Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Jak oszczędzać na e-zakupach i odzyskiwać część kosztów przesyłki z Pocztą Polską i Pocztexem? Prześwietlenie programu "EnveloBonus za e-zakupy"

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

25.06.2018

Jak oszczędzać na e-zakupach i odzyskiwać część kosztów przesyłki z Pocztą Polską i Pocztexem? Prześwietlenie programu "EnveloBonus za e-zakupy"

Dziś przyglądam się programowi EnveloBanku, który do gustu przypaść może szczególnie osobom często kupującym w sieci.

EnveloBonus za e-zakupy w EnveloBanku
To zwrot za transakcje kartą oraz płatności internetowe, który pojawi się na rachunku klienta najszybciej spośród wszystkich tego typu promocji z moneybackiem. Bonus na konto wpada bowiem już kolejnego dnia roboczego po rejestracji transakcji. W ciągu roku klient może zyskać nawet 200 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje kont osobistych.]

Dla kogo program bonusowy? W chwili obecnej propozycja "EnveloBonus za e-zakupy" jest promocją towarzyszącą kontu osobistemu w EnveloBanku. Mogą z niej korzystać zarówno nowi klienci, jak i już obecni posiadacze EnveloKonta.

Bonusy. Do wzięcia w ramach programu są zwroty do 200 zł rocznie. Bonusy wypłacane są na konto osobiste, więc środki można przeznaczyć na dowolny cel.

Zasady promocji. By skorzystać ze zwrotów:
 • zarejestruj swój udział w promocji w bankowości internetowej lub mobilnej, wyrażając przy tym zgodę na przekazywanie Poczcie Polskiej podanych numerów przesyłek (w celu weryfikacji spełnienia warunków promocji); 
 • wyraź zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku.

I z formalnego punktu widzenia to będzie na tyle, jeśli chodzi przystąpienie do promocji. A jak można zdobywać moneyback?

Zwrot przysługuje za płatności kartą wydaną do EnveloKonta lub za płatności internetowe za pośrednictwem Pay-By-Link (a więc uproszczonej transakcji w Internecie, gdy po zalogowaniu do bankowości dane do przelewu podstawiają się automatycznie) na kwotę min. 30 zł. Zwrot przysługuje za dowolne zakupy internetowe, które dostarczała Poczta Polska. A precyzyjniej rzecz ujmując, pod uwagę brane są wyłącznie poniższe opcje:
Paczka pocztowa, Pocztex, Paczka EKSTRA24, PACZKA24, PACZKA48, List polecony, Przesyłka firmowa polecona 

Każda z transakcji musi zostać dodatkowo przez Ciebie zarejestrowana poprzez podanie w bankowości internetowej lub mobilnej tzw. pary rejestrowej, czyli 20-cyfrowego numeru przesyłki Poczty Polskiej oraz identyfikatora płatności za transakcję (wybierzesz go z listy przy zgłoszeniu). Trzeba przy tym jednak pamiętać, że zgłaszać można wyłącznie transakcje płatnicze nie starsze niż sprzed 30 dni.

W systemie bankowości internetowej EnveloBanku proces rejestracji wygląda tak:
Jak oszczędzać na e-zakupach i odzyskiwać część kosztów przesyłki z Pocztą Polską i Pocztexem?


Standardowy moneyback wynosi 2 zł, ale co dziesiąta zarejestrowana transakcja premiowana jest zwrotem w wysokości 10 zł.

Miesięcznie dzięki promocji EnveloBanku zyskać można do 20 zł zwrotów, a roczny limit został określony na poziomie 200 zł. Można więc wyliczyć, że aby osiągnąć taką kwotę należałoby w ciągu roku wykonać... 72 zakupy w Internecie z dostawą przesyłek przez Pocztę Polską. Wyciśnięcie maksimum zwrotów na pewno nie jest w zasięgu każdego, ale bez wątpienia są osoby, które i tak częste zakupy w sieci robią. A w scenariuszu, w którym każdy Twój zakup w sieci kosztowałby 30 zł (bo takie jest minimum by móc daną transakcję zarejestrować), to zwroty odpowiadałyby moneybackowi na poziomie ponad 9,2% 😉 Promocja ma być dostępna do odwołania (o czym bank poinformować ma z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem).

W tej promocji jak na dłoni widać powiązanie banku z Pocztą Polską. Jak zapowiada bank, efektów z tej współpracy w przyszłości ma być więcej (zwłaszcza w zakresie e-handlu).

EnveloKonto - prześwietlenie oferty


Na koniec tradycyjne omówienie szczegółów konta osobistego objętego promocją. Jego główne cechy to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana jeśli w miesiącu poprzedzającym jej pobranie:
  • wykonana została 1 płatność kartą (na dowolną kwotę) i na koncie pojawił się wpływ na konto na sumę min. 1 000 zł (spoza Banku Pocztowego; może to być wpływ z Twego konta w innym banku) lub 
  • posiadacz karty ma poniżej 26 lat;
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Przydatne dokumenty:

10 komentarzy:

 1. 14 czerwca otrzymałem maila :

  Twój wniosek o numerze …...o otwarcie rachunku w EnveloBanku - Bankowości Cyfrowej Banku Pocztowego, został rozpatrzony pozytywnie.Zapraszamy Cię do dowolnej placówki Banku Pocztowego lub Poczty Polskiej w celu podpisania umowy o prowadzenie rachunku. A dzisiaj tj.21 czerwca dostałem coś takiego :Witamy,

  informujemy, że internetowy wniosek o numerze...…. o otwarcie rachunku został przeterminowany i odrzucony. Pozdrawiamy,
  Zespół EnveloBanku
  Kupa dziada i nic więcej ….. nigdzie żadnych terminów nie było (prócz tych co złotówa podawał - więc o co chodzi ?????????//

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widocznie wniosek jest ważny krócej ale o tym bank nie zechciał nigdzie poinformować? Chociaż dziwne bo ja na kuriera czekałam ponad 2 tyg. i wniosek się nie przeterminował.

   Usuń
  2. a ja podpisałem po 2-3 tygodniach na poczcie i wszystko okej

   Usuń
 2. Czyli to kolejny program z cyklu czym więcej wydajesz tym nawet jeszcze więcej 'oszczędzasz' :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie - jak oszczędzać na e-zakupach :)

   Usuń
 3. Jak konto mam już od kilku dobrych miesięcy to teraz mogę do tej promocji przystąpić?

  OdpowiedzUsuń
 4. ktoś wie jak zrezygnować z karty debetowej? w envelo?

  OdpowiedzUsuń
 5. Próbowałem założyć konto, ale bank sprawdza w Krajowej Izbie Rozliczeniowej czy już jestem posiadaczem innego ROR. Wynika z tego, że to promocja dla osób, które nie mają żadnego ROR

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem co masz na myśli? Ja mam wiele kont w różnych bankach i w Envelobanku też założyłem.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...