Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe: październik 2016 + ranking lokat

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

30.09.2016

Najlepsze lokaty bankowe: październik 2016 + ranking lokat

Przed nami październik, miesiąc oszczędzania - więc w poszukiwaniu najkorzystniejszych lokat wyzwanie tym większe.

najlepsze lokaty bankowe ranking październik 2016
Poniżej prezentuję najnowszy przegląd obejmujący bezpieczne formy oszczędzania: najlepsze lokaty bankowe oraz konta oszczędnościowe z gwarancją utrzymania oprocentowania przez określony czas. To 39 różnych propozycji z 17 banków, oferujących oprocentowanie od 2,5 do 4% w skali roku.

Już od wielu miesięcy Rada Polityki Pieniężnej nie podejmowała decyzji o cięciu stóp procentowych, ale obniżaniem oprocentowania sukcesywnie zajmują się banki. Trend jest dość widoczny, bo z rankingu lokat, który dotąd obejmował oferty ze stawką od 2,55% w skali roku co rusz wypadała kolejna propozycja. W związku z tym obniżyłem (niestety) po raz kolejny próg minimalnej stawki, która pozwala załapać się do zestawienia. W chwili obecnej jest to 2,5% w skali roku.

Zanim przejdę do omówienia poszczególnych ofert, zacznę od pozycji tradycyjnej. Czyli przeglądu oprocentowania najlepszych lokat w bankach:
najlepsze lokaty bankowe - przegląd październik 2016 wykres


Takie ujęcie tematu nie oddaje jednak w pełni kondycji ofert lokat przygotowanych przez banki w Polsce. Bo wiele z tych bardzo dobrych - jak na obecne czasy - stawek na poziomie 3-4% w skali roku to promocje tylko dla nowych klientów, w dodatku z wieloma ograniczeniami (kwotowymi, czasowymi itp.). Spojrzenie na wykres daje jednak już jakiś ogląd i tu również można zauważyć tendencje - jeszcze kilka miesięcy temu lokat ze stawką od 3,5% w skali roku było więcej.

Poniżej znajdziesz przegląd nie tylko ofert promocyjnych. Dla ułatwienia całość pogrupowałem na:
 • Lokaty promocyjne dla nowych klientów: 
  • Lokata bez konta 
  • Lokaty z kontem 
 • Lokaty bankowe dla większych kwot: 
  • Lokata bez konta 
  • Lokata z kontem oszczędnościowym 
 • Lokaty mobilne 
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków: 
  • Lokaty kilkumiesięczne 
  • Lokaty długoterminowe 
 • Najlepsze konta oszczędnościowe
Bądź na bieżąco z najlepszymi ofertami lokat i promocjami bankowymi: 


Na początek przypomnę o tymczasowo dostępnej promocji. Już tylko do 9.10.2016 r. można załapać się na Lokatę 130 dni z premią w Toyota Banku. Tu może główną pokusą do jej założenia nie jest oprocentowanie (choć w sumie jest to solidne 2,5% w skali roku), ale fakt, że dodatkowo za założenie lokaty i konta czeka gwarantowana premia (100 zł dla nowych klientów), która zwiększa zyski z depozytu. Aby załapać się na promocję trzeba ulokować kwotę co najmniej 10 000 zł. Maksymalnie można jednak zdeponować i 100 000 zł (choć suma wpłaconych oszczędności w żaden sposób nie przełoży się na wysokość premii). Ale odsetki z lokaty + gwarantowana premia 100 zł to nie wszystko. Uczestnicy promocji mogą też wziąć udział w mym konkursie organizowanym dla Czytelników, w którym czeka 35 bonów Sodexo o wartości 50 zł każdy. Sprawdź szczegóły promocji i konkursu>>

Lokaty promocyjne dla nowych klientów


Tutaj propozycje niezmiennie należą do najlepszych spośród wszystkich lokat. Choć grono banków oferujących lokaty powitalne sukcesywnie się zmniejsza.

Lokata bez konta


Do topu niezmiennie należy Idea Bank, który oferuje Lokatę Happy. Nie wymaga przy tym zakładania konta czy skorzystania z jakiegokolwiek innego produktu, ale stawia jeden, kluczowy warunek: trzeba być nowym klientem, czyli osobą która dotąd nie miała żadnej umowy z Idea Bankiem. Jeśli spełniasz ten wymóg możesz na promocyjnej lokacie zdeponować do 10 000 zł i wybrać jeden z dostępnych wariantów: 4% na 2 miesiące lub 3,5% na okres jednego albo trzech miesięcy. Wnioskując o lokatę uzyskasz dostęp do bankowości internetowej i możliwość zarządzania lokatami oraz zakładania kolejnych (a ciekawych ofert w Idea Banku, przynajmniej od czasu do czasu, nie brakuje - o tym jednak nieco niżej).

Lokaty z kontem


Na pierwszym miejscu wymienić należy Lokatę na Start w Plus Banku, ale z zastrzeżeniem, że to propozycja wyłącznie dla osób zainteresowanych aktywnym korzystaniem z konta osobistego. Dlaczego? Bo aby uniknąć opłaty (w wysokości aż 9 zł) trzeba co miesiąc wykonać płatności kartą na sumę min. 300 zł. Dużo. Choć sama lokata może kusić bo to 3-miesięczny depozyt do 10 000 zł, z wypłatą odsetek co miesiąc i rosnącym oprocentowaniem od 3% w skali roku w pierwszym, przez 4% w drugim, po 5% w trzecim miesiącu trwania umowy. Więc średnia wychodzi 4% w skali roku.

Także 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł, ale już na okres 2 miesięcy można uzyskać w Alior Banku. Tu jednak jest większy wybór kont. Można wybrać Konto Rozsądne (ze zwrotem części płatności kartą m.in. w sklepach spożywczych - więcej na ten temat pisałem tutaj), Konto Wyższej Jakości lub Konto Internetowe (w wariancie bez karty prowadzone za 0 zł bez warunków).

Lokatę powitalną oferuje jeszcze mBank, gdzie można wpłacić także do 10 000 zł i na okres trzech miesięcy uzyskać oprocentowanie 3,5% w skali roku. W Przypadku eKonta w wariancie standard (bez karty) za posiadanie rachunku nic nie zapłacisz. Aczkolwiek od otwierania konta celem założenia tej lokaty bardziej opłacalne może być skorzystanie z promocji "Konto podwójnie zarabiające", gdzie zyskasz do 300 zł zwrotu za płatności kartą i/lub BLIKiem oraz oprocentowanie 3% w skali roku dla części środków zgromadzonych na koncie.

Lokaty bankowe dla większych kwot


Wyżej wymienione promocje dotyczą wyłącznie kwot do 10 000 zł. A jak wygląda oferta, gdy Twój portfel jest nieco grubszy? Poniżej prezentuję lokaty dla kwot od 10 000,01 do nawet 600 000 zł. Aczkolwiek zawsze pamiętaj o obowiązującym limicie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który ochroną obejmuje wyłącznie środki do równowartości 100 000 euro w danym banku.

Lokata bez konta


Zdecydowanie najlepszą ofertę ma w tym przypadku Idea Bank. To lokata powitalna w wariancie Happy Plus. Na okres trzech miesięcy można w tym przypadku wpłacić kwotę od 10 000,01 do 100 000 zł i uzyskać 3% w skali roku. Bez otwierania konta czy jakichkolwiek innych produktów banku. Trzeba być jednak nowym klientem, któremu dotąd nie było dane współpracować z Idea Bankiem.

Podobny wymóg pojawia się także w przypadku Lion's Banku, który zresztą nie jest odrębnym bankiem, ale oddziałem Idea Banku wyspecjalizowanym w obsłudze klientów zamożnych. Tutaj można skorzystać z 3-miesięcznej Lokaty Welcome. Założysz ją z oprocentowaniem uzależnionym od kwoty, którą posiadasz. Przy sumie od 100 000 do 350 000 zł otrzymasz 2,55% w skali roku, a od 350 000,01 do 600 000 zł będzie to 2,65% w skali roku. W przypadku tej oferty niezbędne jest spotkanie z doradcą Lion's Banku, więc zwróć uwagę, że oddziały tego banku znajdują się wyłącznie w największych miastach.

Lokata z kontem oszczędnościowym


Korzystną ofertę dla osób posiadających większe oszczędności ma również BGŻ Optima, który nowych klientów (jak i tych powracających po min. 12-miesięcznym rozbracie) wita Lokatą Bezkarną. Na tym 3-miesięcznym depozycie można ulokować do 100 000 zł 20 000 zł przy stawce 3% 3,2% w skali roku (po zmianie oferty jaka nastąpiła w dniu 10.10.2016 r.). Zaletą oferty jest możliwość zerwania lokaty i wypłaty środków w dowolnym momencie bez utraty odsetek!

Wraz z lokatą bank otwiera klientowi konto oszczędnościowe, które prowadzone jest bez warunków za 0 zł. To rachunek służący obsłudze lokaty, ale także deponowaniu oszczędności, które w dowolnej chwili można dopłacać, jak i wypłacać (również za 0 zł bez względu na liczbę wypłat). Oprocentowanie tego rachunku w chwili obecnej wynosi 2,5% w skali roku do 150 000 zł (pod warunkiem wpłacenia "nowych środków") i gwarantowane jest do 24.10.2016 r.

Lokaty Mobilne


To oferty, które nie są wabikiem do stawania się klientem danego banku i zakładania tam konta. Ale na pewno są sympatycznym bonusem dla obecnych klientów. I tak lokaty - których nie znajdziesz w oddziałach, ani w bankowości internetowej, a wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej - znajdziesz w następujących bankach:
Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Eurobank*
1 miesiąc
3,50%
200 zł
10 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,75% (lub 3%)/
3,25% (lub 3,5%)**
500 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
Credit Agricole
36 miesięcy
2,8%
1 000 zł
Bez ograniczeń
BZ WBK
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - oprocentowanie uzależnione od rodzaju posiadanego konta osobistego. Wyższa stawka (podana w nawiasach) obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

Pozostałe banki, w ofercie których można znaleźć lokaty mobilne, proponują już niższe stawki oprocentowania: w Raiffeisen Polbank jest to 2,3%, a w PKO BP czy Inteligo po 2% w skali roku.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków


Utarło się już, że jeśli klient ma mieć dobre oprocentowanie to bank musi na tym jak najwięcej ugrać. Więc albo wymaga bycia nowym klientem, albo założenia konta, albo jeszcze wpłacenia nowych środków. Lokaty bez warunków oczywiście są, ale wtedy oprocentowanie jest już też niższe. Poniżej prezentuję te najkorzystniejsze propozycje spośród lokat nieobwarowanych dodatkowymi warunkami.

Lokaty kilkumiesięczne


Bolączką obecnych czasów jest to, że ciężko znaleźć dobrze oprocentowane lokaty na kilka miesięcy, które nie wymagałyby spełnienia dodatkowych warunków. Jeśli już coś się pojawi to jest to tylko czasowo dostępną ofertą jak niedawno udostępnione, ale już zakończone lokaty 4,1% na 3 miesiące w Plus Banku (za pośrednictwem Expandera) lub 2,75% na 2 miesiące od Idea Banku
Sposobem na brak 2-, 3- czy 4-miesięcznych lokat z dobrym oprocentowaniem są konta oszczędnościowe. Ale nie takie, na których oprocentowanie może zmienić się w każdej chwili, ale te które mają gwarancję utrzymania stawki oprocentowanie przez określony czas (zazwyczaj właśnie jest to kilka miesięcy).

Lokaty długoterminowe


W tym miejscu zazwyczaj wymieniam lokaty co najmniej 12-miesięczne, ale zacznę od propozycji wybitnie długodystansowej, choć szczególnie opłacalnej nie tyle ze względu na samo oprocentowanie, co na corocznie wypłacaną premię. To propozycja Deutsche Banku, który oferuje lokatę db Plan 500+premia. Można do niej dopłacać środki, które pracują na poziomie zmiennej stawki WIBID O/N (jedna ze stawek, po której pieniądze pożyczają sobie banki). Ale największą zaletą jest wspomniana premia w wysokości 1/12 sumy wpłat wykonanych w ciągu roku. W ten sposób można uzyskać co roku nawet 500 zł. Z założenia lokata Deutsche Banku jest depozytem na 10 lat, aczkolwiek istnieje możliwość jej wcześniejszego zerwania bez utraty odsetek, a po pięciu latach także bez utraty corocznych, już wypłaconych premii. Więcej o lokacie>>

Wśród lokat długoterminowych, ale na krótszy okres, na wyróżnienie zasługuje kilka depozytów 24- i 36-miesięcznych. Najlepszą 2-letnią lokatę ma Idea Bank, który oferuje 2,75% w skali roku (Lokata Stabilna) nawet do miliona złotych. W przypadku depozytu 3-letniego także w Idea Banku można uzyskać 2,75% w skali roku (Lokata Fair Play; do miliona złotych). Taką samą stawkę daje jeszcze kilka innych banków: Lion's Bank oraz Toyota Bank.

Dla osób z zasobniejszym portfelem ciekawą alternatywą mogą być lokaty rentierskie, które w chwili obecnej oferują Noble Bank (Lokata Rentierska Gold od 150 000 zł) oraz Lion's Bank (Lokata Rentierska od 100 000 zł). Charakteryzują się one wypłatą odsetek co miesiąc, a nie dopiero na koniec umownego okresu (jak to bywa w przypadku większości lokat). W obydwu bankach lokaty te są dostępne w wariancie 24- i 36-miesięcznym. W Noble Banku oprocentowanie dla tych okresów wynosi odpowiednio 2,7 oraz 2,8% 2,5 oraz 2,6% (po zmianie w dniu 3.10.2016 r.) w skali roku, a w Lion's Banku 2,55 i 2,75% w skali roku.

Przegląd wszystkich lokat krótko- i długoterminowych z oprocentowaniem od 2,5 do 4% w skali roku znajdziesz w na bieżąco aktualizowanym rankingu najlepszych lokat bankowych.

Najlepsze konta oszczędnościowe


W tym miejscu opisuję wyłącznie takie konta oszczędnościowe, które - często promocyjne - oprocentowanie gwarantują przez określony czas. Bo co Ci po koncie, które dziś oferuje dobrą stawkę, ale jedną decyzją banku już od jutra stawka może być ścięta np. o połowę.

Przedstawione poniżej propozycje charakteryzują się stałym oprocentowaniem przez dany okres, więc w pewien sposób przypominają lokaty. Z góry możemy sobie wyliczyć kiedy i jakich odsetek możemy się spodziewać. A z drugiej strony mamy też kilka zalet, o które trudno w przypadku lokat. Wszak na konto oszczędnościowe w każdej chwili możemy wpłacić dodatkowe środki, a z kolei jeśli zajdzie taka potrzeba, to nie ma przeszkód w wypłacie środków także w dowolnym momencie i to bez utraty odsetek. Poniżej piszę o czterech propozycjach, aczkolwiek są wśród nich i lepsze, i - delikatnie mówiąc - nie najlepsze oferty.

No i na początek właśnie taka nie najlepsza propozycja ze strony Orange Finanse. Owszem, można tu uzyskać najkorzystniejsze oprocentowanie - 3,5% w skali roku i z gwarancją utrzymania przez okres aż sześciu miesięcy. Ale warunki te obowiązują tylko dla kwoty do 10 000 zł, a uzyskanie promocyjnej stawki uzależnione jest od bycia klientem telekomu Orange oraz od wykazywania się aktywnością w korzystaniu z karty wydanej do konta (co miesiąc należy wykonać płatności na sumę min. 300 zł).

O wiele lepiej wygląda już promocja "Na dobry początek" w Getin Banku. Co prawda oprocentowanie wynosi już 2,8% w skali roku, ale obowiązuje dla kwoty nawet 100 000 zł. Bank deklaruje utrzymanie takich warunków przez okres 4 miesięcy (dokładnie 122 dni). Z propozycji skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci, którzy założą konto osobiste (te bezwarunkowo jest darmowe jeśli nie zamówimy do niego karty, która na szczęście nie jest wymagana). W Getin Banku można też założyć tylko konto oszczędnościowe (bez konta osobistego), ale wówczas oprocentowanie wyniesie 2,5% w skali roku (także przez okres 122 dni dla kwoty do 100 000 zł). Więcej o tej ofercie przeczytasz na blogu Odsetkobranie

Kolejny w zestawieniu Bank Millennium na koncie oszczędnościowym oferuje stawkę 2,7% w skali roku do 100 000 zł. Oferta ta obowiązuje nie tylko nowych, ale także obecnych klientów banku (warunkiem załapania się na promocję jest jednak wpłacenie nowych środków). Na promocję można załapać się już tylko do 8.10.2016 r. 7.01.2017 r. (promocja przedłużona). Stawka 2,7% w skali roku będzie utrzymana przez bank przez 92 dni od momentu pierwszej wpłaty nowych środków na konto oszczędnościowe. Dodatkowym argumentem do skorzystania z oferty Banku Millennium może być również wspomniana Lokata Mobilna (do 3,25% w skali roku na 3 miesiące do 10 000 zł). Ale nie tylko, bo można też zyskać za otwarcie konta: za wykonywanie płatności kartą i BLIKiem czekają zwroty do 360 zł.

Również Deutsche Bank oferuje na swym koncie oszczędnościowym stawkę gwarantowaną. Jest to 2,55% w skali roku utrzymywane przez okres 4 miesięcy.  Stawka obowiązuje dla kwoty do 100 000 zł. Bank nie wymaga otwierania konta osobistego, ale... jego posiadanie opłaca się. Konto osobiste dbNet bez karty prowadzone jest bowiem bez warunków za 0 zł. A przyda się gdy zechcesz wypłacić środki z konta oszczędnościowego. Wówczas pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego na swe konto będziesz mieć darmowy. Jeśli taki przelew miał(a)byś wykonywać do innego banku to bank pobrałby sobie z tego tytułu prowizję w wysokości 10 zł. 

Bank
Konto
Oprocentowanie
Kwota objęta promocyjną stawką
Okres obowiązywania oprocentowania
Dostępność promocji
Orange Finanse
Konto Oszczędnościowe
3,5%
do 10 000 zł
6 miesięcy
do 9.11.2016 r.
Getin Bank
Konto Oszczędnościowe „Na dobry początek”
2,8%
do 100 000 zł
122 dni
do 31.10.2016 r.
Bank Millennium
Konto Oszczędnościowe
2,7%
do 100 000 zł
92 dni
do 8.10.2016 r.
do 7.01.2017 r.
Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe Plus
2,55%
do 100 000 zł
4 miesiące
do odwołania

W zestawieniu teoretycznie powinno znaleźć się jeszcze konto oszczędnościowe w BGŻ Optima (2,5% w skali roku do 150 000 zł - pod warunkiem wpłacenia "nowych środków"). Jednak w tym przypadku gwarancję utrzymania obecnie obowiązujących warunków mamy wyłącznie do 24.10.2016 r. Rozsądniejszym wydaje się więc wyczekanie do nowej oferty, która zapewne pojawi się w tym banku po 24.10. i wtedy - jeśli będzie to oferta korzystna i w swych zasadach zbliżona do obecnie obowiązującej promocji - wpłacić "nowe środki".

Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w ofercie lokat oraz promocji bankowych. Polub Bankobranie na Facebooku:

39 komentarzy:

 1. Lokata mobilna w banku millenium jest na 3%, w rozszerzonej rzeczywistości na 3,25%.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś z lokatami to się jeszcze Getin starał, a teraz mizeria jak wszędzie. 2,3% i to tylko dla nowych środków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. teraz jego starania poszły w kierunku k.oszcz. Dobre i to. Acz tylko dla nowych klientów :(

   Usuń
  2. Pamiętam czasy gdy zaczynałem oszczędzanie to w Getinie było 7-8%.

   Usuń
 3. Żeby tak BZ WBK powtórzył swoje 4% na kontach... ech

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale był limit tylko do 4 kPLN na jednym koncie.

   Usuń
  2. no ale nawet na 6 kontach więc 24 tys. to już ładna kwota była do ulokowania.

   Usuń
 4. Czy w Getin kwota włącznie 100.000 zł konto oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Włącznie.

   Usuń
  2. No niestety nie włącznie :) Byłam dziś założyć to konto, kwota do 100. 000 zł :)

   Usuń
  3. Iść do oddziały by dowiedzieć się nieprawdy. Bezcenne. Ludzie, nie pytajcie się, lepiej czytajcie.
   https://www.getinbank.pl/dokument/Tabela-Oprocentowania-Kont-Osobistych-oraz-Kont-Oszczednosciowych-obowiazuje-od-dnia-01.09.2016r..pdf

   Strona 2:
   Do 100 000 PLN 2,80%** lub 2,50%
   Nadwyżka powyżej 100 000 PLN: zgodnie z pkt. 2 w niniejszej Tabeli oprocentowania

   Więc skoro do 100 000 miałoby oznaczać "poniżej", a nadwyżka 100 000 "powyżej" to niech mądra persona z oddziału odpowie na ile jest oprocentowana kwota okrągła: 100 000?????

   Więc to chyba jasne i oczywiste.

   Usuń
  4. Jutro nie omieszkam zapytać powtórnie:) Dziś otrzymałam informację, że do 100.000 zł. Czyli wpłacam 100.000 zł i przez 4 miesiące oprocentowanie liczy się na kwotę 100.000 zł?

   Usuń
  5. Wpłaciłam na to konto 100. 000 zł. Jak będzie naliczane oprocentowanie w drugim miesiącu, skoro już razem z odsetkami po pierwszym miesiącu będzie nadwyżka 100. 00 zł? Czy w każdym z następujących po sobie miesiącach, procent będzie liczony od tych 100. 00 zł?

   Usuń
  6. Bank odpisał tak:
   "Informujemy, że zgodnie z regulaminem - promocyjne oprocentowanie (2,8%), naliczane jest do 100 000 zł, a oprocentowanie powyżej tej kwoty w okresie trwania oferty oraz dla całości salda po zakończeniu okresu trwania oferty jest zgodne z Tabelą (https://www.getinbank.pl/dokument/Tabela-Oprocentowania-Kont-Osobistych-oraz-Kont-Oszczednosciowych-obowiazuje-od-dnia-01.09.2016r..pdf)
   Pozdrawiamy."
   Czyli sądząc po tym, co odpisali bankowcy, tylko w pierwszym miesiącu będzie 2,8%, bo w drugim miesiącu już będzie 100. 000 zł plus odsetki, a to już nadwyżka, więc już po promocyjnym oprocentowaniu?

   Usuń
  7. Okres trwania promocji masz 122 dni więc nie ma co szukać dziury w całym. 100k pln będziesz mieć na 2,8% przez ten okres.

   Po tym okresie zgodnie z tabelą.
   A w trakcie okresu nadwyżka też zgodnie z tabelą. A więc jeśli na koncie będzie np. 100250 zł to 100000 objęte oprc. 2,8%, a 250 zł (nadwyżka) oprocentowanie obowiązującym dla kwoty pow. 100k.

   Usuń
  8. Nie szukam dziury w całym (niemiły komentarz), tylko zwyczajnie zapytałam kogoś, kto na finansach na pewno zna się lepiej ode mnie, stąd zapytania. I właśnie super mi to teraz wyjaśniono, za co dziękuję.

   Usuń
  9. Pytanie jak najbardziej słuszne i na miejscu skoro pojawiły się wątpliwości. Po to jest takie miejsce jak ten blog by pytać, odpowiadać i wymieniać się doświadczeniami.

   Zdaję sobie sprawę, że wśród Czytelników są osoby świetnie znające się na bankowości, jak i takie, które dopiero stawiają pierwsze kroki w korzystaniu z lokat, kont oszczędnościowych czy promocji bankowych ogólnie. Najistotniejsza jest właśnie wzajemna pomoc i wsparcie. Każdy kiedyś zaczynał ;)

   Usuń
 5. A gdzie oferta mobilna Credit Agricole?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Była już w rankingu, ale zabrakło w tabeli w powyższym tekście. Dzięki za czujność! Uzupełnione.

   Usuń
  2. Oki, ale teraz to sugeruje, że tam jest tylko lokata na 36 miesięcy, a są też przecież inne okresy.

   Usuń
  3. Z tym, że wszystkie (a zwłaszcza te na krótszy okres) są z oprocentowaniem zdecydowaniem poniżej 2,5% :(

   Usuń
 6. Pytanie o lokatę bezkarną w BGZ Optima.
  Jeśli wypisze wniosek o lokatę i załozą mi z automatu konto to co się stanie gdy okaże się że nie spełniam warunków nowego klienta( konto zamknięte np 11 miesięcy temu )?
  Konto mi załozą ale lokata zamiast 3 % będzie na duzo mniejszy procent?
  Jak wypisze wniosek 3-11 to kiedy muszę zrobić przelew na lokatę? Za kilka dni czy procedura zakladania konta i lokayyjest dłuższa ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy zamknąłeś to powiedzą ci na infolinii. Kilka prostych pytań weryfikacji i podają datę.
   Teoretycznie jeśli nie spełniasz warunków lokaty Bezkarnej to ci jej nie założą, a kasa wyląduje na koncie oszczędnościowym. Ale wiem o sytuacji, że założyli klientowi, który nie miał konta zaledwie od 10 miesięcy. Dostał 3,2 proc. (takie niedawno było oproc.). Bo jak założą to nie ma opcji by ta lokata miała inne oprocentowanie. Tylko pytanie czy założą czy nie. Może czegoś u niego nie zauważyli i przeszło.

   Usuń
  2. Kto może niech zakłada Bezkarną czym prędzej i łapie te 3%. Coś czuję że poleci oprocentowanie niczym kamień w studnię, bo jak ogólnie oprocentowanie spada to przecież tu nie będą trzymać tak dobrego. Wystarczy spojrzeć na podstawową ofertę BGŻ BNP Paribas.

   Usuń
 7. Który bank pewniejszy w tych niepewnych czasach? B. Millennium czy Getin B.? Bo nieukrywam,że 100tyś to oszczędności to dobytek mojego życia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bez znaczenia. W obydwu masz Bankowy Fundusz Gwarancyjny więc się nie ma czym martwić.

   Usuń
  2. BFG aktualnie nie ma środków na pokrycie bankructwa żadnego z wymienionych banków handlowych więc nie mówił bym że nie ma czym się martwić.

   Usuń
  3. Ok, BFG ma fundusze jakie ma. Tylko, że w ustawie jest mowa o systemie gwarantowania. Więc w razie "W" inne banki dorzucą się do wypłat (trochę jak w przypadku upadku SK Banku choć wtedy ta zrzuta nie zależała od zasobności środków BFG), a ostatecznie budżet państwa (czyt. wszyscy podatnicy).

   Przedstawiony tryb myślenia nakazywałby korzystanie tylko ze SKOKów i banków spółdzielczych o sumie aktywów mniejszych niż środki na rachunkach BFG (kilkanaście miliardów PLN).

   Usuń
  4. Kilka świetnych przykładów jak "pewne" są SKOKi mieliśmy w ostatnim czasie: Wołomin, Arka, Jowisz, Kujawiak. I kilka innych. Już ich nie ma.

   Usuń
 8. Co to za banki co mają tylko w nazwie bank

  OdpowiedzUsuń
 9. Z daleka od noble bank same problemy!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. W Idea Bank teraz na 1 miesiąc jest 2%

  OdpowiedzUsuń
 11. Sorki, Inteligo 2% na 1M

  OdpowiedzUsuń
 12. Cześć Mr. Złotówa

  Obecnie będzie mi się kończyć lokata Happy Plus na 3,25%  w Idea Banku. 

  Myślałam żeby do-lokować pieniążki na konto oszczędnościowe do Millenium na 2,7% , bo promocyjne oprocentowanie ma mnie obowiązywać do 6 grudnia.

  Piszesz jednak że na promocję można załapać się już tylko do 8.10.2016 r.

  Czy to oznacza że środki wpłacone na konto oszczędnościowe po 8 października nie będą objęte promocyjnym oprocentowaniem 2.7% ?
  Kasia. 


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli już wpłaciłaś środki i są one objęte promocyjną stawką 2,7% (obowiązującą przez 92 dni, a więc jak rozumiem w Twym przypadku do 6.12.) to możesz w tym czasie dopłacać kolejne środki (do sumy 100 000 zł).

   Nowi klienci (czy też obecni, ale dopiero wpłacający "nowe" środki) by "aktywować" obecną promocję z oproc. 2,7% na 92 dni, pierwszą wpłatę muszą zrobić najpóźniej do jutra (włącznie).

   Usuń
 13. ..słowo klucz - DOPŁACAĆ.
  Super!-dziękuję Ci za wyjaśnienie 😄
  Kasia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy już wiadomo jakie będzie oprocentowanie KO w Millenium po 8.10. ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W okresie promocji -2,7% do 100.000 zł, oraz 2,0% dla nadwyżki ponad 100 000 zł.

   Zaś oprocentowanie standardowe na Koncie Oszczędnościowym Millenium wynosi:

   Do 50 000 zł -0,80%
   Nadwyżka ponad 50 000 zł do 100 000 zł -0,90%
   Nadwyżka ponad 100 000 zł do 250 000 zł -1,20%
   Nadwyżka ponad 250 000 zł-1,40%

   https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/produkty-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe#oprocentowanie

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...