Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Za otwarcie konta bank płaci 1 000 zł. To nie pomyłka! Słownie: jeden tysiąc złotych

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

29.09.2014

Za otwarcie konta bank płaci 1 000 zł. To nie pomyłka! Słownie: jeden tysiąc złotych

To zdecydowanie najwyżej premiowana oferta bankowa w Polsce.


Choć jednocześnie z jednym z najbardziej rozbudowanych regulaminów promocji. Ale nie ma się czego obawiać. Z pomocą niniejszego wpisu, wyciśnięcie 100% powinno przyjść Ci z łatwością.


To kolejna edycja promocji Credit Agricole. Promocja cieszyła się i - zapewne będzie się znów cieszyć - sporą popularnością. Tysiąc złotych to bardzo dużo, ale takie pieniądze nie będą wypłacone od razu. Premiowanie bank rozbił na mniejsze transze.

Z promocji może skorzystać osoba, która aktualnie i co najmniej od 90 dni od momentu rozpoczęcia promocji - a ruszyła ona 28.09.2014 r. - nie posiadała konta indywidualnego lub wspólnego w Credit Agricole. Wyjątkiem są klienci, którzy już posiadany rachunek w Pakiecie Depozytowym zamienią na jeden z poniższych pakietów.
 • 1 Konto
 • konto PROSTOoszczędzające
 • konto PROSTOoszczędzające PLUS
 • konto PROSTOoszczędzające PREMIUM


Nowi klienci także mogą wybierać spośród powyższych pakietów, a który z nich będzie pasował najbardziej do Ciebie, przeczytasz na końcu wpisu.

Oprócz otwarcia konta, przystępując do promocji należy: 

 • zawrzeć umowę o dostęp elektroniczny lub telefoniczny
 • zawnioskować o kartę debetową do konta
 • otworzyć co najmniej jeden rachunek Oszczędzam w PLN (konto oszczędnościowe)
 • uruchomić usługę CAsaver ("Oszczędzam na okrągło"),  która polega na tym, że kwoty wydawane kartą debetową, bank zaokrągla do pełnych 50 groszy, 1 lub 5 zł, a różnicę zaokrąglenia z faktycznie wydaną kwotą, przelewa na konto oszczędnościowe
 • zapewnić stałe wpływy na konto - przez te wpływy bank rozumie comiesięczną kwotę min. 1 500 zł, wpływającą na podstawie wypełnionego i podpisanego "Zlecenia przekazywania środków" w przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, emerytury lub renty albo "Deklaracji stałego zasilania konta" w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą oraz uzyskujących dochody z innych tytułów. Jeżeli kwota taka nie wpłynie przez co najmniej dwa miesiące kalendarzowe, wówczas uczestnik promocji traci możliwość uzyskiwania kolejnych premii 
 • wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i nie wyrażać sprzeciwu wobec działań marketingowych banku
 • podać numer telefonu komórkowego lub adres e-mail

Formalności mamy za sobą, więc teraz najważniejsze. Premie. A są one wypłacane w trzech formach.

Premia za pierwszy wpływ jest jednorazowa, a można w ten sposób dostać 100 zł. Aby z niej skorzystać, nie później niż w kolejnym miesiącu kalendarzowym po miesiącu, w którym założono konto, należy zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 1 500 zł. Bank naliczy wówczas specjalne odsetki w wysokości 8,23% (6,67% netto) dziennie i przekaże na rachunek.

Drugi rodzaj nagród to premia za opłacanie z konta stałych rachunków. A mogą być to rachunki za gaz, energię elektryczną, wodę bieżącą / podgrzanie wody / ścieki, abonament telewizyjny (w tym za telewizję kablową lub satelitarną), dostęp do Internetu, telefon komórkowy i telefon stacjonarny, 

Aby zyskiwać w taki sposób należy potwierdzić, że opłacasz swoje rachunki (a na przykład nie zbierasz opłat i nie płacisz za sąsiadów). Rachunki należy przedłożyć w placówce banku lub przesłać ich skany za pomocą formularza internetowego. Rachunki muszą być wystawiane na imię i nazwisko Twoje lub małżonka i dotyczyć nieruchomości, której adres został wskazany w banku jako Twój adres zamieszkania lub adres korespondencyjny. 

Od każdej płatności w zakresie opłaty rachunków bank oddaje 6,17% brutto (5% netto). W ten sposób maksymalna łączna kwota odsetek promocyjnych może wynieść 370,37 zł brutto (300 zł netto), a czas na czerpanie z tych zwrotów to nie więcej niż 18 miesięcy.

Zwrot ten uzyskasz wyłącznie wtedy gdy płatności dokonywać będziesz z własnych środków. Jeśli skorzystasz z limitu kredytowego do konta i zejdziesz "poniżej zera" celem opłacenia rachunków za media to na zwrot nie masz co liczyć. 

Ostatnia część wypłacanych przez Credit Agricole premii to premia za płatności kartą. Skorzystać można z niej dzięki aktywowaniu usługi CAsaver ("Oszczędzam na okrągło").

Aby skorzystać z powyższej premii, miesięcznie należy wykonać płatności kartą na kwotę co najmniej 300 zł. A premia ta wypłacana jest również w postaci specjalnych odsetek w ramach rachunku Oszczędzam. Zgodnie z regulaminem promocji naliczane są one "codziennie z góry za jeden dzień od wartości przyrostu salda na Rachunku Oszczędzam powstałego w danym dniu dla transakcji zrealizowanych w ramach usługi >>Oszczędzam na okrągło<< (CAsaver), tj. polegającej na zaokrągleniu płatności dokonanych kartą do konta)". W ten sposób można zyskać co miesiąc do 41,15 zł brutto (33,33 zł netto), a że premia wypłacana jest aż przez 18 miesięcy, do zgarnięcia jest łącznie nawet 740,74 zł brutto (600 zł netto).

W przypadku wypowiedzenia umowy konta w okresie do 18 miesięcy od dnia jego otwarcia, bank 
zastrzega sobie prawo do obciążenia uczestnika promocji równowartością przekazanych premii. Po zakończeniu tego okresu i wypłat premii, bank nie wymaga już lojalności, więc konto można zamknąć bez konsekwencji.

Moim zdaniem promocja Credit Agricole chociażby ze względu na kwotę premii zasługiwałaby na najwyższą notę w ratingu ofert. Ale trzeba pamiętać tez o innych aspektach. Cieniem na promocji kładzie się jej skomplikowany regulamin. Aby "wycisnąć" tysiaka trzeba się sporo natrudzić, a do tego wypłata premii jest rozciągnięta w czasie na aż półtora roku!


Jakie konto wybrać?


Na koniec obiecane porównanie kont osobistych w Credit Agricole. Do 27. roku życia najlepiej wybrać 1 Konto. Jeśli jednak ukończyłeś już ten wiek, a jednocześnie stać Cię na zapewnienie comiesięcznych wpływów na konto w kwocie min. 10 000 zł (wpłaty mogą być z Twego konta w innym banku), wówczas najlepiej wypada konto PROSTOoszczędzające Premium. Jeśli jednak nie chcesz przelewać takiej kwoty, a będziesz co miesiąc płacić kartą na sumę min. 500, zł wówczas śmiało wybieraj konto PROSTOoszczędzające Plus.


1 Konto
PROSTOoszczędzające
PROSTOoszczędzające PLUS
PROSTOoszczędzające Premium
Opłata miesięczna za konto:
0 zł – konto dedykowane dla osób, które nie ukończyły 27 roku życia
4 zł
8/0 zł – w przypadku zapewnienia comiesięcznych wpływów w wysokości 1 500 zł
16 zł/0 zł – w przypadku zapewnienia comiesięcznych wpływów w wysokości 10 000 zł
Opłata za kartę płatniczą:
2/0 zł - w przypadku zapewnienia wymaganego wpływu miesięcznego oraz zaksięgowania w danym miesiącu kalendarzowym transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą na kwotę min. 100 zł
3 zł
6,90/ 0 zł - w przypadku zapewnienia wymaganego wpływu miesięcznego oraz zaksięgowania w danym miesiącu kalendarzowym transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą na kwotę min.  500 zł
0 zł
Załóż konto:
Źródło grafiki: credit-agricole.pl

2 komentarze:

 1. Jak otwierałem sobie to konto to przedstawiciele banku Credit Agricole trochę mętnie zeznawali odnośnie tego, czy żeby brać udział w promocji niezbędne jest przelewanie wynagrodzenia na to ich konto czy też wystarczy robienie przelewu z tytułem "wynagrodzenie" na kwotę 1500 zł z innego swojego konta, lub z konta znajomego/kogoś z rodziny. Jak jest naprawdę? Może jakiś przedstawiciel banku się wypowie (kto wie - może śledzą publikacje o swoim produkcie) ??
  Lepiej byłoby gdyby akceptowane były też wpływy z innego własnego RORu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem pracownikiem banku, ale postaram się odpowiedzieć. Zgodnie z regulaminem promocji należy wypełnić „Zlecenie przekazywania środków w przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, emerytury lub renty, lub Deklarację stałego zasilania konta w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą oraz uzyskujących dochody z innych tytułów".
  Więc wpływy nie muszą być z tytułu wynagrodzenia. Możesz oświadczyć ("Deklaracja stałego zasilania konta"), że z innego źródła, więc warunek zostanie spełniony nawet jeśli przelew przyjdzie z Twego konta w innym banku.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...