Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Jak połapać się w gąszczu (aż dziesięciu!) promocji Citibanku i wycisnąć maksimum zysków?

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

22.06.2018

Jak połapać się w gąszczu (aż dziesięciu!) promocji Citibanku i wycisnąć maksimum zysków?

Dziś na warsztat biorę promocje Citibanku. 

Przegląd promocji dostępnych w Citibanku
Jest ich mnóstwo, bo mamy do wyboru zarówno promocje karty kredytowej, konta osobistego, jak i programy poleceń. Każdej z osobna już na blogu szczegółowo się przyglądałem, ale dziś czas na całościowy przegląd, który pomoże zoptymalizować Twe korzystanie z tych okazji do bankobrania. A zyskać można od 700 do 900 zł... a nawet więcej.

Tego typu wpisy o kumulacjach promocji są na mym blogu zazwyczaj bardzo obszerne ze względu na opisy warunków i wytycznych z regulaminów. Tym razem jest nieco inaczej. By poznać konkrety, odsyłam do poszczególnych prześwietleń (linki znajdziesz poniżej). Poniższy wpis to bardziej sugestie, wskazówki i podpowiedzi, jak wybrać promocje najlepsze dla siebie.

Na początek wykaz wszystkich promocji, pogrupowanych produktami.

Karta kredytowa Citi Simplicity - za jej wyrobienie zdobyć możesz jedną z poniższych nagród gwarantowanych:

Konto osobiste Citi Priority zaowocować może jedną z poniższych gratyfikacji:

Do tego dochodzą programy poleceń:

Tak, to aż 10 różnych promocji Citibanku. Na kolejność wymienionych promocji w poszczególnych grupach wpłynęła wartość nagród gwarantowanych.

Karta Citi Simplicity


Na początek o promocjach kart kredytowych. Bo tych propozycji jest najwięcej, zyskać można bardzo dużo, a i posiadanie karty ułatwia udział w promocji konta osobistego. Z której promocji karty najlepiej skorzystać? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo wiele zależy od Twych oczekiwań oraz możliwości spełnienia warunków w danej akcji. Ułatwieniem wyboru będzie dla Ciebie niżej umieszczona tabela z datami wyznaczającymi okres wykluczenia dla byłych klientów banku (jeśli było Ci już dane posiadać kartę kredytową z logo Citi), czas dostępności promocji oraz to, ile na potrzeby danej promocji należy wydać.

Jeśli chcesz zyskać jak najprościej... wybierz propozycje Citibanku z premią pieniężną 300 zł (w ramach akcji z 400 zł) lub bonem 300 zł do Decathlonu (też w ramach akcji z bonami do 400 zł), bo tam wystarczy wykonać zaledwie 5 płatności kartą na dowolne kwoty oraz w dowolnych miejscach i już zostaną spełnione najistotniejsze warunki w promocji.

W prosty sposób zdobędziesz też bon 300 zł do City Fit lub do sklepów grupy Morele.net, bo w tym celu wystarczy wykonać 10 płatności kartą (konkretnie po 5 przez 2 kolejne miesiące) i to na dowolne kwoty, jak i w dowolnych miejscach. Wystarczy więc kupić bułkę, innym razem gazetę, za kolejnym batonik itd. - drobne wydatki wystarczą, więcej wydawać nie trzeba!

No i niezbyt wymagająca jest jeszcze promocja z telefonem LG K4 Dual Sim. By otrzymać nagrodę rzeczową wystarczy wykonanie 15 płatności na dowolne kwoty i w dowolnych miejscach. Ale to już promocja dla nieco bardziej cierpliwych, bo te płatności należy rozłożyć w czasie (na 3 miesiące - w każdym z nich wykonać należy 5 transakcji). Wymóg to nie jest więc jakiś wyśrubowany, ale oddala w czasie otrzymanie nagrody (trafi w Twe ręce dopiero po spełnieniu wszystkich warunków).

Jeśli chcesz zyskać jak najwięcej... wybierz promocję Citibanku z bonami do Biedronki (500 zł), premiami pieniężnymi lub bonami do Decathlonu (po 400 zł). Choć coś za coś, bo te promocje wymagają nieco większego zaangażowania.

Najwięcej wydać należy w promocji z bonami do Biedronki. Nagroda została bowiem podzielona na 10 bonów o wartości 50 zł każdy. Otrzymywać je będziesz za wykonanie płatności kartą w każdym miesiącu na sumę co najmniej 1 000 zł. Może to i kwota realna w wielu gospodarstwach domowych, ale przecież wielu bankobiorców w niejednej promocji bierze udział i tam też są wymogi do spełnienia.

Dla premii pieniężnej na sumę 400 zł lub dla bonów 400 zł do wydania w sklepach Decathlon wydać trzeba też nieco więcej, ale to tylko dla dodatkowej stówy. Bo w standardzie za - wspomniane już - wykonanie zaledwie 5 płatności kartą na dowolne kwoty i w dowolnych miejscach przewidziane jest 300 zł. Dodatkowe 100 zł trafi do uczestnika promocji, jeśli wykona płatności kartą w dowolnych miejscach na sumę min. 2 000 zł (na to bank daje czas do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy przez bank).


Jeśli było Ci już dane być posiadaczem karty kredytowej Citibanku... i teraz wypatrujesz promocji z jak najkrótszym okresem wykluczenia dla byłych klientów, to najlepszą propozycją będzie w tym przypadku promocja z bonami do sklepów Biedronka (o łącznej wartości 500 zł). W tym przypadku wystarczy bowiem nie posiadać karty kredytowej z logo Citi od 1.01.2017 r. W innych promocjach ten okres wykluczenia jest już zdecydowanie dłuższy - przy akcji z premiami pieniężnymi czy bonami do Decathlonu czy City Fit liczy się od 1.06.2015 r. W pozostałych promocjach aż od 1.01.2015 r. Choć dla mnie przesunięcie tej karencji o zaledwie 5 miesięcy okazało się szczęśliwe. A konkretniej dla żony, bo wcześniej posiadana karta została zamknięta w lutym 2015 roku, więc to sprawiło, że możliwe stało się przystąpienie do promocji z Biedronką albo też do tej z premiami pieniężnymi.

Najważniejsze informacje i zasady determinujące udział w danej promocji, znajdziesz w poniższej tabeli:


500 zł do Biedronki
400 zł w premiach pieniężnych
400 zł do Decathlonu
Telefon LG K4
300 zł do City Fit
300 zł do Morele.net
Okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty Citi od:
1.01.2017 r.
1.06.2015 r.
1.06.2015 r.
1.01.2015 r.
1.06.2015 r.
1.01.2015 r.
Promocja dostępna do:
14.08.2018 r.
13.09.2018 r.
28.08.2018 r.
25.07.2018 r.
22.08.2018 r.
4.07.2018 r.
Ile trzeba wydać?
Po 1000 zł miesięcznie przez 10 miesięcy
5 płatności na dowolne kwoty (dla 300 zł) i 2000 zł w 2 miesiące (dla 100 zł)
5 płatności na dowolne kwoty (dla 300 zł) i 2000 zł w 2 miesiące (dla 100 zł)
15 płatności na dowolne kwoty
10 płatności na dowolne kwoty
10 płatności na dowolne kwoty
Opis promocji

Link do strony promocji
tutaj
tutaj
tutaj
tutaj
tutaj
tutaj

Co lepsze? Premia pieniężna, nagroda rzeczowa czy może bony na zakupy? Wszystko zależy od Twych oczekiwań. Jeśli masz np. upatrzony sprzęt sportowy w Decathlonie, to ten bon będzie dla Ciebie jak znalazł. Jeśli jednak wolisz kupić coś w innym sklepie sportowym, to bez dwóch zdań korzystniej będzie wybrać promocje z premiami pieniężnymi. To bez wątpienia najkorzystniejsza z opcji, bo przecież pieniądze wydać możesz na co chcesz i gdzie chcesz. Pamiętaj jednak o jednym: premia pieniężna zostanie wypłacona na rachunek karty kredytowej. Jeśli będziesz mieć wykorzystany limit, to ta premia spowoduje jego spłatę. Jeśli jednak kartę będziesz mieć "na zero", to premii nie wypłacaj w bankomacie, ani nie przelewaj (bo to kosztuje). W takiej sytuacji środki te po prostu najlepiej wydać wykonując płatności kartą w dowolnych miejscach.

Czy warto wybierać promocję z telefonem? Jeśli potrzebujesz nowego telefonu, to promocja może być kuszącą propozycją dla Ciebie. Smartfon opisuję i przytaczam jego specyfikację w prześwietleniu promocji. Sam specem od telefonów nie jestem, więc go oceniać nie będę, ale spotkałem się z opiniami, że urządzenie to obecnie może już nieco odstawać od oczekiwań niektórych. Choć podkreślę - wszystko zależy od konkretnych oczekiwań. Są przecież telefony i 10 (a nawet więcej) razy droższe. Ale jeśli ktoś nie chce prowadzić firmy za pomocą telefonu, nie zamierza robić oszałamiających zdjęć z efektami, ani nie zamierza zajeżdżać telefonu grając na nim, to ten model może jego oczekiwania spełniać. Jeśli jednak zależy Ci na innym urządzeniu, to wybierz promocję z premiami pieniężnymi lub bonem do sklepów grupy Morele.net. Premia pieniężna lub bon pomogą Ci w zakupie wymarzonego modelu.

Tak długim wywodem nieco też udzielam odpowiedzi na to, czy warto brać udział w programie poleceń karty kredytowej. Tam jedyną możliwą nagrodą dla osoby polecanej jest właśnie telefon (choć już w nieco wyższym modelu, bo mowa tu o LG K8 LTE). Może się okazać, że uzyskanie bonów do Biedronki, premii pieniężnej lub bonów do Decathlonu może być jednak o wiele bardziej satysfakcjonujące (dla osoby potencjalnie poleconej) ze względu na wartość nagród (300-500 zł) i możliwość przeznaczenia środków na dowolne zakupy.

Promocje konta Citi Priority


Tu wybór jest zdecydowanie prostszy niż w przypadku promocji towarzyszących karcie kredytowej. Citibank przygotował bowiem "tylko" dwie promocje konta. Porównanie tych propozycji jest więc o wiele prostsze:


400 zł w nagrodach pieniężnych
300 zł i rabat 20% do DUKA
Okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Citibanku od:
1.01.2017 r.
1.01.2017 r.
Promocja dostępna do:
30.08.2018 r.*
30.06.2018 r.*
Ile trzeba wydać?
do 1000 zł miesięcznie przez 6 miesięcy
Po 300 zł przez 2 kolejne miesiące
Opis promocji

Link do strony promocji

tutaj
tutaj
*lub do wyczerpania puli wniosków objętych promocją

Okres karencji nie robi różnicy. Znaczenie ma już jednak dostępność poszczególnych promocji. Akcja z 400 zł w nagrodach pieniężnych, gdzie bonus na start wynosi 100 zł, a reszta to zwroty dzięki wysokiemu, bo 5-procentowemu moneybackowi, dostępna jest w dłuższym czasie. Miesięcznie można w tej promocji uzyskiwać do 50 zł, więc dla maksymalnie przysługującego zwrotu, trzeba wykonać płatności na sumę 1 000 zł. Aczkolwiek pamiętaj, że nic na siłę - jeśli wydasz np. 900 zł to otrzymasz zwrot w wysokości 45 zł.

Omawiając promocje konta warto wspomnieć o programie poleceń konta. Co prawda dla osoby polecanej nie niesie on żadnych dodatkowych korzyści (poza udziałem w "standardowej" promocji). Ale wpadnie premia 100 zł dla osoby polecającej (może nią być osoba, która posiada w Citibanku konto osobiste i/lub kartę kredytową). Pamiętaj, że polecenie musi odbyć się za pośrednictwem strony promocji (a program poleceń trwa do 31.08.2018 r., ale może zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli).

Łączenie promocji - jak to najlepiej rozegrać?


Promocje konta osobistego Citi Priority i karty kredytowej Citi Simplicity można ze sobą połączyć. Nie ma przy tym znaczenia kolejność. Teoretycznie. Bo praktycznie znaczenie już ma. Na początek lepiej zawnioskować o kartę kredytową, a dopiero później o konto osobiste. Dlaczego taka kolejność jest wskazana? Wszystko wyjaśni spojrzenie na warunki, jakie zwalniają z opłaty za prowadzenie konta. By uniknąć tego kosztu, spełnić trzeba jeden z poniższych warunków:
 • (I) zgromadź i utrzymuj na rachunkach w banku średniomiesięczne saldo w wysokości 30 000 zł (trzeba więc codziennie utrzymywać taką kwotę w banku lub np. przez pół miesiąca min. 60 000 zł) lub 
 • (II) zasil konto środkami w łącznej wysokości min. 5 000 zł (może to być wpływ z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków na koncie - bez konieczności ich utrzymywania na koncie w dłuższym okresie) oraz na ostatni dzień miesiąca kalendarzowego posiadaj aktywny produkt kredytowy w Citibanku (może to być karta kredytowa, pożyczka, kredyt hipoteczny lub limit kredytowy w koncie).

Wyraźnie więc widać, że warunek II jest o wiele łatwiejszy do spełnienia. Nie trzeba bowiem dysponować kwotą aż 30 000 zł. Wystarczy produkt kredytowy (którym może być darmowa karta kredytowa dodatkowo przynosząca korzyści dzięki którejś z powyższych promocji), a wpływ na konto może być nawet z własnego konta w innym banku (liczy się suma wpływów, więc kwota 5 000 zł nie musi wpływać jednorazowo).

O kartę kredytową warto zawnioskować najpierw, bo trzeba pamiętać, że jest ona produktem, o przyznaniu którego decyduje bank, więc lepiej uniknąć sytuacji, gdy najpierw otworzy się konto, a dopiero później okaże się, że bank miałby karty nie przyznać, co oznaczałoby konieczność spełniania trudniejszego warunku nr I dla uniknięcia opłaty za konto. To też dodatkowy argument za tym, by skorzystać z obydwu promocji (karty kredytowej i konta) jednocześnie. Bo kiedy skorzystać z konta, jak nie teraz, gdy właśnie z kartą bardziej się to opłaca? 😉

Bądź na bieżąco z promocjami: na Twitterze i polub na Facebooku:

14 komentarzy:

 1. Jak wygląda podpisanie umowy z bankiem? Jeśli kurier to może od razu z dwoma umowami naraz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po wypełnieniu wniosku czekasz na telefon zwrotny z centrali, bardzo długo czekasz - tylko dla cierpliwych :)

   Usuń
  2. I kartę umowę podpiszesz z kurierem lub telefonicznie. Później wniosek o konto trzeba złożyć telefonicznie a umowę potwierdzisz w bankowości.

   Usuń
  3. Telefonicznie? To chyba już dla obecnych klientów?

   Usuń
  4. Nie. Jako nowy właśnie. Wtedy jest dodatkowa weryfikacja z pytaniami o historię z BIK. Dostajesz umowę na maila którą otworzysz za pomocą hasła które wcześniej ustala się z konsultantem. I na końcu umowy jest kod który trzeba w kolejnej rozmowie podać konsultantowi. I tak zatwierdzisz zawarcie umowy.

   Usuń
 2. Jak ktoś wydaje 1 tyś. na miesiąc to lepiej niż promocję KK z Biedronką wziąć z premią pieniężną i przytulić 300 zł, a oprócz tego ROR i 400 zł. Wyjdzie 500 < 700 :)

  OdpowiedzUsuń
 3. niestety citi ma najgorszą obsługę klienta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale czy uczestnicząc w promocji oddajesz w całość swoją bankowość Citibankowi?? Nie. Więc jakie to ma znaczenie.

   A i z tym co piszesz wszedłbym w polemikę. W promocjach jest najbardziej prokolienckim bankiem z wszystkich. No i tak samo jest ze zatrzymywaniem klientów.

   Usuń
 4. Mam pytanko. Czy jak karty kredytowe wyrobię sobie ja i żona to czy konto będziemy mogli sobie polecić nawzajem? Wtedy 2 razy wpadłoby po 100 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, możecie sobie polecić nawzajem. Bo warunkiem by być osobą polecającą jest to by posiadać kartę kredytową i/lub konto. Z kolei by móc być osobą polecaną należy nie posiadać konta, ani rachunku oszczędnościowego. Posiadanie karty kredytowej nie jest przeszkodą :)

   Usuń
 5. W czwartek dzwoniła do mnie konsultantka. I tego dnia wysłałam im na maila wyciągi z konta i skan dowodu. Powiedzcie proszę jak to się dalej odbywa? Będą jeszcze raz dzwonić czy już reszta odbędzie się mailowo? I ile się czeka?

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam, złożyłem wypowiedzenie karty kredytowej 15 grudnia 2016 roku, karta została zamknięta 15 stycznia 2017 roku. Czy karencja liczy się od momentu złożenia wypowiedzenia czy zamknięcia karty? Chodzi mi o promocję z 500 zł do biedronki.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od momentu zamknięcia.

   Usuń
  2. Pytałem w banku i potwierdzam. Liczy się niestety data zamknięcia.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...