Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: T-Mobile Usługi Bankowe: wraca premia za kartę kredytową i nawet 100 zł za polecenia

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

20.01.2017

T-Mobile Usługi Bankowe: wraca premia za kartę kredytową i nawet 100 zł za polecenia

Promocja ta nie jest nowością. Bank postanowił odpalić jej kolejną edycję.

Promocja Poleć znajomemu Kartę Kredytową MasterCard w T-Mobile Usługi Bankowe
Osoby które skorzystają z karty kredytowej T-Mobile Usługi Bankowe z polecenia obecnego klienta banku otrzymają premię 100 zł (choć względem wcześniejszej edycji wyśrubowano warunki do spełnienia). Z kolei osoba rekomendująca kartę otrzyma bonus za skuteczne polecenie w wysokości nawet 100 zł.

Program rekomendacyjny w T-Mobile Usługi Bankowe nie jest nowością. Obecni klienci banku zarobić mogą za skuteczne polecenie konta osobistego, pożyczki lub karty kredytowej. W przypadku tej ostatniej dzięki aktualnie dostępnej promocji "Poleć znajomemu kartę kredytową Mastercard" zyskać teraz mogą także osoby polecane (do wzięcia jest 100,10 zł), jak i osoby polecające (dotychczasową premię w wysokości 60 zł zastąpiono stawką 100 zł - dotyczy to jednak wyłącznie pierwszych trzech poleceń).

Dla kogo promocja?


Z promocji "Poleć znajomemu karę kredytową Mastercard" (trwającej do 28.02.2017 r.) skorzystać mogą obecni klienci (jako polecający), posiadający dostęp do bankowości internetowej T-Mobile Usługi Bankowe (i w praktyce także konto osobiste, bo tylko na taki rachunek wypłacana jest premia za polecenie).

Osobą polecaną (odbiorcą rekomendacji) - zgodnie z regulaminem programu rekomendacyjnego - może być:
"Osoba, której Uczestnik zarekomendował Produkt poprzez Rekomendację i jednocześnie: 
a. jest osobą fizyczną, która ukończyła 18 lat, 
b. jest uprawniona do zawarcia umowy o rekomendowany Produkt, 
c. nigdy wcześniej nie podpisała z T-Mobile Usługi Bankowe umowy o Produkt, który jest jej rekomendowany (...) 
Jeśli rekomendowany jest inny produkt niż konto osobiste (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w polskich złotych w wariancie Konto Freemium, Konto Premium, Konto z ofertą telekomunikacyjną), Odbiorca Rekomendacji może być klientem Banku korzystającym z Produktów i mieć aktywną umowę dot. Produktu z Bankiem (poza umową o rekomendowany Produkt) 
d. nie jest klientem Banku i nie ma podpisanej żadnej aktywnej umowy z Bankiem z zastrzeżeniem zdania drugiego pkt. c. "
Przekładając to na język nieco bardziej zrozumiały: jeśli masz już konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe to możesz być osobą rekomendowaną i z polecenia zawnioskować o kartę kredytową by zyskać premię 100,10 zł (jeśli dotąd nigdy takiej karty w tym banku nie posiadałeś/-aś).

Jak zarabia odbiorca rekomendacji?


Aby zyskać w promocji za wyrobienie karty kredytowej w T-Mobile Usługi Bankowe należy:
 • zawnioskować o kartę kredytową (to link do wniosku od obecnego klienta T-Mobile Usługi Bankowe, a więc objęty promocją) z limitem kredytowym wynoszącym co najmniej 4 000 zł
 • zawrzeć umowę o kartę w ciągu 40 dni od złożenia wniosku 
 • w okresie maksymalnie trzech miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu uruchomienia karty) wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na sumę co najmniej 3 000 zł 

Trzeba przyznać, że ostatni warunek dotyczący wydania kartą aż 3 000 zł jest wyśrubowany. Wygląda to słabo jeśli promocję skonfrontujemy np. z propozycją Citibanku, który za płatności na taką samą sumę daje prezent w postaci telefonu LG K8 LTE o wartości ponad 500 zł

W T-Mobile Usługi Bankowe otrzymasz bonus: 100,10 zł. Zostanie on wypłacony do 25. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Wymagane w promocji transakcje bezgotówkowe muszą spełnić szereg wytycznych. Muszą to być płatności niezwrócone, zaksięgowane w systemie banku oraz nie będące przelewami z karty. Poza tym są miejsca, w których płatności kartą nie zostaną zaliczone do wymaganej sumy 3 000 zł. Do nich - zgodnie z regulaminem - należą te oznaczone następującymi kodami MCC:
"7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne; 
8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska); 
4111, określający m.in. usługi transportowe, 
6012, określający instytucje finansowe; 
6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, 
6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
4829, określający internetowe przekazy pieniężne. 
4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne" (pisownia oryginalna)

Jak zarabia polecający? 


Zgodnie z regulaminem promocji rekomendacja musi spełniać poniższe warunki:
"Rekomendować Produkty można poprzez wysyłanie Rekomendacji z Programu Rekomendującego lub Aplikacji Facebook oraz poprzez udostępnianie linków do Stron Rekomendacyjnych, na których umieszczone są Wnioski Internetowe. 
Tylko wnioski elektroniczne o Produkty w postaci Wniosków Internetowych na Stronach Rekomendacyjnych będą zapisywane w Programie i za Skuteczne Rekomendacje za ich pośrednictwem będą przyznawane Premie."
Polecenie do znajomego najłatwiej wysłać mailem. Po zalogowaniu do bankowości internetowej (Narzędzia => Rekomendacje => Produkty) można wysłać zaproszenie. Wówczas w wiadomości generowanej przez bank pojawią się szczegóły oferty oraz Twój unikatowy link służący do polecania. Jeśli za jego pomocą znajomy wyrobi kartę oraz spełni warunki uzyskania premii (100,10 zł) to Ty uzyskasz bonus za skuteczne polecenie. Pierwsze trzy polecenia zostaną wynagrodzone premiami po 100 zł, ale kolejne już po 60 zł (czyli standardową stawką obowiązującą w programie rekomendacyjnym T-Mobile Usługi Bankowe).

Wypłata premii za polecenie/polecenia realizowana jest wyłącznie na rachunek konta osobistego. Jego posiadanie (lub otwarcie) jest więc niezbędne w sytuacji gdy chcesz polecać i na tym zarabiać. Jeśli takowego konta jeszcze nie masz sprawdź, bo jego otwarcie może się opłacić: T-Mobile Usługi Bankowe oddaje równowartość 5% płatności kartą.

Opodatkowanie premii


W regulaminie dobre wieści można znaleźć dla osoby polecanej:
"Dla Odbiorcy Rekomendacji premia stanowi nagrodę uzyskaną w związku ze sprzedażą premiową (...) i jest zwolniona z podatku do kwoty 760 zł"
Inaczej sprawa wygląda dla polecających:
"Zgodnie z zasadami Programu Rekomendacyjnego do końca lutego w roku następującym po właściwym roku podatkowym Bank przekaże Polecającemu oraz Urzędowi Skarbowemu właściwemu według miejsca zamieszkania Polecającego, informacje o wysokości przychodów (PIT-8C) uzyskanych we właściwym roku podatkowym, przesyłką za pośrednictwem Poczty Polskiej"

Karta Kredytowa MasterCard - prześwietlenie


W promocji skorzystać można z karty kredytowej MasterCard lub MasterCard Pomoc Mierzona Kilometrami. Ich główne cechy wyglądają następująco:
 • 0 zł za wydanie karty
 • opłata roczna za wznowienie karty: 
  • 0 zł w przypadku wykonania w ciągu 12 miesięcy transakcji kartą na sumę min. 15 000 zł lub
  • 35 zł w przypadku wykonania w ciągu 12 miesięcy transakcji kartą na sumę min. 7 500 zł, lub
  • 70 zł w przypadku nie spełnienia jednego z powyższych warunków
 • 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana pod warunkiem wykonania i rozliczenia min 4 transakcji bezgotówkowych w danym okresie rozliczeniowym karty 

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, koniecznie zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

Zawnioskuj o kartę z polecenia i zdobądź premię 100,10 złZa podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelnikowi Stefanowi. Jeśli i Ty znasz jakąś promocję bankową, a nie została ona jeszcze prześwietlona na blogu Bankobranie, napisz za pomocą formularza kontaktowego dostępnego w zakładce Kontakt (wystarczy krótka notka lub link do strony promocji).

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Nie przegapisz ich, jeśli zapiszesz się na bezpłatny newsletter (zero spamu!):
Adres e-mail

41 komentarzy:

 1. Mam takie dziwne wrażenie, że ta akcja będzie się cieszyć niesamowitym powodzeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. a czy można to połączyć z promocją z tabletem??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Ta promocja wymaga złożenia wniosku za pomocą linka wygenerowanego przez obecnego klienta T-Mobile Usługi Bankowe. Z kolei promocja z tabletem wymaga złożenia wniosku na dedykowanej stronie (i podania przy tym kodu z kuponu zakupionego na Grouponie).

   Usuń
 3. Kto powiedział, że warunki są "wyśrubowane"? Spójrzmy na to bez zbędnych emocji: owszem, trzeba wydać 3.000 PLN, ale jak się ma 2 konta Premium i zwrot 5% (tj. 25 PLN max), wychodzi, że przy dwóch kontach miesięcznie trzeba wydać KK (albo dwoma debetówkami) właśnie 2x500=1.000 PLN. W wymaganym okresie (3 miesiące) wychodzi zatem właśnie 3.000 PLN. Zatem, spełniając warunki KK, jednocześnie spełniamy warunki moneybacku. Czyli - przyjemne z pożytecznym, a 2x100 PLN (dla polecającego i poleconego) - to miły bonus, którego wpadnie extra.

  Chodzi mi tylko jedno po głowie - czy nie ma tam od marca (czy kwietnia) opłaty miesięcznej za kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację! W sytuacji gdy płatności kartą kredytową wliczają się w poczet moneybacku dostępnego na koncie (co chwilowo umknęło mej pamięci) to wygląda to już inaczej :) Stówka poniekąd może wpaść gratis (poza koniecznością wyrobienia karty kredytowej). Wygląda to jednak gorzej względem poprzedniej edycji (z ubiegłego roku), gdzie do zdobycia było 300,30 zł za kilka płatności na dowolne kwoty (a dodatkowo bank zwalniał z opłat więc nie trzeba było pilnować liczby płatności wykonywanych w miesiącu).

   Co do pytania o opłaty. Aktualnie warunki cenowe przytaczam w prześwietleniu promocji. Nie było dotąd żadnego komunikatu o zmianie opłat.

   Usuń
  2. Żona wyrabiała KK w listopadzie/grudniu 2016 roku. Otrzymała zniesienie opłaty rocznej oraz informację, iż do marca zwolniona będzie z opłat miesięcznych za KK.
   Dlatego chodzi mi po głowie termin marcowy, kiedy to pojawiają się miesięczne opłaty.

   Usuń
  3. Takie promocje polegające na czasowym zwolnieniu z opłat w T-Mobile Usługi Bankowe pojawiały się. Zwalniały z opłat, które standardowo znajdują się w tabeli opłat i prowizji. I tutaj się nic z tymi opłatami nie zmieniło. A klientom, którzy wnioski złożyli kiedyś (gdy obowiązywały promocje zwalniające z opłat) to zwolnienie się skończy.

   Usuń
  4. Przed chwilą żona dzwoniła na infolinię i otrzymała odpowiedź, że do 31 marca 2017 roku jest zwolniona z opłat miesięcznych.

   Później (od 1 kwietnia 2017 roku) wchodzi opłata 8 PLN/mies., której można uniknąć wykonując 4 dowolne transakcje rozliczone w danym miesiącu.

   Podobno warunek ten dotyczy wszystkich kart kredytowych, bo zgodnie z:
   - aktualną TPiO (od 24.10.2016 roku)
   - rozdziałem V (Karta Kredytowa)
   - A (opłata podstawowa)
   - 10. Opłata za kartę
   - jednorazowo w cyklu rozliczeniowym
   - 8 zł

   Warunkiem zwalniającym (odnośnik 3):
   "3 - Niepobierana pod warunkiem wykonania przez Klienta i rozliczenia przez Bank min. 4 transakcji bezgotówkowych posiadaną do danego rachunku Kartą kredytową w bieżącym okresie rozliczeniowym z wyłączeniem przelewów z rachunku Karty, liczone dla każdej wydanej do rachunku Karty indywidualnie. Opłaty nie pobiera się, gdy Karta ma status zastrzeżonej, zablokowanej, zamkniętej lub do aktywacji, przy czym w przypadku Kart ze statusem do aktywacji opłata jest pobierana od momentu, w którym Klient miał możliwość aktywowania Karty."

   Reasumując: 4 transakcje KK zwalniają z miesięcznych opłat za kartę.

   Usuń
  5. Za co niby ma być ta opłata 8 zł miesięcznie? To jest 96 zł rocznie ... matrix!

   Usuń
  6. Do Anonimowy21 stycznia 2017 20:36:

   Nie zdziw się, ale (prócz opłaty mmiesięznej) jest jeszcze opłata roczna - 79 złotych. Aczkolwiek są pewne pułapy obrotów (15 tys. zł.) całkowicie lub częściowo znoszące tę daninę.
   Karta kredytowa nie jest zabawką i trzeba umieć świadomie i odpowiedzialnie z niej korzystać.

   Usuń
  7. @Anonimowy, 22 stycznia 2017, 16:56 - "Karta kredytowa nie jest zabawką i trzeba umieć świadomie i odpowiedzialnie z niej korzystać"

   Sam bym tego nie wymyślił chociaż mam sporo kart kredytowych i nie dość, że wszystkie są darmowe, to jeszcze dostaję od banków różne konfitury :)

   Usuń
  8. Czyli reasumując.
   1) Kończy się zwolnienie z opłaty miesięcznej.
   2) Ale ciągle można uniknąć opłaty miesięcznej robiąc 4 płatności

   Usuń
  9. Darmowym zwykle jest tylko ser w pułapce dla myszy.
   Sam również mam kilka "darmowych" kredytowek (w tym nawet złota VISE), ale pewna gimnastyka finansowa była niezbędna do ich załatwienia.
   Aczkolwiek nie znam żadnej KK z aktualnych ofert bankowych, którą idzie dostać za piękne oczy i bez żadnych wymogów obrotowych.
   To miałem na myśli pisząc m.in. o "świadomym korzystaniu".
   Co do konfitur, to (wg mojej subiektywnej ppionii) najlepsze pod słońcem robi moja mama, dlatego od bankstersów przyjmuje gratyfikacje wyłącznie w gotówce. ;)

   Usuń
 4. Obecnie mam 2 konta Premium, a żona 1 konto Premium. Chciałbym aby żona poleciła mi KK i wtedy dostaniemy po 100 zwrotu.
  Prosze wytłumaczcie jak dział KK w kontekście zwrotu 5%. Czy wystarczy wyrobić KK i ją płacić zamiast dwóch debetówek? Czy może coś jeszcze trzeba zrobić, zgłosić itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to żona może polecić tobie, a ty jej. Dostaniecie 2x100,10 i 2x100 PLN.
   Normalnie płacisz kartą kredytową i to się wlicza w sumę wymaganą do debetówki. Jak masz 2 Premium no to musisz wydać 1000 zł kredytówką.

   Usuń
 5. Nie jestem klientem TMUB. Nie interesuje mnie rachunek tylko KK. Jeżeli ktoś poleci mnie, to czy aby skorzystać z tej promocji poza kartą kredytową będę musiał otworzyć Ror ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto musi mieć tylko osoba, która poleca kartę. Ty możesz mieć tylko kartę (bez konta) a premie 100zł otrzymasz na kartę.

   Usuń
  2. @Kalman, dziękuję.

   Usuń
 6. Czy za zmniejszenie limitu KK bank pobiera opłatę? Bez problemu zmniejszę limit na infolinii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pobiera. Bez problemu. Minimalny limit 500 PLN

   Usuń
 7. Chcę polecić żonie konto, a potem KK zgarniając obie premie. Czy mogę zrobić w ten sposób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Żona nie może mieć konta w Aliorze

   Usuń
  2. Aliorze? ;)

   Tu mowa o T-Mobile Usługi Bankowe.

   Usuń
  3. @Anonimowy21 stycznia 2017 16:27: Żona nigdy nie miała konta w TMUB, ani w Aliorze. No to wpierw polecę konto, zgarnę pierwszą premię, potem KK i znowu parę groszy . Żona KK zrobi moneyback i 25 zł wpadnie + 100 zł za polecenie.

   Usuń
  4. Anonimowy21 stycznia 2017 18:03 Tak, właśnie, w Aliorze. W regulaminie jest zapisane: "Uwaga: Premia nie przysługuje w przypadku polecenia T-Mobile konta osobie, która jest klientem Alior Banku S. A."

   Usuń
 8. W przypadku otrzymywania emerytury jaki dokument potwierdzający zarobki trzeba dostarczyć? Czy może to być wyciąg z banku na który jest wypłacana emerytura?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam ale pomyliłem wątki - powyższe pytanie odnosi się do wątku karty kredytowej Citi z telefonem LG.

   Usuń
  2. W Citibanku w przypadku emeryta zazwyczaj jest to decyzja o przyznaniu/waloryzacji emerytury, ale może też być np. odcinek emerytury, wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące albo PIT-40 za ostatni rok. Co ma być konkretnie wskaże konsultant.

   Usuń
  3. Podobno emeryci to najważniejsza grupa klientów City :)

   Usuń
 9. Warunek, żeby w okresie maksymalnie trzech miesięcy kalendarzowych wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na sumę co najmniej 3000 zł po to, żeby dostać 100 zł zakrawa na kpinę!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mr. Złotówa, jeżeli dziś polecę kolegę, to czy on musi aktywować kartę , rachunek KK do 28.02 , czy ma na to 40 dni? Pytam ponieważ obawiam się, że do 28.02 nie przebrnie przez weryfikację i karta nie zdąży dojść do tego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Do promocji i moneybacku wykluczone są te różne MCC, a co z tymi obrotami rocznymi? mogę płacić billem rachunki, żeby uzbierać te 7/15k i nie płacić opłaty? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na debetówce wykluczenie MCC do obrotu też obowiązuje więc nie zdziwię się jeśli też dla kredytówki. TMUB ma hopla na punkcie tych MCC

   Usuń
  2. Właśnie dopytałem na czaciku- liczą się wszystkie transakcje :)

   Usuń
 12. Jeżeli nie będę miał takiego obrotu- 15.000 rocznie to żeby uniknąć opłaty mogę zreezygnować z karty przed upływem roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś podpisałem umowę do tej KK, dostarczone przez kuriera (K-Ex). A w poniedziałek przysłali mailem zestaw dokumentów, m.in. regulaminy itp. W jednym z nich przeczytałem, że rocznej opłaty nie ma dla osób, przystępujących do promocji w okresie 01.01.2017 - 31.03.2017 roku:

   " ... W przypadku Klientów, którzy zawarli umowę o Kartę kredytową w okresie trwania Promocji przysługuje:
   - Zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę do 31.03.2017 roku, niezależnie od liczby transakcji bezgotówkowych dokonanych w miesiącu kalendarzowym,
   - Zwolnienie z opłaty za wznowienie Karty kredytowej na drugi rok użytkowania, niezależnie od łącznej kwoty rozliczonych transakcji."

   Jak pisałem wyżej, z opłaty miesięcznej zwalniają 4 wykonane operacje.

   Usuń
  2. Dobra wieść!

   Usuń
  3. Do pierwszego Anonimowego. Możesz i opłaty nie będzie. Sprawdzone :D

   Usuń
 13. Czy orientuje się ktoś, czy 3000zł mogą być też wydane w miesiącu wydania karty? Opis sugeruje że musi być wydane w miesiącach NASTĘPUJĄCYCH po miesiącu wydania karty.

  OdpowiedzUsuń
 14. " Aby zyskać w promocji za wyrobienie karty kredytowej w T-Mobile Usługi Bankowe należy:
  zawrzeć umowę o kartę w ciągu 40 dni od złożenia wniosku.." Zawarcie umowy liczy się od momentu złożenia podpisu w obecności kuriera, czy od chwili aktywowania rachunku karty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej od daty podpisania umowy bo aktywacja już niekoniecznie zależy od ciebie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...