Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zarabianie na bankach - moje podsumowanie czerwca 2015 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

26.07.2015

Zarabianie na bankach - moje podsumowanie czerwca 2015 roku

Jak co miesiąc odsłaniam wszystkie szczegóły dotyczące mego praktycznego bankobrania.

W ostatnich miesiącach złożyło się tak, że podsumowanie bankobrania publikuję w ostatnią niedzielę miesiąca. Więc tradycję podtrzymuję. A jest o czym pisać, bo w czerwcu moneybacków i premii od banków uzbierało się bardzo dużo - aż 696,69 zł.

Tym razem sporo zysków przyniosły mi nie tylko zwroty od płatności kartami (które dominowały np. w poprzednim podsumowaniu miesiąca), ale nastąpiła znaczna dywersyfikacja: zwrot doładowania telefonu, bilety do kina za proste (bezkosztowe) transakcje BLIK oraz rabaty przy zakupach dzięki V.me by Visa.

Chcesz by nie ominęła Cię żadna z takich okazji na dodatkowy zysk (także bez zakładania konta w banku): 

Niezmiennie liderem zestawienia mych największych przychodów z bankobrania stanowią Karty Tanie Zakupy dające 10-procentowy zwrot za zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i na stacjach paliw. Konta założyliśmy (wraz z żoną) jeszcze w czasie gdy była możliwość otwarcia dwóch rachunków tego samego typu na jedną osobę. Teraz zasady te się zmieniły. Klient może założyć tylko jedno konto - w dodatku z lojalką (na szczęście nie obligującą do dalszego aktywnego korzystania z konta; pozostanie jednak konieczność niezamykania rachunku - sprawdź aktualne promocje Getin Banku).

Dwa razy po 50 zł za wymogi promocji spełnione w czerwcu wypłacił również Bank Millennium. To niestety już ostatnia część z premii, które należały się za otwarcie Konta 360° za pośrednictwem serwisu Groupon. Dziś ta promocja nie jest już dostępna, ale aktualnie z Millennium możesz zyskać jeszcze więcej: załóż Konto 360° i zyskaj 360 zł. Posiadanie konta w tym banku zaowocowało nam również dwoma podwójnymi wejściówkami na dowolne seanse filmowe do Cinema City (wartość pojedynczego bilety normalnego to 24 zł). A realizacja warunków (zakończonej już niestety) promocji "Płacisz, wypłacasz i idziesz do kina" była w tym przypadku banalnie prosta: za pomocą aplikacji BLIK należało wykonać 10 transakcji. Mogły to być nawet wypłaty w bankomacie. Poświęciłem na to góra 10 minut, nie poniosłem żadnych kosztów, a mamy dwa darmowe wyjścia do kina :)

Także w sposób dość łatwy i przyjemny przyszło cieszyć się zwrotem 50 zł od BZ WBK - to premia za doładowanie telefonu na tą samą kwotę a więc odpowiada 100-procentowemu moneybackowi. Przedstawiony zwrot de facto częściowo jest za maj, ale w związku z dość długim wyczekiwaniem wypłaty - nagroda ta "nie załapała" się na poprzednie podsumowanie miesiąca.

Czerwiec był również miesiącem wypłaty premii od Agory za otwarcie lokaty w Toyota Banku. Tu (oprócz odsetek z lokaty, których jednak nie liczę do bilansu bankobrania) wpłynęło dwa razy po 60 zł.

50 zł premii wypłacił mi również PKO BP - to historyczne, moje pierwsze bankobranie z tego banku. Premia wypłacona została w ramach programu poleceń "Mam PKO", gdzie zarówno polecający, jak i polecony (za otwarcie konta) otrzymują po 50 zł. Przy okazji warto jednak przypomnieć, że obecnie korzystniej wypada program poleceń "Mam Inteligo", w którym za otwarcie konta i spełnienie prostych warunków otrzymasz 100 zł. A do końca promocji pozostało jeszcze sporo czasu, więc jednocześnie możesz stać się polecającym i za każdą skuteczną rekomendację zgarniać po 50 zł :)

Płacąc z portfelem V.me by Visa zaoszczędziliśmy również na zakupach w Media Markt - przy zakupie za dowolna kwotę i wybranie powyższej opcji uiszczenia kosztów, naliczony dwukrotnie rabat po 20 zł na produkty po 19,99 zł spowodował, że zapłacić trzeba było wyłącznie za przesyłkę.

Resztę zysków z bankobrania w maju stanowiły moneybacki. To 3%, które uzyskuję dzięki otwarciu kont w ramach promocji "Pieniądze Cię lubią!" Banku BPH (dwa konta: założone przeze mnie i żonę) oraz Konta Wygodnego w Raiffeisen Polbanku. Odpowiednio zarobiłem na nich: 38,10 zł, 23 zł oraz 6,73 zł. Obydwie powyższe promocje są już niedostępne, ale w Raiffeisen Polbanku możesz obecnie dostać nagrodę gwarantowaną i powalczyć o nagrody dodatkowe w konkursie.

Podsumowując powyższe, moje bankobranie za czerwiec wyglądało następująco:

Gdzie i co?
W jaki sposób?
Ile wydałem?
Ile zyskałem?
Getin Online i Open Online: konto z kartą Tanie Zakupy
10% zwrotu za zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i na stacjach benzynowych
600 zł – zakupy paliwa
600 zł – zakupy w sklepach spożywczych
3 x 40 zł
Bank Millennium: Konto 360°
otwarte w promocji na groupon.pl - premia 4 x 50 zł
400 zł – zakupy spożywcze
600 zł – pozostałe zakupy
2 x 50 zł
Promocja „BLIK. Płacisz, wypłacasz i idziesz do kina”
0 zł (bezpłątne wypłaty z bankomatu)
4 x 24 zł (4 bilety do Cinema City)
Bank BPH: Lubię to! Konto
Konto otwarte w promocji „Pieniądze Cię lubią!” – 3% moneybacku za płątności kartą w dowolnym miejscu
ok. 2034 zł – zakup wyposażenia mieszkania, zakupy w sklepach odzieżowych, obuwniczych, aptece, restauracji
38,10 zł i 23 zł
Bank Zachodni WBK:
Konto 1|2|3 – do 3% zwrotu od faktur za media
Opłata faktur
2,88 zł
Konto Godne Polecenia – objęte promocją „Zewsząd dostępne 150 zł”
50 zł x 2 – doładowanie telefonu w maju i czerwcu
2 x 50 zł (wypłacone 29.06. i 21.07.)
PKO BP
Program poleceń „Mam PKO”
-
50 zł
Toyota Bank i Agora: Plan Depozytowy
Promocja „Lokata Toyota Bank z premią”
-
2 x 60 zł
Raiffeisen Polbank: Konto Wygodne
Moneyback 3% od płatności kartą w dowolnym miejscu
ok. 224 zł  - zakup biletów kolejowych
6,73 zł
v.me by Visa
Rabaty w wybranych miejsach dla użytkowników portfela elektronicznego.
koszt przesyłki (ok. 16 zł)
39,98 zł

A powyższe bankobranie dokumentują wpływy na konta i... SMSy od banku:


Sporo ich tym razem. Nieco większe są też koszty bankobrania w czerwcu. Oprócz opłaty za kartę Tanie Zakupy (3,99 zł miesięcznie), uwzględnić należy również opłaty za Konto Jedyne w Toyota Banku - 2,49 zł miesięcznie (pobrane czterokrotnie, ale jest to akurat kumulacja za kolejne miesiące) oraz opłatę za list polecony (4,20 zł), którym wysłałem wypowiedzenia umów o rachunki.

Niezmiennie sumę uzyskaną na bankobraniu odnoszę do takiej samej sumy odsetek, którą można by uzyskać na aktualnie najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. I tak, by zyskać z nich 660,60 zł musiałbym przez cały miesiąc ulokować aż 315 179,79 zł.

Bądź na bieżąco z każdą promocją bankową i zarabiaj również: zapisz się na newsletter

Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

36 komentarzy:

 1. Takie akcje, jak ta Millennium z biletami za BLIKa są mega fajne. Nagrody dosłownie za nic :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też lubię takie nieco niespodziewane, ale łatwe i szybkie akcje na bankobranie ;)

   Usuń
 2. A ja jak zawsze podziwiam wynik. W zeszłym miesiącu miałem lepszy, ale tego nie przebiję. U mnie uzbierało się niecałe 430 zł.

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie 378,91 zł

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko chce się powiedziec wooow ;) Już nie mogę się doczekać, aż wrócę z pracy i zabiorę się za korzystanie z promocji :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje! Ja wyciągnąłem około 186 zł (Millenium, BPH, Paris Bank, Bank Zachodni). Amen ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy w Getin Bank Tanie Zakupy jedna osoba może mieć dwa konta i dwie karty i uzyskiwać z tego tytułu dwie oddzielne zwroty za zakuy?
  Czekam na odp i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualnie już nie. W zeszłym roku był taki myk, że w Getinie możliwe było założenie Tanich Zakupów za pośrednictwem Getin Online i Open Online. Udało mi się tak jak Złotówie. Teraz już tak się nie da. Wszystko sprowadzili do jednego nurtu, Getin Banku i można mieć jedno konto.

   Usuń
 7. Witam. Ja trochę z innej beczki. Ktoś wie jakiego oprocentowania można się spodziewać na koncie oszczędnościowym w BGŻ Optima? 28.07 kończy się obecne oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żadnych przecieków nie ma. Warto złożyć sobie wnioski w Idea Banku i mieć w rezerwie :)

   Usuń
  2. Patrząc na to co BNP porobiło z lokatami i oprocentowaniem kont oszczędnościowych po fuzji to aż strach się bać jak mogą ściąć procentowanie. No ale z drugiej strony widać ruchy na rynku, że banki potrzebują gotówki: wyższe oprocentowanie lokat daje ostatnio Idea Bank, Getin, NeoBank. Ciekaw jestem co będzie...

   Usuń
 8. I ja mam pytanie jak ktoś wie czy przelewy expresowe np z T-mobile na inne konta są traktowane jako przelewy zewnętrzne które spełniają wymogi wpływów na danym koncie ? Bo jak widzę w historii konta jeżeli jest zwykły przelew z innego konta to napisane jest przelew zewnętrzny jak jest przelew z konta żony na moje w tym samym banku to napisane jest przelew wewnętrzny a jak jest expresowy to piszą że przelew expresowy i jak to liczą, czy taki expresowy też zaliczają do zewnętrznych ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w t-mobile mam konto "główne". Na konta otwarte w celu bankobrania, gdzie wymagają regularnych wpływów, robię expresowe. Millennium i WBK prowizji nie brali i premie wypłacali, więc jest OK. Chyba gdzieś jeszcze tak przelewałem, ale jakoś nie mogę sobie przypomnieć gdzie.
   Ten opis "wewnętrzny" znaczy, że z tego samego banku jest przelew (tak działa BlueMedia - ma konta w wielu bankach i dlatego przelewa od razu a potem się rozlicza między sobą). Jakby pracodawca miał konto w tym samym banku, to wypłata pensji też by widniała jako "wewnętrzny". Bankom chodzi o to, że nie liczy się wpływ między Twoimi kontami w tym banku, np. z oszczędnościowego na zwykłe.

   Usuń
  2. Zazwyczaj tak. Ale np. nie w Getinie, bo tam przelew zewnętrzny oznacza przelew z innego banku, a jak robisz przelew ekspressowy z T-Mobile to oznacza, że kasa która trafi na konto w Getinie pochodzi z konta BlueCash/BlueMedia w Getinie. W innych promocjach zewnętrzny przelew to każdy spoza rachunków klienta w tym danym banku (czyli np. nie z konta oszczędnościowego), ale z konta kogoś nawet w tym samym banku albo z Twojego konta z innego banku może być.

   Usuń
  3. Jestem czarnowidzem jeśli chodzi o nową stawkę od Optimy...

   Usuń
  4. stawiam na jakieś 2,6-2,8 dla nowych środków.

   Usuń
  5. Jest 2,8%. Przewidziałem! :)

   Usuń
  6. Ileż to dziś pojawiło się okoliczności sprzyjających zajęciu 1. miejsca wśród najbogatszych Polaków. A tu możesz się jeszcze dorobić i wyciągać mega 2,8% rocznie, wow.

   Usuń
 9. Skoro Bankobiorcy to osoby które wyszukują taniości,okazji,super promo to może uczciwie byłoby zysk z biletów Cinema City podać nie 24zł a 14 zł 2D lub 17 zł 3D w srody

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale bilety od Millennium nie zmuszają do pójścia do kina w środę. Można zrealizować je w dowolnym dniu tygodnia.

   Usuń
  2. @Anonimowy 27 lipca 2015 09:24, jedna rzecz to tak jak pisze @Anonimowy 27 lipca 2015 12:01 - za kody od Millennium możemy iść dowolnego dnia tygodnia, więc odniosłem do ceny standardowej.
   A dodatkowo środy w kinie wymagałyby w naszym przypadku pewnego planowania i "ustawienia się" pod ten konkretny dzień. Po prostu byłoby to ciężkie do zrealizowania, by iść do kina w środę. A wychodzę z założenia, że bankobranie jest sposobem na zaoszczędzenie czy zarobienie "przy okazji", bez wyrzeczeń i dodatkowego wysiłku. Owszem, też staram się korzystać z dodatkowych okazji pozabankowych i kupować np. w promocji, ale trzeba pamiętać, że czasem jest to nieopłacalne lub niemożliwe. Stąd odniesienie do standardowej stawki za bilet normalny.

   Usuń
  3. Moim zdaniem wartość tego typu nagród jak te przykładowe bonusy za kino nie powinna być w ogóle doliczana do złotówkowego podsumowania miesiąca, gdyż to jest inna kategoria - przecież nie dostajesz fizycznie złotówek i nie możesz za to kupić jakiejkolwiek rzeczy jaką byś chciał. Nawet jakbyś chciał sprzedać te bilety komukolwiek to nikt ich nie kupi za cenę z podsumowania.
   I moim zdaniem rzetelniej by było gdyby każdy kto robi swoje podsumowanie "zarobiłem" uwzględniał w tym jakie poniósł koszty bo przecież nikt nie jest do przodu np. o 150 zł gdy poniósł ponad 10 zł kosztów. A tak to nie jest rzetelny obraz zarabiania tylko ... kreatywna księgowość.

   Usuń
  4. Dlatego tak to zrobiłem: suma moneybacków, premii i nagród wyniosła 696,69 zł.; po uwzględnieniu opłat za katy, konta, a także ceny znaczka na list z wypowiedzeniem. "Na czysto" wyszło 660,60 zł.

   Co do biletów... faktycznie nie sprzedałbym ich po 24 zł. Ale wykorzystam. Więc myślę, że podanie ceny kasowej jest fair. Przy tabletach w podsumowaniach podawałem jednak już kwoty za które je sprzedałem, a nie regulaminowe czy rynkowe.

   Usuń
  5. Uważam, że podanie stawki za bilet normalny jest w tej sytuacji OK. Co innego gdy właśnie tablet lub inne nagrody w regulaminie wyceniane są po wyśrubowanych stawkach - wtedy byłoby to przesadą, ale przy takim bilecie, który z reguły samemu się wykorzystuje to można podać jego normalną cenę.

   Usuń
 10. Proszę o zsumowanie ile trzeba było wydac pieniędzy zeby powyższy zwrot otrzymać ok 4450 zł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, suma wydatków to prawie 4450 zł. W większości są to nasze wydatki, aczkolwiek część jest "zapożyczona" - gdy mam kupowała sprzęt AGD za 800 zł, zapłaciłem swoją kartą ;)

   Usuń
  2. Dla mnie to suma zaporowa, ale ciesze się ze swojego bankobrania 36.01 zł od Getin oraz 50 zł od BPH :)

   Usuń
  3. W pełni się zgadzam, że takie kwoty również mogą cieszyć i również gratuluję wyniku! Zawsze powtarzam, że bankobranie jest dla każdego. Nawet jeśli ktoś mniej wydaje czy mniej zarabia, a tym samym nie może sobie pozwolić wydawać więcej, a dalej tym samym mieć tych kilkuset złotych zwrotów i premii to te jego kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych miesięcznie będzie równie cieszyć i też stanie się zastrzykiem finansowym w domowym budżecie.

   Usuń
 11. Proszę o przypomnienie jak juz piszemy o kodach do kina do kiedy można je wykorzystać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto wybrać się czym prędzej bo mają teraz konkurs Cinemix z 800 tys nagród dla każdego. Poszliśmy na 2 bilety moje, wygraliśmy popcorn i pójdziemy na kolejny film już na bilety żony. Więc bilety za darmo, popcorn za darmo, tylko za parking zapłacić trzeba ;)

   Usuń
 12. Ja tam nie rozumiem, dlaczego zostały włączone premie (2x) z toyota bank, skoro czas na przelanie premii minął 30.06 ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpłynęły 19.06., a powyżej podsumowuję czerwiec właśnie :)

   Usuń
  2. aaa.... ;) No chyba, że tak ;)

   Usuń
 13. Witam serdecznie
  Uczę się od Państwa, też zarabiam określone kwoty ale niestety jestem zapominalska i zaliczam wpadki. A to dokładnie nie policzę i skasują mnie za opłatę konta lub karty a to przeleję kwotę z tego samego banku itd.
  Trochę wstyd się przyznać... Ale staram się.
  Pozdrawiam wszystkich raczkujących!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...