Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Klienci Orange zyskują więcej w Orange Finanse - nawet 660 zł do wzięcia

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

12.07.2015

Klienci Orange zyskują więcej w Orange Finanse - nawet 660 zł do wzięcia

Nowa-stara promocja Orange Finanse. 

Jeśli jesteś klientem Orange to niech zabije mocniej Twe serce, a rozum powie: biorę to. Bo w promocji możesz zarabiać nawet 100 zł miesięcznie. Przez pół roku uzbierać się więc może nawet 600 zł. A do tego mogą dojść jeszcze darmowe doładowania telefonu. Choć łatwo nie jest.

Orange Finanse to bank powstały w wyniku mariażu mBanku i operatora telefonicznego Orange. Z minimalistyczną ofertą, stawiający opór innym bankom, choćby hasłem reklamowym: "Zwykły bank? A po co to komu?". O promocji tego banku pisałem już w momencie jego powstania. Aktualna propozycja jest reedycją promocji, ale w związku z częstymi zapytaniami Czytelników, postanowiłem o niej napisać ponownie.

Aby wziąć udział w promocji "Klienci Orange zyskują więcej w Orange Finanse" należy złożyć wniosek o konto z kartą i konto otworzyć najpóźniej do 19.08.2015 r. Dalej zaczniesz już zarabianie - a możliwe jest to na dwa sposoby: promocyjne doładowania oraz moneyback.

Promocyjne doładowanie


Promocyjne doładowanie dotyczy dowolnego numeru prepaid w Orange. Zyskać można zasilenie w kwocie 5, 10, 15 lub 20 zł w trzech kolejnych miesiącach. Maksymalnie do wzięcia są więc doładowania na sumę 60 zł. Naliczanie bonusa rozpoczyna się wraz z miesiącem następującym po miesiącu otwarcia konta.

Bank nalicza bonus w wysokości 5% płatności, które wykonasz zbliżeniowo telefonem, zaokrąglając do pełnych 5 zł w górę, ale nie więcej niż wspomniane 20 zł. Aby uzyskać doładowanie w danym miesiącu należy wykonać co najmniej pięć płatności bezgotówkowych.

Moneyback


Z promocyjnymi doładowaniami łączy się też moneyback. W jego ramach, dzięki płatnościom zbliżeniowym będziesz otrzymywać 5% zwrotu. W ten sposób możesz zyskać do 100 zł miesięcznie i to nawet przez sześć kolejnych miesięcy. W danym miesiącu trzeba jednak spełnić poniższe warunki:
 • wykonać co najmniej pięć płatności bezgotówkowych 
 • opłacić co najmniej jedną fakturę na rzecz Orange Polska S.A. (i ten warunek jest o tyle ciekawy, że regulamin promocji nie precyzuje czy musi być to faktura wystawiona na Twoje imię i nazwisko)
Naliczony Moneyback zostanie wypłacony, jeżeli powyższe warunki spełnisz "w przynajmniej 3 i nie więcej niż 6 kolejno następujących po sobie miesiącach". Może być to spora kwota, bo nawet 600 zł, ale na jej otrzymanie przyjdzie jednak trochę zaczekać, bo aż do końca 8. miesiąca kalendarzowego liczonego od miesiąca, w którym zawrzesz umowę o konto.

Wypłacony moneyback, jak i premie zwolnione są z podatku.

Na sam koniec jeszcze dość długa, ale kluczowa dla tej promocji, definicja płatności zbliżeniowej, którą zgodnie z regulaminem jest dla banku:
"dokonana w kraju lub za granicą transakcja przy użyciu Karty Naklejki lub SIM NFC (od momentu wprowadzenia usługi, o którym Uczestnicy Promocji zostaną poinformowani na stronie informacyjnej www.orangefinanse.com) wydanej w Orange Finanse do Konta Osobistego. Transakcja musi zostać wykonana w danym miesiącu kalendarzowym. Transakcja musi być zaksięgowana w Banku. Płatnością zbliżeniową telefonem nie jest zapłata za towary lub usługi przy użyciu Karty Naklejki bez fizycznego okazania karty, tj. transakcję dokonaną przez telefon, internet lub zamówienie pocztowe, oraz płatności kartą w ramach usługi Płacę z Orange z włączeniem transakcji: typu Quasi cash (transakcje sprzedaży towaru lub usługi, które są bezpośrednio wymienialne na gotówkę, np. gry losowe lub hazardowe)". 
Definicja strasznie długa, ale jest jeszcze jedna. Dotyczy transakcji bezgotówkowej, którą dla banku jest:
"transakcja dokonana w punkcie usługowo-handlowym w kraju lub za granicą każdą z następujących kart wydanych w Orange Finanse: Karta Debetowa MasterCard, Karta Debetowa MasterCard Naklejka, Karta Kredytowa MasterCard, Karta Debetowa MasterCard NFC (od momentu wprowadzenia usługi, o którym Uczestnicy zostaną poinformowani na stronie informacyjnej www.orangefinanse.com). Transakcja, o której mowa w zdaniu poprzednim musi zostać wykonana w danym miesiącu kalendarzowym, musi ona być również zaksięgowana w Banku. Płatnością bezgotówkową nie jest zapłata za towary lub usługi bez fizycznego okazania karty, tj. transakcja dokonana przez telefon, internet lub zamówienie pocztowe, oraz płatności kartą w ramach usługi Płacę z Orange z włączeniem transakcji: typu Quasi cash (transakcje sprzedaży towaru lub usługi, które są bezpośrednio wymienialne na gotówkę, np. gry losowe lub hazardowe), oraz przelewu realizowanego z karty kredytowej."

Darmowe konto i 3,5% dla Twoich oszczędności


Konto osobiste w Orange Finanse prowadzone jest bezwarunkowo za darmo. Nie zapłacisz też nic za dostęp do bankowości internetowej czy mobilnej oraz za krajowe przelewy złotówkowe. Nieco inaczej ma się sprawa z kartą płatniczą. Tu pojawia się "miesięczna opłata za korzystanie z bankomatów na terenie kraju (wypłaty gotówkowe)", która może wynieść 5 zł. Unikniesz jej, jeśli w danym miesiącu wykonasz co najmniej pięć płatności kartą albo gdy... po prostu nie będziesz korzystać z wypłat w bankomatach.

Jeśli chodzi o MasterCard Naklejkę to za jej wydanie bank pobiera jednorazową opłatę w wysokości 10 zł. Nie potrąca już jednak opłat miesięcznych za posiadanie karty-naklejki.

W ramach oferty powitalnej nowi klienci Orange Finanse otrzymują również promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Wynosi ono 3,5% w skali roku i gwarantowane przez 3 miesiące dla kwoty do 10 000 zł.

Złóż wniosek o konto Orange Finanse i zyskaj do 680 zł

Spodobała Ci się promocja? Chcesz być na bieżąco z nowymi możliwościami zarabiania na okazjach bankowych? Zapisz się na newsletter

Walutobranie
W lipcu trwa cykl edukacyjny, w którym Walutomat oraz Bankobranie łączą swe działania i wskazują sposoby na najkorzystniejszą wymianę walut. Sprawdź jaki rabat przysługuje Czytelnikom Bankobrania i zajrzyj na stronę Walutomatu, by przeczytać wpis Mr. Złotówy: „Gotówka na zagraniczne wakacje”.

35 komentarzy:

 1. Czyli można opłacać czyjąś fakturę??

  OdpowiedzUsuń
 2. A można też tak: mam mOkazję "Zyskaj nawet 150 PLN z Orange za nową umowę" - biorę Super Smart Plan (przy przenoszeniu numeru bez zakupu telefonu) - w promocji Orange mam 0 zł przez 6 m-cy, a później 9,99 zł miesięcznie. Umowa na 2 lata; tracę przy tym 30 zł, no ale przez ten czas mam darmowe połączenia w Orange które się przydadzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj warunki mOkazji. Jest napisane, że nie łączy się z Super Smart Plan.

   Usuń
 3. Potwierdzam, brałem udział w jednej z pierwszych promocji - zwrot dostałem w maju br. Nie udało mi się wyciągnąć maksa możliwego moneybacku, bo jednak by trzeba dwa koła miesięcznie wydawać, ale wszystko wyliczone jak powinno i co do grosza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pytanie czy jest tu osoba która niedawno została klientem i ma fajne okazje w strefie korzyści? czy ta strefa korzyści przestała być opłacalna? z tego że nikt o tym nie pisze to chyba tak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mOkazje się skończyły. Może nie dosłownie, ale w sensie ich atrakcyjności i opłacalności.

   Usuń
 5. "w przynajmniej 3 i nie więcej niż 6 kolejno następujących po sobie miesiącach" jesli spelnie warunki w ciagu 7 miesięcy to po 8 nie dostane wcale cashbacku? No i 5 płatności miesiecznie trzeba zrobic wyłącznie naklejka. Bo rozumiem, że NFC nie działa w telefonie bez specjalnej karty sim NFC czy sie mylę i ta karta sim dotyczy tylko tych co w telefonie nie mają funkcji NFC?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co miesiąc oplacaj rachunki. Nie przejmuj się. Mi wyplacili co trzeba. Ją robilem wyłącznie naklejka. Nawet jej nie wylamalem z blistra aby móc dać komuś z rodziny gdy szedł na większe zakupy

   Usuń
 6. Startowałem z Orange Finanse w listopadzie. Wyciągnąłem 450 zł moneybacku, 60 zł doładowań oraz 350 zł zwrotu z ich Strefy Korzyści (czyli mOkazje) - bilety do teatru i głównie paliwo ze Statoil).
  Gdy skończyło mi się te 6 miesięcy to założyłem na żonę - ale już teraz widzę że Strefa Korzyści jest dużo gorsza.

  OdpowiedzUsuń
 7. witam, po ilu miesiacach dostaliscie moneyback? ja juz 4 fakture oplacam i brak jakiegokolwiek zwrotu.

  OdpowiedzUsuń
 8. czy karta naklejka działa jak noramlna karta? mogę płacić taką kartą naklejką bez powiązania jej z telefonem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Działa jak karta zbliżeniowa. Powyżej 50 zł musisz wprowadzić PIN. Możesz nakleić gdzie chcesz - także na telefonie, ale nie ma ona nic wspólnego z telefonem i łączeniem z nim.

   Usuń
 9. jak posiadam konto w mBanku to rozumiem, że z w/w promocji nie jestem wykluczony??

  OdpowiedzUsuń
 10. "SIM NFC (od momentu wprowadzenia usługi, o którym Uczestnicy Promocji zostaną poinformowani na stronie informacyjnej www.orangefinanse.com) " Usługa została wprowadzona i wymieniana karty SIM jest za darmo w promocji po spełnieniu kilku warunków. Laska w salonie Orange nie wiedziała nawet o tym :O

  OdpowiedzUsuń
 11. "SIM NFC (od momentu wprowadzenia usługi, o którym Uczestnicy Promocji zostaną poinformowani na stronie informacyjnej orangefinanse.com) " Usługa została wprowadzona i wymieniana karty SIM jest za darmo w promocji po spełnieniu kilku warunków. Laska w salonie Orange nie wiedziała nawet o tym :O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no w regulaminie jest to jakoś tak dziwnie ujęte jakby nadal nie było i miało dopiero zostać wprowadzone.

   Usuń
 12. czy jak uruchomię NFC w telefonie, to nadal transakcję naklejką będą zaliczane do moneybacku? Bo wprowadzili teraz dodatkowo w strefie korzyści 30% za transakcji przez NFC, ale nie wiem czy to robić, bo nie chce tracić możliwości płacenia naklejką (jest to dla mnie wygodniejsze).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale naklejkę możesz mieć w innym miejscu a nie na telefonie

   Usuń
 13. Jak to jest z tymi kartami (nie mam NFC) - zamówiłem tylko debetową będę miał moneyback bez promocyjnych doładowań. ?
  A w ogóle szkoda że moneyback jest tylko czasowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zwroty są wyłącznie od płatności zbliżeniowych NFC lub naklejką

   Usuń
 14. hm to ciekawe czy jak zamówię teraz naklejkę będę miał moneyback i doładowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po rozmowie telefonicznej z konsultantką bank dośle mi naklejkę pocztą,wtedy będę mógł korzystać z promocji doładowań i moneybacku. Oprocentowanie konta oszczędnościowego (wymóg założenia przy zamawianiu konta lub później na infolinii ) też będzie wynosić 3,5% przez 3 miesiące.

   Usuń
 15. Na stronie Orange Finanse http://www.orangefinanse.com/karta_kredytowa.phtml, jest informacja na temat kart kredytowych - z opłaty rocznej ma zwalniać 120 płatności kartą, Tabela opłat i prowizji mówi o 240 operacjach.
  Nie wiecie jak firma będzie reagowała na ewentualne reklamacje ?
  ( info na stronie wisi już minimum 2 tygodnie a ja wciąż czekam na oficjalne mailowe wyjaśnienie tych sprzecznych informacji )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w takim przypadku oczywiście wiążąca jest TOiP bo ją będziesz akceptować przy zawieraniu umowy, a nie zapisy na stronie. Choć ewidentnie wprowadzają w błąd, to prawda.

   Usuń
  2. Orange nie traktuje takich przypadków pro kliencko ? ;)

   Usuń
  3. Orange a prokliencko... hm osobiście wolę nie sprawdzać ;) A co jest przekonującego w karcie kredytowej OF by być nią zainteresowanym?

   Usuń
  4. Niestety tu dodatkowych bonusów brak/

   Usuń
 16. Oferta jest warta rozważenia. Jak długo będzie aktualna?

  OdpowiedzUsuń
 17. sporo zarobiłem i chciałbym zamknąć konto, są jakieś lojalki?
  Olo

  OdpowiedzUsuń
 18. zamykałem konto kilka dni temu. poleconym na adres który tu gdzieś na stronie bloga jest. po otrzymaniu pisma dzwoniła Pani z infolinii gdzie wyraziłem słownie chęć zamknięcia konta. i tyle. miesiąc wypowiedzenia. formularz wypowiedzenia jest na stronie. pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, wszystko już przygotowane, tylko ew. lojalka mogła mi pokrzyżować plany.
   Najlepszego!
   Olo

   Usuń
 19. Lojalki nie ma. Polecam wpis Jak zamknąć konto w banku? Wypowiedzenie umowy rachunku - tam info o sposobach zamknięcia konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, teraz czas na oryginalny mBank. Masz ode mnie bonus za polecenie:-)
   Pozdrawiam
   OLo

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...