Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe - sierpień 2015. Ranking

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

31.07.2015

Najlepsze lokaty bankowe - sierpień 2015. Ranking

Najnowszy ranking i przegląd najwyżej oprocentowanych lokat na sierpień.

W ostatnich tygodniach pojawiło się kilka nowości, które oszczędzających mogą napawać optymizmem. Być może jest to jakiś sygnał zmian na lepsze.

Jak co miesiąc przegląd najlepszych lokat zaczynam od przyjrzenia się jakie najkorzystniejsze lokaty ma każdy z banków. Rewizję ofert 32 banków przedstawia poniższy wykres:

Oczywiście poniżej nie znajdziesz opisu lokat oferowanych przez banki z ogona wykresu. Przygotowany przeze mnie ranking najlepszych lokat - sierpień 2015 obejmuje 29 lokat z 18 banków, które dają na depozytach co najmniej 3% w skali roku.

Najwyżej oprocentowane bez gwiazdek i bez haczyków...


... ale za to często z ograniczeniem maksymalnej kwoty jaką można ulokować. Zazwyczaj są to lokaty promocyjne oferowane wyłącznie nowym klientem. Taki typowy wabik, który ma na celu zachęcić klienta do skorzystania z oferty danego banku. I często jest to wabik przekonujący, bo można złapać całkiem fajne okazje. A skoro nie wiążą się one z zakładaniem konta czy otwieraniem innych produktów to dlaczego nie skorzystać?

Najlepiej wypada w tym przypadku Lokata Wakacyjna Na Lato od Expandera. To standardowa lokata bankowa (w Meritum Banku), którą do 21. sierpnia [Aktualizacja w dn. 4.08.: Expander wykorzystał zapisaną w regulaminie możliwość wcześniejszego zakończenia promocji - oferta jest już niedostępna] można założyć wyłącznie podczas spotkania z doradcą finansowym Expandera (spotkanie takie należy umówić, wysyłając wcześniej formularz kontaktowy). Z jednej strony wymaga to pewnej fatygi, ale... warto! Spotkanie trwa kilkanaście minut, a ulokować można od 10 000 do nawet 40 000 zł. Oprocentowanie miesięcznej lokaty wynosi 4,5% w skali roku. Z propozycji mogą skorzystać wyłącznie osoby, które jeszcze nigdy nie skorzystały z jakiegokolwiek produktu za pośrednictwem Expandera.

Bez odchodzenia od komputera, online możesz założyć Lokatę Happy. To lokata powitalna Idea Banku, którą mogą otworzyć nowi klienci banku. Dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł na trzy miesiące uzyskasz stawkę 4% w skali roku. Zakładając lokatę, uzyskasz dostęp do bankowości internetowej banku (bez konieczności zakładania konta). Dzięki temu otrzymasz możliwość dysponowania lokatą, jak i zakładania kolejnych depozytów z oferty Idea Banku (a jego dobrych propozycji w zeszłym miesiącu nie brakowało: były dostępne m.in. nielimitowane kwotowo oferty 2-miesięcznej lokaty 3,5% oraz 4-miesięcznej 3,15%).

W Banku Smart na lokacie powitalnej nowi klienci mogą wybrać sobie okres deponowania oszczędności, ale wpływa to jednocześnie na wysokość oferowanego oprocentowania. Smart Lokata na Powitanie daje bowiem 3,25% w skali roku przy umowie na 1 miesiąc, ale na 2 lub 3 miesiące oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku. Obojętnie na który z trzech wariantów się zdecydujesz, ulokować możesz od 1 000 do zaledwie 5 000 zł.

W Getin Online dostępna jest już tylko jedna opcja. Lokata Start to 2-miesięczny depozyt na którym można ulokować maksymalnie do 10 000 zł, które będzie pracować na poziomie 3,5% w skali roku.

Najlepsze lokaty bankowe dla większych kwot oszczędności


Masz większe oszczędności i krew Cię zalewa, gdy czytasz o tych całkiem fajnych stawkach oprocentowania, ale wyłącznie "dla nowych klientów" i "do 10 000 zł"? Poniżej coś dla Ciebie.

Dla kwoty do 100 000 zł najlepiej obecnie wypada Lokata Bezkarna w BGŻ Optima. Umowa lokaty zawierana jest na okres 3 miesięcy, ale można ją zerwać w każdym momencie bez utraty odsetek. Będą one wówczas naliczone zgodnie z faktycznym czasem utrzymania depozytu według stawki 3,2% w skali roku, którą to bank oferuje na lokacie. Wraz z uruchomieniem lokaty, bank otwiera również konto oszczędnościowe (2,8% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł) - rachunek prowadzony jest bezwarunkowo za 0 zł. Oferta skierowana jest dla nowych klientów, jak i tych powracających! Warunkiem jest jednak nieposiadanie rachunku w BGŻ Optima co najmniej od 12 miesięcy. Sprawdziłem to osobiście. Zadzwoniłem na infolinię BGŻ Optima - po krótkiej, dość prostej weryfikacji dowiedziałem się, że moja wcześniejsza umowa została rozwiązana 11.07. ub.r. Tym samym 15.07.2015 r. założyłem Lokatę Bezkarną ponownie, tuż po upływie rocznej karencji.

Jeśli posiadasz więcej niż 100 000 zł najwyższe oprocentowanie możesz uzyskać w Lion's Banku - to oddział Idea Banku odpowiedzialny za obsługę klientów zamożnych. Jako nowy klient banku założysz w tym przypadku 3-miesięczną Lokatę Welcome z oprocentowaniem 3,5% w skali roku (ale w tym przypadku wymagana jest wizyta w oddziale banku). Bez ruszania się z domu uruchomisz za to Lokatę Welcome Online dającą 3,25% w skali roku. W obydwu przypadkach maksymalna kwota depozytu może wynieść 350 000 zł.

Z dokładnie wyliczoną kwotą 200 000 zł musisz skierować się do Noble Banku,jeśli chcesz założyć Lokatę na Otwarcie. Na 2-miesięcznym depozycie uzyskasz w tym przypadku 3,5% w skali roku.

Wykorzystałem wszystkie promocje, nigdzie nie jestem nowym klientem. Gdzie najkorzystniejsze lokaty?


Banki niestety cenią sobie przede wszystkim "nowych klientów" i "nowe środki". Jeśli nie łapiesz się na żadną z wyżej wymienionych lokat to poszukiwanie wysokiego oprocentowania jest już o wiele trudniejsze. Ale nie niemożliwe.

3,45% w skali roku i to nawet do miliona złotych otrzymasz od Idea Banku na 6-miesięcznej Lokacie Cloud (dostępną też w wariancie 3,2% na 4 miesiące). Tu wymagane jest posiadanie konta (na szczęście bezwarunkowo darmowego), ale by lokata dała powyższe oprocentowanie trzeba na koncie utrzymywać min. 1/10 kwoty lokaty (co zmniejsza realny zysk z lokaty).

Bez takich wymogów założysz Lokatę Rentierską w Noble Banku, ale tu minimalna kwota depozytu to 150 000 zł. Uzyskać możesz jednak do 3,25% (w najdłuższym wariancie - na okres 36 miesięcy).

Jeśli aż tak długi okres lokaty Ci nie odpowiada to na różne okresy po 3% w skali roku bez śrubowania dodatkowych warunków do spełnienia daje kilka banków: Alior, Lion's Bank, Santander Consumer Bank oraz Credit Agricole. Jedynie w tym ostatnim banku, aby uzyskać wspomniany procent należy zdeponować "nowe środki".

Wszystkie lokaty z oprocentowaniem na poziomie co najmniej 3% w skali roku uwzględnia ranking najlepszych lokat bankowych.

Czekasz na korzystne oferty? Trzymaj rękę na pulsie


Zdarza się, że banki przeprowadzają mocno ograniczone w czasie akcje "ściągania" środków od klientów. A takich okazji dobrze nie przegapić, bo można zyskać sporo. W lipcu przez kilka dni dostępna była 2-miesięczna Lokata Na Wakacje dająca 3,5% w skali roku, a przez kilkanaście dni można było się załapać na 4-miesięczną Lokatę Bezkonkurencyjną, oferującą 3,15%. Jeśli chcesz być na bieżąco z takimi okazjami: 

O najlepszych promocjach bankowych oraz o lokatach możesz dowiadywać się również z newslettera Bankobrania:
Adres e-mail

Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

7 komentarzy:

 1. Szkoda, że lokaty Na Wakacje już nie ma bo to faktycznie była lokata dla wszystkich bez ograniczeń

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No faktycznie to była perełka. Tym bardziej cieszę się, że się załapałem. Wadą takich chwilowych okazji jest jednak to, że nie zawsze ma się kasę do dyspozycji od razu. Dotąd trzymałem na koncie oszczędnościowym, bo 3% to jeszcze było OK, ale jak pękła symboliczna granica i jest już mniej to jednak nie zamierzam już trzymać tam większych środków.

   Usuń
 2. W Smarcie to się ośmieszają. Do 5 tys. Byle zaistnieć w rankingu. Za chwilę wymyślą, że dają 5,5% - będą pierwsi w rankingu. Ale z lokatą od 500 do 1000 zł

  OdpowiedzUsuń
 3. Kawał dobrej roboty .dzęki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coraz trudniej o 3%+ dla nie nowych klientów :-(

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że Expander już się wycofał. Mają teraz tam jakąś miesięczną ofertę na 3,5%, nawet na większa kwota, ale jak się okazało to polisolokata jest.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzeczywiście bardzo korzystne oprocentowanie lokat; tak sobie myślę, że moja w Getin Banku też jest dobra, bank ma pozytywne rekomendacje i te sugestie też są w cenie

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...