Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Darmowe konto osobiste w BZ WBK + karta bankomatowa za 0 zł

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

28.07.2015

Darmowe konto osobiste w BZ WBK + karta bankomatowa za 0 zł

W ofercie Banku Zachodniego WBK pojawiła się nowa oferta - karta bankomatowa.

Dzięki temu można w tym banku posiadać bezwarunkowo darmowe konto z również bezwarunkowo darmową kartą, aczkolwiek z ograniczonymi funkcjonalnościami. Można by rzec, że to taki krok wstecz... aczkolwiek pewna grupa klientów banku takie rozwiązanie może docenić.

Karta bankomatowa to karta, którą w tym przypadku bank wydaje samodzielnie. Nie sposób znaleźć na niej logo Visa, MasterCard czy jakiejkolwiek innej organizacji płatniczej. Dzięki takiemu plastikowi można swobodnie korzystać z bankomatów oraz wpłatomatów BZ WBK i... to wszystko. Kartą bankomatową ani nie wypłacisz gotówki w urządzeniu innego operatora bankomatów, ani nawet nie zapłacisz w sklepie czy Internecie. Ale też nie poniesiesz żadnych kosztów za jej wydanie czy miesięczną obsługę. Coś za coś.

Zapewne nie jest to rozwiązanie dla bankobiorców aktywnie korzystających z kart płatniczych i ceniących wygodę w dostępie do gotówki. Ale będzie to idealna propozycja dla osób, które stronią od sięgania po plastik przy okazji zakupów w sklepie i które konto traktują tylko jako sposób odbioru wynagrodzenia/renty/emerytury/innego dochodu. Zyskają wtedy dostęp do darmowego rachunku oraz do banku z liczną siecią placówek i bankomatów. A trzeba pamiętać, że dotąd bezwarunkowe darmowe pakiety konta i karty udostępniały przede wszystkim mniejsze banki, często działające głównie w sieci.

Konto Godne Polecenia:
 • 0 zł za otwarcie konta
 • 0 zł za prowadzenie rachunku (bezwarunkowo, co oznacza, że na koncie nie muszą pojawiać się regularne wpływy, ani ni musisz spełniać innych warunków)
 • 0 zł za dostęp do bankowości internetowej/mobilnej
 • 0 zł za przelewy złotówkowe zlecane w bankowości elektronicznej
Standardowo wydawana do tego konta karta MasterCard Omni (o ile o nią zawnioskujesz) wiąże się z comiesięczną opłatą 7 zł. Kartę można zamienić na plastik Visa Sol - wówczas bank nie pobierze opłaty przy comiesięcznym wykonaniu minimalnej liczby transakcji). Ale z kartą bankomatową jest jeszcze łatwiej. 

Karta bankomatowa:
 • 0 zł za wydanie, posiadanie i wznowienie karty
 • 0 zł za wypłaty/wpłaty w bankomatach/wpłatomatach BZ WBK
W ofercie, która zawiera tylko i wyłącznie "0 zł" za wszystko, często aż chce się doszukiwać haczyków. Jak bank zarobi na kliencie, który kartą nawet nie będzie mógł płacić, a tym samym nie przyniesie bankowi dochodów z tytułu interchange (prowizji naliczanej od transkacji kartami)? No w sumie bank nie zarobi, ale przy obniżonych stawkach interchange, które jeszcze niedawno sięgały 1,5%, a teraz spadły do 0,2% ten potencjalny zarobek byłby niewielki. A wydawanie karty z całą paletą funkcjonalności to też koszty dla banku (rozliczenia z organizacją, operatorami bankomatów itp.). Tu takich "problemów" (=kosztów) Bank Zachodni WBK uniknie. Zyska jednak klientów, którzy być może skuszą się kiedyś na jakiś inny, już dochodowy dla banku produkt.

Wniosek o Konto Godne Polecenia możesz złożyć tutaj. Umowę o rachunek zawrzesz za pośrednictwem kuriera lub wykonując przelew weryfikacyjny ze swego rachunku w innym banku - w w takiej sytuacji pamiętaj, by wszystkie dane we wniosku o konto były identyczne z tymi, które pojawią się jako dane nadawcy przy przelewie (imię, nazwisko, adres). 

O kartę bankomatową do rachunku na chwilę obecną można zawnioskować tylko w oddziałach BZ WBK. 

Nowa propozycja BZ WBK wpisuje się w produkty opisywane w Strefie 0 zł, która dedykowana jest kontom czy kartom, które nie wymagają zbędnego zachodu, by były darmowe. Oby takich rozwiązań oferowanych przez banki w Polsce nie ubywało, a pojawiały się nowe.

Powiadomienie o każdym wpisie na blogu na bieżąco dzięki Tweeterowi: 

13 komentarzy:

 1. Déjà vu... banki wracają do starych rozwiązań. Co to się porobiło. Przecież takie karty bankomatowe to były na samym początku gdy jeszcze mało kto myślał o płaceniu kartą, a nowoczesność w polskich bankach dopiero raczkowała. Później weszły karty płatnicze, kredytowe, paypassy, BLIKi i inne, a teraz krok wstecz? Ciekawe, ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to inaczej trzeba by się pozbyć tych pasożytniczych organizacji płatniczych jak mc czy visa, a żeby to sie stało to musiałby się skończyć prymat ameryki

   Usuń
  2. Czytałem gdzieś niedawno o powołaniu jakiejś polskiej organizacji. Byłoby ciekawie. Ale zanim to powstanie i rozwinie sieć akceptacji to "trochę" lat upłynie. Przykład BLIKa. Rozwijający się w bolączkach - akceptacje tylko w wybranych sklepach, mało sieciówek, dopiero po miesiącach Shell i Orlen.

   Usuń
 2. Ta kartę można wyrobić do każdego konta? Także już posiadanego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, podobno do każdego rodzaju RORu oprócz Avocado.

   Usuń
 3. 8 zł kosztuje wpłata na konto gp jeśli nie zrobimy tego kartą bankomatową we wpłatomacie a zrobimy wpłatę w odziale w kasie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś robiłem wpłatę w kasie oddziału który ma wpłatomat i żadnej opłaty nie pobrali. Skąd masz takie info??

   Usuń
  2. Dziś założyłem konto gp z kartą bankomatową i dopytałem o wpłatę w kasie potwierdzono że jest jak napisałeś za 0zł. Te 8 zł to kosztuje wpłata na rachunek w BZ WBK ale nie własny tylko kogoś kto też ma rachunek w BZ WBK.

   2 Transakcje na rachunek w BZ WBK
   2.1 przelew złożony w placówce BZ WBK (z wyłączeniem przelewu pomiędzy
   rachunkami własnymi)

   Usuń
 4. 2.Transakcje na rachunek w BZ WBK
  2.1przelew złożony w placówce BZ WBK (z wyłączeniem przelewu pomiędzy rachunkami własnymi)
  Konto Godne Polecenia = 8zł
  Taki zapis jest w tabeli opłat i tak go zrozumiałem, że gdy wpłacam gotówkę w kasie oddziału ( nie korzystam z karty bankowej i wpłatomatu) to za każda wpłatę na rachunek płacę 8zł.
  Chcę założyć konto z darmową wpłata jak w Raiffeisen Polbanku Wymarzono konto bez wymogów (jak wpłata wynagrodzenia, itp) a tu dodatkowo jest ta karta bankomatowa za 0.
  Dzięki za odpowiedź. Przyjmuję że jest jak powyżej. Jutro zakładam konto i potwierdzę to w oddziale.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja właśnie dziś zmieniłem na taki duet - konto gp + karta bankomatowa. Oj wystarczająco ze mnie prowizji już zdarli jak mi 3 mies. temu konto <30 zmienili na jakieś antyczne, gdzie nawet prowizje za płatność przez internet były. Zwłaszcza, że i tak w 99,9% przypadków z Electrona korzystałem jak z bankomatowej. A "normalna" karta… może mbank, może prepaidowa. Się zobaczy. Póki co tą kartą bankomatową już jednego klienta sobie uratowali.

  OdpowiedzUsuń
 6. Karta dziś do mnie przyszła. Tak dziwnie wygląda bez logo Visy czy Mastercarda. Jak to się jednak człowiek przyzwyczaja.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam,karta jest do wyrobienia w głównym oddziale, czy partnerska placówka ma też taki obowiązek, pytam bo mi odmówili wydania takiej karty , bo w ofercie mają tylko płatnicze karty. proszę o odp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pytałem o to na infolinii banku i na czacie. W placówkach partnerskich również można zawnioskować o kartę bankomatową. Choć jeszcze się nie wybrałem.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...