Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: mBank: 100 zł za kredyt odnawialny na promocyjnych warunkach (także dla obecnych klientów)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

3.07.2015

mBank: 100 zł za kredyt odnawialny na promocyjnych warunkach (także dla obecnych klientów)

Rzadko piszę o produktach kredytowych. Ale tym razem na kredycie można zyskać.

Kredyt w koncie kosztuje. Zapłacisz prowizję za udzielenie oraz odsetki, jeśli wykorzystasz środki z przyznanego limitu. Teraz w mBanku przy okazji wyrobienia limitu kredytowego zapłacisz jednak tylko połowę prowizji, a do tego otworzysz sobie drogę do zyskania 100 zł. Na czysto wyjdzie ponad 65 93 zł.

Podstawą udziału w promocji jest w czasie jej trwania (od 1.07. do 3.08.2015 r.) złożenie wniosku o kredyt odnawialny w koncie osobistym. Zyskasz na dwa sposoby:
 • zapłacisz o połowę obniżoną prowizję za przyznanie kredytu
 • zwrot kwoty 100 zł za zakupy na stacjach benzynowych Statoil - będzie on przyznany za zakup o wartości co najmniej 100 zł wykonany najpóźniej do 3.09.2015 r. (ale ważna uwaga: aby uzyskać zwrot, zakup należy wykonać nie wcześniej niż trzy dni robocze po uruchomieniu kredytu odnawialnego). Płatność należy wykonać kartą wydaną do rachunku w którym będzie kredyt.
I to wszystko. Zwrot 100 zł mBank wypłaci w terminie 30 dni od dnia zaksięgowania transakcji zaliczanej do zwrotu. Z posiadanego kredytu odnawialnego możesz, ale nie musisz korzystać. Ty również zdecydujesz jak długo limit posiadać. Musisz jednak pamiętać, że po upływie roku za wznowienie bank pobierze opłatę (na chwilę obecną to 2,5% lub 2,1% kwoty kredytu, z zastrzeżeniem, że opłata i tak wyniesie minimum 69 zł).

Standardowo w mBanku takiej samej wysokości są prowizje za przyznanie kredytu. W zależności od rodzaju posiadanego konta w mBanku - prowizja wynosi: 2,5% (min. 69 zł) lub 2,1% (m.in 69 zł). Dzięki promocji będzie to kwota mniejsza:
- prowizja 1,25% (min. 34,50 zł) zostanie pobrana od posiadaczy rachunków: eKonto, eKonto z darmowymi bankomatami , eKonto mobilne plus, eKonto dla młodych , eKonto mobilne , mKonto Multi, Multikonto Jestem, MultiKonto Ja/My Comfort/Active
- prowizję 1,05% (min. 34,50 zł) zapłacą posiadacze rachunków: mKonto Aquarius, mKonto Aquarius Intensive, MultiKonto Aquarius Classic/Intensive

Kalkulując więc zyski z promocji:
Za przyznanie limitu np. w eKoncie w wysokości 1 000 zł zapłacisz 34,50 12,50 zł. Za zakupy na stacji paliw dostaniesz zwrot wynoszący 100 zł. Zysk "na czysto" wyniesie więc 65,50 87,50 zł.

[Aktualizacja - Minimalny limit o jaki można zawnioskować to 500 zł - wówczas opłata wyniesie 6,25 zł, co oznacza zarobek 93,75 zł

Przekreślone w tekście kwoty to wynik wcześniejszych kalkulacji na podstawie nieścisłych zapisów regulaminu oraz błędnych wyjaśnień jakich udzielali pracownicy infolinii mBanku]

Zgodnie z regulaminem, udziału w promocji nie mogą wziąć osoby już posiadające kredyt odnawialny w mBanku. Ale grupa wykluczonych z szans na premię jest nieco szersza:
"Uczestnicy Promocji, którzy w okresie 365 dni poprzedzających dzień złożenia wniosku o kredyt odnawialny byli posiadaczami kredytu odnawialnego, w którymkolwiek posiadanym rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowym w mBanku oraz w okresie tych 365 dni wypowiedzieli umowę kredytu odnawialnego, nie będą objęci Promocją"
Z kredytem odnawialnym nie każdy miał pewnie do czynienia, więc podsuwam ściągawkę:
Wiedza w pigułce
Kredyt odnawialny - znany też jako limit kredytowy, linia kredytowa albo debet w koncie. To możliwość skorzystania z dodatkowych środków, jeśli zachodzi taka potrzeba. Nie mając limitu kredytowego na koncie możesz korzystać wyłącznie z własnych środków i nie zejdziesz "poniżej zera". Posiadając limit kredytowy możesz być "na minusie" do wysokości przyznanego limitu. Każdy wpływ na konto powoduje spłatę ewentualnie wykorzystanego kredytu.
Koszty: opłata za przyznanie (naliczana procentowo od kwoty przyznanego kredytu). Odsetki (w mBanku jest to obecnie 9,99%) zapłacisz wyłącznie wtedy gdy wykorzystujesz przyznany limit. Są one naliczane za faktyczną liczbę dni i wyłącznie od kwoty faktycznie wykorzystywanej (a nie przyznanej). Odsetki są pobierane z konta zazwyczaj na ostatni dzień miesiąca. Umowa o kredyt odnawialny najczęściej zawierana jest na rok z opcją automatycznego odnowienia. Wówczas również zapłacisz prowizję.

Skorzystaj z promocji i złóż wniosek o kredyt odnawialny.

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi - zapisz się na newsletter

35 komentarzy:

 1. Oczom nie wierze. mBank coś daje obecnym klientom? Świat stanął do góry nogami!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy promocja obejmuje także konta firmowe w mBanku?

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto dodać, że klienci, którzy mają już propozycję przyznania takiego kredytu mają uproszczone zasady: wystarczy wniosek i oświadczenie - nie potrzeba dostarczać żadnych dokumentów. W skrócie: skorzystałem w kilka chwil :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy można zrezygnować z takiego kredytu np.po 2 miesiącach,oraz czy można to zrobić ze strony mbanku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można zrezygnować każdej chwili. Wypowiedzenie można złożyć na infolinii, w placówkach lub listownie.

   Usuń
 5. A czy jeżeli ktoś otworzy limit i zgarnie premię to potem musi wypowiedzieć tylko konto, czy konto i limit?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można wypowiedzieć sam limit. Wypowiadając umowę o konto, wypowiesz jednocześnie limit

   Usuń
 6. A u mnie właśnie wypowiedzieliśmy umowę na kredyt odnawialny, to co wyprawia mBank ostatnio z tabelą prowizji i opłat to jeden wielki PAZERNY skandal (nota bene potrafią zmienić tabele 2 razy w miesiącu przy czym w tak bezczelny sposób, iż nie wskazują zakresu zmian - trzeba samemu się przemęczyć). W zw. z wprowadzeniem podwyżki z 1% na 2.5% podziękowaliśmy (z 10.000 to 100->250 samej prowizji a gdzie odsetki od wykorzystania). Kredyt poszedł do WBK w zw. z otwarciem konta (3x50 zł). Wskazówka dla otwierających konto z kartą płatniczą - proszę zerknąć ile bank sobie żąda, pospadacie z taboretów. Uniknięcie opłaty miesięcznej jest baaardzo trudne, wysoki pułap kwotowy, już lepiej płacić obcą kartą jakimś minimalnym paybackiem. Ogólnie mBank - nie polecam, powoli wycofujemy się z drugim kontem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wskazówka dla otwierających konto z kartą płatniczą" - hm, ale nie jest źle. eKonto darmowe, karta do niego 0 zł przy wydaniu 200 zł (w przeciwnym razie zaledwie 4 zł). Ale wiem, wiem, to taki wabik mBanku. Lada moment ten nowy "złowiony" klient dostanie, tak jak piszesz, dwa razy w miesiącu zmiany opłat i prowizji i już tak kolorowo nie będzie.

   Usuń
  2. Przepraszam być może troszkę się rozpędziłem, miałem bardziej na myśli kredytówkę z której korzystam już z 6 rok (do tej pory banalne warunki chyba nie zdarzyło mi się płacić jeszcze za kartę) a z world mastercard rocznie 20 biletów do cinema btw, tymczasem za tabelą prowizji i opłat:
   Opłata nie będzie pobrana, jeżeli roczna wartość lub ilość transakcji bezgotówkowych (włączając przelewy ze wszystkich kart wydanych do rachunku danej karty kredytowej) za ostatnie 12 miesięcy wyniesie minimum 18 000 zł lub 120 transakcji.

   sporo kasy by nie płacić obecnie 200 zł rocznie. z 18.000 3% - 540 zł więc przerażająco drogo (a do niedawna karta chyba 80 czy 100 kosztowała rocznie). 3% w BPH zdaje się dają i to wcale nie jest jakiś wysoki payback, z getinem można przy tych wydatkach sporo więcej zarobić.

   Generalnie mBank - lepiej z dala chyba że jacyś decydenci zmienią politykę o co może być bardzie trudno. Pamiętacie "nabici w mbank". Ostatnio bardzo zła prasa, i mam nadzieję że się przejadą, byli najtańszym bankiem netowym ale to stare czasy, teraz jadą na "oparach" mocno nadszarpniętej opinii. Ostastni produkt jaki mi zostanie to konto maklerskie, o dziwo jeszcze za darmo (chyba że mi umknęlo a nie chce mi się już tego na tę chwilę spawdzać.).

   Usuń
  3. No bo mBank to nie może być pierwszy bank. Już od dawna. Niestety. A zaczynałem z nimi swą przygodę z bankowością i bankobraniem.

   Usuń
 7. Expert_Statoil7 lipca 2015 00:27

  Pieniądze te można przeznaczyć na zakup paliw z rodziny Miles. Pozwalają one na pokonanie do 3% większych odległości na jednym tankowaniu w odróżnieniu do paliw tradycyjnych.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zakombinowali z tą promocją. I co to za układ, że tylko Statoil?! Do najbliższej mam jakieś 25 km więc jak w dwie strony bym obrócił to zysk bym spalił...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewno Norwegowie zasponsorowali mBank w ramach reklamy.

   Usuń
  2. Zawsze możesz tankować "po drodze" mijając jedną z naszych stacji. Droga ta sama, więc w baku czysty zysk.

   Usuń
  3. Możesz zatankować "po drodze" mijając jedną z naszych stacji. Nie będziesz musiał nadrabiać kilometrów by dojechać do stacji a reszta to już czysty zysk

   Usuń
 9. Zdziwiłem się... Jestem klientem mBanku od chwili jego powstania, ostatnie lata nieaktywnie a wymówić też się nie kwapię bo trzeba pisemnie i jak czytałem, wnioski odrzucają za rzekomo inny wzór podpisu (trudno powtórzyć ten sam po kilkunastu latach), więc wegetuję. Zdziwienie polega na tym, że znając ich praktyki doskonale, zasiliłem konto spodziewaną prowizją w kwocie 34,50 zaś obciążenie widzę w kwocie zgodnej z ofertą, 1,25% przy limicie kredytu na 1000,00 uczyniło raptem 12,50 złotego... Ciekawe czy dociążą. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też pobrali mniej, choć wcześniej dzwoniłem na infolinię i mówili mi o prowizji min. 34,50 zł przy limicie 1000 zł. Na mLinii przydałyby się szkolenia...

   Usuń
 10. Czy po otrzymaniu premii można od razu zrezygnować z kredytu bez konsekwencji finansowych ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak możesz zrobić - bez kosztów, bez konsekwencji

   Usuń
 11. A jakie dokumenty trzeba dostarczyć do banku co od was chcieli.
  Bank napisał:
  "Prosimy o dostarczenie dokumentów. Szczegóły zostały przekazane na adres e-mail podany na wniosku."
  A w e-mail przyszła informacja
  " informujemy, że Twój wniosek o numerze ..... o kredyt odnawialny został zarejestrowany i przekazany do rozpatrzenia. O podjętej decyzji poinformujemy drogą mailową. W załączniku przesyłamy regulamin promocji „100 zł zwrotu za zakupy na stacjach Statoil z Kredytem Odnawialnym”.
  no i w/w załącznik nic więcej nie było od nich.
  Pisałem maile nic nie poradzili rozmawiałem z pracownikiem kazał iść do placówki no ręce opadają. Pojadę tam dowiem się co potrzeba i będę musiał krążyć bo dopiero dowiem się co potrzeba.

  Więc mam pytanie jak byliście w placówce to jakie dokumenty były potrzebne ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli miałeś przygotowaną propozycję limitu w koncie to raczej żadnych dokumentów nie będzie trzeba dostarczać.Miałem tak jak wnioskowałem o kartę kredytową (jakoś rok temu) - też mi pisali o dostarczeniu dokumentów, a niedługo później okazało się, że karta przyznana, umowa zawarta i nic nie musiałem robić - tylko ze zdziwienia zadzwoniłem do nich, że to już? I, że nic nie muszę dostarczać? Pani na infolinii nie potrafiła mi wyjaśnić po co taki komunikat się pojawia.

   Usuń
 12. Ale te zakupy na statoil to musi być paliwo czy można kupić wszystko co tam mają ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma wytycznych w regulaminie, więc możesz kupić paliwo albo cokolwiek innego.

   Usuń
 13. Takie może głupie pytane mam.
  Czy te płatność na Statoilu trzeba wykonać ze środków z przyznanego limitu przy zerowym saldzie swoich środków ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma informacji nt. w regulaminie, więc można z własnych środków.

   Usuń
 14. A jak rozumiecie czas zakupu piszą że:

  "b) oraz jednorazowego zwrotu za zakupy dokonane na stacjach benzynowych Statoil
  przy użyciu karty debetowej wydanej Uczestnikowi Promocji do rachunku
  oszczędnościowo-rozliczeniowego. Zwrot w wysokości 100 zł będzie przyznawany za
  zakup o wartości min. 100 zł dokonany w terminie do 03.09.2015. Transakcje
  podlegające zwrotowi powinny być dokonane nie wcześniej niż 3 dni robocze po
  uruchomieniu kredytu odnawialnego."

  Czy chodzi o dzień zakupu do 3 września czy dzień księgowania tej transakcji bo to jest różnica ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdzie nie ma definicji, ale dla spokoju zrobiłbym to zawczasu by i się zaksięgowało, bo w sumie czasu jest cały miesiąc.

   Usuń
  2. Jest jeszcze taki zapis "Zwrot za zakup będzie przyznany na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy Uczestnika Promocji w terminie 30 dni kalendarzowych od dnia zaksięgowania transakcji na rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowym"

   Usuń
  3. widziałem kiedy będzie zwrot i tu są szczegółowi ale co do transakcji nic nie piszą o księgowaniu więc domyślam się że może być dzień zakupu ale pewny nie jestem za bardzo a chciał bym aby ta płatność weszła w poczet płatności wrześniowych :)

   Usuń
 15. Czy zakup na 1-2-3 Statoil będzie zaliczony? Czy to inna marka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej się liczy bo to jednak statoil. Wykluczenia nie ma

   Usuń
  2. Raczej nie powinno być problemów. To jednak statoil choć pod nieco innym szyldem.

   Usuń
 16. Zalałem za 100,05 zł w niedzielę 2 sierpnia a już 5 sierpnia mbank uznał 100 zł zwrotu na koncie szybko się uporali :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...