Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: mBank: "100 zł z mBiznes konto Standard" lub "600 zł na ZUS z mBiznes konto Start"

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

6.09.2016

mBank: "100 zł z mBiznes konto Standard" lub "600 zł na ZUS z mBiznes konto Start"

Ruszyła kolejna okazja do bankobrania dla osób prowadzących własną firmę.

promocja mbiznes konto mbank
Aktualnie w mBanku dostępne są dwie promocje. Nawet 600 zł czeka w transzach po 50 zł przez 12 miesięcy za założenie mBiznes konta Start (dla firm, które istnieją nie dłużej niż 12 miesięcy). Dla działalności z większym stażem, jak i dla tych, którzy wolą krótkodystansowe promocje czeka 100 zł za otwarcie rachunku i jeden przelew do ZUS. No i są jeszcze czasowe zwolnienia z opłat za konta.

W przypadku promocji "600 zł na ZUS z mBiznes konto Start" brak opłat za konto gwarantowany jest przez okres 12 miesięcy. Z kolei dzięki akcji "100 zł z mBiznes konto Standard" możesz mieć zapewniony brak opłat przez okres aż 24 miesięcy (i to nie tylko za konto, ale też za kartę oraz przelewy).

Promocja "600 zł na ZUS z mBiznes konto Start"


Aby wziąć udział w promocji i zgarniać zwroty:
 • do 30.09.2016 r. złóż wniosek o mBiznes konto Start i zawrzyj umowę o prowadzenie konta 
 • w okresie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy o konto: 
  • wykonuj co miesiąc płatności składek ZUS na kwotę min. 250 zł 
  • raz w miesiącu w punktach handlowo – usługowych wykonaj jedną płatność kartą wydaną do konta (transakcja musi zostać wykonana i zaksięgowana w tym samym miesiącu)
Przez 12 kolejnych miesięcy będziesz za to otrzymywać premię po 50 zł (będzie ona wypłacana do 30. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki, a więc przelew do ZUS i płatność kartą).

Dla kogo promocja?


Zgodnie z regulaminem:
"Promocja przeznaczona jest dla przedsiębiorców, przez których (...) rozumie się osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, spółki cywilne, jawne, partnerskie, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, spółdzielnie"
Trzeba również pamiętać o tym, że:
"Z promocji nie mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy posiadali jakikolwiek rachunek firmowy w mBanku, dla danego numeru NIP do dnia 30.08.2016 r." 

mBiznes konto Start - prześwietlenie oferty 


Główne cechy rachunku - obowiązujące przez pierwsze 12 miesięcy - to:
 • 0 zł za otwarcie konta 
 • 0 zł za prowadzenie konta przez pierwsze
 • 0/1,50 zł - opłata za przelew złotówkowy Elixir (opłata nie jest pobierana za pięć pierwszych przelewów w miesiącu kalendarzowym) 
 • 0/5 zł - miesięczna opłata za kartę nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności kartą na sumę min. 200 zł
Warunki te ulegają zmianie po upływie wspomnianych 12 miesięcy - wtedy konto przekształca się w wariant Komfort. I wtedy robi się już drogo. Choć odejdzie opłata za kartę, a comiesięczny pakiet darmowych przelewów będzie obejmował 20 pierwszych transakcji to opłata miesięczna za rachunek będzie już wynosić 25 zł. Oczywiście do Ciebie będzie należeć decyzja jak długo z konta korzystać.

100 zł z mBiznes konto Standard


Aby wziąć udział w promocji z mniejszą premią, ale i z o wiele prostszymi warunkami wystarczy:
 • najpóźniej do 30.09.2016 r. złożyć wniosek o mBiznes Konto Standard oraz zawrzeć umowę
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych od zawarcia umowy o konto wykonać przelew składek ZUS na kwotę min. 250 zł 
I to wszystko. Za spełnienie powyższych warunków dostaniesz premię 100 zł. Ale to nie wszystko, co daje mBank. Bo dzięki promocji uzyskasz jeszcze:
"- prowadzenie rachunku za 0 zł na okres 24 m-cy od dnia otwarcia rachunku bieżącego, 
- nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w PLN (ELIXIR) miesięcznie na okres 24 m-cy od dnia otwarcia rachunku bieżącego 
0 zł za kartę debetową na okres 24 m-cy od dnia otwarcia rachunku bieżącego"
Premia zostanie wypłacona do 30. dnia miesiąca następującego po miesiącu kalendarzowym w którym spełnisz warunek promocji, a więc przelew do ZUS. Choć regulamin promocji nic o tym nie wspomina, musisz pamiętać, że taka nagroda stanowić będzie przychód dla Twej firmy, co oznacza konieczność rozliczenia przed Urzędem Skarbowym (w odróżnieniu od większości promocji dla osób indywidualnych, gdzie podatku nie ma lub jego odprowadzeniem zajmuje się bank).

Dla kogo promocja?


Zgodnie z regulaminem:
"Promocja (...) przeznaczona jest dla przedsiębiorców, przez których (...) rozumie się osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, spółdzielnie"
Udział w promocji mogą wziąć wyłącznie osoby, które nie posiadały jakiegokolwiek rachunku firmowego w mBanku dla danego NIP do dnia 31.07.2016 r.

Alternatywa: oprocentowania zamiast premii


Rezygnując z bonusu w ramach promocji "100 zł z mBiznes konto Standard" możesz założyć ten rachunek z oprocentowaniem 2% w skali roku (standardowo stawka wynosi 0%). Promocyjną stawką objęte będą środki zgromadzone na rachunku w kwocie do 50 000 zł przez okres 12 miesięcy. 

Do tej promocji - zgodnie z regulaminem - również można przystąpić najpóźniej do 30.09.2016 r. Kryteria kwalifikujące do uczestnictwa są takie same jak przy promocji z premią 100 zł. Tutaj bank również zwalnia z opłat za prowadzenie konta, za kartę oraz za przelewy złotówkowe Elixir zlecane przez bankowość internetową przez okres 24 miesięcy.

mBiznes konto Standard - prześwietlenie oferty


Warunki cenowe dla rachunku firmowego mBanku w standardzie wyglądają następująco:
 • 0/9 zł - opłata za prowadzenie rachunku za dany miesiąc nie jest pobierana, jeśli z rachunku wykonasz przelew do ZUS
 • 1,50 zł - opłata za przelew złotówkowy
 • 0/5 zł - opłata za kartę nie jest pobierana jeśli w danym miesiącu na rachunku zostaną rozliczone płatności na sumę min 500 zł
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach mBanku, Euronetu, Planet Cash i BZ WBK  (w przypadku pozostałych bankomatów innych banków lub instytucji w Polsce prowizja za wypłatę wynosi 3%, min. 5 zł)
W standardowej ofercie konto do najtańszych więc nie należy. Aczkolwiek pamiętaj, że dzięki promocji zyskujesz sporo zwolnień z opłat na okres 24 miesięcy.

Jeśli działalność gospodarczą prowadzisz od dłuższego czasu i nie łapiesz się na 600 zł od mBanku to zapoznaj się z najnowszą odsłoną akcji "Premiowanie za bankowanie", w której Idea Bank daje zarobić do 600 zł.

Bądź na bieżąco z promocjami.  lub polub na Facebooku:

6 komentarzy:

 1. WITAM
  Płatność jedna w miesiącu kartą czy łącznie płatności kartą za 200 zł przy koncie m-start.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla zdobycia premii wystarczy jedna płatność kartą na dowolną kwotę (i do tego oczywiście przelew do ZUS).
   Z kolei dla uniknięcia opłaty za kartę w miesiącu wymagane są płatności na łączną kwotę min. 200 zł, więc może być to jedna płatność, ale może być też wiele. Ważne by się uzbierało te min. 200 zł.

   Usuń
 2. Jak się ma link który nie kieruje do promocji do regulaminu? "za pośrednictwem miejsc oznaczonych symbolem Promocja 600 zł na ZUS, których wykaz dostępny będzie na stronie www.mbank.pl" na stronie mBanku jest info że to promo 600 na zus a u Ciebie nie, czy jak skorzystam z tego wpisu to biorę udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualny wniosek kieruje do promocji. Ze 100% pewnością.

   Usuń
  2. no teraz już tak, dzięki ;-)

   Usuń
 3. Szkoda że tylko dla nowych. Marzy mi się by w końcu to zmienili tak jak przy kontach dla klientów indywidualnych.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...