Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: mBank płaci: do 450 zł za eKonto mobilne i ubezpieczenia w AXA

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

3.01.2016

mBank płaci: do 450 zł za eKonto mobilne i ubezpieczenia w AXA

Ruszyła już piąta edycja promocji "Zarabiaj z eKontem mobilnym".

Zarabiaj z eKontem mobilnym V edycja promocja mBank
mBank już od dłuższego czasu konsekwentnie premiuje założenie konta osobistego. Co edycja zmieniają się jednak zasady przyznawania gratyfikacji. Tym razem jest bonus na start, zwrot za płatności kartą oraz zwrot za zakup ubezpieczeń (w tym OC lub OC/AC).

Aby skorzystać z promocji należy:
 • w trakcie składania wniosku zaakceptować regulamin "mOkazje w Serwisie Transakcyjnym oraz Aplikacji Mobilnej mBanku" (o tym gdzie i jak to zrobić piszę nieco niżej)
 • zawrzeć z bankiem umowę o konto z kartą
Dalej już będzie należało spełniać warunki otrzymywania premii. Łączna pula 450 zł jest jednak rozdzielona na kilka różnych premii:

Premia za pobranie i aktywację aplikacji: 10 zł


To premia najszybsza do wzięcia, z bardzo prostymi warunkami, ale i skromna. Bo wynosi 10 zł. Aby ją otrzymać należy w ciągu 24 godzin od otwarcia konta aktywować aplikację mobilną mBanku. Wypłata bonusu nastąpi w ciągu 20 dni roboczych od chwili spełnienia powyższego warunku.

Premia za płatności kartą i przelew wynagrodzenia: 5 razy (do) 50 zł


Wysokość tej premii uzależniona jest od aktywności w płaceniu kartą lub za pomocą systemu płatności mobilnych BLIK (przeczytaj więcej o cechach, zaletach i wadach systemu BLIK). Bank zwraca 2% sumy transakcji bezgotówkowych, ale nie więcej niż 50 zł miesięcznie.

Okres wypłaty zwrotów jest ograniczony i obowiązuje:
"przez okres 5 kolejnych miesięcy kalendarzowych, począwszy od drugiego miesiąca, następującego po miesiącu, w którym zawarto Umowę"
Dalej bank definiuje co rozumie przez transakcje kartą i BLIKiem:
"Za płatność kartą uznaje się bezgotówkowe transakcje zakupu dokonane w punktach handlowo-usługowych przy pomocy wydanej do rachunku eKonto mobilne lub eKonto mobilne plus karty debetowej lub karty kredytowej, powiązanej z tym rachunkiem i rozliczone w miesiącu kalendarzowym, w którym zostały wykonane. 
Za płatność BLIK uznaje się transakcje zakupu dokonane w punktach handlowo-usługowych przy pomocy usługi BLIK powiązanej z rachunkiem eKonto mobilne lub eKonto mobilne plus i rozliczone w tym miesiącu kalendarzowym, w którym zostały wykonane."
Z powyższych zapisów trudno jednoznacznie stwierdzić jak wygląda kwestia transakcji wykonywanych w Internecie. Jednakże pracownicy infolinii i czatu mBanku odpowiadają, że "Płatności internetowe są również wliczane do tych transakcji"

Aby otrzymywać zwroty należy też w danym miesiącu kalendarzowym co najmniej raz zalogować się do aplikacji mobilnej oraz co miesiąc zapewnić wpływ na konto w kwocie nie niższej niż 1 000 zł. Zgodnie z regulaminem promocji wpływ ten nie może pochodzić z rachunku należącego do uczestnika promocji. Ale wbrew nazwie premii nie musi być wynagrodzeniem (bo regulamin promocji nigdzie takiego wymogu nie stawia).

Wypłaty premii (maksymalnie po 50 zł miesięcznie) wypłacane będą do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Premia dodatkowa: 40 zł 


To już bonus podsumowujący promocję. Na premię 40 zł liczyć mogą osoby, które spełnią wszystkie wyżej wymienione warunki w każdym z pięciu miesięcy kalendarzowych. Wypłata bonusu nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia wszystkich warunków w każdym z miesięcy promocji.

Premia za zakup ubezpieczenia: 3 x 50 zł


To nowość w porównaniu do wcześniejszych edycji promocji mBanku. Osoby, które przystąpią do promocji mogą dostać po 50 zł za zakup najpóźniej do 30.06.2016 r. następujących ubezpieczeń:
 • komunikacyjne OC lub OC+AC
 • na wypadek nowotworu mWaleczni
 • NNW Ochrona 24h w wariancie Premium 
Promocja z ubezpieczeniem pojazdu nie dotyczy osób, które przedłużają polisę ubezpieczenia w mBanku. Innymi słowy promocją objęte są tylko wnioski dotyczące pojazdu ubezpieczanego w mBanku po raz pierwszy.
"Premia (...) zostanie wypłacona na rachunek Uczestnika Promocji, z którego została pobrana składka za ubezpieczenie, w terminie do końca miesiąca, następującego po miesiącu, w którym: 
a) nastąpiło pobranie składki ubezpieczeniowej bądź pierwszej raty składki w przypadku ubezpieczenia Komunikacyjnego OC lub OC+AC, 
b) nastąpiło pobranie drugiej składki w przypadku ubezpieczenia na wypadek nowotworu mWaleczni i/lub ubezpieczenia NNW Ochrona 24h." 

Dla kogo promocja?


Udział w promocji może wziąć wyłącznie nowy klient, którego bank w regulaminie definiuje następująco:
"Przez nowego Klienta Banku dla potrzeb niniejszej Promocji rozumie się klienta będącego osobą fizyczną, który w dniu złożenia wniosku o prowadzenie rachunku nie jest stroną umowy z Bankiem, na mocy której Bank prowadził lub prowadzi na jego rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Udziału w Promocji nie może wziąć pełnomocnik strony, o której mowa w zdaniu poprzedzającym."

eKonto mobilne i eKonto mobilne plus - szczegóły


eKonto mobilne to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bezwarunkowo)
 • 0 zł za kartę w sytuacji gdy wykonasz miesięcznie płatności na sumę min. 200 zł  (przy niespełnieniu tego warunku opłata wyniesie 4 zł)
 • 0 zł za przelewy złotówkowe zlecane przez bankowość internetową lub mobilną
 • 0 zł za wypłaty w bankomatach Euronet, PlanetCash i BZ WBK (za każdą wypłatę w urządzeniu innego banku lub instytucji w Polsce pobrana zostanie opłata w wysokości 3%, min. 5 zł, max. 9 zł, a zagranicą 3%, min. 9 zł)

Z kolei eKonto mobilne plus to:
 • 0 zł za otwarcie konta
 • 0 zł za prowadzenie konta przy zapewnieniu comiesięcznych wpływów na sumę min. 1 000 zł (w przeciwnym wypadku opłata za konto wyniesie 5 zł)
 • 0 zł za kartę w sytuacji gdy wykonasz miesięcznie płatności na sumę min. 200 zł  (przy niespełnieniu tego warunku opłata wyniesie 4 zł)
 • 0 zł za przelewy złotówkowe zlecane przez bankowość internetową lub mobilną
 • 0 zł za wypłaty w bankomatach w Polsce i zagranicą


Wymagana zgoda w promocji - zgody marketingowe 


Zgodnie z regulaminem promocji wymagana jest już wspomniana akceptacja regulaminu "mOkazje w Serwisie Transakcyjnym oraz Aplikacji Mobilnej mBanku". Odpowiednie oświadczenie w tym zakresie złożysz na trzecim etapie składania wniosku zatytułowanym "Podsumowanie i oświadczenia" albo akceptując z góry wszystkie oświadczenia:

albo klikając w podlinkowane słowo "oświadczenia" i zaznaczając "tak" dla części "Oświadczenia dotyczące programu mOkazje").

Do promocji można przystąpić najpóźniej do 29.02.2016 r.

Skorzystaj z promocji: złóż wniosek o eKonto mobilne lub eKonto mobilne plus.

Bankobiorco! Trwa głosowanie na bankową promocję 2015 roku. Wybieramy najlepsze konto, kartę kredytową, lokatę i konto firmowe. To kilka kliknięć. Ale wyniki głosowania bankom i programom partnerskim mogą podsunąć przykłady najlepszych promocji godnych powtarzania także w 2016 roku. Przeczytaj podsumowanie roku bankobrania i zagłosuj!

17 komentarzy:

 1. Z OC to jeszcze w sumie nie jest najgorzej jak przekalkulowałem uwzględniając 50 zł zwrotu, ale reszta ubezpieczeń mnie nie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. i tak tylko dla nowych klientów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mBankowy standard. Nic dla startych/obecnych. Promocje tylko dla nowych.

   Usuń
  2. hola, hola, niedawno było coś dla obecnych: http://bankobranie.blogspot.com/2015/11/mobilni-maja-lepiej-ii-edycja-promocji-mBanku.html

   Usuń
  3. Ale jaki problem być nowym klientem? Złóż wypowiedzenie obecnego konta - za miesiąc będziesz mógł przystąpić do tej promocji.

   Usuń
  4. fakt po 10 latach bycia w mbanku(w 2004 było to jedyne rozsądne konto dla 20 paro latka) dostałem 6 zł opłate za karte no i to mobilne mają lepiej, ano taki problem że wiecej załatwiania z tym rozwiązywaniem i zakładaniem nowego niż korzyści(szczególnie jeśli wiele firm instytucji posiada już ten numer konta)

   Usuń
  5. Słowomirze, Ale o to chodzi w bankobranku, żeby pozałatwiać trochę i zgarnąć kasę od banku zamiast trwać ciągle z tym samym kontem i płacić bankowi.

   Usuń
  6. Dobrze piszesz , ale ja tylko napisałem że nbależy wszystko policzyc, co sie bardziej opłaci, np. wprowadzili opłaty za karty w mbanku jakiś czas robiłem te limity po 100 zeta i z zaciśnietymi pieściami kilka razy płaciłem prowizje za wypłate z obcego bankomatu, konto zostawiłem karte zlikwidowałem i przeszedłem do alior sync, przyszła promocja 20 zł allegro i 50 zł za przejscie do nju mobile zamówiłem nową karte, potrzymam tyle ile trzeba i aliwederci. po prostu NALEŻY WSZYSTKO SKALKULOWAC CZY OPŁACI SIE TAKI INTERES Z ROZWIĄZYWANIEM I ZAKŁADANIEM NA NOWO

   Usuń
 3. "Przez nowego Klienta Banku dla potrzeb niniejszej Promocji rozumie się klienta będącego osobą fizyczną, który w dniu złożenia wniosku o prowadzenie rachunku nie jest stroną umowy z Bankiem, na mocy której Bank prowadził lub prowadzi na jego rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy."

  Czyli jak mam w mbanku konto firmowe, to w tej promocji jestem jako "nowy klient"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed chwilą w tej sprawie dzwoniłem na infolinie. Będziesz traktowany jako nowy klient.

   Usuń
  2. Na czacie dostałem informację, że byli klienci mBanku którzy skutecznie wypowiedzieli całą umowę jednak się łapią na promocję. Odpowiedź z czatu tutaj.

   Usuń
 4. Da radę konto w mBanku założyć przelewem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. We wniosku o konto (na czwartym etapie pt. "Miejsce finalizacji") są opcje do wyboru: przelew/ kurier/ placówka mBanku lub punkt obsługi Aspiro.

   Usuń
 5. Jeszcze zapomnieliście że można skorzystać z opcji "polecam bank" i dostać 100 zł... ruszyła kolejna edycja

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze mogliby wymyślić ubezpieczenie na wypadek zmian opłat w banku ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Masakryczny bank. Otrzymałem premię 10,00zł + moneybeck za marzec. Nagle okazuje się że kiedyś miałem konto w mBanku i nie łapię się na zwroty. MASAKRA.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...