Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Getin Bank: 3% nawet do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

11.06.2018

Getin Bank: 3% nawet do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym

Kolejny bank podniósł oprocentowanie konta oszczędnościowego.

3% na koncie oszczędnościowym dla nowych środków w Getin Banku
W Getin Banku na stawkę 3% w skali roku, gwarantowaną przez 3 miesiące, załapać się mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci. Promocyjna stawka obowiązuje bowiem dla "nowych środków".

[Niniejsza promocja została zakończona. O nowej edycji przeczytasz tutaj.]

Bank oferuje już 3,5% w skali roku gwarantowane przez okres nawet 12 miesięcy. To jednak propozycja obowiązująca maksymalnie dla kwoty do 10 000 zł, dla nowych klientów, którzy oprócz konta oszczędnościowego założą też konto osobiste i zapewnią na nie wpływy (aczkolwiek na szczęście nie muszą to być wpływy wynagrodzenia). Teraz jest więc coś także dla tych, którzy dysponują większą sumą oszczędności.

Do promocji "Na nowe środki - X edycja" przystąpić można w okresie od 11.06 do 31.07.2018 r. - to czas w którym wpłacić można "nowe środki". Oprocentowanie obowiązywać ma dla kwoty maksimum 200 000 zł i przez okres 92 dni kalendarzowych od dnia spełnienia warunków (a więc przede wszystkim wpływu pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe w okresie promocji).

Z promocji oprocentowania skorzystać mogą wyłącznie posiadacze konta osobistego w Getin Banku, a także ci, którzy dopiero teraz je założą.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Getin Banku, niezbędne jest także wyrażenie zgód marketingowych (na przesyłanie oferty handlowej banku za pomocą SMS, telefonicznie i drogą elektroniczną).

Padła już informacja, że 3% w skali roku obowiązuje dla "nowych środków". Czas więc wyjaśnić czym one są dla banku? A są to:
"środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego [6.06.2018 r. - przyp. Mr. Złotówa] stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych"

A produktami depozytowymi są:
"rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunki przejściowe służące do zakładania Lokat oraz indywidualne konta emerytalne prowadzone przez Bank w złotych, których Uczestnik jest właścicielem lub współwłaścicielem" [do wyliczania salda nie liczą się więc środki na koncie osobistym - przyp. Mr. Złotówa]

Zatem przekładając na nasze... Jeśli jesteś nowym klientem, który dopiero teraz zdecyduje się na założenie konta w Getin Banku to każda Twa wpłata będzie dla banku nowymi środkami i zostanie objęta oprocentowaniem 3% w skali roku (ale oczywiście maksymalnie do 200 000 zł).

Jeśli już klientem Getin Banku jesteś to teraz będzie trzeba sprawdzić ile na koncie oszczędnościowym i produktach depozytowych (jak lokaty, rachunki oszczędnościowe itp.) było Ci dane posiadać na dzień 6.06.2018 r. Jeśli nic to sprawa też jest oczywista - wpłacasz środki na konto oszczędnościowe i będą pracować na poziomie 3% w skali roku. Jeśli jednak na koncie oszczędnościowym i/lub produktach depozytowych miałeś/-aś np. 1 000 zł to tę kwotę trzeba teraz utrzymywać (bank sprawdza to codziennie), a tylko kolejne środki uzyskają promocyjne oprocentowanie. Choć i tu trzeba pamiętać jeszcze o jednym zapisie:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 11.06.2018 r. do 31.07.2018 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”."

Promocją objęte są wyłącznie indywidualne konta oszczędnościowe, co oznacza, że w przypadku posiadania konta wspólnego nie macie co liczyć na 3%.

Na koniec jeszcze ważna informacja dla osób, które klientami Getin Banku są już od dłuższego czasu i też zechcą załapać się na oprocentowanie 3%. Konto oszczędnościowe, które może być objęte promocją to rachunek oszczędnościowy z miesięczną kapitalizacją odsetek prowadzony przez Getin Bank w złotych z wyłączeniem Celowych Kont Oszczędnościowych, Kont Oszczędnościowych Skarbonka oraz Kont Oszczędnościowych, które uczestniczyły w promocji Family Saver (czyli - z tego co się orientuję - kont starego typu, które już z oferty są wycofane). Promocją objęte może być tylko jedno konto oszczędnościowe - jeśli posiadasz więcej rachunków tego typu to oferta obowiązywać będzie tylko dla najstarszego z nich.

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku otwierane i prowadzone jest bez warunków za 0 zł. W miesiącu można z niego wykonać jeden przelew bez opłat, a za każdy kolejny (co jest standardem w przypadku większości kont oszczędnościowych także w innych bankach) Getin Bank pobierze 9 zł (wyjątkiem są sytuacje, gdy zakłada się lokaty w Getin Banku z pobraniem środków z konta oszczędnościowego - wtedy ta transakcja jest bez opłaty). Odsetki kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Przydatne dokumenty:

52 komentarze:

 1. No no, wreszcie 3% dla większych kwot a nie dla opiłków. Vide: Pekao do 10k.

  OdpowiedzUsuń
 2. No to bardzo ładnie się na Getin stara ostatnio. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy promocja jest też dla tych którzy założyli Konto Proste Zasady z premią 100 zł? Umowę podpisałam dzisiaj.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, ale niektórzy maja obecnie KO @ 2,5% na okres 122 dni, który obowiązuje do dnia późniejszego niż 31 lipca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety wpłaciłem tam kasę tylko na 2 dni bo musiałem na chwile tylko gdzieś przechować. Szkoda bo właśnie to mi uruchomiło poprzednią promocję. A 0,5% robi już dużą różnicę.

   Usuń
 5. Czyżby sytuacja finansowa GNB stała się na tyle poważna, że aż tak agresywnie walczą o nowe depozyty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby 3% odstawało od propozycji innych banków to mogłoby dziwić. Tymczasem zrównuje się ze stawką kilku innych banków (szczegóły w przeglądzie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych na czerwiec). A że przebija innych stawką którą można ulokować? Pozostaje się tylko cieszyć, bo w przeciwnym wypadku pojawiają się komentarze "dlaczego tylko do 10 tys.?" itp. (które oczywiście nie dziwią).

   Usuń
  2. Jakie znaczenie ma sytuacja finansowa Getinu? Żadne bo jak w każdym banku jest BFG do 100k €.

   Usuń
  3. GNB musi znaleźć kapitał, by spełnić wymagania KNF i m.in. dlatego bank chce sprzedać akcje nowej emisji. Dlaczego aż po 2,73 zł za sztukę skoro kurs banku oscyluje ostatnio wokół 1 zł za akcję? Czy i kto pokryje tą 60-proc. różnicę?

   Usuń
 6. Na promocję ze 100 zł się nie łapię (karencja). Ale nawet założę teraz te konto osobiste dla tych 3%. Pytanie czy trzeba kartę wyrabiać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta nie jest wymagana, aczkolwiek jest bez warunków darmowa. A przydaje się bo aby uniknąć opłaty za konto trzeba w miesiącu wykonać co najmniej jedną płatność kartą lub BLIKiem (więc fakt, bez karty też się da).

   Usuń
  2. Za kartę MC są jeszcze dodatkowe punkty w Priceless Specials :)

   Usuń
 7. Są 2 daty. 31 lipca i okres 92 dni. Co jak dla mnie nijak się pokrywa. Jak długo sieć będzie obowiązywać te 3%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 31.07.2018 r. można przystąpić do promocji. Bez względu na to kiedy to nastąpi (dziś czy dopiero pod koniec lipca) to każdy będzie miał 3% gwarantowane przez okres 92 dni (od przystąpienia do promocji).

   Usuń
  2. Złotówa, nie wprowadzaj ludzi w błąd (pewnie nieświadomie?) - nie każdy! Ludzie mający obecnie aktywną edycje KO, np. tą z odsetkami 2,5% na 122 dni, nie zakwalifikują się na te promocyjne odsetki 3% aż do momentu gdy obecna edycja się zakończy. Jeśli to nastąpi już po 31 lipca, to nie dla psa kiełbasa :)

   Usuń
  3. "Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 11.06.2018 r. do 31.07.2018 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”."

   Usuń
 8. Mam rachunek ze zwrotem 30 zł otwarty niedawno w promocji. Czy muszę coś klikać, sprawdzać zgody-gdzie ? Aby załapać się na te 3%, czy wystarczy przelać kasę na otwarte konto oszczędnościowe i będzie naliczane ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgody masz w Ustawieniach i Zgody Marketingowe.
   Jak masz ROR, KO i wpłacisz nowe środki to z automatu będą naliczać 3%

   Usuń
 9. A jak się to łączy z tymi 3,5% do 10?
  10k będzie 3,5% a reszta 3? Czy jak to wygląda? Czekam na kuriera jeśli chodzi o konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest 3,5% do 10 tys. i jeszcze 3% do 200 tys. Więc razem do 210.

   Usuń
 10. Mr.Złotówa
  Datą badania dla nowych srodków jest 6 czerwiec. Jeśli 30 maja założyłem lokatę mobilną 10 tys na 2 m-ce ( do 30 lipca) to teraz jak skorzystam z promo i wpłacę na konto oszczędnościowe np 20 tys to od sierpnia (po zakończeniu mobilnej i przelaniu kasy na konto oszczednosciowe ) tylko 20 tys będzie oprocentowane 3% a pozostałe 10 tys na ile?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jest wyjaśnienie.

   Usuń
  2. Wg stawki standardowej. 1 z przecinkiem.

   Usuń
 11. A potem znowu się okaże, że środki trzeba było wpłacić w jednej transzy bo tylko jedna jest tak oprocentowana, a reszta na żałosny procent.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czyli jak otworzyłem konto w promocji ze zwrotami jakieś 3 miesiące temu to teraz tylko wpłacam pieniądze na to konto oszczędnościowe które było otworzone przy okazji i to tyle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nic dotąd na KO nie miałeś to tak. Środki na RORze się nie liczą.

   Usuń
 13. Proszę o informacje w jaki sposób następuje podpisanie umowy? Czy kurier dostarcza umowę, czy można zawrzeć umowę wykonując przelew ?

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem nowym klientem banku. Żeby móc otrzymać bonus na start oraz skorzystać z podwyższonego oprocentowania na 3,5% i 3% jaką kolejność należy zachować? pierwsze konto a potem rachunki oszczędnościowe? Czy nie ma różnicy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw konto, później konto oszcz.

   Usuń
 15. A jak to wygląda z programem poleceń. Jeśli teraz jestem klientem banku, to czy moge polecić konto innej osobie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecać mogą wyłącznie osoby, które konto założą w promocji (opisywanej tutaj).

   Usuń
 16. w regulaminie jest że "uczestnik może przystapic tylko raz do oferty" - czy to znaczy ze srodki tylko z jednego przelewy będa oprocentowane na 3% a z kolejnych juz nie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To oznacza że p-wsza wpłata uruchamia promocję na 92 dni. Możesz dopłacać.

   Usuń
 17. Można założyć tylko k.o za 0 pln bez ror i bez karty (aby nie pilnować przelewów na konto i kartą)? na wspomniane 3% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto osobiste (a więc Konto Proste Zasady) jest wymagane zarówno w promocji oprocentowania 3,5%, jak i 3%.

   Jeśli chcesz korzystać tylko z 3% to przelewy na konto osobiste nie są wymagane. Są warunkiem jedynie w promocji z oprocentowaniem 3,5%.

   Karty do konta wyrabiać nie trzeba, ale karta jest akurat darmowa (bez warunków). A ułatwi spełnianie warunku zwalniającego z opłaty miesięcznej za konto (8 zł) - wystarczy miesięcznie wykonać 1 płatność tą kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę i opłaty nie będzie.

   Usuń
 18. Zgodnie z informacją od konsultanta jeżeli skorzystałem wcześniej z promocji 3,5% dla 10k to nie przysługuje mi teraz 3% dla nowych środków (tylko 2,5% które były powiązane z tamtą promocją)

  OdpowiedzUsuń
 19. czy można również zapłacić czekiem Blik aby spełnić warunek jednej płatności Blikiem?

  OdpowiedzUsuń
 20. Otworzyłam konto. Mam jednak problem ze ściągnięciem aplikacji na tel - ciągle wyskakuje jakiś błąd. Tel jest już starszy. Czy jest jakiś sposób żeby te koniczne dwie transakcje blikiem do promocji wykonać z komputera (np. za zakupy na allegro)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Apka działa na Androidzie 4.4 i nowszych. Rozwiązaniem jest ściągnięcie emulatora na komputer. Wtedy możesz sobie zainstalować aplikację i tak kod blika wygenerujesz co do zakupów na allegro w zupełności wystarczy.

   Usuń
 21. czy mogę założyć Konto osobiste (Konto Proste Zasady )w czerwcu wplacić na nie jakieś grosze np. 20zl aby wykonać 1 płatność kartą aby uniknąć opłaty 8pln za konto a 13 lipca jak zakończy mi się lokata w idea na konretną sumę wpłacić np. 100 tyś aby pracowały na 3 % na 92 dni czy zacznie tykać 92dni od płaty tych 20 pln ?

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja mam trochę inne pytanie, odnośnie oprocentowania w wysokości 3,5% do 10 tysięcy, gdzie jest opisane w promocji, iż nie musi to być wpływ wynagrodzenia.. Czytam jednak regulamin, w którym jest jasno napisane: "b) wpływ Wynagrodzenia do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Osobistego wymienionego w ppkt a" (Regulamin Oferty Specjalnej "Bonus za aktywność" punkt IV/1/b). To jak to w końcu wygląda sytuacja odnośnie spełnienia warunku aby uzyskać te 3,5% a nie mniej? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Definicja wynagrodzenia:

   Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady lub Konto Osobiste Noble lub Konto
   Osobiste Noble Private Banking z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank w łącznej kwocie minimum 1 500 zł

   "z innych banków" bez doprecyzowania że z kont firmowych jest kluczowe :)

   Usuń
 23. czy do salda z 06,06,2018 liczy sie kwota z ror - u ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z opisem powyżej liczy się saldo na KO i depozytach.

   Usuń
 24. Jeśli dobrze rozumiem - żeby utrzymać oprocentowanie na poziomie 3% przez te 92 dni, nie trzeba trzymać na koncie oszczędnościowym kasy przez cały czas, wystarczy aby (nowe) środki wpłynęły do 31 lipca? Czy tak?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...