Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wybraliście najlepsze okazje do bankobrania 2015 roku

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

10.01.2016

Wybraliście najlepsze okazje do bankobrania 2015 roku

Nadszedł czas podsumowania ubiegłego roku i ogłoszenia wyników głosowania.

Rok 2015 obfitował w promocje bankowe. Zarobić można było sporo. Więc i w należyty sposób postanowiłem podsumować bankobranie za ten okres, oddając w Wasze ręce możliwość wyboru najlepszych promocji w czterech kategoriach: konto osobiste, karta kredytowa, lokata i konto firmowe. Dziś czas na wyniki i wnioski.

Na samym wstępie - bo przy okazji podsumowania okazja do tego dobra - pragnę napisać to co najistotniejsze. Jedno najważniejsze słowo: dziękuję. Za Twoje zaangażowanie, Drogi Czytelniku/ Droga Czytelniczko. Za to, że czytasz wpisy. Każde jedno kliknięcie więcej w nowy artykuł utwierdza mnie w przekonaniu, że warto szukać promocji, analizować regulaminy, przeglądać tabele opłat i prowizji oraz o tym pisać. Dziękuję również za zaangażowanie:
 • komentarze (które w oparciu o Wasze doświadczenia sygnalizują jak praktyka ma się wobec teorii, na co należy zwrócić szczególną uwagę, jak można usprawnić drogę do bankobrania)
 • maile z sugestiami, propozycjami czy nowymi pomysłami (dzięki temu na blogu w minionym roku pojawiło się sporo nowych rozwiązań i ułatwień; część maili stawała się również bezpośrednią inspiracją do napisania nowych artykułów - zwłaszcza tych poradnikowych z działu "Niezbędnik bankobiorcy")
 • informacje o nowościach (choć codziennie przeglądam strony internetowe banków i sprawdzam pocztę z newsletterami, to niektóre z promocji trudno wyszperać. Wasze powiadomienia już niejednokrotnie sprawiły, że blog Bankobranie jako pierwszy - a niejednokrotnie jako jedyny - informował o danej okazji do bankobrania)
Za to wszystko staram się rewanżować jak tylko mogę. Założeniem bloga Bankobranie od początku było rzetelne, bieżące i uczciwe informowanie o wszystkich pojawiających się okazjach do zarobienia na bankach. Więc nie pomijam tych promocji, do których nie ma linków z programów partnerskich (a więc na których nie mam możliwości zarobienia z tytułu polecenia produktu), opisuję promocje wydawców kart i inne finansowe opcje na bezpieczny i pewny zarobek. Tak było w minionym roku, tak będzie i w tym. Ale teraz czas na motyw przewodni niniejszego wpisu, czyli... podsumowanie 2015 roku i ogłoszenie wyników głosowania.

Naj, naj, naj na blogu


Poniżej prezentuję pięć najbardziej poczytnych wpisów na blogu Bankobranie. Najwięcej wyświetleń w 2015 roku odnotowały:
 1. Zdecydowanie najlepsze konto i karta ze zwrotem za zakupy. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o ofercie Tanie Zakupy - czyli konto z 10-procentowym zwrotem za płatności kartą do konta w Getin Online w wybranych punktach handlowo-usługowych
 2. Tablet Samsung w prezencie do karty Citibanku - wiosenna edycja promocji z tabletem Samsung, który Citibank dorzucał za wyrobienie karty kredytowej i spełnienie prostych warunków
 3. "Pieniądze Cię Lubią!” - bank daje do 50 zł miesięcznie - dostępna przez kilka miesięcy promocja Banku BPH, który postanowił zwracać 3% od transakcji kartą gdziekolwiek płacisz. 
 4. Premia 100 zł za bezwarunkowo darmowe konto z oprocentowaniem 4% - promocja Agory i BZ WBK z ostatniego kwartału 2015 roku, ale ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. I taka, która jednocześnie była najczęściej komentowanym wpisem roku.
 5. Tablet za darmo - oferta noworoczna. Nowe rozdawnictwo od Citi - proste, czytelne zasady, łatwe do spełnienia warunki i szybko przekazywany tablet. 
 6. Aż 200 zł w prezencie do darmowej karty - Citibank nieustannie premiuje - za wydanie zaledwie 300 zł darmową kartą, bank płacił 200 zł. Tak proste warunki promocji przysporzyły jej sporej popularności. Bank wycofał jednak promocję z oferty, choć była ona dostępna prawie przez dwa lata!
 7. Od dziś już nie 120, a 270 zł do wzięcia za otwarcie konta w BZ WBK + zwolnienie z opłat za kartę! - kolejna z promocji BZ WBK, a właściwie opis kumulacji kilku różnych promocji, w których czekało nawet 270 zł premii i zwrotów.
 8. Stop opłatom! Jakie konto w miejsce już niedarmowych w Meritum Bank i T-Mobile Usługi Bankowe - wiosna 2015 r. przyniosła sporo podwyżek w bankach. Ten wpis właśnie był o nich. Zawierał też propozycje alternatyw. 
 9. Karta Citibank World MasterCard + prezent do wyboru: tablet, smartfon lub zegarek Samsung - w pierwszej dziesiątce najczęściej klikanych wpisów na blogu Bankobranie to już czwarta promocja Citibanku. Sporo Czytelników musi posiadać gadżety od tego banku ;)
 10. Najlepsze lokaty bankowe - listopad 2015 + ranking lokat - no cóż, miesiącem oszczędzania jest październik, ale z comiesięcznych wpisów poświęconych lokatom właśnie ten z listopada odnotował najwięcej wyświetleń (jeśli szukasz najlepszych aktualnie lokat sprawdź wpis dedykowany na styczeń 2016 r.)
Gdyby wyniki klikalności skonfrontować z niżej publikowanymi wynikami głosowania, okaże się, że część z nich pokrywa się idealnie. Ale... nie zawsze. Bo ani liczba wyświetleń artykułów, ani liczba wniosków, które w danej promocji odnotowują programy partnerskie czy banki nie mogą być wyznacznikiem atrakcyjności i popularności danej akcji. Dlaczego? Bo "wzięcie" danej promocji może być przecież ograniczone, gdy już wcześniej pojawiały się inne promocje danego banku (i przy kolejnej blokadą udziału jest karencja) lub gdy akcję promocyjną organizuje np. bank z pierwszej piątki tych największych w Polsce (wtedy proporcjonalnie więcej osób może być klientami tego banku, co powoduje wykluczenie z promocji, które przecież głównie kierowane są do nowych klientów).

W głosowaniu przeprowadzonym w okresie 30.12.2015 - 8.01.2016 r. pokazaliście, które z formuł przeprowadzania promocji najbardziej Wam odpowiadają. Bo nie ma co kryć, że są takie promocje przy których trzeba się sporo nagimnastykować, ale i takie których warunki spełnia się z przyjemnością. Czas więc na ogłoszenie wyników:

Kategoria: Najlepsze konto osobiste z opcją na bankobranie


Tu oddaliście najwięcej głosów. I tu było najwięcej kandydatur. Spośród 23 nominowanych promocji tylko dwie nie zdobyły ani jednego głosu (takiej sytuacji nie było w innych kategoriach - wszystkie nominowane promocje punktowały). Rywalizacja była zacięta, ale... głównie o miejsca od trzeciego do siódmego. Dwa pierwsze miejsca zajęły konta wiążące się nie z jednorazową premią do wzięcia za otwarcie konta, ale ze stałymi comiesięcznymi gratyfikacjami wypłacanymi w postaci zwrotu od płatności kartą.

Pierwsze miejsce zajęło Konto Perfekcyjne w Getin Online z kartą Tanie Zakupy, dającą aż 10-procentowy zwrot za zakupy w sklepach spożywczych, monopolowych, supermarketach i na stacjach paliw. Co ciekawe promocja ta - w mej subiektywnej ocenie - została też hitem bankobrania 2014 roku.

Za promocją Getin Online w tegorocznym głosowaniu Czytelników znalazła się okazja do bankobrania, którą zaserwował Bank BPH. Ten moneyback choć mniejszy, bo 3-procentowy, naliczany jest jednak wszędzie - za płatności w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie.

Szkoda, że obydwie te promocje są już niedostępne dla nowych klientów. Jedyną rozsądną alternatywą dla nich jest w chwili obecnej ciągle dostępny 5-procentowy moneyback od T-Mobile Usługi Bankowe, choć on w Waszym głosowaniu znalazł się akurat poza pierwszą piątką.

Poniżej prezentują wyniki najlepszych:

Najlepsze konto osobiste z opcją na bankobranie - wyniki końcowe:
 1. 30% - Getin Online: 10% zwrotu za zakupy na stacjach paliw, w sklepach spożywczych i supermarketach
 2. 19% - BPH: Pieniądze Cię lubią - moneyback 3% (zwrot do 50 zł przez 12 miesięcy)
 3. 11% - Credit Agricole: 1000 zł za konto (premie za wpływ, opłacanie rachunków i płatności kartą)
 4. 8% - Agora i BZ WBK: 100 zł za konto 4% (za wydanie 100 zł) 
 5. 5% - mBank i Allegro: 500 zł (mOkazje na zakupy i za transakcje)
Powyższa kategoria okazała się też najpopularniejszą - najlepsze konta wskazało 99% głosujących.

Kategoria: Najlepsza karta kredytowa z opcją na bankobranie


Zdecydowanie najbardziej wyrównana i zacięta rywalizacja. Ale rywalizacja można rzec wewnętrzna bo bój o pierwsze miejsce toczyły ze sobą dwie promocje Citibanku. Długo prym w zestawieniu wiódł program poleceń, w którym bank płacił 400 zł za polecenie karty i do 400 zł osobie poleconej. Jednak ostatecznie wygrała (na pierwsze miejsce wskakując dopiero w przedostatnim dniu głosowania) promocja, która w kilku odsłonach pojawiała się w pierwszej połowie roku, czyli akcja z tabletem Samsung w prezencie do karty kredytowej i wydanie za jej pomocą min. 1 000 zł. Proste zasady, niewyśrubowane wymogi płatności, swoboda wyboru karty. Zapewne to przeważyło o zwycięstwie tej promocji. Jeśli z niej nie udało Ci się skorzystać... akurat od kilku dni mamy nową okazję na zbliżonych zasadach: tablet Lenovo lub telefon Samsung można otrzymać za wyrobienie bezwarunkowo darmowej karty i wydanie po 1 000 zł przez 3 kolejne miesiące.

Czołowa piątka - zdominowana przez Citibank - wygląda następująco:


Najlepsza karta kredytowa z opcją na bankobranie - wyniki końcowe:
 1. 30% - Citibank: tablet Samsung do karty (za wydanie 1000 zł)
 2. 27% - Citibank: program poleceń: po 400 zł za wyrobienie karty i polecenie
 3. 14% - Citibank: 200 zł za kartę (za wydanie 300 zł)
 4. 8% - Citibank na Grouponie: iPad do karty kredytowej (za wydanie 3x2500 zł)
 5. 5% - BZ WBK: 50% zwrotu wydatków na abonament do Cinema City (zwrot do 25 zł przez 12 kolejnych miesięcy)


Kategoria: Najlepsza lokata z opcją na bankobranie


Aż trzy edycje tej samej promocji bez wątpienia pomogły promocji Agory i Toyoty Banku, określanej jako SuperDuet lokat, zająć pierwsze miejsce w kategorii na najlepszą promocję lokaty. Za założenie dwóch lokat (80-dniowej i 6-miesięcznej) do zgarnięcia były odsetki oraz... premia 140 zł, która zwielokrotniała zyski (zwłaszcza w przypadku osób, które lokowały najniższą wymaganą kwotę, tj. 8 000 zł).

Choć niewiele mniejszym odsetkiem Waszych wskazań może wykazać się także promocja, która startowała w dość niekonwencjonalny sposób. Wówczas należało wypełnić ankietę, co stawało się gwarantem możliwości założenia lokaty z oprocentowaniem 6% w skali roku. Stawka wydawała się oderwana od rzeczywistości, bank który stał za promocją był nieznany (takie było założenie promocji), ale jak się później okazało poświęcić czas na wysłanie ankiety było warto. Na 3-miesięcznym depozycie ulokować można było do 20 000 zł. Owszem niezbędne było też otwarcie konta, ale na szczęście nic ono nie kosztowało.

Piątka kandydatur które zdobyły najwięcej głosów:


Najlepsza lokata z opcją na bankobranie:
 1. 33% - Agora i Toyota Bank: 140 zł za SuperDuet (otwarcie dwóch lokat)
 2. 31% - Raiffeisen Polbank: konto + lokata 6% (za wypełnienie ankiety)
 3. 11% - Comperia Bonus 3 i Raiffeisen Polbank: 55 zł za konto + 10 zł za lokatę 4%
 4. 10% - Comperia Bonus 5 i Alior: 55 zł za konto i lokatę 4%
 5. 9% - Ad Astra i BGŻ Optima: 50 zł za Lokatę Bezkarną

Kategoria: Konto firmowe z opcją na bankobranie


To kategoria w której liczba kandydatur była najskromniejsza. I już w drugim dniu głosowania pojawił się lider, który pozycji tej nie oddał do końca. Zwycięzcą ze zdecydowanie największą przewagą spośród wszystkich kategorii została promocja Idea Banku "Premiowanie przez bankowanie", w której do wzięcia jest 900 zł w rok.

W tej kategorii zajęcie miejsca na podium było... gwarantowane. Kolejność trzech kandydujących promocji:


Najlepsze konto firmowe z opcją na bankobranie - wyniki końcowe:
 1. 57% - Idea Bank: 900 zł premiowanie przez bankowanie
 2. 40% - Bankier i mBank: 200 + 600 zł za konto firmowe i przelewy do ZUS
 3. 3% - ING Bank Śląski: 300 zł za Konto Direct dla firm i przelewy do ZUS


 Hity bankobrania 2015 r. zdaniem Mr. Złotówy


We wpisie inaugurującym głosowanie zapowiedziałem podzielenie się własnymi typami na bankobiorcze promocje roku. Więc czas je ujawnić.

Choć jestem zagorzałym zwolennikiem moneybacku i z wielką chęcią jako najlepszą promocję konta wskazałbym 10-procentowy moneyback Getin Online to nie chcę jednak powielać swego zeszłorocznego wyboru. I za rok 2015 w głosowaniu wskazałem promocję Agory i BZ WBK, w której konto z oprocentowaniem 4% można było założyć z premią 100 zł na bardzo prostych zasadach. Osobiście z tej promocji z premią skorzystać nie mogłem, ale samo konto jest bardzo atrakcyjne, o czym piszę tutaj.

Najlepszą opcją karty kredytowej z opcją na bankobranie moim zdaniem była promocja, w której Citibank dawał tablet Samsung za wyrobienie dowolnej karty kredytowej i wydanie za jej pomocą min. 1 000 zł. Przy wyborze mocno się wahałem i myślałem o wskazaniu programu poleceń Citibanku. Tam zarobek mógł być bardzo duży (premia 400 zł), zawnioskować można było o darmową kartę Simplicity, ale jednak wymagał znalezienia osoby chętnej do wyrobienia karty z polecenia (choć i ona mogła zarobić nawet 400 zł).

Lokata z oprocentowaniem 6%. To nie wspomnienie sprzed kilku lata, ale z wiosny 2015 r. Na taką 3-miesięczną lokatę 6% na kwotę do 20 000 zł w Raiffeisen Polbanku można było załapać się przy okazji pojawienia się w ofercie tego banku Konta Wymarzonego. Choć otwarcie konta i lokaty nie wiązało się z uzyskaniem żadnej dodatkowej gratyfikacji to już samo oprocentowanie depozytu rekompensowało ten fakt. No i pozwalało wspomnieć lepsze czasy tym którzy na lokatach oszczędzają już od lat i pamiętają czasy, gdy lokaty z taką stawką oprocentowania były powszechne. Więc w głosowaniu właśnie tę promocję wskazałem.

W ostatniej kategorii me wskazanie jest równie jednoznaczne jak i Wasz wybór. Promocja "Premiowanie przez bankowanie" to 900 zł za konto Firma To Ja. Świetna premia, niewyśrubowane warunki do spełnienia (w dodatku do wyboru). Kto ma własną działalność gospodarczą bez wątpienia z takiej opcji skorzystać powinien.

Kończąc dzisiejszy, bardzo obszerny wpis, nie pozostaje nic innego, jak tylko i wyłącznie życzyć równie albo i jeszcze bardziej udanego bankobrania w 2016 r. Niech banki i programy partnerskie naśladują najlepsze wzorce i niech dają nam zarabiać :) Niech premie będą jak najwyższe, a warunki do spełnienia jak najłatwiejsze. A i jeszcze jedno by się przydało: wyższe oprocentowanie na kontach oszczędnościowych i na lokatach.

Jeśli chcesz być na bieżąco z wszystkimi okazjami do bankobrania, zapisz się na bezpłatny newsletter Bankobrania:
Adres e-mail

21 komentarzy:

 1. Myślę, że wygrani wygrali zasłużenie. Szkoda tylko, że konta w Getinie z 10% moneybackiem już nie ma. Bo to było faktycznie świetne konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mr.złotówa wychwala oferty citibanku dot. kart kredytowych,a to jedna wielka ściema.Poleciłem kilka osób do karty i żadna jej nie otrzymała.Chodzi tylko i wyłącznie o wyłudzenie danych osobowych.Dopiero jak postraszyłem zasranych bankowców,odpowiedzieli osobom polecanym,że ich dane będą usunięte z ich bazy w co itak nie wierzę!

   Usuń
  2. Ja kartę dostałem, żona tak samo. Później poleciłem teściową i dostała. Poleciła teścia, ale nie dostał. Powodem była za krótka umowa. Więc wcale nie jest tak źle.

   Usuń
  3. Ja poleciłem, kasa przyszła. Więc jeśli ściema to nie tak wielka.

   Usuń
  4. @Anonimowy 10 stycznia 2016 14:40, opisuję jak każdą inną promocję, zawsze wskazując zalety, ale i wady. Złożenie wniosku o kartę kredytową (jak o każdy inny produkt kredytowy) wiąże się z tym, że... można jej nie uzyskać. Bank liczy zdolność kredytową, sprawdza dotychczasową historię kredytową, kalkuluje ryzyko. A co do danych? Mało co może bank z nimi zrobić, gdy we wniosku nie zostanie wyrażona zgoda na marketing. Przede wszystkim warto pamiętać, że największym biznesem dla banku jest... jednak pozyskanie klienta i wydanie karty.

   Usuń
  5. Nie podlega dyskusji, że promocje Citi wśród kart kredytowych były najlepsze. Całkowicie na głowę biły konkurencję. Jedynie jeszcze ta ostatnia BZWBK z CinemaCity jest ciekawa. Ale z tabletem czy programem poleceń Citi wypada lepiej.

   Usuń
 2. Z wszystkich wygranych skorzystałem oprócz konta dla firm. Promocji Getinu faktycznie szkoda. Mnie zwroty skończą się w marcu. Zostanie więc założyć konto w TMobile. U tu pytanie czy wiadomo do kiedy promocja będzie dostępna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma daty końcowej. Więc warto brać póki jest

   Usuń
 3. I ja dziękuję Mr. Złotówo za to wszystko co dzięki Tobie udało mi się zarobić! A pomyśleć, że jeszcze z rok temu nie do końca wierzyłem w te wszystkie promocje, nagrody itp. Ale można i wcale to nie jest trudne. Wielkie dzięki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło :) Warto spróbować, by uwierzyć! Dalszego owocnego bankobrania życzę!

   Usuń
 4. To był dobry rok. Oby takie było bankobranie AD 2016 :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wstępne zapowiedzi programów partnerskich i jakieś tam (bardziej lub mniej oficjalne) przecieki dają nadzieję. To powinien być równie dobry rok :)

   Usuń
  2. Mozna prosic o cos wiecej? To byłby miod na uszy forumowiczów

   Usuń
 5. Na k-to w Getinie jeszcze nie byłam bankobranką, ale na k-to "Pieniądze Cię lubią" już tak. No właśnie, warto być w grupie u Mr Złotówy. Z innych interesujących paru okazji też skorzystałam. Na więcej nie było mnie stać...itd...
  Dziękując Panu, życzę dalszych sukcesów i powodzeń w życiu prywatnym na ten 2016 rok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że jesteś w "grupie" :) A słusznie nie ma co szarżować, ale trzeba dopasowywać liczbę kont/kart do tego na co można sobie pozwolić. Życzenia na 2016 rok odwzajemniam!

   Usuń
  2. Czasem kusi zakładać kolejne konta, ale dla mnie 4 starczy :)

   Usuń
  3. U mnie po tym roku bankobrania kont mam już: 11. 4-T-Mobile (nadal mi się przydają bo dają 5%), BGŻ Optima - trzymam nadwyżki kasy więc raczej nie zamknę, Orange Finanse - opłacam faktury Orange (25zł), Millenium i Toyota czekam na ostatnie pieniądze i zamykam, w Citi zamykam gdy dadzą 400 zł za polecenie... mBank i BZWBK niestety zamknąć nie mogę (kredyty itp).

   Usuń
 6. W 2016 r. skorzystałem z wielu okazji do bankobrania, za co dziękuję mr. Złotówie.
  Muszę tu przytoczyć mój ulubiony przykład bankobrania z credit agricole. Tam jest cały mechanizm zaokrąglanie związanego z odkładaniem kasy na CA saver. Kupiłem batona na 1.39 i zapłaciłem za niego kartą - zaokrąglanie do 5zł., więc na konto oszcz. idzie 3,69 i z tego bank zwraca 50% - 1.80, czyli zarobiłem na batonie 40 groszy. Bardzo mi smakował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smacznego! I nawet darmowych obiadów bo przecież o to w tym wszystkim chodzi :D

   Usuń
 7. Uwaga na BPH.
  Zorientowałem się, że przy braniu debetu do konta (500zł) wyraziłem zgodę na przetwarzanie danych osobowych NIE ZAZNACZAJĄC BRAKU ZGODY. Pozostawienie pustej kratki oznacza zgodę. Pierwszy raz zobaczyłem zgodę domniemaną w bankowości... Sprawdźcie umowy. Poleciałem zamknąć to konto i co? Po miesiącu dalej otwarte, karta aktywna, debet nie zamknięty. Zgubili dyspozycję!!! Muszę iść znowu z kopią dyspozycji, reklamować itp. Nie polecam...

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłoś skargę do KNF - można to zrobić przez internet.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...