Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Tanie latanie za bankobranie

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

21.09.2014

Tanie latanie za bankobranie

Płatność kartą nawet w osiedlowym sklepiku może przybliżyć Cię do wymarzonych wakacji.


Jeśli  chcesz po okazyjnej cenie kupić bilet na urlopowy wylot w przyszłoroczne wakacje lub planujesz odwiedzić znajomych na drugim końcu Europy to ta propozycja jest dla Ciebie.

Raiffeisen Polbank właśnie zaproponował rozwiązania, dzięki którym możesz korzystać z nawet 4-procentowego moneybacku, z przeznaczeniem zwrotu na zakupy biletów lotniczych. A to nie wszystko. Możesz też dostać ekstra punkty. A do tego wszystkiego jest też darmowe członkostwo w Wizzair Discount Club.


Na czym polega zbieranie punktów w Wizz Air


Aby uzyskać zniżki przy zakupie biletów lotniczych wystarczy wykazać się aktywnością w płaceniu kartą kredytową Wizz Air MasterCard. Ile punktów możesz dostać?
 • 2 punkty za każde 5 złotych wydane na stronie wizzair.com
 • 1 punkt za każde 5 złotych wydane w innych miejscach 
 • 500 punktów powitalnych za pierwsze zakupy dokonane w ciągu 6 miesięcy od wydania karty
A te wszystkie gromadzone punkty możesz dalej spieniężać przy zakupie lotu. Każde 100 punktów to równowartość 10 zł. Raiffeisen Polbank tak prezentuje kalkulacje zysków:


Karta kredytowa Wizz Air MasterCard i symulacja zysków; źródło: raiffeisenpolbank.com
Musisz jednak pamiętać, że każdy zdobyty punkt ważny jest wyłącznie przez 12 miesięcy i jeśli go nie wykorzystasz w tym czasie... po prostu przepadnie. 


Wizz Discount Club - członkostwo bez opłat


Cennym bonusem jest bez wątpienia darmowe członkostwo w Wizz Discount Club. Darmowe wyłącznie przez rok, ale to i tak wiele, bo standardowo kosztuje ono 139 zł. Korzystanie z programu daje 45 złotych zniżki na każdy lot o wartości powyżej 99 zł. 

Jeśli chcesz skorzystać wyłącznie z tego rozwiązania możesz pomyśleć o karcie debetowej (MasterCard Debit Wizz Air) do dowolnego konta osobistego w Raiffeisen Polbank. Wtedy też przez 12 miesięcy członkostwo w klubie otrzymasz za darmo. Nie możesz jednak liczyć na naliczanie punktów za transakcje kartą czy punktów powitalnych, które są przypisane wyłącznie do karty kredytowej. Karta debetowa jest bezpłatna, gdy suma miesięcznych płatności nią wykonanych wyniesie co najmniej 450 zł. Jeśli tak się nie stanie, bank pobierze opłatę 8 zł.


Karta kredytowa może być bezpłatna


A wracając do karty kredytowej to teraz kilka słów o kosztach jej utrzymania. Jeśli skorzystasz z limitu kredytowego do 3 000 zł wówczas nie poniesiesz opłat za kartę ani w pierwszym roku, ani w kolejnych latach jej posiadania.

Nieco gorzej wygląda sytuacja, jeśli limit na Twej karcie będzie miał być wyższy, niż 3 000 zł. W pierwszym roku bank nie naliczy opłaty rocznej (79 zł) jeśli średnio miesięcznie wykonasz transakcje na 1 000 zł w ciągu trzech miesięcy od zawarcia umowy. Z kolei aby uniknąć opłaty za kolejny rok trzeba jednak kartą "trochę" płacić. Muszą to być wydatki średnio miesięcznie 1 000 zł, ale przez 12 miesięcy. Jeśli warunek nie zostanie spełniony, bank pobierze opłatę 79 zł.

Bank nie pobierze opłaty miesięcznej jeśli w ciągu miesiąca wykonasz min. 4 płatności na dowolną kwotę. W przeciwnym wypadku pojawi się opłata w wysokości 4,50 zł.

Jakby opłat było mało, to należy jeszcze uwzględnić obowiązkowe ubezpieczenie na wypadek śmierci i trwałej niezdolności do pracy, które kosztuje 0,18% liczone od salda zadłużenia na koniec cyklu rozliczeniowego. Tej opłaty również można uniknąć poprzez niezwlekanie ze spłatą karty np. do ostatniego dnia okresu bezodsetkowego, ale zrobić to jeszcze przed wygenerowaniem zestawienia transakcji. Wówczas spłacisz tylko wykorzystaną z karty kwotę bez składki ubezpieczeniowej. 

Tak więc karta, przy odrobinie sprytu, nie musi kosztować Cię nic, a zyski mogą być spore.

Moim zdaniem propozycja Raiffeisen Polbanku mimo, że najeżona kilkoma pułapkami (opłaty za kartę, członkostwo w Wizzair Discount Club darmowe tylko przez rok) jest warta uwagi, jeśli nie masz lęku przed lataniem samolotami. Mankamentem jest brak możliwości wymiany punktów na gotówkę, którą można by wykorzystać na dowolny cel, a nie tylko na bilety lotnicze.

Jak zapewnia bank, warunki do uzyskania zdolności kredytowej przy wnioskowaniu o Wizz Air MasterCard nie są wyśrubowane. Jeśli więc jesteś zainteresowany kartą kredytową możesz o nią zawnioskować tutaj

Źródło grafiki: raiffeisenpolbank.com

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Wydawać kartą 500 zł miesięcznie to nie tak dużo. A trochę punktów można uciułać. Choć gdyby nie punkty powitalne wyglądałoby to gorzej. A tak można jednak trochę zaoszczędzić jeśli lubisz latać

   Usuń
  2. Równowartość 4 proc. moneyback za płacenie w dowolnym miejscu to świetna oferta

   Usuń
 2. Link do wniosku nie działa.
  Poza tym warunki trochę się zmieniły. Jest szansa na aktualizację artykułu?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...