Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bank płaci 210 zł za otwarcie konta. Więcej jest za czy przeciw?

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

12.09.2014

Bank płaci 210 zł za otwarcie konta. Więcej jest za czy przeciw?

Dodatkowa premia za otwarcie całkiem dobrego konta. Czego chcieć więcej?

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że premia jest solidna. Ale akurat Bank Zachodni WBK przyzwyczaił nas do korzystniejszych promocji.


Aby założyć konto osobiste w BZ WBK z premią 210 zł, w serwisie zakupów grupowych gruper.pl należy kupić kupon. Choć słowo "kupić" jest nieco na wyrost, gdyż nic on nie kosztuje. O wiele trudniej odpowiedzieć już na pytanie kiedy oferta wygasa? Zegar przy opisie promocji odlicza czas wyłącznie do północy. W regulaminie mowa jednak o tym, że do promocji przystąpić można najpóźniej do 30.09.2014 r., ale z drugiej strony liczba kuponów jest limitowana do 500 sztuk. A jakby tego było mało, bank zastrzega sobie możliwość zwiększenia tej puli.

Na podstawie grupera należy do 31.10.2014 r. zawrzeć umowę o konto 1|2|3 - rachunek całkiem opłacalny, gdyż daje zwrot od opłacanych z niego rachunków za media: 1% za gaz, 2% za prąd, 3% od płatności za Internet, telefon - stacjonarny, jak i komórkowy oraz za telewizję kablową i satelitarną.

Konto prowadzone jest za darmo, jeśli co miesiąc będą odnotowane wpływy na poziomie min. 2 000 zł. Karta płatnicza jest darmowa. 


Wypłata premii mocno dzielona


Wypłata premii 210 zł podzielona jest na 3 transze. Bonus 40 zł można otrzymać po wykonaniu co najmniej pięciu płatności kartą na łączną kwotę min. 500 zł od chwili otrzymania karty do końca miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu, w którym konto aktywowana. 

Druga z nagród to podwojenie wartości zwrotów za opłacone rachunki, które może wynieść aż 150 złAby załapać się na naliczenie tej premii, niezbędne jest spełnienie warunków, uprawniających do zdobycia w/w bonusu 40 zł.

Uczestnik promocji po otrzymaniu kwoty standardowego zwrotu (1, 2 lub 3%) za opłacone rachunki otrzyma na konto drugi wpływ, będący podwojeniem otrzymanego zwrotu. Nagroda ma być wypłacana odrębnie za każdy miesiąc, aż do 28.02.2015 r. Maksymalny zwrot to 50 zł miesięcznie, a przez trzy kolejne miesiące maksymalnie 150 zł. Jednak nie łudźmy się - taki zwrot może być nieosiągalny. Wystarczy wziąć kalkulator, chwilę policzyć i wyjdzie, że np. dopiero przy miesięcznych rachunkach na poziomie 1000 zł za gaz, 500 zł za prąd i 1000 zł za telefony i Internet, udałoby się "wyciągnąć" maksymalne zwrot z tytułu podwojeń. 

Ostatnia część premii to już nie nagroda pieniężna, ale voucher 20 zł do wykorzystania w salonach Empik. Aby go otrzymać należy skorzystać z aplikacji BZWBK24 Mobile i za jej pomocą - od momentu otrzymania karty do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu aktywacji konta - wykonać jedną z poniższych czynności: dowolny przelew na rachunek obcy, Przelew24, płatność za zakupy mobilne, doładowanie telefonu GSM lub otwarcie Lokaty Mobilnej.

W promocji "Premia z Kontem 123" wziąć udział mogą jedynie osoby, które w Banku Zachodnim WBK nie posiadały konta osobistego co najmniej od 1.09.2013 r.


Czy warto korzystać z promocji?


Jeśli wspomnieć, że nie tak dawno BZ WBK płacił 700 zł za założenie konta, to powyższa promocja według mnie wypada bardzo blado. Stąd też niska ocena gwiazdkowa w ratingu ofert przyznawanym na blogu bankobranie. Aktualnie o wiele korzystniej wypada promocja Inteligo, gdzie premia 100 zł za otwarcie konta jest wypłacana o wiele szybciej i bez dzielenia na transze.

Źródło grafiki: gruper.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...