Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto osobiste + walutowe w BZ WBK z premią 20 euro

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

24.07.2015

Konto osobiste + walutowe w BZ WBK z premią 20 euro

Bank Zachodni WBK wystartował z nową promocją. Premia wypłacana jest nietypowo... w walucie euro.

Bank postanowił bowiem promować nie tylko swe konto osobiste, ale i usługę Platforma e-FX, służącą do wymiany walut on-line. Do wzięcia - w całkiem prosty sposób - jest 20 euro (na chwilę obecną warte nieco ponad 80 zł).

Aby wziąć udział w promocji "Najtańszy kantor w mieście" i otrzymać premię wystarczy:
 • najpóźniej 31.08.2015 r. złożyć wniosek o Pakiet Konta, czyli o konto osobiste wraz z kartą płatniczą i dostępem do bankowości internetowej
 • nie składać sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych 
 • wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną 
 • podać numer telefonu komórkowego do kontaktu
 • do 30.09.2015 r.:
  - zawrzeć (za pośrednictwem kuriera lub przelewu weryfikacyjnego) umowę o Pakiet Konta
  - uruchomić usługę e-FX (możliwe po zalogowaniu do bankowości internetowej banku)
  - wykonać płatności kartą na łączną sumę min. 300 zł (w punktach handlowo-usługowych lub w Internecie)
 • na dzień wypłaty premii nadal posiadać rachunek walutowy EUR
A termin wypłaty premii 20 euro uzależniony jest od czasu w jakim spełnisz warunki promocji. Jeśli uda Ci się je zrealizować do końca sierpnia, wypłata nastąpi do 30.09.2015 r. Jeśli warunki promocji spełnisz do końca września, wypłata premii zostanie zrealizowana przez bank do 31.10.2015 r. 

Jeśli chodzi o zakwalifikowanie się do udziału w promocji, zapis w regulaminie nie jest na szczęście restrykcyjny:
"Uczestnikiem Promocji jest pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca obywatelstwo polskie i pełną zdolność do czynności prawnych, która na dzień 23 lipca 2015 nie posiadała Konta w Banku Zachodnim WBK S.A." 
Na koniec tradycyjne prześwietlenie produktów, które trzeba założyć by spełnić warunki promocji.

Z oferty kont osobistych BZ WBK najkorzystniej wypada Konto Godne Polecenia. Jest ono prowadzone bezwarunkowo za 0 zł. Do konta wydawana jest karta płatnicza MasterCard Omni, która bezwarunkowo... kosztuje 7 zł miesięcznie. Sporo. Ale bank daje pewną alternatywę. W miejsce wspomnianej karty można zawnioskować o kartę Visa Sol, która nie będzie Cię nic kosztować jeśli miesięcznie wykonasz nią co najmniej pięć płatności (na dowolną kwotę). [Aktualizacja: po wyrobieniu wymaganego minimum płatności, kartę można wymienić też na bezwarunkowo darmową kartę bankomatową]

Konto walutowe w EUR jest prowadzone przez BZ WBK za darmo, jeśli utrzymasz na nim średnie saldo miesięczne w wysokości 20 euro (możesz wpłacić na takie konto jednorazowo 20 euro i utrzymywać je tam przez cały miesiąc albo w miesiącu liczącym 30 dni wpłacić np. 600 euro i utrzymać je do końca jednego dnia kalendarzowego). Jeśli warunku tego nie spełnisz, opłata miesięczna wyniesie 2 euro. Walutę możesz nabyć za pomocą bankowej usługi e-FX, ale możesz też skorzystać z rabatu, który został przygotowany przez Walutomat specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie.


Nieścisłości... Regulamin promocji, już wczoraj (czyli w przededniu startu promocji) opublikowany na stronie internetowej banku, mówi o tym, że aby wziąć udział w promocji należy wypełnić "wniosek internetowy o Pakiet Konta dostępny na dedykowanej promocji stronie Banku" - takiej strony nadal jednak nie ma. Jak jest faktycznie? Nie spiesząc z publikacją informacji o promocji z nieścisłościami, zadałem pytanie do banku na które uzyskałem mailową odpowiedź, że można skorzystać ze standardowego (a nie dedykowanego) wniosku, gdyż "Wszyscy klienci, którzy spełnią powyższe warunki, otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 20 Euro wpłaconych na posiadane konto walutowe". Mimo tego, nadal na bieżąco monitoruję jednak stronę banku.

[Aktualizacja 24.07. g. 16: wniosek o Pakiet Konta można złożyć tutaj]

Na marginesie to niejedyna nieścisłość regulaminu. W jednym z punktów jest odwołanie do § 4 pkt 7.1, gdy takowy punkt w  całym regulaminie... w ogóle nie istnieje (przypuszczalnie chodzi o pkt. 6.1).

Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

36 komentarzy:

 1. A czy kartę trzeba utrzymywać do momentu wypłaty premii???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma potrzeby. Wystarczy wydać 300 zł i karcie możesz powiedzieć "hasta la vista, baby"

   Usuń
 2. Rozumiem, że lojalki nie ma? Należy jedynie konto utrzymywać do momentu wypłaty premii - max. do 31.10.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie ma lojalki. Właściwie tylko konto walutowe trzeba utrzymywać do wypłaty.

   Usuń
 3. Na czysto ok. 75 zł, więc przy wydaniu 300 zł mamy moneyback ok. 25%. Całkiem spoko, no ale skorzystałem z "Zewsząd dostępne 150 zł" i konto Godne Polecenia posiadam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale bałagan muszą mieć w tym BZ WBK skoro nawet promocji nie potrafią wystartować. A przypomnę zamieszanie ze zgodami marketingowymi w poprzednich promocjach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że w BZ WBK taka tendencja spadkowa... najpierw 270, później 170, a teraz 80 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka sama więc tendencja w ratingu ofert. Powyższa promocja dostała już tylko 3 gwiazdki.

   Usuń
 6. Ale wiedzę że można tylko kartę mastercard wybrać nie widzę opcji wyboru w trakcie zakładaniu konta aby wybrać kartą visa, czy więc założyć konto bez karty a następnie jak konto będzie założone będzie możliwość wnioskowania o kartę visa ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W trakcie zakładania konta można wybrać tylko MC Omni. O zmianę można zawnioskować dopiero w placówce banku.

   Usuń
  2. A jak złożyłem wniosek już bez karty to będzie można wnioskować o vise w oddziale i nadal będzie się łapać na warunki promocji ?

   Usuń
 7. A jak założyłem to znaczy złożyłem wniosek o konto bez karty czy nadal będę łapał się na promocję jak zamówię kartę visa w oddziale ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinien być złożony wniosek o pakiet. "Pakiet Konta – Konto wraz z wydaną do tego konta Kartą oraz z Usługami bankowości elektronicznej BZWBK24"

   Usuń
  2. A więc teraz muszę odstąpić od umowy zawartej na odległość i wtedy będzie taka sytuacja jak bym nie miał tego konta i założyć ponownie jeszcze raz. A pytanie czy nie pobiorą na początek opłaty za kartę zanim się ją zmieni na vise ?

   Usuń
  3. Przecież mogła np. nie dotrzeć do Ciebie. Zastrzeżesz i zamówisz Visę.

   Usuń
  4. Nie bardzo zastrzec coś czego się nie zamawiało/wnioskowało u nich będzie widać że nie zamawiałem więc chyba faktycznie odstąpienie i ponowne założenie choć pisałem do bank w tej sprawie i czekam na odpowiedź.

   Usuń
  5. Miałem na myśli już te drugie podejście, gdy otworzysz z kartą. Ale fakt, teraz zaczekaj na to co Ci odpowiedzą

   Usuń
  6. Co za bank wysłałem pismo z odstąpieniem od umowy to mi napisali że maile są nieszyfrowane i nic nie załatwię w ten sposób i muszę tylko i wyłącznie udać się do oddziału masakra, zakładanie trwa 3 min i umowa na maila przychodzi ale jak się chce z nimi pożegnać trzeba ich odwiedzać osobiście.

   Usuń
  7. Dostałem taką odpowiedź z banku i czy konsultant ma rację czy jednak odstąpić od umowy jak sądzicie czy można będzie reklamować w banku jak nie wypłacą premii na podstawie odpowiedzi bankowca ? To była sytuacja założenie konta bez karty a w oddziale chce zamówić kartę visa
   Oto odpowiedź banku:

   "Szanowny Panie,

   dziękuję za poświęcony czas i cierpliwość w oczekiwaniu na moją odpowiedź.

   W związku z przekazaniem Pana sprawy do właściwej jednostki Banku Zachodniego WBK S.A. otrzymałam informację, iż nie ma takiej potrzeby odstępować od wskazanej umowy.
   Regulamin nie wymusza wykonania transakcji kartą zamówioną w pakiecie, tylko kartą wydaną do konta.
   Dodam, iż po sfinalizowaniu umowy może Pan dokonać transakcji kartą zamówioną do rachunku otwartego w promocji za pośrednictwem BZWBK24.

   W razie potrzeby dodatkowych wyjaśnień bardzo proszę o kontakt z doradcami Banku, telefon 1 9999 (+ 48 61 81 1 9999 dzwoniąc z zagranicy).

   Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt.
   Z poważaniem
   Ewa P.

   Usuń
  8. Masz odpowiedź pisemną, więc jakby co masz podkładkę do reklamacji. Więc domów Visę, spełnij warunki i czekaj na euro

   Usuń
  9. Ludzie, w BZWBK nie dajcie się łapać na 80 zł, gdy niedawno dawali 120, 150 czy nawet 270 zł!

   Usuń
  10. No niby 80 zł nie dużo ale i tak jak wyrabiam te wszystkie płatności to szkoda nadpłacać inne karty jak już zwroty wykorzystane więc dla tego zakładam a jeśli chodzi o kartę visa to można ją zamówić przez internet więc tak zrobiłem. Ale mam pytanie do Mr. Złotówki
   " [Aktualizacja: po wyrobieniu wymaganego minimum płatności, kartę można wymienić też na bezwarunkowo darmową kartę bankomatową]"
   O co chodzi nie można tych płatności wyrobić kartą visa ?

   Usuń
  11. Regulamin nie precyzuje jaką kartą należy wykonać płatności, więc może być to także Visa Sol. Aktualizacja ma na celu wskazanie nowej alternatywy dla tych którzy chcą dłuższy czas korzystać z konta i mieć dostęp do gotówki, a nie chcą płacić za kartę, ani robić nią tych kilku płatności zwalniających z opłaty (jak w przypadku Visa Sol, jeśli nadal ją zachowają).

   Usuń
  12. Pomyślałem że nie można zrobić tych płatności kartą Visa Sol i znów mnie czeka zmiana.

   Usuń
 8. Muszę oprócz tego konta zakładać konto walutowe w euro ? Jeśli tak czy można to zrobić przez internet ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak.

   Usuń
  2. A koszty takiego konta walutowego przelewy np. z walutomatu są jakieś ?

   Usuń
  3. Koszty konta opisane są w tekście. A przelew do Walutomatu będzie wewnętrzny więc za darmo

   Usuń
 9. No to ja mam podchwytliwe pytanie - czy można załapać się na promocję jeśli mam w BZ konto w USD?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udziału nie mogą brać posiadacze RORu. Walutowe w USD nie powinno być problem.

   Usuń
 10. A mi i żonie nie wypłacili 20 euro a warunki spełniliśmy do 31 sierpnia. W rozmowie z pracownikiem banku stwierdzili że spełniliśmy warunki promocji ale nie wiedzą czemu pieniędzy nie ma. Jutro zgłoszę reklamację jeśli nie wpłyną pieniążki.
  A ktoś z was dostał promocyjne euro ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czeka do jutra włącznie (w koncie dla Inwestora WBK też miał już poślizg z wypłatą). A jeśli euro nadal nie będzie to będzie reklamacja.

   Usuń
 11. 2 reklamacje złożone teraz czekam 30 dni na odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziś bank wypłacił premię i mam pytanie czy po wypłacie euro mogę zamknąć konto walutowe i czy mają tam jakiś czas wypowiedzenia oraz czy w związku z tym są jakieś opłaty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pamiętaj o średniomiesięcznym saldzie na tym koncie by nie było opłaty. Można zamknąć - w oddziałach zazwyczaj robią to od ręki.

   Usuń
  2. Walutowe też muszę zamykać w oddziale ? Bo chciałem euro zabrać i zamknąć walutowe a złotówkowe zostawić bo być może za blika będzie zwrot. Ale jak trzeba do oddziału iść to poczekam i za jakiś czas zamknę oba za jednym razem.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...