprocentowanie jest wpłacenie nowych środków.

Świetną alternatywą dla krótkoterminowych lokat są konta oszczędnościowe z gwarancją utrzymania oprocentowania przez określony okres. Wtedy również wiesz jakich odsetek możesz się spodziewać, a konto ma jeszcze dwa dodatkowe walory: środki możesz dopłacać, ale także wypłacać w dowolnym momencie bez utraty odsetek (w przypadku lokaty, jeśli zerwiesz ją przed terminem najczęściej dostaniesz tylko zwrot kapitału bez jakichkolwiek odsetek). Najlepsze konta oszczędnościowe na czerwiec 2018 roku znajdziesz nieco niżej.

Lokaty długoterminowe


Dla osób które preferują ulokowanie środków na dłuższy okres nie brakuje opcji wyboru. Najlepszą lokatą na 18 miesięcy, przynajmniej na początku czerwca, jest lokata dla nowych środków w Nest Banku, na której oprocentowanie wynosi 2,75% (w wariancie z kontem osobistym) lub 2,55% w skali roku (bez konta).

Na okres dwóch lat najwyżej oprocentowanie lokaty oferują następujące banki: Nest Bank (2,8% w skali roku dla nowych środków; wymagane jest konto), Santander Consumer Bank (2,6%) oraz Idea Bank (2,5% w skali roku; dla posiadaczy konta - w tym przypadku jest to lokata rentierska na której odsetki nie są wypłacane na koniec umownego okresu, ale ich kapitalizacja następuje co miesiąc).

Kolejny z okresów lokat, które najczęściej pojawiają się w ofertach banków to 36 miesięcy. To bardzo długi okres, w którym w gospodarce wydarzyć może się wiele, więc może też zmienić się oprocentowanie nowych lokat. Ale jeśli przeczuwasz, że w tym czasie stopy procentowanie nie wzrosną to możesz zapewnić sobie obecnie oferowane oprocentowanie na 3 lata. Najlepsze lokaty na 36 miesięcy oferują: Idea Bank (wspomniana wyżej lokata rentierska z wymogiem posiadania konta) oraz Toyota Bank (także dla posiadaczy konta) - w obydwu przypadkach oprocentowanie wynosi 2,75% w skali roku. Kolejne w zestawieniu są: Santander Consumer Bank (2,7%) i Eurobank (2,6% z koniecznością posiadania konta). Oprocentowanie wszystkich lokat - jak w całym wpisie - podane jest w ujęciu rocznym.

Wszystkie najkorzystniejsze lokaty krótko- i długoterminowe znajdziesz w - na bieżąco aktualizowanym - rankingu lokat.

Najlepsze konta oszczędnościowe


W temacie kont oszczędnościowych dużo dzieje się już od dłuższego czasu. W ostatnim miesiącu na pierwsze miejsce zestawienia wskoczył Getin Bank ze stawką aż 3,5% w skali roku, który gwarantuje jej utrzymanie aż przez cały rok! Mamy tu więc i najwyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym i najdłuższy okres zapewnienia promocyjnej stawki na niezmiennym poziomie. Słabszą stroną oferty jest jedynie to, że obowiązuje ona dla kwoty do 10 000 zł.

Kolejne trzy banki (Alior, Credit Agricole oraz T-Mobile Usługi Bankowe) oferują oprocentowanie w wysokości 3% w skali roku. Szczegóły ofert są jednak bardzo różne. W przypadku Credit Agricole tę stawkę można uzyskać nawet do 100 000 zł i na okres 4 miesięcy, ale trzeba być nowym klientem (co jednak teraz jest dodatkowo premiowane - do wzięcia jest nawet 350 zł za konto osobiste).

W T-Mobile Usługi Bankowe z oferty 3% w skali roku dla kwoty do 50 000 zł skorzystać również mogą wyłącznie nowi klienci (którzy konta osobistego w tym banku nie posiadają co najmniej od 1.04.2017 r.). Stawka obowiązuje przez 92 dni.

Z kolei Alior Bank 3% na koncie oszczędnościowym daje zarówno nowym, jak i obecnym klientom (w ramach korzyści przy Koncie Jakże Osobistym) i oprocentowanie takie gwarantuje aż do końca 2018 roku, ale na uwadze trzeba mieć, że przy tym oprocentowaniu ulokować można nie więcej niż 20 000 zł. Jeśli posiadasz jednak oszczędności na większą sumę, to w ofercie Aliora pojawiło się jeszcze Konto Mocno Oszczędnościowe. Uzyskasz na nim 2,7% w skali roku, gwarantowane przez 4 miesiące, nawet do 100 000 zł. Ale jest warunek: wpłacić należy nowe środki. Sprawdź szczegóły >>

Omawiając ofertę Alior Banku dość płynnie przeszedłem do oprocentowania na poziomie 2,7%. A takie oferuje jeszcze kilka innych banków. W przypadku Banku Millennium i BZ WBK ulokować można nawet po 100 000 zł. Ale różne są już pozostałe warunki. W propozycji pierwszego z tych banków promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Profit obowiązuje wyłącznie dla nowych środków i przez okres 92 dni (o szczegółach przeczytasz tutaj). BZ WBK na swe Mobilne Konto Oszczędnościowe pozwala wpłacić dowolne środki, ale utrzymanie stawki 2,7% w skali roku zapewnia wyłącznie do 30.07.2018 r. (sprawdź szczegóły tutaj).

Ze stawką 3% w skali roku jest jeszcze konto oszczędnościowe Zośka Pro w Idea Banku. Promocja obowiązuje dla osób teraz zakładających rachunek, bez limitów kwotowych, ale... by tyle uzyskiwać trzeba na koncie osobistym (już nieoprocentowanym) utrzymywać kwotę min. 10% równowartości środków zgromadzonych na koncie Zośka Pro. Realny zysk z konta oszczędnościowego wyniesie więc 2,72% w skali roku.

Na tle powyższych propozycji skromniej wygląda już oferta Banku Pekao. Co prawda też daje on stawkę 2,7% w skali roku, ale wyłącznie do 10 000 zł. Za wyborem tej opcji przemawiać może jednak dłuższa gwarancja obowiązywania oprocentowania (jest to 180 dni).

Niższe oprocentowanie, ale także do 100 000 zł uzyskać możemy również w BGŻ Optima (2,6% w skali roku) i Deutsche Banku (2,55% w skali roku). Promocyjne stawki obowiązują odpowiednio do 26.07. (na Koncie Oszczędnościowym Smart w BGŻ Optima) i przez 4 miesiące (w Deutsche Banku).

Aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe na czerwiec 2018 roku to:
Bank
Konto
Oprocentowanie
Kwota objęta promocyjną stawką
Okres obowiązywania oprocentowania
Dostępność promocji
Getin Bank
3,5%
do 10 000 zł
12 miesięcy
do 31.08.2018 r.
Credit Agricole
3,0%
do 100 000 zł
4 miesiące
do odwołania oferty „Na start”
T-Mobile Usługi Bankowe
3,0%
do 50 000 zł
92 dni
do 30.06.2018 r.
Alior Bank
3,0%
do 20 000 zł
do 31.12.2018 r.
do 31.12.2018 r.
Idea Bank
2,72% (3%)
bez ograniczeń
do odwołania
do 31.07.2018 r.
Bank Millennium
2,7%
do 100 000 zł
92 dni
do 7.07.2018 r.
Bank Zachodni WBK
2,7%
do 100 000 zł
do 30.07.2018 r.
do 30.06.2018 r.
Alior Bank
2,7%
do 100 000 zł
4 miesiące
do 31.07.2018 r.
Bank Pekao
2,7%
do 10 000 zł
180 dni
do 30.06.2018 r.
BGŻ Optima
2,6%
do 100 000 zł
do 26.07.2018 r.
do 26.07.2018 r.
Deutsche Bank
2,55%
do 100 000 zł
4 miesiące
do odwołania


Lokaty i konta oszczędnościowe, które opisuję w powyższym przeglądzie, oferowane są przez banki podlegające Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. To oznacza, że Twe środki w kwocie, która nie przekracza równowartości 100 000 euro są bezpieczne i zostaną zwrócone nawet w przypadku upadku banku.

Jeśli chcesz w prosty sposób wyliczyć spodziewane zyski z lokaty lub konta oszczędnościowego, skorzystaj z przygotowanego przeze mnie kalkulatora odsetek. Znajdziesz go zresztą we wpisie "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć", a więc w małym kompendium wiedzy na temat depozytów bankowych.

73 komentarze:

 1. Szkoda że Idea Bank nie powtórzył Bezkonkurencyjnej 3,5%

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawostka. Może się komuś przydać. Miałem Nest Konto i zamknąłem w styczniu. Niedawno założyłem znowu ze względu na lokatę 3% na 6 mies. I lokata 4% na 3 miesiące znów jest dostępna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak sprawdza się konto w Nest Banku? Czy to nie jest kopia Idea Bank, rachunek bez opłat, dobrze oprocentowane lokaty i... ciągłe awarie systemu?

   Usuń
  2. Bankowość działa bez zarzutów. W Idea Cloud czerwony banner z komunikatem o błędzie to nie rzadkość, zgadza się ;)

   Usuń
 3. Beztroska w IB jest teraz na 2,8%. Można ją zrywać bez straty odsetek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ładnie bo wcześniej to było chyba 1,8%.

   Usuń
  2. I to przebija konta oszczędnościowe. Przenoszę kasę z mobilnego w BZ WBK.

   Usuń
  3. Różnica 0,1% w skali roku przy 10 tys. zł w ciągu miesiąca daje różnicę w odsetkach aż 66 groszy. Słownie: sześćdziesiąt sześć groszy!

   Usuń
  4. Grosz do grosza... Jak ktoś ma 100 tys. to różnica jest większa.

   Usuń
  5. Ba S chyba nawet 1,3 było. 1,8 było na Ping Pong który teraz ma 1,75. Ciekawe czy ta lokata wróci do łask?

   Usuń
  6. Beztroska jest ok, zrywasz kiedy chcesz, ale pol procenta na lokacie to duzo.

   Usuń
 4. KO Smart w Optimie jest tylko do 10K maks.? Ta firma staje się 'drugim' Wubekiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już poprawione: teraz jest na maks. 100K :)

   Usuń
  2. Przecież "Wubek" ma do 100 tys. też. Pekao jest gigantem z maksem 10 tys. :D

   Usuń
 5. Konto oszczędnościowe Zośka Pro w idea banku, 3% pod warunkiem utrzymania 10% na koncie rozliczeniowym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Idea Banku odpalili 3,2% Wielki Procent. Szkoda że tylko na 35 dni

   Usuń
  2. I szkoda, że już jej nie ma... :(

   Usuń
  3. Chyba tylko 2 godziny była.

   Usuń
 6. Czy w CA są jakieś ograniczenia dotyczące kwoty przelewów?
  Zaskoczył mnie Eurobank przy autoryzacji kodem SMS obowiązuje dzienny limit 20tyś i nie da się tego zmienić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Standardowy 2 tys. ale można go podnieść. Ja mam akurat 20 tys. ale nie pamiętam czy można było wyżej bo już ustawiałem dawno temu.

   Usuń
 7. Limit kwoty przelewów można podnieść w bankowości internetowej czy trzeba w tej sprawie dzwonić na infolinię (oddział odpada - nie chce mi się marnować czasu)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A o jaki bank biega?

   Usuń
  2. Limitu przelewów nie można zmienić w bankowości internetowej. Nie wiem, czy można na infolinii. Na pewno można w placówce.

   Usuń
  3. Można na infolinii. Zmieniałem tam już ze 3 lata temu.

   Usuń
  4. Komentarz z 2 czerwca 2018 12:34 dotyczył oczywiście CA, bo o ten bank pytano w komentarzu wyżej i niżej.

   Usuń
 8. Mam prośbę, możesz sprawdzić ten maksymalny limit (i dzienny i miesięczny jeśli to nie kłopot).
  W Eurobanku info jest na stronie, może w CA też obowiązują niskie limity tylko o nich nie uprzedzają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualnie nie ma podobno ograniczenia w wysokości ustawianych limitów, ale nie można ich samemu zmieniać w bankowości internetowej. Ustawiany jest tylko limit dla pojedynczej transakcji i dzienny, nie ma limitu miesięcznego.

   Usuń
  2. Dzięki, wszędzie jakieś haczyki, to absurd żeby nie można było zmieniać limitów przez bankowość internetową. Zdarza mi się przelewać większą kwotę i wtedy podnoszę limit, który na codzień ustawiam na bezpiecznym poziomie. Za każdym razem mam biegać do banku albo wisieć na infolinii? trochę niefajnie

   Usuń
 9. "Jeszcze kilka miesięcy temu stawki 3%, 3,2% czy nawet 3,5% w skali roku wydawały się marzeniem. A tymczasem okazało się, że i takie marzenia się spełniają i powyższe propozycje są osiągalne" - Złotówa, jakie są konkretnie te propozycje, bo jakoś ich nie widzę w opisie powyżej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Idea Banku 3-3,2%, a miesiąc temu było 3,5%
   Nest i toyota było 3%.
   Getin 3,5% i kilka innych KO po 3%. Da się trochę wycisnąć.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Nie ma co narzekać wobec tego co jeszcze było kilka miesięcy wstecz. Chociaż daleko do czasów mile wspominanych ale już coraz odleglejszych gdy było 6-8% albo więcej.

   Usuń
  3. @Anonimowy, 2 czerwca 2018, 23:21

   Każde z wymienionych ofert ma jakieś warunki albo są już nieaktualne i na dodatek mają poważne ograniczenia kwotowe - to nie są żadne poważne oferty, a jedynie tzw. 'plankton' lub wabiki.

   Ostatnia poważna oferta była w styczniu od Nest: lokata na 24 m-ce @ 3% - dzisiaj jest czerwiec!

   Usuń
 10. Nest Bank miał ofertę lokaty 3 % w maju ale tylko 3 dni robocze .

  OdpowiedzUsuń
 11. Inflacja wzrasta niedługo lokaty będą na 4 %

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inflacja nie ma wpływu na wysokość odsetek lokat, natomiast stopy procentowe mają, a te nie wzrosną co najmniej do końca 2019 roku! Sorry, ale taki klimat :)

   Usuń
 12. Czy ktoś wie w jakim banku można założyć konto oszczędnościowe bez konta osobistego? Gdzieś tu o takim koncie czytałam, a teraz nie mogę tego wątku znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 13. W Nest Bank pojawiła się lokata 6-mies. na 2,8% na nowe środki (powyżej salda z 31 maja). Oferta ważna 4-8.06.2018 godz. 20.30.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alior ma KO na 3% do końca roku :)

   Usuń
  2. @Anonimowy 4 czerwca 2018 16:33
   Ale tylko do 20 tys. A jak ktoś ma już te 20 tys. ulokowane w Aliorze, a do ulokowania pozostaje mu jeszcze kilkadziesiąt albo kilkaset, to może jest zainteresowany informacją o lokacie w Nest czy innym banku, nie uważasz?

   Usuń
  3. Jak ktoś planuje zainwestowanie kilkuset tys. zł, to z pewnością nie będzie go interesować ta lokata na 6 m-cy @ 2,8% - bądźmy poważni :)

   Usuń
  4. @Anonimowy 4 czerwca 2018 20:26
   A skąd Ty wiesz, co "z pewnością" nie będzie interesować innych?

   Usuń
 14. Pytanie czy BZWBK przedłuży 2,7% na KO? Mógłby nawet podnieść oprocentowanie skoro ostatnio stał się taki pro klientom ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też na to czekam z nadzieją. Ale pamiętam że KGP 4% nie przedłużyli.

   Usuń
  2. Niestety wydaje mi się że nie przedłużą. A szkoda.

   Usuń
  3. Długo nie zapomnę schodów przy zakładaniu tego konta - porażka na maksa!

   Usuń
 15. Wczoraj próbowałam założyć przez internet konto "korzyści dla Ciebie" w Credit Agricole z premią za przeniesienie konta. Nic z tego. Nie ma możliwości wyboru premii (chciałam premię za przeniesienie konta), system narzuca wybór CAsaver. Teoretycznie jest możliwość wyboru jednej z trzech premii, w praktyce premia jest jedna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed wyborem promocji zaznaczyć trzeba we wniosku opcję "Przenoszę się do Credit Agricole". Wtedy promocję "Do 200 zł premii za przeniesienie konta" da się zaznaczyć :) Podgląd tutaj.

   Usuń
 16. Niby promocje dostępne, a mój wniosek o założenie konta oszczędnościowego Fremium w T-Mobile bank odrzucił

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale na jakim etapie? W jaki sposób otwierałeś? Przelew/kurier?

   Usuń
  2. Założenie konta oszczędnościowego Fremium? Bo Freemium to jest ROR, a nie KO :)

   Usuń
 17. Ja natomiast od miesiąca walczę z Alior Bankiem. Założyłem konto w ostatniej promocji, podpisałem umowę ramową (kurier), otrzymałem kartę debetową i CISZA. Nie mogę się zalogować do konta, 5 telefonów na infolinie, 1 wizyta w placówce Aliora i NIC. Podobno nie mają mojej podpisanej umowy zwrotnej - taki jest tam bałagan i podejście do klienta. SZCZERZE NIE POLECAM I PRZESTRZEGAM przed ALIOR BANKiem. To bank o " NIŻSZEJ KULTURZE BANKOWOŚCI". Obecnie złożona reklamacja. Miał już tak Ktoś z tym Bankiem?

  OdpowiedzUsuń
 18. Założyłam konto w CA wraz z Rachunkiem Oszczędzam i w systemie widzę promocyjne oprocentowanie ale w umowie zamiast 3% mam 0.4%, brak też informacji, że to oferta Na Start. Tak powinno być?
  Przy okazji, przelew z ROR na KO wymaga autoryzacji, to chyba przesada, w żadnym banku z czymś takim się nie spotkałam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autoryzację wewnętrznych przelewów ma jeszcze ING. Przynajmniej jakiś czas temu miał bo obecnie już z niego nie korzystam. A niektóre przelewy do innego banku miał za to bez autoryzacji.

   Usuń
 19. Szanowni Państwo,

  Uprzejmie informujemy, że od dnia 16 sierpnia 2018 roku zmianie ulega oprocentowanie standardowe zmienne na Rachunkach Głównych i Rachunkach Celowych prowadzonych na podstawie Umowy Ramowej Rachunków bankowych oraz elektronicznych Kanałów Dostępu – BGŻOptima, które będzie wynosiło 1,50% dla środków na rachunku w kwocie do 10 000,00 zł, oraz 0,70% w skali roku dla środków na rachunku w kwocie od 10 000,01 zł.

  Zespół BGŻOptima.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zamknąć u nich konto? Oddział?

   Usuń
  2. Oddział to mają tylko jeden.
   Jakby co to zostaje jeszcze rachunek Smart, na którym zasady się chyba nie zmieniły. Wygląda na to, że Optima szuka oszczędności ograniczając liczbę prowadzonych rachunków i zachęca:) klientów z podwójnymi kontami do zamknięcia wycofanego z oferty Rachunku Głównego

   Usuń
  3. Optima szuka oszczędności ograniczając liczbę prowadzonych rachunków? A ile kosztuje 'prowadzenie' rachunku?

   Usuń
  4. BGŻ Optima jak zamknąć (z blogu Złotówy):
   bankowość internetowa (Wnioski => Zamknięcie rachunków => Zamknięcie rachunku celowego lub głównego)

   Pamiętaj że masz okazję zamknąć u nich konta w trybie natychmiastowym w związku z brakiem akceptacji regulaminu tj. zmian jakie mają nastąpić od 16.08.2018. Musisz tylko to jasno napisać w bankowości internetowej. Podkreśl, że wypowiadasz umowę ramową i wszystkie posiadane produkty, ewent. wycofaj zgody marketingowe.

   Usuń
 20. Nie mogę nigdzie znaleźć regulaminu Lokaty Beztroskiej w Idea Banku. Może ktoś widzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest na stronie banku.

   Usuń
  2. W tabeli oprocentowania jest karta produktu.

   Usuń
  3. Druga odpowiedź była pomocna, dziękuję, chociaż i tak brakuje mi takiej "typowej" karty produktu (tylko dla tej lokaty), do jakiej zawsze bank podawał link w momencie zakładania lokaty, razem z linkami do innych dokumentów.

   Usuń
  4. A co jest takiego ciekawego w regulaminie tej lokaty, jeśli można spytać?

   Usuń
 21. Idea Bank zaszalał. Daje lokatę do końca miesiąca czyli na 8 dni. 3%. I Wielki procent na 1 mies. 2,9%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja tradycyjnie już nie mogę się zalogować.

   Usuń
  2. Do bankowości? Działa. Logowałem się przed chwilą.

   Usuń
 22. Mnie w Idea skończyły się wczoraj lokaty. 3% tylko na jakiś kilkudniowych lokatach. Słabo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też widzę, że teraz takie "krótkie strzały" robią w Idei. Pod koniec czerwca była lokata do końca miesiąca, teraz jest na 13 dni... Tak jakby chcieli przytrzymać klientów, nie wiedząc co dalej.
   "Wielki Procent" to raptem 2,9%.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...