Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Powrót programu poleceń konta osobistego w Citibanku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

6.06.2018

Powrót programu poleceń konta osobistego w Citibanku

Wystartowała kolejna edycja akcji, dzięki której zyskać mogą obecni klienci banku.

Program poleceń konta osobistego w CItibanku
Kto posiada konto osobiste i/lub kartę kredytową w Citibanku, ten może zyskać 100 zł za skuteczną rekomendację konta Citi Priority (a więc niestety mniej niż w edycji poprzedniej, gdy bank płacił za to 150 zł).

Dla kogo promocja? Jako że mamy w tym przypadku do czynienia z programem poleceń, to wyróżnić należy dwie grupy uczestników.

Polecający to obecny klient Citibanku, który posiada konto osobiste i/lub kartę kredytową tegoż banku.

Osobą polecaną może być osoba, która co najmniej od 1.01.2017 r. nie posiadała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego. Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy i pełnomocników do w/w produktów.

Zasady promocji. By polecać:
 • wypełnij formularz polecenia - podaj w nim swe imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu i adres mailowy, a także dane osoby polecanej (imię, nazwisko, numer telefonu oraz PESEL).

Program poleceń ma być dostępny do 31.08.2018 r., ale może zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli nagród za polecenia (1 000 sztuk). Polecający może zdobyć maksymalnie 10 premii (każda po 100 zł).

Polecający otrzyma premię, jeśli osoba polecona w rozmowie telefonicznej (którą bank podejmie po otrzymaniu polecenia od osoby polecającej), najpóźniej do 31.08. złoży wniosek, a do 30.09.2018 r. zawrze umowę o konto Citi Priority. Polecony musi też wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej polecającemu w zakresie poinformowania przez bank o przyznaniu premii.

Polecający otrzyma premię, jeśli osoba polecona założy konto i do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta:
 • wykona co najmniej 2 płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 300 zł (liczy się suma wszystkich transakcji) oraz 
 • spełni jeden z poniższych warunków:
  • utrzyma średniomiesięczne saldo min. 30 000 zł (a więc może to być utrzymywanie tej kwoty codziennie lub np. 60 000 zł przez pół miesiąca) lub
  • uzyska na rachunkach w Citibanku saldo dzienne na poziomie min. 5 000 zł (ten warunek wypada więc bezapelacyjnie jako zdecydowanie prostszy do spełnienia, bo wystarczy by środki te tylko raz przenocowały w Citibanku).

Wypłata premii dla polecającego nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków przez poleconego. Do momentu wypłaty premii polecający musi posiadać konto lub kartę kredytową w Citibanku. Bank wypłaci premie, jeśli konto założone z polecenia nie zostało zamknięte, ani umowa nie jest wypowiedziana.

Skoro padły pojęcia jak "średniomiesięczne saldo" czy "saldo dzienne" to czas je wyjaśnić:
"Średniomiesięczne saldo środków (...) wyliczane jest z sumy środków znajdujących się na wszystkich rachunkach Polecony prowadzonych przez Bank [Citibank - przyp. Mr. Złotówa] , których Polecony jest głównym posiadaczem, (...). 
Do salda dziennego (...) wlicza się środki na wszystkich rachunkach Poleconego prowadzonych przez Bank [Citibank - przyp. Mr. Złotówa], których Polecony jest głównym posiadaczem".

W obydwu przypadkach pamiętać jeszcze trzeba o jednym:
 "Przy wyliczaniu salda (...) nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków prowadzonych przez Bank [Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych innych niż Polecony oraz z rachunków, których Polecony jest drugim lub kolejnym współposiadaczem"

A co dla polecanego? Gdyby program poleceń miał się kończyć wyłącznie na premii dla polecającego to... byłoby bardzo słabo. Ale jak wynika z informacji z banku, osoba polecana może wziąć udział w jednej z promocji dla osób zakładających konto. A przypomnę, że do wyboru jest:

W tamtych wpisach szczegółowo opisuję zasady tych promocji, a także warunki prowadzenia konta.

💡 Przy okazji takiego wpisu warto przypomnieć, że w Citibanku opłaca się również wyrobić kartę kredytową. Do wzięcia jest jedna z gwarantowanych nagród:
 • bony o wartości 500 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka (to propozycja dla tych, którzy są gotowi płacić więcej kartą; w tej akcji wybitnie skrócono jednak okres wykluczenia dla byłych klientów - wystarczy nie posiadać karty z logo Citi od 1.01.2017 r.; w innych akcjach termin ten liczony jest od 1.01.2015 r.)
 • telefon LG K4 Dual Sim (w tej akcji wystarczy wyrobić kartę i wykonać zaledwie 15 płatności na dowolne kwoty i w dowolnych miejscach)

Przydatne dokumenty:

7 komentarzy:

 1. Czyli moge polecei konto osobiste osobie która na karte kredytowa? czy dobrze rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to wygląda. Wcześniej było wykluczenie. Widać że zmądrzeli. Ale zarazem obcięli premię za polecenia.

   Usuń
 2. Czy to konto Citi Priority wciąż kosztuje 30 zeta miesięcznie? Jeśli tak, to polecę go swoim największym wrogom :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To lepiej Citigold bo 220 zł miesięcznie.

   BTW ciekawe jaki jest najdroższy ROR w Polsce?

   Usuń
  2. Konto Citigold Private Client. 300 zł miesięcznie. Wydaje mi się że może być najdroższe.

   Usuń
 3. Czy można się polecić "krzyżowo"?
  Posiadamy z żoną karty kredytowe w Citi, lecz nie posiadamy kont osobistych (tylko dostęp do obsługi kart kredytowych przez Citibank Online).

  Czy mogę polecić ją, a jednocześnie ona mnie?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...