Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Karta kredytowa Mastercard TU i TAM w Alior Banku ze zwrotem 150 zł za paliwo

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

20.06.2018

Karta kredytowa Mastercard TU i TAM w Alior Banku ze zwrotem 150 zł za paliwo

W bankach zapanowała moda na promocje kart kredytowych.

Zwrot za paliwo z kartą Mastercard TU i TAM w Alior Banku
Po wielu nowościach z innych banków, teraz swą propozycję przedstawił Alior Bank. Do wzięcia jest 5-procentowy zwrot za płatności kartą na stacjach paliw (wszędzie), dzięki któremu zyskać można do 150 zł w pół roku.

Dla kogo promocja? Z propozycji skorzystać może osoba, która w okresie od 6.06.2017 do 5.06.2018 r. nie posiadała karty kredytowej w Alior Banku.

Nagroda. W promocji przysługuje 5 procentowy zwrot za płatności na stacjach paliw. Miesięcznie zyskać można do 25 zł, a że zwroty wypłacane mają być za 6 kolejnych miesięcy, to łącznie da się zebrać 150 zł. Premię bank wypłaci na rachunek karty kredytowej, co spowoduje spłatę ewentualnego zadłużenia na karcie lub nadpłatę - w tej ostatniej sytuacji pamiętaj, że środki lepiej będzie wydać (płacąc kartą), niż robić przelew czy wypłacać w bankomacie (bo to kosztuje).

Czy warto skorzystać z promocji? Wystarczy policzyć. Wszystko bowiem zależy od tego, ile miesięcznie wydajesz na stacjach paliw. Maksymalny miesięczny zwrot (25 zł) przy 5-procentowym zwrocie uzyskasz, jeśli wydasz co najmniej 500 zł w miesiąc.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji i uzyskiwać zwroty:
 • najpóźniej do 31.12.2018 r. złóż wniosek o kartę kredytową Mastercard TU i TAM;
 • zawrzyj z bankiem umowę.

Zwroty otrzymywać będziesz za płatności wykonywane przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych (począwszy od 1. dnia miesiąca następującego po miesiącu wydania karty). Moneyback będzie naliczany za płatności na stacjach paliw na terenie Polski (gdzie terminal płatniczy przypisany ma jeden z kodów MCC: 5172, 5541, 5542 lub 5983) i pod warunkiem wydania w ciągu miesiąca na stacji/stacjach łącznie co najmniej 100 zł w danym miesiącu. Zwrot ma być wypłacany do końca miesiąca następującego po miesiącu wykonania płatności.

Zwrot za płatności zagraniczne


Z kartą Mastercard TU i TAM uzyskiwać można też zwrot za zagraniczne płatności wykonywane w innej walucie niż PLN. Wysokość moneybacku wynosi - skromnie - 1%, a zwroty naliczane są za kwartały kalendarzowe. W każdym z nich zyskać można do 75 zł, co w rok może zaowocować sumą zwrotów nawet 300 zł. Wypłata moneybacku ma być realizowana na rachunek karty kredytowej do 30 dni od zakończenia kwartału.

Zwrot nie zostanie jednak naliczony za wszystkie transakcje. Bank wykluczył bowiem następujące MCC (to kody przypisywane terminalom płatniczym, które mają na celu wskazywać dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
"1) 7995 - określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, 
2) 8999 - określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), 
3) 4111- określający m.in. usługi transportowe, 
4) 6012 - określający instytucje finansowe, 
5) 6211 - określający brokerów ubezpieczeniowych, 
6) 6051 - określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
7) 4829 - określający internetowe przekazy pieniężne, 
8) 4900 - określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne" (pisownia oryginalna)

Lista może wydawać się długa, ale w praktyce są to tylko miejsca, w których łatwo dałoby się zrobić duże obroty kartą. Z tego zapewne powodu bank zastosował wykluczenia. Śmiało można jednak płacić w sklepach (spożywczych, odzieżowych, drogeriach), a także w aptekach, stacjach paliw czy w punktach gastronomicznych, kinach itd. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kodów MCC, a także poznać jakie kody faktycznie stosują największe sieci sklepów w Polsce, zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga (w prezencie otrzymasz eBooki, które ułatwią Ci zarabianie na bankach - jednym z nich jest małe kompendium wiedzy o kodach MCC):Karta Mastercard TU i TAM - prześwietlenie oferty


Uczestników promocji satysfakcjonować może zapis z regulaminu:
"W okresie trwania Promocji Bank odstąpi od naliczania Uczestnikom opłaty miesięcznej za Kartę Kredytową wskazanej w Taryfie. Po okresie Promocji Bank przywróci naliczanie Uczestnikom opłat wskazanych w zdaniu poprzednim, na warunkach określonych w Taryfie"
A jak to będzie wyglądać standardowo (a więc po okresie promocji)? Opłata za kartę pobierana w miesięcznym cyklu rozliczeniowym wynosi aż 19 zł. By uniknąć tego kosztu niezbędne jest wykonanie i rozliczenie kartą płatności na sumę co najmniej 1 500 zł (zaliczają się do tego przelewy z karty, ale tu ważna uwaga - za taki przelew bank pobiera prowizję w wysokości 5%, min. 10 zł). Alior Bank pobiera też opłatę za wznowienie karty w wysokości 10 zł.

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.

Powyższe prześwietlenie promocji powstało dzięki Czytelniczkom i Czytelnikom, którzy podrzucili informację o propozycji Alior Banku.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

11 komentarzy:

 1. Promocja z tymi stacjami jeszcze spoko. Ale ten 1 proc. za granicą? I karta za 19 zł/mies? Czy są chętni wyrabiać takie coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Używanie za granicą kart płatniczych wydanych w Polsce to kompletna głupota!

   Usuń
 2. W bankach zapanowała moda na promocje kart kredytowych? Handlowy niemal wyłącznie na tym ciągnie od lat!

  Niestety ale KK w Polsce są płatne, to pierwsze primo. A drugie, to nadzieja, że klienci będą masowo mieć problemy ze spłacaniem KK w okresie bezodsetkowym. W obliczu obowiązku oferowania darmowego ROR to niemal jedyna pewna szansa dla banków na zyski :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie Złotówa - wystarczy obliczyć: aby uzyskać miesięczny zwrot w kwocie 25 zł trzeba wydawać na paliwo 500 zł. Nawet cała moja rodzina nie wydaje tyle na bilety miesięczne komunikacji miejskiej!

  OdpowiedzUsuń
 4. Lepszy moneyback za granicą ma T-Mobile Usługi Bankowe bo 5%. W dodatku można mieć też 5% na koncie do płatnościw PL. I to wszędzie poza wyłączonymi MCC a nie tylko za paliwo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe czy karta kredytowa w TMUB liczy się jako karta Alior Banku????

  OdpowiedzUsuń
 6. słaba promocja, szkoda zachodu

  OdpowiedzUsuń
 7. To super promocja, gdyż każde konto oparte na aplikacji Revolut pozwala na płacenie za granicą w 150 walutach, a także na wysyłanie przelewów krajowych i międzynarodowych po kursie międzybankowym, a więc bez marż i dodatkowych opłat!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak na promocję karty kredytowej to słabo. 150 zł za wydanie 2500 zł i to tylko na stacjach benzynowych. Chyba nie ma co im sugerować że taka promocja się opłaca więc nie ma co korzystać. Może dadzą coś lepszego.

  OdpowiedzUsuń
 9. A jak procedury ? Wszędzie można podpisać umowę bez zaświadczeń u kuriera, przez internet lub telefonicznie. Tutaj trzeba się fatygować do oddziału oraz załatwiać oświetlenia z pracy?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...