Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "Konto z bonusem na groupon.pl" - promocja od Eurobanku

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

14.07.2015

"Konto z bonusem na groupon.pl" - promocja od Eurobanku

Bankowcy nie wyjechali na wakacje. Serwują kolejne promocje. Czas na Eurobank. 

Drugi dzień tygodnia, a tu już czwarta promocja bankowa. Pisania dużo, ale nie narzekam. To kolejna okazja do bankobrania :) Tym razem na Grouponie. Zarobić można całkiem łatwo i przyjemnie.

Za podesłanie informacji o ofercie dziękuję Czytelnikom: Pawłowi i Darkowi. Oferta jest świeżutka, a dzięki temu Bankobranie jest pierwszym blogiem piszącym o tej promocji. Jeszcze raz wielkie dzięki w imieniu społeczności bankobiorców :)

Aby skorzystać z promocji trzeba zainwestować 5 zł w zakup grouponu. Ale ta "inwestycja" może zwrócić się wielokrotnie, bo do wzięcia jest nawet 200 zł. Co zrobić by zarobić?
 • wykorzystaj link z zakupionego grouponu i najpóźniej do 2.08.2015 r. wypełnij formularz zgłoszeniowy 
 • za pomocą wniosku internetowego (ostatecznie do 16.08.2015 r.) załóż konto osobiste w Eurobanku. Umowę można zawrzeć pisemnie za pośrednictwem kuriera lub w formie elektronicznej przelewem z rachunku w innym banku. Ale tu ważna uwaga: procedura ta wymaga przesłania skanu aż dwóch (!) dokumentów potwierdzających tożsamość: dowodu osobistego oraz dodatkowego dokumentu (może to być prawo jazdy, paszport polski, legitymacja studencka lub książeczka wojskowa). Tak wyśrubowane kryteria weryfikacji w innych bankach występują tylko (aczkolwiek nawet nie zawsze) przy zawieraniu umów kredytowych
 • pobierz i aktywuj aplikację mobilną banku (dostępną na urządzenia z systemem Android, iOS oraz Windows Phone) i zaloguj się w sekcji "moje finanse" przynajmniej jeden raz do 31.08.2015 r.
I to wszystko, by otrzymać pierwszą część premii. Bonus 50 zł na start powinien wpłynąć na Twe konto do 15.09.2015 r.

Aby dostawać kolejne bonusy należy wykazać się aktywnością w korzystaniu z konta i karty wydanej do rachunku. Za każdy z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych (licząc od miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia z bankiem umowy) otrzymasz "bonusy dla aktywnych" po 50 zł jeśli w każdym miesiącu zasilisz konto na kwotę co najmniej 1500 zł i wykonasz płatności kartą na sumę min. 400 zł. Ze spełniania warunków należy wywiązywać skrupulatnie, gdyż regulamin promocji zawiera restrykcyjny zapis:
"W przypadku nie spełnienia przez Uczestnika warunku do wypłaty jednego z czterech Bonusów: Bonusu na Start, Bonusu dla Aktywnych, Bonusu dla Aktywnych 2 lub Bonusu dla Aktywnych 3 Uczestnik traci prawo do nabycia kolejnych Bonusów stanowiących nagrodę w Akcji promocyjnej."
Zgodnie z regulaminem promocji:
"Uczestnikiem Akcji promocyjnej (...) może być wyłącznie pełnoletnia osoba fizyczna, która w okresie 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do Akcji promocyjnej: 
a) nie była posiadaczem, współposiadaczem lub pełnomocnikiem do konta dla osób fizycznych prowadzonego przez Bank, 
b) nie była stroną obowiązującej umowy o usługi bankowości elektronicznej w Banku"
Z akcesją do promocji warto się też pośpieszyć. Kupony mają być dostępne do 28.07.2015 r., ale nie dłużej niż do wyczerpania dostępnej puli trzech tysięcy sztuk.

Konto Active, które należy założyć w promocji prowadzone jest za 0 zł jeśli odnotowane zostaną miesięczne wpływy na kwotę min. 1500 zł (co idealnie pokrywa się z wymogami samej promocji). Można również wybrać konto Prestige, ale tu wymóg wpływów zwalniających z opłaty jest wyższy i wynosi 3000 zł miesięcznie.

Do rachunku można wybrać kartę VISA lub kartę MasterCard. Opłata miesięczna za kartę wynosi odpowiednio 3,45 zł i 3,95 zł, ale jest zwracana, jeśli łączna kwota wykonanych nią transakcji bezgotówkowych wyniesie min. 200 zł (co również zrealizujesz "przy okazji" spełniania warunków promocji).

Konto Active i Prestige daje też możliwość zarabiania w programie "Rodzina i Przyjaciele". Wiąże się on z 5-procentowym zwrotem od płatności kartą w punktach handlowo-usługowych związanych z dość szeroko pojętą turystyką, rekreacją i sportem.

Przejdź do serwisu Groupon i zakup kupon

Walutobranie na wakacje - na koniec przypomnę, że trwa cykl edukacyjny, który na wakacje Bankobranie przygotowało wspólnie z Walutomatem. Wskazuję w nim, jak najsprawniej poruszać się w świecie walut obcych, jak je wymieniać bez niepotrzebnych kosztów oraz opisuję sposoby uniknięcia bankowych pułapek czyhających na Ciebie, gdy wyjeżdżasz zagranicę i chcesz korzystać ze swej karty. Dziś na stronie Walutomatu piszę o tym z jaką kartą płatniczą najlepiej wybrać się zagranicę. Zapraszam do lektury :)

162 komentarze:

 1. Panie Złotówa,
  warto jeszcze wspomnieć, że promocję można połączyć z dostępną wciąż lokatą, o której było na Odsetkobraniu:
  http://odsetkobranie.blogspot.com/2015/06/4-na-3-miesiace-rosnace-do-5-na-kolejne.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, masz rację. Można to dodatkowo połączyć.

   Usuń
  2. No właśnie tylko jak to zrobić żeby założyć konto prestige z gruponu (co robi się przez internet) i jednocześnie założyć lokatę procentującą którą zakłada się w oddziale banku pod warunkiem, że wcześniej nie mieliśmy założonego konta?

   Usuń
  3. Faktycznie tylko placówka. Trzeba by zapytać w placówce, czy jest taka możliwość. Lokata jest dobra, ale chyba bonusy + payback wyjdą mi korzystniej.
   Mimo wszystko, gdyby ktoś rozwikłał kolizję konta i lokaty, proszę o wiadomość.

   Usuń
  4. W sumie to w regulaminie lokaty pisze tylko że trzeba zawrzeć w okresie promocji umowę o prowadzanie konta, nie jest zdefiniowane gdzie trzeba to zrobić, chyba, że źle to interpretuje.

   Usuń
  5. Sprawdził ktoś już czy jest w praktyce możliwe założenie lokaty przy zakładaniu konta z tego grouponu?

   Usuń
  6. @Anonimowy 20 lipca 2015 23:18 w mojej miejscowości jest jeden oddział i już czwarty dzień "nieczynne z przyczyn technicznych" więc niestety nie wiem.

   Usuń
  7. Sprawdzone - działa. Konto założyłem w tej promocji, przelałem kasę, a na drugi dzień do oddziału i lokata założona bez problemu. od razu aktywowałem na miejscu promocje "Rodzina i przyjaciele" i też działa.

   Usuń
 2. A co jeśli nie posiada się dwóch dokumentów? Wtedy kurierem trzeba? I jak z lojalką oraz z zamknięciem konta? W niezbędniku bankobiorcy znalazłem, że można zamknąć internetowo ale wtedy potrzebny token.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oto jest pytanie. Też nie mam drugiego dokumentu :(

   Usuń
  2. Jeśli chodzi o token to w Eurobanku jest to token GSM ściągany na telefon.

   Usuń
  3. czy 2 dokumnt może być dyplom z uniwerku?

   Usuń
  4. W regulaminie są tylko te wymienione przez Mr. Złotówę: prawo jazdy, paszport polski, legitymacja studencka, książeczka wojskowa

   Usuń
 3. Wczoraj zawnioskowałem o kartę Citi z smartfonem, a dziś tu promocje mBanku i ta. Nie wiadomo na co się zdecydować ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. No z tym wykluczeniem z kolejnych bonusów przy jednym potknięcia to bolesne. Bo mi umknęło w grouponowej promocji Millennium w drugim miesiącu. Ale mimo dostałem 150 z 200 zł. Tu byłoby już po zawodach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy można przelać 1500 z innego konta, a na drugi dzień zrobić przelew zwrotny? Zakładając konto przez kuriera potrzebny jest skan dowodu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przelew zwrotny możesz zrobić nawet tego samego dnia.

   Usuń
 6. Mr. Złotówa ponawiam pytanie zadane już wyżej. Czy jest lojalka i co w przypadku braku drugiego dokumentu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytałem na infolinii. Jeśli ktoś nie ma dwóch dokumentów, zostaje kurier. Wtedy wystarczy sam dowód.

   Usuń
  2. Dzięki. A jest lojalka czy po wpłynięciu bonusów można zamykać konto?

   Usuń
  3. A ja uzupełnię jedynie, że lojalki nie ma. Jest jedynie zapis "Uczestnik traci prawo do wypłaty Bonusu, jeżeli przed jego wypłatą wypowie umowę Konta". A bonus wypłacany jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu w którym zostały spełnione warunki jego otrzymania. Potem z kontem można zrobić co się chce ;)

   Usuń
 7. witam. Czy mogę wykupić dwa grupony na swoim koncie? dla mnie i dla współmałżonka? czy każdy musi kupić go na swoim profilu w grouponie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Jedna osoba może dokonać zakupu dowolnej liczby Kuponów, jednak zrealizować może maksymalnie jeden Kupon. Każdy Kupon ma unikalny kod i może być podstawą do zawarcia tylko jednej Umowy"

   Usuń
 8. Do dopytania pozostaje, czy w lipcu też będzie trzeba spełnić warunki do uniknięcia prowizji za kartę i konto, czy też może za niepełny miesiąc prowizji nie będzie.

  I oczywiście czekając na ostatni Bonus w listopadzie będzie trzeba spełnić warunki jeszcze raz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za lipiec nie pobiorą opłaty za kartę, ale za konto pobierają wstecz więc warto 1500 zł wpłacić już w lipcu.

   Usuń
  2. A musi to być jeden przelew na 1500 zł czy może być kilka na łączna sumę 1500 zł ?

   Usuń
  3. może być kilka na łączną sumę 1500 zł.

   Usuń
 9. Czyli jedna osoba może kupić kilka kuponów ale na siebie założyć jedno konto w euro banku , pozostałe kupony może przekazać jak prezent komuś innemu .

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja biore 50 zl na start i do widzenia Eurobank. Z tego co czytam to nie trzeba miec karty, zeby dostac pierwszy bonus. Dodatkowo, jesli zbieracie punkty payback- jesli aktywujecie kupon na stronie payback i z ich strony wejdziecie na groupon.pl dostaniecie 1tys pkt. payback. Wystarczy kupic cos za co dostaniecie min 1 pkt. Za zakup promocji eurobanku dostaniecie wiec 2 pkt i ok 15 dni pozniej dodatkowo 1tys. pkt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba 100 punktów.

   Usuń
  2. Dokladnie 1 tysiac pkt. 100 pkt to inny kupon ale tez jest

   Usuń
  3. proszę o linka na 1000 punktów

   Usuń
  4. Ja mam tylko kupon na 100 pkt.

   Usuń
  5. A jak na gruponie (po wejściu z paybacka a nie z linka na bankobraniu) znaleźć tę ofertę?
   W jakiej kategorii i w jakim mieście tego szukać?

   Usuń
  6. Mógłbyś bez używania skrótów myślowych wyjaśnić jak zdobyć 1tys pkt?

   Usuń
 11. Ja znalazlem kupon na 1000 pkt przez aplikacje payback na androida. Wczoraj nie moglem znalezc kuponu wchodzac ze strony payback. Dzis wszedlem i znalazlem na drugim miejscu w miescie czestochowa.

  OdpowiedzUsuń
 12. Próbowałem założyć to konto wczoraj. Wypełniłem wszystko ale jak chciałem wysłać to mi napisało że nie da się złożyć wniosku przez internet i mam sobie znaleźć placówkę. Nie wiecie o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jaka przeglądarka?? Bo ja miałem problem z samym złożeniem wniosku w Chrome. Na IE zadziałało bez zarzutu.

   Usuń
 13. Ja również próbowałam. Dzwoniłam nawet na infolinię i poinformowano mnie że nie ma żadnej awarii i że niektórzy klienci nie mają możliwości złożenia wniosku przez internet i muszą się udać do placówki. Zapytałam dlaczego skoro informują o możliwości złożenia wniosku przez internet. Pan z infolinii nie potrafił mi odpowiedzieć twierdząc że nie mają takich zgłoszeń.

  OdpowiedzUsuń
 14. Skany są za duże. Załadowują się na stronie ale nie można ich wysłać. Miałam ten sam problem i nawet na infolinii nie wiedzieli dlaczego ale jak pomniejszyłam skany - zadziałało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałem problem. Spróbuję więc mniejsze skany przy wniosku na matkę, ale dopiero wieczorem. Mam nadzieję, że przejdzie.

   Usuń
  2. Właśnie dostałem od nich telefon. Problem polega na tym, że moje załączniki trafiają do kwarantynny jako podejrzane o wirus. Dlatego w tej sytuacji pozostaje mi tylko wizyta kuriera albo spróbować jeszce raz zrobić te zdjęcia. Założenie konta w placówce oczywiście uniemożliwia skorzystanie z premii.

   Usuń
  3. Faktycznie lżejsze załączniki przechodzą. Mogli by dać jakieś info jakie max są dopuszczalne.

   Usuń
 15. U mnie też nie działa przez internet. Ciekawe jak w placówce będą weryfikować że otwieramy konto z groupona?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No z tym może być problem. Już tak kiedyś robił BNP Paribas. Odrzucał wnioski internetowe czepiając się bzdetów i odsyłał do oddziałów, a tam promocja nawet nie była dostępna.

   Usuń
  2. Mi powiedzieli że skany które załączyłem są zawirusowane. Wizyta w placówce nic nie da. Pan z infolinii powiedział mi żeby spróbować złożyć jeszcze raz wniosek i przeskanować załączniki albo wybrać wersję z kurierem.

   Usuń
  3. Pomógł prosty myk. Otwórz swoje zdjęcia w Paincie (albo jeśli się na tym znasz w innym programie graficznym) i zapisz je jeszcze raz w formacie png. Po takiej małej operacji zdjęcia przeszły bez problemu i wniosek został złożony poprawnie.

   Usuń
 16. Mój wniosek został odrzucony ze względu na to że było różne IP przy zakupie Groupona, rejestracji i złożenia wniosku. Ciekawostką jest to że robiłem wszystko z jednego komputera ale przez VPN i pewnie to on tu był problemem.
  Z innych rzeczy: nie przyjął mojego konta w DB jako możliwego do realizacji przelewu akytwacyjnego. Musiałem uzyć innego.

  OdpowiedzUsuń
 17. A jak to wygląda z wyrażeniem zgód na marketing itp? Trzeba? Nie trzeba?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie nie ma słowa na ten temat więc jak nie trzeba to można zaznaczyć 'nie'

   Usuń
 18. Czy płatności w internecie też się liczą do zwrotu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sensie do tych 400 zł? A czemu miałyby się nie liczyć. Liczą się.

   Usuń
 19. Czy jeśli posiadam konto w PKO BP nie mogę skorzystać z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 20. Ma ktoś konto w Rodzina i Przyjaciele? Chętnie bym się podłączył pod 5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie musisz mieć osoby polecającej by mieć zwroty od płatności kartą.

   Usuń
 21. Czy aby zgarnąć Bonus 50 zł na start muszę zamawiać kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bo w regulaminie jest zapis o konieczności zawarcia umowy, a ta jest zdefiniowana jako " Umowa zintegrowana o prowadzenie konta dla osób fizycznych, kartę płatniczą, usługi bankowości elektronicznej". Więc zawnioskować o kartę musisz, później możesz ją zastrzec.

   Usuń
 22. Podatku nie ma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma, ale w regulaminie jest następujący zapis:
   "Według aktualnego stanu prawnego, Bonus jest zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust.1 pkt. 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2012r., poz. 361 z późn. zm.). W przypadku zmiany przepisów prawa podatkowego Bank i Uczestnik mają obowiązek stosowania się do obowiązujących przepisów prawa podatkowego"

   Usuń
  2. Ach te polskie regulacje podatkowe i ciągła niepewność co będzie jutro. Ciągle nowe interpretacje przepisów.Brak słów. "C***, d*** i kamieni kupa" - tak to wszystko wygląda.

   Usuń
 23. Czy ktoś się orietuje czy do obrotu 400 zł wliczają się płatności kartą w sieci ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie transakcja bezgotówkowa definiowana jest jako "dokonanie płatności za towary lub usługi przy użyciu Karty". Więc nikt nie wyklucza płatności w Internecie.

   Usuń
  2. W zagranicznych sklepach też?

   Usuń
  3. Raczej nie powinno być problemu, ale pamiętaj, że premia nie musi zrekompensować kosztów przewalutowań, opłat za to itp., a te w mbanku są masakryczne. Złotówa pisał o tym na Walutomacie

   Usuń
  4. Tak wiem. Chodziło mi o internetowe sklepy czy linie lotnicze, które choć sprzedają Ci produkty/usługi w PLN są zlokalizowane za granicą. W promocji BPH jest np. określone że punkty handlowo-usługowe muszą się znajdować na terytorium Polski. Podglądając zaksięgowane transakcje można się zdziwić np. raz płacąc w Pizzaportal pokazało mi że płatność została rozliczona w Polsce a innym razem w Szwecji. Także są niespodzianki :)

   Usuń
 24. Czy za hasła sms robiąc przelew w koncie activ trzeba płacić ? Zakładająć konto trzeba wybrac forme zabezpieczen, a w regulaminie pisze ze kazdy sms 30 gr ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem. Ja wybrałem aplikację token GSM i nic nie płacę

   Usuń
  2. Hasła SMS są darmowe. Potwierdzenie tej informacji jest na stronach Eurobanku. Trzeba trochę pogrzebać, ale jest info o wszystkich sposobach autoryzacji płatności.

   Usuń
 25. Przez google nie chcialo mi przepuścić wniosku a przez IE poszło bez problemu, jeszcze zmniejszyłem troszku zdjątka,

  OdpowiedzUsuń
 26. Nie mogę wybrać karty VISA, też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety. Też musiałem Mastercarda

   Usuń
  2. Podobno przez Internet jest tylko MC. Więc nie wiem po co piszą na stronie o tej Visie, jak ona tylko w oddziałach.

   Usuń
 27. A mogę założyć konto a już 2-gie polecić żonie i korzystać dodatkowo z 5% zwrotu ?
  Wie ktoś czy taka opcje przejdzie i będzie podwójny zwrot 200 z obecnej promocji i 5% za polecenia ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie musisz być poleconym by mieć zwrot 5%.

   Usuń
  2. Ja założyłem 3 miesiące temu bez polecenia i zwroty dostaję

   Usuń
 28. Ile trwa potwierdzanie? Wysłałem dziś rano przelew z Raiffa i cisza. To normalne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różnie. Ja miałem po 8 godzinach potwierdzenie, a żona następnego dnia. Zaczekaj do jutra, a jak nic się do południa nie wydarzy to zadzwoń na infolinię

   Usuń
 29. ja dostałem po 3 h zwrotny przelew

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też mniej więcej tak to szybko poszło.

   Usuń
 30. Rozumiem, że honorowany będzie przelew przez Eurobank, jeśli wykonam z mojego konta w innym banku, a nie musi to być przelew z mojego zakładu pracy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do powyższej promocji wystarczy wpłata własna - choćby przelew z Twego konta w innym banku.

   Usuń
 31. Właśnie próbuję założyć konto przez Internet i niestety nie mogę wybrać karty Visa, dostępny jest tylko MasterCard. W poście jest napisane że możemy sobie wybrać kartę. Udało się komuś zamówić Visę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poście, ale i na stronie banku jest mowa o możliwości wybrania visy lub mastercarda. Ale w praktyce przy wnioskach internetowych jest tylko mastercard :-/

   Usuń
 32. visy sie skonczyly.. ;) trzeba wybrac mastercard

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info. Szkoda. Same MasterCardy mi w portfelu zostaną...

   Usuń
  2. Widać MasterCard coraz bardziej chce zwiększać udziały w runku. Gdzieś czytałem, że obecnie w Polsce najwięcej jest kart VISA - 59%. Później jest MasterCard coś ok. 40% i pozostali mają niecały 1%

   Usuń
  3. A jaka różnica między visa a mastercard dla czego większość chce vise ?

   Usuń
  4. w opłacie i przy przewalutowaniach jak płacisz zagranicą.

   Usuń
 33. "Informujemy, że złożenie wniosku nr 31 958 o otwarcie konta w pakiecie active nie powiodło się. W ciągu 24 h skontaktujemy się z Tobą telefonicznie dzwoniąc z numeru 71 795-54-10 aby dokończyć proces otwierania konta. "

  Konta za pomocą przelewów zakładałem już naście razy i nigdy nie miałem problemów. Tylko eurobank się czepia. Przed wysławianiem wniosku bardzo dokładnie sprawdziłem podane dane, dołączyłem skany dowodu osobistego i książeczki wojskowej oraz zrobiłem przelew z mBanku. O co może chodzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieczytelny skan? Upłynęła data ważności któregoś z dokumentów? Jakiś widzimiś eurobanku?? Ja nie darzę tego banczku sympatią. Miałem już z nimi trochę jazd przy okazji promocji sprzed paru lat.

   Usuń
  2. Skany są bardzo czytelne, wykonane za pomocą skanera. Data ważności nie upłynęła. Pierwszy raz w historii mój wniosek o założenie konta przelewem został odrzucony. Jestem bardzo ciekawy jaki jest powód. Czekam na telefon. Swoją drogą już sam fakt, że trzeba dołączać dwa dokumenty tożsamości jest podejrzany. W innych bankach wystarczy sam przelew.

   Usuń
  3. Nie zadzwonili w ogóle :(

   Usuń
  4. U mnie się wykrzaczyło na poziomie robienia przelewu. Otrzymałem informację, że "Bank chwilowo niedostępny" i tyle. Nie można powtorzyć płatności. Na czacie dostalem informację, że teraz należy czekać na telefon od konsultanta. Ktoś teoretycznie wczoraj dzwonił z warszawskiego numeru, ale nic nie było słychać. I w ten sposób... dalej czekam.

   Usuń
  5. A ja założyłem konto bez problemów ale problem był z uzyskaniem nr identyfikacyjnego, który miał być przesłany w przelewie zwrotnym ale nie był. Tytuł przelewu został w połowie ucięty (może mój bank nie przyjmuje tak długich tytułów przelewu) i musiałem podejść do oddziału by podali mi nr identyfikacyjny do zalogowania się do bankowości internetowej. Podali mi ten nr po okazaniu dowodu i konto już śmiga :)

   Usuń
  6. Nie musiałeś iść do oddziału o ile masz hasła SMS. Wystarczy wybrać "przypomnij identyfikator", zapyta o pesel, parę podchwytliwych pytań od automatu i dostajesz ID SMSem.

   Usuń
 34. Jak jest z pierwszym miesiącem płatności nie trzeba spełnić raczej a przelew 1500 zł w lipcu musi być aby uniknąć opłaty za konto. jak z tymi przelewami musi być w całości czy łączna suma przelewów w danym miesiącu musi przekroczyć 1500 zł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ lepiej zrealizować już w lipcu, a w TOiP jest mowa o "sumie wpływów na konto w m-cu" więc 1,5 tys nie musi być jednorazową wpłatą.

   Usuń
  2. potwierdzone dzis przez pracownika eurobanku ze w pierwszym miesiacu w ktorym zakladamy konto nie musimy robic przelewu, identyczny zapis jest w regulaminie.

   Usuń
 35. Wypełniłem wczoraj wniosek o konto za pomocą przelewu. Niestety gdy już miałem robić ten przelew zorientowałem się, że nie mam ze sobą telefonu, na który przychodzą hasła sms. Chciałem teraz puścić przelew ale nigdzie nie mogę znaleźć na jakie konto i dane to zrobić. Czy ktoś może miał podobną sytuacje i potrafi mi pomóc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj zadzwonić na infolinię. Ja identyczną sytuację miałem przy zakładaniu konta w ING. Podali mi numer rachunku do przelewu autoryzującego.

   Usuń
  2. Niestety w Eurobanku nie będzie tak łatwo. Anulują wniosek i albo zaczynasz od nowa albo realizujesz przez kuriera. Po 3 próbach ja wybrałem to drugie ;)

   Usuń
 36. Ja po dwóch telefonach do eurobanku czekam już na oddzwonienie 8 dzień i nadal cisza. Proszę o cierpliwość, zadzwonimy do Pana i tak już 8 dni. Czuję się jak na rozmowach kwalifikacyjnych :D Gdyby nie te 200 zł, to bym wpisał ten bank na swoją czarną listę :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! Zadzwonili 10 dnia :D Konto założone, aplikacja aktywowana, zalogowałem się także do "moje finanse". Teraz czekam na kartę. Rozumiem, że jak zapłacę kartą debetową za rachunki w internecie (aplikacja Sprytny Bill na telefon), to liczy się to do tych 400 zł?

   Usuń
  2. Powinno przejść ;)

   Usuń
 37. W związku z tym, że nie mam skanów dokumentów chciałem dziś wypełnić formularz i założyć konto później. W warunkach groupona jest napisane że mogę to zrobić do 16 sierpnia ale jak zrobić to później skoro po wypełnieniu formularza od razu trzeba przejść do wniosku o konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pewnie chodzi o to, że umowę możesz zawrzeć do 16.08 czyli do tego czasu przelew zrobić lub umówić się z kurierem.

   Usuń
 38. nie podoba mi sie ze nasze dane mamy wpisywac w stronie http://konto-eurobank.pl/groupon/ protokolem nieszyfrowanym... jak na bank to raczej niezla wtopa zeby nie dbac o bezpieczenstwo danych swoich przyszlch klientow...

  OdpowiedzUsuń
 39. Miałem problem z PINem do karty. Miał przyjść SMS, ale nie przyszedł. Na infolinii poradzili mi, żebym poszedł do oddziału i tam rozwiążą problem. Poszedłem więc do oddziału. Kilka dodatkowych formalności: skan dowodu, wzór podpisu, etc. Wszystko szybko i bez problemów.

  Przy okazji zapytałem o promocję "Rodzina i przyjaciele", czyli 5% zwrotu za wydatki na "rozpustę".

  UWAGA! Tę promocję trzeba aktywować! Zrobili mi od ręki, więc problemu nie ma. Ale jeżeli ktoś liczy na zwroty (a w okresie wakacyjnym to szczególnie przydatna oferta), warto zadzwonić/przejść się/pogrzebać online, żeby sprawdzić, czy promocja jest włączona.

  Pozdrawiam Bankobiorców! ;)

  OdpowiedzUsuń
 40. Data na umowie i podpis pracownika eurobanku 31.07, mój podpis 01.08, aktywacja 05.08. I pytanie: czy jako miesiąc zawarcia umowy z bankiem liczy się lipiec czy sierpień?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. raczej chodzi tu o moment aktywacji. Ale wyślij może zapytanie do banku, będziesz mieć podkładkę w razie reklamacji

   Usuń
 41. gdzie ta sekcja "moje finanse"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak odpalisz papkę po lewej masz "moje finanse", po prawej token

   Usuń
  2. Apkę, a nie papkę ;) domyślam się, że pisane z automatyczną klawiaturą

   Usuń
 42. Pobrali wam za kartę mi zabrali 3,95 zł pomimo że ponad 400 zł miałem płatności zaksięgowanych w miesiącu kalendarzowym. Mam nadzieję że będzie zwrot niebawem tej płatności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, pobierają, a później zwracają

   Usuń
 43. Mi właśnie pobrali 9 zł za prowadzenie rachunku :( Miałem wpływy ponad 1500 zł, ale w dwóch częściach i nie uznali tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W TOiP masz zapis "Opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana jeżeli:
   • suma wpływów (wpłat gotówkowych i przelewów przychodzących1)) na konto (rachunek bieżący oraz rachunki oszczędnościowe) w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym pobranie opłaty wyniosła min. 1500 zł" Więc składaj reklamację

   Usuń
 44. Mi pobrali za konto i karte, pomimo wplywu 1500 zl i wydatkow 400 zl, jutro skladam reklamacje, MASAKRA ten bank bo dostalem jeszcze odsetki za debet na koncie bo mialem rowne 0 zl na koniec miesiaca sierpnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale opłaty są z góry. Czyli zwrócą Ci w październiku za wrzesień jeśli zrobisz transakcje

   Usuń
  2. Tylko pytanie czy w lipcu była wpłata 1500, bo oni pobierają nie za miesiąc w którym masz wpływ i płatności tylko za poprzedni, wstecz

   Usuń
 45. Zwrocili mi 4 zl za karte, ale nie za konto. Dostalem tez bonus 50 zl, teraz sie zastanawiam ze jak zrobilem przelew 1500 zl ze swojego konta mbank na konto w eurobanku to w ogole mi zalicza ten przelew 1500 zl

  OdpowiedzUsuń
 46. Mnie pobrali 9 zł za prowadzenie.
  Złożyłem reklamacje. Odpowiedz była że opłata jest za brak wpływu za miesiąc w którym zakładałem konto. Było to zgodne z prawdą.
  Ale opłatę mi anulowali przez wzgląd na dobro przyszłej współpracy.
  A tak na marginesie bonusowe 50 pln już wpłynęło ;)

  OdpowiedzUsuń
 47. Witam,
  czy wiadomo kiedy będą wypłacać te pierwsze 50 zł za wpływy i płatności kartą? Jest już końcówka września, więc za sierpień powinni już wypłacać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też czekam. Mają czas do końca miesiąca niestety.

   Usuń
  2. Ja dostałem 11.09

   Usuń
  3. Ale to raczej dostałeś premię za spełnienie warunków z p-wszego miesiąca czyli aktywację aplikacji.

   Usuń
 48. Dzisiaj dostałam premię za wpływy i płatność kartą za sierpień :)

  OdpowiedzUsuń
 49. Za wrzesień dostałem dwie premie po 50 zł. Jedną 10.09, a drugą 29.09. To jedna jest za aktywację aplikacji, a druga za płatność kartą w sierpniu? Myślałem, że to co miesiąc będą przychodzić, a tu miła niespodzianka i w sumie 100 wpadła. Z kolei żona dostała tylko tą pierwszą premie. Drugiej brak mimo, że w sierpniu miała wykonane płatności na ponad 400 zł. Jeszcze jej przyjdzie czy pisać reklamację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Założyliście konta w tym samym czasie?
   A może te drugie 50 zł wyszło Ci z 5-procentowego moneybacku??

   Usuń
  2. Ja na samym początku sierpnia przelewem, a ona ok. 10.08 gdyż nie miała dwóch dokumentów i potrzebny był kurier. Z moneybacku nic nie miałem. Za to u żony wpadło 5 zł.

   Usuń
  3. Zresztą nie mógł to być zwrot z moneybacku gdyż pierwszy przelew z 10.09 był opisany jako "wypłata Bonusu na Start", a drugi z 29.09 "wypłata Bonusu dla Aktywnych".

   Usuń
 50. Czy po wpłaceniu 1500zł i wykonaniu zakupów na 400zł w październiku mogę ję zamknąć (okres wypowiedzenia to 30dni), czy poczekać do wypłaty i wtedy wypowiedzieć umowę? Czy w czasie okresu wypowiedzenia pobierane są opłaty za prowadzenie konta - 9zł? Jeśli tak to jak jej uniknąć za listopad?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a to już ostatnią premię dostaniesz?

   Usuń
  2. To możliwe.

   A jeśli chodzi o kartę to możesz ją wcześniej zastrzec. A z wypowiedzeniem umowy konta lepiej zaczekać do momentu wypłaty. Uniknąć opłaty za konto łatwo (przelewem), więc lepiej dla spokoju zaczekać w jego wypowiedzeniem.

   Usuń
  3. Jeszcze dwie premie zostały:
   -Za wrzesień pod koniec paźdzernika
   -Za październik wypłacana pod koniec listopopada
   W październiku po wykonaniu płatności zastrzeżenie karty
   W grudniu na początku wpłata 1500zł i wypłata, następnie wypowiedzenie, które zakończy się zamknięciem konta w styczniu. I czy w styczniu zostanie mi potrącona opłata za prowadzenie konta? Czy można w okresie wypowiedzenie zlecać przelewy przez internet?

   Usuń
  4. Zamykałem konto w Eurobanku jakoś 1,5 roku temu - w okresie wypowiedzenia przelewu nie szło zrobić - ale wtedy był token i trzeba było go oddać, bo w przeciwnym razie musiałbym płacić. Teraz tokena sprzętowego nie ma więc powinno udać się przelew zrobić.

   Usuń
 51. To teraz będzie pobierane 9 zł za prowadzenie konta, więc trzeba zabrać 3 premię za aktywność i zamykać. We wrześniu dostałem za logowanie i za aktywność W październiku za wrzesień będzie 2 za aktywność, w listopadzie 3 za aktywność i zamyka konto tracąc na opłacie 2 x 9 zł

  OdpowiedzUsuń
 52. A jak dostałem już 3 wpłaty po 50 zł i 4 będzie za miesiąc za płatności wykonane w tym miesiącu to można już zastrzec kartę ? Nie będzie to miało w pływu na ostatni bonus, a jedynie przelać 1500 zł aby uniknąć opłaty za konto ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też się nad tym zastanawiałem, ale przeglądałem regulamin i nic nie znalazłem, by był wymoóg utrzymania karty.

   Usuń
  2. Zastrzegłem ją, jak nie wypłacą premii pod koniec listopada to będę to reklamował i tyle. Właśnie nie ma nic w regulaminie aby utrzymać aktywna kartę tak jak to jest np. w ING.

   Usuń
  3. I co, wypłacili Ci premię bez karty?

   Usuń
  4. tak wypłacili i teraz zamykam konto :)

   Usuń
  5. Zamknąłem konto w systemie transakcyjnym przez internet po 5 min dosłownie telefon i proponują darmowe konto i kartę bez żadnych warunków na 12 miesięcy ale się nie zdecydowałem bo z pozycji bankobiorcy im szybciej zamknę tym szybciej załapie się na kolejne promocje banku.
   Konsultantka mówi że okres wypowiedzenia 28 dni kalendarzowych ale zaraz po rozmowie już nie będzie niby możliwości logowania się do konta. Pobrałem całą historię konta do pliku tak na wszelki wypadek i zamknąłem. Ponoć w okresie wypowiedzenia nie pobierane są opłaty za konto.

   Usuń
 53. Mi jednego miesiąca pobrali za kartę 3,5 zł i później to oddali, a teraz za kartę pobrali 4,9 zł. Skąd ta różnica? Ogólnie bardzo dziwny bank. Czekam na ostatnie już 50 zł i zamykam konto jak najszybciej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmiana opłat - pisałem o tym tutaj (szczegóły w tabelce).

   Usuń
 54. To jak to w końcu z tą kartą jest, sprawdził ktoś na własnej skórze? Można ją zastrzec oczekując na wypłatę ostatniej premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, możesz mieć kartę zastrzeżoną.

   Usuń
  2. A można zastrzec kartę będąc polecającym i czekając jeszcze na wypłatę premii za polecenia?

   Usuń
  3. Nie ma przeciwwskazań

   Usuń
  4. Rozumiem, że jak zastrzegę to tak jak by karty nie było i już nie muszę robić transakcji na 200 zł żeby nie naliczali opłaty?

   Usuń
  5. No jak zastrzeżesz to nawet nie będziesz miał jak wyrobić tych 200 zł transakcji. A właściwie 400 teraz. Nie, wtedy już opłat nie będą pobierać

   Usuń
 55. Ja miałem dwie karty, żeby łatwiej było wykonać płatność 400zł (niespersonalizowa karta Eurobanku okazała się nieocenioną pomocą w tym zakresie!), po zrobieniu transakcji na ostatni bonus zamknąłem tę niespersonalizowaną, żeby nie generowała kosztów. A tę główną zostawiam sobie na ewentualny płatności w ramach programu Rodzina i Przyjaciele.

  OdpowiedzUsuń
 56. Jak napisał wcześniej Adam, złożyłem dziś dyspozycję zamknięcia konta on-line. Po paru godzinach telefon i propozycja darmowego konta i karty przez 12 miesięcy (bezwarunkowo).
  W odróżnieniu od kolegi, ja przystałem na te warunki. Moneyback 5% dla hedonistów zostaje, a zdarzają mi się okresy dużych wydatków na delegacje i stołowanie się w restauracjach. Wtedy będzie dobra okazja na zwroty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak złożyłeś dyspozycje zamkniecia konta na stronie banku, po zalogowaniu , w zakładce kontakt nie ma odnośnika o zamknięciu konta.

   Usuń
  2. Kliknąłem w konto (czy jeszcze w szczegóły) i była tam opcja "zamknij konto". Aczkolwiek teraz już tego nie widzę...

   Usuń
 57. Złożyłem wniosek o zamknięcie konta. Telefon dosłownie w ciągu kilkunastu minut. Pani strasznie długo ciągnęła swe wypowiedzi, nie mogła dojść do meritum sprawy. W końcu zaproponowała mi roczne zwolnienie z opłaty za konto i kartę. Próbowałem ją podpuścić pod lokatę, bo chętnie wziąłbym te 4% o którym ktoś już tu pisał. Nawet się wyciszyła na chwilę i kazała mi zaczekać. Ale jednak nic się nie dało ugrać, bo końcówka roku itd itp., że może w przyszłym roku będą mieli lepsze oprocentowanie więc warto powstrzymać się z zamknięciem konta itd. Ale się nie nie dałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy po złożeniu wniosku o zamknięcie konta nadal (przez okres wypowiedzenia, czyli 28 dni) ma się dostęp do bankowości internetowej, czy może dostęp jest blokowany już w momencie przyjęcia wniosku przez Bank?

   Usuń
  2. Dostęp jest blokowany. Obsługa konta wyłącznie w oddziale. Miałem tak, że przelałem tam pieniądze, a następnego dnia zablokowali mi dostęp. No i musiałem pofatygować się do banku po wypłatę.

   Usuń
  3. Dokładnie, następnego dnia miałem już dostęp zablokowany

   Usuń
 58. Elegancko się postarali i bonus wpłynął przed świętami :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...