Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Mix promocji czyli jak zyskać 450 zł (i więcej) z Kontem Jakie Chcę w BZ WBK? (Promocje z nagrodami pieniężnymi!)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

14.06.2018

Mix promocji czyli jak zyskać 450 zł (i więcej) z Kontem Jakie Chcę w BZ WBK? (Promocje z nagrodami pieniężnymi!)

Konto osobiste w Banku Zachodnim WBK ciągle można założyć z bogatym pakietem bonusów.

Nawet 450 zł do wzięcia z Kontem Jakie Chcę w BZ WBK
Choć promocyjne propozycje dotyczące konta w tym banku były już na blogu opisywane - a to przy okazji omawiania promocji z premiami za zapewnienie wpływów, a to przy okazji promocji z premią na start - to dziś częściowo o nich przypominam i podpowiadam jak obecnie zyskać co najmniej 450 zł (wyłącznie w premiach pieniężnych) za otwarcie konta i spełnienie całkiem prostych warunków.

Poniżej znajdziesz omówienie promocji z premiami za otwarcie konta z kodem polecającym, a także akcji, w której bank wypłaca premie za wpływy na konto. Piszę również o premiach za polecenie, zwrotach za opłacanie faktur za media z Konta Jakie Chcę, a także o propozycji dla oszczędzających, czyli o Koncie Systematycznym z oprocentowaniem do 2,7% w skali roku. Wpis jest więc dość długi, ale dużo tu dobrego, więc warto "zainwestować" te kilka chwil, by niebawem sporo zyskać z kumulacji tych promocji.

Premia za otwarcie konta w BZ WBK z polecenia


Dla kogo promocja? Osobą poleconą może być osoba, która nie posiada i nie posiadała konta osobistego lub karty kredytowej od 1.12.2017 r. (wymagania wobec osoby polecającej opiszę nieco niżej).

Nagroda. Do wzięcia są bonusy pieniężne w wysokości 50 i 100 zł, które wpłyną na Twe konto w BZ WBK. Środki te będzie więc można wykorzystać na dowolny cel (wydać, przelać lub wypłacić).

Zasady promocji z premią za otwarcie konta z polecenia. By uzyskać gwarantowany bonus 50 zł:
 • złóż wniosek o Konto Jakie Chcę, podając w nim kod polecenia od obecnego klienta BZ WBK - jeśli nikogo takiego nie znasz, to możesz skorzystać z mojego wiarygodnego i sprawdzonego kodu 1000279022 (pamiętaj, że podanie tego kodu jest konieczne dla uzyskania premii) - by móc wpisać kod, na stronie promocji wybrać trzeba opcję "Masz kod polecającego? Otwórz konto w promocji" (podgląd znajdziesz tutaj);
 • we wniosku podaj numer telefonu komórkowego do kontaktu, wyraź zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej w zakresie niezbędnym do wypłacenia premii, a także nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku;
 • najpóźniej do 31.08.2018 r. zawrzyj z BZ WBK umowę o konto wraz z wydawaną do niego kartą (może to być Karta Dopasowana Visa lub Mastercard albo karta mobilna - karę posiadaj co najmniej do momentu wypłaty premii za otwarcie konta z polecenia);
 • do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta:
  • zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej BZ WBK oraz
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub BLIKiem na sumę min. 200 zł (mogą to być płatności w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie).

Za spełnienie tych warunków otrzymasz premię, którą bank wypłaci na Twe konto do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego liczonego od miesiąca otwarcia konta.

Ale za otwarcie konta z polecenia możesz też zyskać dodatkowy bonus 100 zł. Otrzymasz go jeśli:
 • w ciągu 3 miesięcy kalendarzowych od podpisania umowy o konto wpłyną przynajmniej raz środki z tytułu wynagrodzenia/renty/emerytury w jednorazowej wysokości min. 1 000 zł po uprzednim złożeniu dyspozycji przekazania środków z tytułu wynagrodzenia /emerytury / renty na nowo otwarte konto w BZ WBK

Bonusy za wpływ wynagrodzenia na konto w BZ WBK


50 zł za otwarcie konta i spełnienie prostych warunków oraz 100 zł za wpływ wynagrodzenia to jednak niejedyna gratyfikacja do wzięcia. Są bowiem też kolejne bonusy za zapewnienie wpływów na konto.

Dla kogo promocja? Z tej propozycji skorzystać może osoba, która od 1.01.2018 r. nie otrzymuje wynagrodzenia na jakiekolwiek konto osobiste (w PLN) w BZ WBK, a także w okresie przystąpienia do promocji otworzy Konto Jakie Chcę z Kartą Dopasowaną oraz podpisze umowę o dostęp do bankowości BZWBK24 (jeśli takowego dostępu jeszcze nie ma).

Nagroda. W tej akcji bank przewidział 6 bonusów po 50 zł każdy. Razem do wzięcia jest więc 300 zł. To również nagrody pieniężne wypłacane na konto osobiste, więc środki te można przeznaczyć na dowolny cel.

Zasady promocji. By otrzymywać bonusy:
 • do 30.09.2018 r. w bankowości internetowej (po zalogowaniu: TWOJE SPRAWY => Przenieś do nas wynagrodzenie) lub za pośrednictwem infolinii BZ WBK złóż dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę; 
 • najpóźniej do końca drugiego miesiąca następującego po złożeniu ww. dyspozycji, zapewnij na konto wskazane w dyspozycji wpływy wynagrodzenia w wysokości min. 1 500 zł.

Bank będzie weryfikować spełnienie tych warunków przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych (począwszy od miesiąca, w którym wpłynie wynagrodzenie). I za każdy ten miesiąc do wzięcia będzie bonus, który bank będzie wypłacał do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym wpłynie wynagrodzenie. A skoro przewija się już pojęcia 'wynagrodzenia' to czas wyjaśnić, czym ono dla banku jest. A zgodnie z regulaminem to:
"jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 1500 zł z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury świadczenia ZUS / KRUS /lub od innego świadczeniodawcy z siedzibą na terenie Polski. Nie będą brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta, wpływy własne w oddziałach lub wpłatomatach banku"

Premie za polecenia konta w BZ WBK


Wspomniałem już o premii za otwarcie konta z polecenia, to teraz czas na omówienie zasad uzyskiwania premii przez polecających. A w tym przypadku bonus za każdą skuteczną rekomendację konta wynosi 100 zł. A skuteczną rekomendacją jest taka, gdy polecona osoba założy konto i spełni swe warunki uzyskania premii.

By móc polecać, trzeba posiadać dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej BZ WBK (bo tam możliwa jest rejestracja w programie poleceń), a także w momencie wypłaty premii za polecenie posiadać konto w BZ WBK. Osoba polecająca również musi wyrażać zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku.

Po rejestracji w programie otrzymasz kod polecenia, który należy przekazać osobie rekomendowanej, by ta podczas składania wniosku podała ten kod.

Dla osób, które wykażą się największą aktywnością w poleceniu (nie ma ograniczeń w liczbie poleceń) są też przewidziane nagrody dodatkowe. Trzy osoby z największą liczbą poleceń otrzymają nagrody w wysokości 3 000, 2 000 i 1 000 zł. 

Do premii za polecenia i do nagród BZ WBK funduje również nagrody dodatkowe, które będą równowartością należnego podatku (który bank odprowadzi do właściwego Urzędu Skarbowego).

Zwrot za rachunki do 300 zł w rok


Omawiając Konto Jakie Chcę należy wspomnieć o możliwości dodatkowych zysków, jakie może dla Ciebie generować ten rachunek. To zwrot 1% wartości rachunków i faktur za prąd, gaz, telewizję, telefon i Internet, które będziesz opłacać z konta w BZ WBK. W ten sposób uzyskać możesz do 25 zł miesięcznie (choć nie ma co ukrywać, że przy średniej wysokości tego typu płatności za media uzyskanie maksymalnego zwrotu jest mało realne, choć bywają wyjątki - wiedzą o tym osoby, które dom ogrzewają na gaz lub prąd i płatności mają wtedy wysokie). Rocznie uzyskać można więc nawet 300 zł.

By uzyskiwać zwroty, niezbędne jest zgłoszenie do banku rachunków/faktur, za które zamierzasz dokonywać płatności, by bank wiedział za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot.

2,7% dla oszczędności dla systematycznych


BZ WBK promuje również skorzystanie z Konta Systematycznego. To rachunek oszczędnościowy, na którym szczególnie zyskać mogą osoby regularnie dopłacające środki na Konto Systematyczne za pomocą automatycznych wpłat.

Z propozycji tej skorzystać można do 29.09.2018 r. Na Koncie Systematycznym uzyskasz stawkę 2,7% w skali roku dla kwoty do 20 000 zł. Oprocentowanie na tym poziomie zostanie dla Ciebie naliczone już w miesiącu otwarcia Konta Systematycznego, a w kolejnych miesiącach będzie utrzymywane, jeśli spełnisz warunki automatycznego oszczędzania. A automatyczne oszczędzanie to zlecenie stałe z Konta Jakie Chcę na Konto Systematyczne (może to być dowolna kwota - od min. 20 zł).

Otwarcie i prowadzenie Konta Systematycznego jest bez warunków darmowe. Pierwsza wypłata (przelew) środków z takiego konta w miesiącu kalendarzowym jest darmowa, a za drugą i każdą kolejną (co jest dość często spotykane w bankach w Polsce) BZ WBK pobierze opłatę w wysokości 10 zł.

Standardowe oprocentowanie na Koncie Systematycznym wynosi 0,4% w skali roku (bez względu na ulokowaną kwotę). Poza promocją (obowiązującą do 29.09.2018 r.) osoby korzystające z automatycznego oszczędzania uzyskiwać będą oprocentowanie na poziomie 1,5% w skali roku (dla kwoty nie przekraczającej 20 000 zł).

Konto Jakie Chcę - prześwietlenie oferty


Na koniec czas przyjrzeć się szczegółom oferty konta otwieranego w promocji. Jego główne cechy to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej (i uwaga - bardzo dobra wieść: od 8.08.2018 r. BZ WBK udostępni możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych za 0 zł bez limitów!); 
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po upływie terminu ważności dotychczas używanej karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana);
 • opłata miesięczna za Kartę Dopasowaną (do wyboru jeden z poniższych wariantów):
  • 0/5 zł - opłata nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności na dowolne kwoty lub
  • 0/5 zł - opłata nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności kartą na sumę min. 500 zł lub 
  • 3 zł bez warunków (ta opłata jest ustawiona jako standardowa, jednak za miesiąc w którym otwierasz konto nie będzie ona pobrana - wtedy możesz ją zmienić na jeden z powyższych, bardziej Ci odpowiadających wariantów, który będzie obowiązywać od miesiąca kolejnego);
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów BZ WBK; 5 zł za każdą wypłatę kartą z innego bankomatu w Polsce lub bez opłat w przypadku wykupienia pakietu za 7 zł miesięcznie (w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe).

Po złożeniu wniosku internetowego, umowę o konto można zawrzeć na jeden z poniższych sposobów:
 • przelewem weryfikacyjnym z własnego konta w innym banku -  w tym przypadku ważne jest, by dane przy przelewie (imię, nazwisko i adres) zgadzały się z tymi, które zostały wpisane przez Ciebie we wniosku (w taki sposób bank weryfikuje bowiem tożsamość). Przelew może być wykonany jedynie z wybranych banków (Alior Bank, Bank Pekao, Bank Spółdzielczy we Wschowie - Net Bank, Eurobank, mBank, Raiffeisen Polbank, T-Mobile Usługi Bankowe) i w dodatku tożsamość klienta w tamtym banku musi być zweryfikowana (nie otworzysz konta przelewem z banku, w którym konto zostało przez Ciebie założone przelewem);
 • za pośrednictwem kuriera - we wniosku o Konto Jakie Chcę wskazać możesz inny adres dla kuriera, niż Twój adres zamieszkania czy korespondencyjny - dzięki temu umowę podpiszesz np. w miejscu pracy lub na uczelni. Po podpisaniu dokumentów, w ciągu 2-3 dni otrzymasz wiadomość zwrotną z banku powiadamiającą o uruchomieniu konta i z danymi do logowania (jeśli wniosek o konto będziesz składać pod koniec promocji, pamiętaj, że do 31.08.2018 r. trzeba już nie tylko złożyć wniosek, ale i zawrzeć umowę - wtedy lepiej będzie wybrać przelew lub wideorozmowę);
 • podczas weryfikacji w rozmowie wideo z doradcą banku (funkcjonalność ta nie jest dostępna dla użytkowników przeglądarki Internet Explorer).

Przydatne dokumenty:

111 komentarzy:

 1. Czy promocje da się jakoś połączyć z bonami do Pyszne.pl, Ania Kruk i Douglas?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tak już się nie da. Zarówno promocja z bonami 150 zł do wykorzystania na Pyszne.pl, jak i promocja z bonami do 150 zł do sklepów Ania Kruk i bonem 50 zł do perfumerii Douglas mają odrębne strony promocji, na których należy złożyć wniosek. Działają więc oddzielnie. A wnioski tam składanie nie dają możliwości wpisania kodu polecenia.

   Oczywiście każda z tych promocji może się jednak łączyć z promocją w której są bonusy za wynagrodzenie na sumę 300 zł (6 x 50 zł).

   Usuń
 2. Szkoda, że wykluczają osoby z dochodami < 1500 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dochodami czy wynagrodzeniem?

   Usuń
  2. Wynagrodzenie – jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 1500 zł z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury świadczenia ZUS / KRUS /lub od innego świadczeniodawcy z siedzibą na terenie Polski.

   Usuń
  3. Ja mam dochody z kilku źródeł, ale żadne z nich nie są wynagrodzeniem :)

   Usuń
 3. Witam.czy dobrze rozumiem, ze promocja za jednorazowy wpływ wynagrodzenia na konto założone z polecenia oraz kolejna promocja za przekazywanie wynagrodzeń min. 1500 miesięcznie się łączą?drugie pytanie: co w praktyce oznacza zapis "po uprzednim złożeniu dyspozycji przekazania środków"? Jestem osobą początkującą i pewne rzeczy nie da dla mnie oczywiste...pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie ma wykluczenia to łączą się. A nie ma.

   Dyspozycja: "w bankowości internetowej (po zalogowaniu: TWOJE SPRAWY => Przenieś do nas wynagrodzenie) lub za pośrednictwem infolinii BZ WBK złóż dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę"

   Usuń
  2. Ale przecież napisane jest w promocji 300 pln za wynagrodzenie że nie może to być osoba która od "1.01.2018 r. nie otrzymuje wynagrodzenia na jakiekolwiek konto osobiste (w PLN) w BZ WBK". Więc jak jednorazowo wpłynie wynagrodzenie to już nie można skorzystać z 300pln, chyba że zawnioskujemy o bonus 300 przed wpływem pierwszego wynagrodzenia?

   Usuń
  3. No ale czemu nie? Zakładasz konto i składasz wniosek o przeniesienie wynagrodzenia do BZWBK. Wpływ p-wszy w ciągu 3 miesięcy pokryje się z wpływem 1 z 6 za które będą premie po 5 dych. Czyli p-wszy wpływ spełnia warunki premii w obydwu promocjach :D

   Usuń
  4. Szkoda tylko że trzeba to zrobić od razu by jednocześnie jednym wpływem upiec 2 promocje. Bo jak się wpływ dla 100 zł z polecenia zrobiło w marcu jeszcze przed startem promocji z 300 zł to niestety już na nie się nie łapie.

   Usuń
 4. Przelew przyszedł z wpływem : " wynagro dzenie " a to system do premii odrzuca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w przelewach wynagrodzenia mam tytuł LISTA PŁAC. Napisałem do banku że tak będzie i premia wpadła bez problemu.

   Usuń
  2. Gdzie to napisałeś?

   Usuń
  3. Napisałem wiadomość w BZWBK24. Profilaktycznie ale widać że było warto bo pewnie automat szuka fraz typu 'wynagrodzenie' czy 'pensja' a jak są błędy albo literówki lub z czapy wzięte tytuły to tego nie wychwytuje. Napisz reklamację.

   Usuń
  4. A którego dnia miesiąca po wpływie wynagrodzenia zaksięgowano Ci premię? Ja złożyłem stosowny wniosek w banku, pensja wpłynęła w czerwcu a zwrotu nie ma. Inne premie na konto (za płatności kartą 1/2/3, zwrot za rachunki) już zaksięgowano a tej nie ma.

   Usuń
  5. Być może w tym banku zaksięgowanie nie oznacza wcale automatycznie wpływu. Ja zostałam zakwalifikowana do nagrody 12 tys. punktów Payback, a punktów jeszcze nie otrzymałam - taki klimat :)

   Usuń
  6. Za kwietniowe wynagrodzenie premię wypłacili 30 maja. Za majowe jeszcze nie ma.

   Usuń
 5. W jaki sposób połączyć premię za jednorazową wpłatę wynagrodzenia z wpływem wynagrodzenia (do 300 pln - 50 pln przez 6 kolejnych miesięcy)? Z zapisów wynika że o ten bonus ubiegać się może osoba która "1.01.2018 r. nie otrzymuje wynagrodzenia na jakiekolwiek konto osobiste (w PLN) w BZ WBK". To znaczy że skorzystanie z wcześniejszego jednorazowego bonusu za jednorazowy przelew wynagrodzenia wyklucza z tej promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jednorazowy a co najmniej 1 w ciągu 3 miesięcy od otwarcia konta. On może się zazębiać z pierwszym z 6.

   Usuń
 6. Jak założę teraz konto to dalej mogę je polecać?

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam konto w bzwbk. Gdzie znajdę swój kod polecenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zespół_BZWBK19 czerwca 2018 16:57

   Kalaman, swój kod polecenia znajdziesz po zalogowaniu się na stronę internetową Banku - w zakładce "Oferta Banku" w rubryczce "Program poleceń" wybierając opcję "Polecam Bank". Pozdrawiamy! :)

   Usuń
 8. Kod już znalazłem. Mam 3 pytania:
  1. Czy żeby polecić konto i otrzymać premię to muszę być posiadaczem "Konta jakie chce" czy może to być dowolne konto?
  2. Nie mam karty do konta a wyczytałem, że "w momencie wypłaty premii za polecenie posiadać konto w BZ WBK wraz z wydaną do niego kartą debetową lub mobilną". W związku z tym pytanie jaką kartę mogę wyrobić, by za nią nie płacić? Nie mam "Konta jakie chce" tylko "Konto godne polecenia".
  2. Osoba polecona założy "Konto jakie chce" czy są jakieś inne do wyboru?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Dowolne.
   2. Raczej takiej karty nie ma. Każda ma jakieś opłaty.
   3. Dowolne.

   Usuń
  2. Ad 2. Mobilna jest za friko.

   Usuń
 9. Ad. 1. Konto możesz mieć dowolne (definicja z regulaminu programu poleceń: "Konto - rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w złotych polskich, prowadzony w Banku zgodnie z Regulaminem kont dla ludności Banku Zachodniego WBK S.A. dostępnym na stronie www.bzwbk.pl").
  Ad. 2. Kartę musi mieć Osoba Polecona (pkt 7.3 lit. c regulaminu: "Nagroda zostanie przekazana Osobie Poleconej, która na dzień wypłaty nagrody jest posiadaczem Konta i Karty debetowej lub Karty debetowej mobilnej (…), do których umowy zostały zawarte w okresie trwania Promocji"). Osoba Polecająca musi mieć konto, ale nie musi mieć karty, za to (UWAGA!) musi mieć dostęp do aplikacji mobilnej (definicja z regulaminu: "Osoba Polecająca - pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych i dostęp do Usług BZWBK24 i aplikacji BZWBK24 mobile w Banku, która spełnia warunki określone w § 3 i 4 oraz jest posiadaczem Konta w momencie wypłaty nagrody").
  Ad. 3. Aktualnie w ofercie BZ WBK jest tylko Konto Jakie Chcę i Konto VIP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odpowiedzi. Ale z powyższego artykułu wynika, że osoba polecająca też musi mieć kartę.
   "By móc polecać, trzeba posiadać dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej BZ WBK (bo tam możliwa jest rejestracja w programie poleceń), a także w momencie wypłaty premii za polecenie posiadać konto w BZ WBK wraz z wydaną do niego kartą debetową lub mobilną. Osoba polecająca również musi wyrażać zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku."

   Usuń
  2. Polecający karty nie musi posiadać. Poprawione. Wystarczy samo konto.

   Usuń
 10. Czy można załapać się na Bonusy za wpływ wynagrodzenia na konto w BZ WBK, gdy konto w BZWBK zamknąłem 2 miesiące temu, Czy mogę ponownie otworzyć i skorzystać z promocji. Wcześniej nie korzystałem z tej promocji..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli w tym roku nie miałeś wpływów wynagrodzenia to tak.

   Usuń
  2. Zespół_BZWBK19 czerwca 2018 16:55

   Żeby skorzystać z promocji, od początku roku, czyli od stycznia nie powinno być żadnych wpływów wynagrodzenia, dodatkowo powinieneś być posiadaczem Konta Jakie Chcę lub VIP z Kartą Dopasowaną lub VIP. Pozdrawiamy! :)

   Usuń
 11. Hej, a ja ciągle nie mogę znaleźć gdzie swój kod polecenia mam w bzbwk? ani na apce ani w BZWBK w necie..

  OdpowiedzUsuń
 12. Zespół_BZWBK19 czerwca 2018 16:46

  Swój kod polecenia możesz znaleźć po zalogowaniu się na stronę internetową - w zakładce "Oferta Banku" po lewej stronie jest rubryka "Program poleceń" oraz "Polecam Bank" :) Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego na połączenie z Waszymi 'konsultantami' trzeba zawsze czekać tak długo? Mając tyle problemów co Wy należy tam zatrudnić znacznie więcej ludzi - czy Hiszpanie tego nie trybią?

   Usuń
  2. Nie wiem ile czekałeś ale ja ostatnio 40 min do Aliora i 35 do Nest Banku. Żenada.

   Usuń
  3. Nie mam konta w Alior ani w Nest ale w to wierzę :)

   Usuń
 13. Fajny ten mix, a ja wciąż czekam na 12 tys. pkt. Payback, który rzekomo wysłali mi na mój numer. Menedżer (pisownia oryginalna!) wydziału reklamacji twierdzi, że już je wysłali używając 9-cyfrowego numeru mojego konta - komedia pomyłek!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli by rzeczywiście przesłali te punkty używając 9-cyfrowego numeru konta Payback, to dostali by automatyczną informację zwrotną o błędzie użytego numeru konta. To dość oczywiste, bo nawet zalogowanie się na własne konto be podania 10-cyfrowego numeru jest niemożliwe - sprawa ewidentnie kwalifikuje się do KNF-u!

   Usuń
  2. Czy ktoś zna adres strony KNF gdzie zamieszcza się skargi na działanie banków?

   Usuń
  3. Aktualnie na stronie, o którą pytasz (https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/formularze_zgloszeniowe) jest taki komunikat: "Przepraszamy, ale formularze zgłoszeniowe dotyczące nieprawidłowości w funkcjonowaniu podmiotów nadzorowanych są chwilowo niedostępne. Wszystkie sygnały dotyczące nieprawidłowości w funkcjonowaniu podmiotów nadzorowanych proszę kierować na poniższy adres mailowy: dps@knf.gov.pl. Prosimy, aby przesyłane zgłoszenia zawierały co najmniej następujące informacje: imię i nazwisko zgłaszającego, adres korespondencyjny zgłaszającego, nazwę podmiotu, którego dotyczy zgłoszenie, szczegółowy opis nieprawidłowości będących podstawą zgłoszenia."
   PS. Nie sądzę, żeby dobrym pomysłem było zgłaszanie do KNF nienaliczenia jakiś promocyjnych punktów, bo KNF nie zajmuje się rozstrzyganiem indywidualnych sporów klienta z bankiem, a jedynie analizowaniem zgłaszanych nieprawidłowości o charakterze "systemowym".

   Usuń
  4. KNF zajmuje się jedynie analizowaniem zgłaszanych nieprawidłowości o charakterze "systemowym" ... pewnie dlatego w porę zapobiegli aferze GetBack :)

   Usuń
 14. Ciekawe czy można mieć więcej niż jedno KJC ... kiedyś miałam 6 KGP jednocześnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma ograniczeń. Ale jaki jest cel kilku KJC?

   Usuń
 15. Mi już wyplacili dziś 150zl, lecz za wynagrodzenie jeszcze czekam. Na infolinii zapytałem się czy kwalifikuje się jak wypełniłem formularz i zaniosłem wniosek do pracodawcy to mi powiedzieli, ze nie ma problemu, lecz jak rozmawiałem na czacie z doradcą to mnie poinformowali, ze jednak się nie kwalifikuje. Zobaczymy co z tego wyjdzie. A przelewy już przychodzą na konto od czerwca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z konsultantami (wszystkich banków) tak bywa. Odpowiedzi bywają różne, udzielane na podstawie własnej interpretacji, często dokonywanej pod pewną presją czasu. Na co dzień nie zajmują się oni stricte promocjami, a inną, bieżącą obsługą klienta i tak może (niestety) być. W przewodniku "Jak zyskiwać dzięki bankom" (do pobrania tutaj) poświęciłem tej kwestii nawet krótki rozdział. Mam informacje od Czytelników, którzy sam zanosili i bonus już dostali :) Premia za wpływ wynagrodzenia powinna być do końca miesiąca następującego po miesiącu wpływu, więc jeśli pierwszy raz wpłynęło ono w czerwcu to bonus będzie dopiero do końca lipca.

   Usuń
 16. Napisałam reklamację. Odpowiedzieli, że nie zakwalifikowałam się do nagrody gdyż nie wyraziłam zgód na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych. Wysłałam im w załączniku zdjęcie wniosku z zaznaczonymi zgodami. Już sama nie wiem czy chcę się użerać z tak niekompetentnym bankiem jak WBK dla 150pln...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne masz na myśli promocję, której finalizacji poświęciłem odrębny wpis (tutaj). Raczej większość uczestników tamtej akcji premie już dostała, ale to jest błąd wciąż na masową skalę. Nie wierzę, by ta Twa reklamacja nie okazała się skuteczna. A odpuszczać nigdy nie ma co, bo racja jest po Twej stronie. Ktoś popełnił błąd (bo chyba nikt nie wierzy w działanie celowe - to miałoby za duże konsekwencje dla banku), ale machnięcie ręką byłoby błędem. Jako uczestnicy promocji powinniśmy mieć inne podejście - świadomi swoich praw, o swoje walczyć (gdy trzeba; na szczęście takie sytuacje są jednak rzadkie w ogólnej skali promocji i liczbie uczestników). 150 zł to nie mało, a napisanie reklamacji (jednej czy nawet drugiej) to jednak kwestia ciągle kilku (czy kilkunastu minut). Ale tym właśnie pokazujemy, że w relacji bank-klient czujemy się równoprawnym partnerem w biznesie (bo taki jest przecież między klientem, a bankiem).

   Usuń
 17. Kilka pytań:
  1) czy jest Apple pay?
  2) czy za przyjazd kuriera z umową jest jakaś opłata?
  3) czy muszę konto utrzymywać przez jakiś określony czas?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka odpowiedzi:
   ad. 1) Tak.
   ad. 2) Tak.
   ad. 3) Tak.

   Usuń
  2. Anonimowy 6 lipca 2018 20:12, nie wprowadzaj w błąd.
   Ad. 1) TAK
   Ad. 2) NIE (koszt wysłania umowy kurierem ponosi bank)
   Ad. 3) NIE (tzn. nie ma lojalki - konto możesz zamknąć zaraz po otrzymaniu ostatniej z nagród)

   Usuń
  3. ad. 2) Tak, za przyjazd kuriera z umową jest opłata, którą ponosi nadawca przesyłki :)

   Usuń
 18. Z tą dyspozycją chodzi o to, że bank wysyła pismo do pracodawcy o zmianie konta? Czyli nie da się tego obejść wysyłając swój przelew?

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy jeżeli do końca maja tego roku byłem pełnomocnikiem konta żony to łapię się na premię 150 zł za otwarcie Konta Jakie Chcę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełnomocnictwo w niczym nie przeszkadza. Łapiesz się.

   Usuń
 20. A co jeśli zmienię pracę (konto otworzę teraz), to co wtedy z promocją za wynagrodzenie? Można zmienić wypłacającego tak, żeby dostawać te 50 zł co miesiąc? Własnie zamknęłam konto, na które wpływa moja wypłata, więc zastanawiam się nad tym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego chyba nikt nie wie. Pewnie jak wynagrodzenie od nowego pracodawcy wpłynie nieprzerwanie po tym poprzednim to nie będzie problemu.

   Usuń
 21. Proszę mi powiedzieć czy musi być przelew strikte - wynagrodzenie od pracodawcy czy wystarczy przelew z innego konta (należącego do innej osoby) z frazą " pensja" albo "Wynagrodzenie"?

  OdpowiedzUsuń
 22. Tak na marginesie, poprawny skrót od wyrażenia "wyżej wymienionych" jest "ww." A nie pisane z tym ukośnikiem. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polonistą nie jestem, czasem takie rzeczy się zdarzają ;) Dzięki za czujność! Poprawione.

   Usuń
  2. Wykorzystałam Twój kod Złotówa. pozdrawiam

   Usuń
 23. Czy umowa do końca grudnia kwalifikuje się do promocji za wpływy wynagrodzeni? Wiadomo, że to nie będą pełne 6 miesięcy i nastąpi przerwanie wpływów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdzie nie deklarujesz jak długo masz umowę. A nawet gdybyś od stycznia nie miał pracy to lepiej teraz zarobić 4 x 50 PLN niż nic ;)

   Usuń
 24. Jak rozumieć sporządzenie zestawienia transakcji - strona 12 punkt 9 tabela opłat i prowizji, tzn wgląd do historii transakcji jest płatny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To w sytuacji gdybyś chciał w placówce banku otrzymać wydruk zestawienia. W bankowości pobierzesz za darmo.

   Usuń
 25. "w ciągu 3 miesięcy kalendarzowych od podpisania umowy o konto wpłyną przynajmniej raz środki z tytułu wynagrodzenia". Jeżeli umowę podpisałam 14.08 to wpływ mam zapewnić do 14.11 czy do 30.11?

  OdpowiedzUsuń
 26. Bardzo proszę o odpowiedź. Moje wynagrodzenie może być przekierowane końcem listopada. Umowę BZ WBK podpisałam 14.08 czy tym samym łapię się na promocję? musi być wpływ do 14 czy do 30.11? chodzi mi o zapis:"w ciągu 3 miesięcy kalendarzowych od podpisania umowy o konto wpłyną przynajmniej raz środki z tytułu wynagrodzenia"? Dziękuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do końca listopada. Liczą miesiącami kalendarzowymi.

   Usuń
 27. Witam, nie rozumiem jednej rzeczy czy wpływ pierwszego wynagrodzenia od mojego pracodawcy muszę gdzieś rejestrować bądź zgłaszać w BZWBK by dostać te 100zł? I jesli po pierwszym wpływie wypłaty na konto zarejestruje w MOJE SPRAWY moje wynagrodzenia to dostane przez 6miesiacy po 50zł? I w takiej kolejności musze to zrobic? Pozdrawiam i dziekuje za łopatologiczne wyjasnienie zagwostki :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Ile czasu od złożenia wniosku trzeba czekać na kuriera, z umową z BZ WBK???
  Do końca miesiąca zdążę założyć konto w opcji z kurierem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie był po 2 dniach.

   Usuń
  2. A u mnie po 2 tygodniach :)

   Usuń
  3. Wybierz wideorozmowę. Sprawnie i szybko.

   Usuń
 29. Witam, nie rozumiem jednej rzeczy czy wpływ pierwszego wynagrodzenia od mojego pracodawcy muszę gdzieś rejestrować bądź zgłaszać w BZWBK by dostać te 100zł? I jesli po pierwszym wpływie wypłaty na konto zarejestruje w MOJE SPRAWY moje wynagrodzenia to dostane przez 6miesiacy po 50zł? I w takiej kolejności musze to zrobic? Pozdrawiam i dziekuje za łopatologiczne wyjasnienie zagwostki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla samej premii 100 zł za wpływ wynagrodzenia żadna dodatkowa dyspozycja nie jest wymagana, ale jest wymagana dla bonusów (6 x 50 zł) za wynagrodzenie. Najlepiej więc od razu złożyć dyspozycję przeniesienia wynagrodzenia i wtedy pierwszy wpływ wynagrodzenia zaowocuje obydwoma premiami (100 zł + pierwsze 50 zł z sześciu). Zapewnienie p-wszego wpływu bez dyspozycji przeniesienia wynagrodzenia dałoby 100 zł, ale wykluczyło z kolejnych bonusów (bo wpływ wynagrodzenia byłby przed dyspozycją).

   Usuń
  2. W takim razie nie bardzo rozumiem zapis w regulaminie promocji 150 zł "Osoba Polecona może otrzymać dodatkowe 100 zł, jeżeli w ciągu 3 miesięcy kalendarzowych
   od podpisania umowy o Konto wpłyną przynajmniej raz środki z tytułu
   wynagrodzenia/renty/emerytury w jednorazowej wysokości min. 1000 zł po uprzednim złożeniu dyspozycji przekazania środków z tytułu wynagrodzenia / emerytury / renty na nowo otwarte Konto w Banku."
   Można prosić o wyjaśnienie?

   Usuń
  3. Sorki, błąd (noc z dzieckiem wyjątkowo często budzącym się dziś, dała się we znaki).

   Doprecyzowuję. W promocji z premią 50+100 zł wynagrodzenie musi wpłynąć po dyspozycji przeniesienia wynagrodzenia, ale nie jest doprecyzowany sposób złożenia tej dyspozycji (więc teoretycznie można by złożyć samodzielnie taki druk u pracodawcy). Jednak podejrzewam, że mało kto chciałby wziąć udział wyłącznie w promocji dla samej stówki za wynagrodzenia, a będzie chciał też zdobyć i 300 zł (6 x 50 zł). Wtedy dyspozycja musi być już złożona w sposób określony przez bank (w regulaminie). A tam zdefiniowana ją tak:

   "Dyspozycja przekazania wynagrodzenia – dyspozycja składana przez uczestnika w usługach BZWBK24 lub poprzez kontakt z infolinią 1 9999. Przekazywana pracodawcy / świadczeniodawcy uczestnika w celu przeniesienia wynagrodzenia na konto prowadzone w banku".

   Zatem najlepiej jest tak, by po otwarciu konta złożyć dyspozycję przekazywania wynagrodzenia (przez bankowość lub na infolinii) i wtedy jednym wynagrodzeniem da się spełnić warunki uzyskania premii 100 zł i pierwszych 50 zł (z 6 kolejnych transz).

   Usuń
  4. Znane mi takie nocki więc wszystko rozumiem :)
   Dziękuje za szczegółowe wyjaśnienie :) Pozdrawiam

   Usuń
 30. nie dostałam w sierpniu 50 zł za wynagrodzenie, czy ktoś jeszcze nie dostał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też brak.

   Usuń
  2. Do piątku mają czas.

   Usuń
  3. Jeszcze nie wypłacali. Pewnie wypłacą 31 sierpnia, czyli zgodnie z regulaminem.

   Usuń
  4. W tym miesiącu też jeszcze nie mam bonusu. Miesiąc temu bank wypłacił już 9.07. Ale we wcześniejszych miesiącach też czekał do końca (30.05. i 29.06).

   Usuń
 31. U mnie dziś wypłacili 50 zł.

  OdpowiedzUsuń
 32. Jeżeli założę konto we wrześniu to mogę jeszcze wziąć udział w promocji bonusy za wynagradzanie?

  OdpowiedzUsuń
 33. Jak założę konto we wrześniu to mogę wziąć udział w promocji bonusy za wynagradzanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://bankobranie.blogspot.com/2018/04/promocja-dla-obecnych-klientow-bz-wbk-300-zl-za-wynagrodzenie.html

   Do 30 września.

   Usuń
 34. Bank Zachodni przeszedł pod szyld Santander,czy w związku z tym aktualne promocje zachowują ważność?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszą. Bo to tylko zmiana brandu. Nic właścicielskiego się nie zmienia.

   Usuń
  2. Zmiana nazwy banku albo znaku towarowego (z ang. brand) może w konsekwencji wiązać się z innymi zmianami prawnymi. Bez zajrzenia do specyficznych dokumentów czy choćby komunikatu banku i/lub KNF to jedynie wróżenie z fusów.

   Ciekaw jestem co może zrobić klient jeśli Santander nie będzie respektował regulaminu promocji BZ WBK albo jeśli BGŻ nie będzie respektował regulaminu promocji ReiffeisenPolbank?

   Usuń
  3. Klient zawsze ma prawo do reklamacji, która jest rozpatrywana do 30 dni, a w szczególnych przypadkach nawet do 60 dni.

   Usuń
 35. Nie otrzymałam premii za konto z polecenia, mimo spełnienia wszystkich warunków, osoba polecająca również nie otrzymała. Jak mogę złożyć reklamację? Pod linkiem z regulaminem wyświetla się regulamin do innej promocji (tej, która weszła dopiero 1 września).Pomocy, 150 zł przechodzi mi koło nosa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złożyłeś reklamację? Ja czekam na odpowiedź z ich strony, jestem w podobnej sytuacji.

   Usuń
 36. Nie widziałem takiej kwestii - czy do promocji 300 za wynagrodzenie trzeba trzymać kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potrzeba była do przystąpienia do promocji. Później regulamin tego nie sankcjonuje.

   Usuń
 37. Nie mogę odnaleźć w regulaminie do kiedy wypłacają bonus 100 zł za wpływ wynagrodzenia. Dostałam bonus 50zł za założenie konta oraz 50zł za jeden z 6 bonusów za regularne wpływy. Niestety nie ma tych 100zł dodatkowych. Umowa podpisana w połowie sierpnia, pierwsze wynagrodzenie wpłynęło w październiku. Tak wiec warunki spełnione.Jest jakiś zapis do kiedy to uregulują? Czy to juz po czasie i reklamować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 29 listopada dostałeś te pieniądze 2x50zł?
   Patrząc na Ciebie to ja dostałem tylko 50 zł za regularne wpływy. Za konto z polecenia 50 zł i wpływ wynagrodzenia 100 zł nie dostałem, a warunki spełniłem podobnie co Ty, konto założone końcem sierpnia, a wpływ wynagrodzenia w październiku. 1 grudnia trzeba będzie pisać reklamację. Ma ktoś może jakiś wzór takiej reklamacji albo podpowie co tam napisać?

   Usuń
  2. Czyli mam to samo. Brak 100 zł za wpływ wynagrodzenia ale już 50 zł z puli z 6 transzy jest. Dostałam tylko jedną 50 zł ponieważ mój wpływ nastąpił końcem października, więc dopiero wypłacili mi za październik własnie 29 listopada.

   Usuń
 38. Podbijam temat o wzór reklamacji. Konto założyłem pod koniec sierpnia. Brak do dziś premii za założenie konta z polecenia oraz za wpływ wynagrodzenia. Otrzymuje regularne premie 50 złotych z puli 6 transz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem zwolennikiem krótkich reklamacji w stylu:
   W dniu XX.XX.XXXX r. założyłem konto w ramach promocji "X". Zgodnie z regulaminem, do dnia XX.XX.XXXX r. powinna na me konto wpłynąć premia w wysokości XXX zł. Mimo spełnienia wszystkich warunków, do dnia dzisiejszego premii nie otrzymałem. W związku z powyższym zgłaszam reklamację z prośbą o weryfikację i wypłatę należnej kwoty XXX zł.

   Usuń
 39. Widzę, że brak wpływu 150 zł, jest powszechny. Czyżby taka polityka banku? Owszem obiecane transze po 50 z tyt.wynagrodzenia zasilaja moje konto jednak to wszystko. Mr.Złotówa, podpowiesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejmy nadzieję, że to tylko weekendowy poślizg banku (który jednak nie powinien mieć miejsca, gdy przelewy są wewnętrzne). Podpowiedzieć mogę zgłoszenie reklamacji. A jeśli coś byłoby nie tak, to wtedy będziemy szukać innych sposobów ;)

   Usuń
 40. Reklamacja złożona poprzez infolinię, czekamy zatem 30 dni na weryfikację warunków, oraz uznanie reklamacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W uzasadnionych przypadkach rozpatrywanie każdej reklamacji może zostać przedłużone do 60 dni :)

   Usuń
  2. Ja z kolei składałam reklamację poprzez bankowość elektroniczną. Dzisiaj dowiedziałam się na czacie, że odrzucona, ale konsultantka nie widziała powodu odrzucenia. Czekam na oficjalne pismo w tej sprawie i składam odwołanie. Dajcie znać, czy ktoś jeszcze ma podobnie. Dodam, że biorę udział w promocji z wynagrodzeniem i tam wg nich spełniam warunki :D

   Usuń
  3. Moja reklamacja została złożona poprzez infolinię. Podobno również rozpatrzona negatywnie, aczkolwiek szczegóły otrzymam listownie. Również spełniam warunki w promocji z wynagrodzeniem, więc ciekawe co tam wynaleźli

   Usuń
 41. Jezeli.w ogóle pokusza się o jakakolwiek odpowiedź. Skladalam reklamację.w tym banku z innego powodu, we.wrześniu dosyalam.informację, ze odpwiedz zostala wyslana, niestety niendoszla, zlozylam reklamacje na.brak odpowiedzi i ponowne wiesci, ze mieli wyslac..minął miesiac....i nic, żarty robi sobie bank ze swoich klientow

  OdpowiedzUsuń
 42. Czy komuś uznali reklamację? Złożyłam 30.11 i cisza. Nie dostałam 100 zł z tytułu wynagrodzenia, reszta wpłat czyli 50 zł za założenie konta oraz co miesięcznie wpłaty 50 zł wpłynęły/wpływają.

  OdpowiedzUsuń
 43. Dostałem odpowiedź na reklamację dotyczącą programu poleceń z dodatkowym przeniesieniem wynagrodzenia, czyli łącznie miało być 150 zł. Reklamacja odrzucona, otrzymałem list, w którym bank mnie informuje, ze nie zostały spełnione warunki programu, niestety nie wskazuje które, podaje jedynie cały par. 4 regulaminu mówiący co musi zrobić osoba polecająca, a co osoba polecona. Oczywiście będę składał ponowną reklamację z prośba o wskazanie, którego punktu nie spełniłem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to kod polecający, bo część osób pisała, że bank im odpowiadał, że użyty był błędny kod polecający.
  Ktoś ma podobnie?

  OdpowiedzUsuń
 44. Ta promocja jest najlepsza! Dostałem 50 zł za wynagrodzenie już po raz 8! Bałagan totalny, reklamacje, opóźnienia i tak się zebrało już 400 zł.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...