Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "Aktywnie z kontem" w BGŻ BNP Paribas, czyli powrót promocji z karnetami do OK System

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

27.06.2018

"Aktywnie z kontem" w BGŻ BNP Paribas, czyli powrót promocji z karnetami do OK System

Wystartowała kolejna edycja promocji BGŻ BNP Paribas dla osób lubiących aktywnie spędzać czas.

Darmowe karnety OK System na 6 miesięcy za otwarcie konta
Otwierając darmowe Konto Optymalne, załapać się można na karnety OK System, które umożliwiają 2 razy w tygodniu korzystanie z siłowni, klubów fitness, basenów, a także innych obiektów sportowych w całej Polsce za darmo. Dostęp do nich umożliwiony jest nawet przez 6 miesięcy.

Dla kogo promocja? Udział w akcji wziąć może osoba pełnoletnia, która na dzień składania wniosku w niniejszej promocji nie jest stroną umowy ramowej z BGŻ BNP Paribas oraz nie posiadała, ani nie współposiadała konta osobistego w BGŻ BNP Paribas (lub wcześniej - przed fuzją - w Banku BGŻ i/lub BNP Paribas) w ciągu 24 miesięcy przed złożeniem wniosku o konto w niniejszej promocji. 

Do wzięcia udziału w promocji przeszkodą nie jest ewentualne posiadanie umowy z BGŻ Optima (jest to bowiem odrębna umowa ramowa).

Nagroda. W promocji do zdobycia jest 6 miesięcznych karnetów (każdy o wartości 63 zł, co daje łączny zysk w wysokości 378 zł). Karnety wykorzystywać można w 3 500 obiektach sportowych wymienionych na liście dostępnej tutaj.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i załapać się na karnety:
 • zarejestruj się na stronie promocji
 • po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, na tej samej stronie (najpóźniej do 15.07.2018 r.) przejdź do złożenia wniosku o Konto Optymalne wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą; we wniosku pamiętaj wpisać te same dane co w formularzu rejestracyjnym; 
 • najpóźniej do 31.07.2018 r. zawrzyj z bankiem umowę o konto;
 • w okresie od sierpnia 2018 do stycznia 2019 roku (w każdym z tych sześciu miesięcy):
  • wykonaj płatności kartą w punktach handlowo-usługowych na sumę min. 200 zł,
  • zapewnij wpływ kwoty min. 1 000 zł (Może on pochodzić z Twego konta w innym banku. Nie mogą to być przelewy z własnych rachunków w BGŻ BNP Paribas czy BGŻ Optima oraz wpłaty gotówkowe. Wpływ oznacza odnotowanie kwoty w historii rachunku - nie ma konieczności utrzymywania tych środków w dłuższym okresie); oraz
  • wykonaj 1 przelew w aplikacji GOmobile (to aplikacja mobilna dla klientów BGŻ BNP Paribas dostępna na urządzenia z systemem Android w wersji min. 5.0 oraz iOs).

O przyznaniu pierwszego z karnetów organizator promocji powiadomi Cię mailowo do 18.09., zaś kod, który pozwoli aktywować dostęp do OK System otrzymasz SMSem do 20.09.2018 r. Wtedy też, najpóźniej do 26.09.2018 r. będzie należało założyć swój panel użytkownika OK System. Z pierwszego karnetu będzie można korzystać od października.

Uzyskanie pierwszego z karnetów jest konieczne celem uzyskiwania kolejnych (za spełnianie warunków w okresie od września do stycznia). Te kolejne karnety będą wgrywane w panelu OK System automatycznie, do 25. dnia miesiąca, by przedłużały możliwość korzystania z karnetu na kolejny miesiąc kalendarzowy. A więc za spełnienie warunków promocji we wrześniu (dla drugiego z karnetów) prolongata nastąpi do 25.10.2018 r., a karnet będzie działał przez cały listopad. Tym samym za spełnienie warunków w ostatnim miesiącu (styczeń 2019 roku) karnet będzie dla Ciebie aktywy do 31.03.2019 r.

Aktywne konto i wydaną do niego kartę utrzymywać należy do momentu otrzymania ostatniego z karnetów. Na szczęście nie jest to uciążliwym obowiązkiem, bo i konto, i karta są bez warunków darmowe, o czym szczegółowo piszę niżej.

Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji (200 zł miesięcznie), pamiętaj, że bank wykluczył niektóre transakcje. Dotyczą one poniższych MCC (to kody przypisywane terminalom płatniczym, określające dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
- 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, 
- 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), 
- 6012, określający instytucje finansowe, 
- 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, 
- 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
- 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.

W praktyce chodzi więc o miejsca, w których łatwo byłoby wykonywać płatności i uzyskiwać za nie gotówkę. Bank chce takie praktyki eliminować. Śmiało można jednak płacić w sklepach (spożywczych, monopolowych, odzieżowych itd.), aptekach, drogeriach, księgarniach, na stacjach paliw, w kinach czy lokalach gastronomicznych. Te płatności do wymaganej kwoty (200 zł) będą zaliczane.


Promocja choć ma być dostępna do 15.07.2018 r., to może zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli rejestracji (udział w akcji może wziąć maksymalnie 1 500 osób). Jeśli to nastąpi, stosowna informacja pojawi się na stronie promocji i przystąpienie do niej nie będzie już możliwe. Wszyscy którzy zrobią to wcześniej, mogą mieć pewność otrzymania karnetów (oczywiście po spełnieniu swych warunków).

Konto Optymalne - prześwietlenie oferty 


Główne cechy rachunku otwieranego w promocji to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty płatniczej wydanej do konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów sieci BGŻ BNP Paribas oraz Planet Cash (5 zł z pozostałych bankomatów w Polsce).

Do udziału w promocji z karnetami OK System kwalifikują wyłącznie wnioski złożone za pośrednictwem strony promocji. Umowę o konto zawrzeć można wtedy wyłącznie za pośrednictwem kuriera. We wniosku dla wygody możesz jednak wskazać, inny niż zamieszkania lub korespondencyjny, adres dla kuriera. Może on więc przyjechać do Twej pracy lub na uczelnię.

💡 Na koniec przypomnę - to ważne dla tych, którzy posiadają iPhone'a - że w BGŻ BNP Paribas do wzięcia są też bony o wartości 100 zł za płatności z Apple Pay.


Przydatne dokumenty:

18 komentarzy:

 1. Czy transakcja z użyciem kodu blik też jest traktowana jako przelew?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma być przelew na rachunek konta.

   Usuń
  2. A czy wypłata z bankomatu też jest traktowana?

   Usuń
  3. Czy wypłata z bankomatu jest przelewem?

   Usuń
 2. Jak się korzysta z takiego karnetu? Ktoś podpowie? To jakaś karta wstępu przyjdzie czy jak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W OK System rejestrujesz swój nr tel. Jak jesteś na obiekcie objętym systemem to tam musi być wywieszka z informacją o kodzie dla takiego obiektu. Wysyłasz kod Smsem i dostajesz zwrotny Sms z kodem który podajesz na wejściu.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź.

   Usuń
 3. Karnet mogę wykorzystywać ciagle w tym samym miejscu czy w różnych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W dowolnych różnych miejscach z listy.

   Usuń
 4. Można tę promocję połączyć z tą z premią i bonami na zakupy??

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy można płacić kartą w internecie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli sprzedawca lub usługodawca akceptuje karty, to oczywiście że tak.

   Usuń
  2. Chodziło mi o to, czy będzie to zaliczone do tej kwoty 200 zł?

   Usuń
 6. Jak to dokładnie wygląda?
  Karnet miesięczny wart 63zł. 2x w tygodniu można korzystać.
  Jak to mamy rozumieć?
  Czy ktoś już korzystał?

  Czy można karnetem zapłacić za wejście rodzinne, lub za dwie osoby?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wartość karnetu w sumie nie ma znaczenia. Możesz go wykorzystać max 2 x w tyg. Bez względu na to ile dane zajęcia/wejście kosztuje. Nie wyczerpuje się tej kwoty (jak z karty podarunkowej podczas zakupów). Korzystałem ale zawsze indywidualnie więc na pozostałe pytania nie odpowiem.

   Usuń
  2. czy zakup doładowania do telefonu wlicza sie do "obrotu" ?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...