Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 200 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

19.01.2017

200 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole

Credit Agricole niczym nie zaskakuje. Po raz kolejny można zyskać ale nie za samo otwarcie konta, ale jego przeniesienie z innego banku.

Polacy wybierają Credit Agricole - przenieś konto
Tym razem do zgarnięcia jest bonus 200 zł. Oprócz przejścia procesu przeniesienia konta należy również zapewnić wpływy na rachunek w wysokości min. 3 000 zł przez okres 3 kolejnych miesięcy. I to właściwie tyle. Choć do optymalizacji zysków będzie trzeba albo zapewnić jeszcze większe wpływy, albo wykazać się aktywnością w płaceniu kartą.

[Aktualizacja w dniu 1.04.2017 r.: promocja pierwotnie obowiązywała do końca marca; bank postanowił jednak ją wznowić - nowa edycja ma być dostępna do 30.06.2017 r.]

Aby wziąć udział w promocji "Polacy wybierają Credit Agricole - przenieś konto" i zdobyć gwarantowany bonus pieniężny:
 • zawrzyj umowę o konto, kartę (trzeba będzie ją posiadać aż do momentu wypłaty premii) i dostęp do bankowości elektronicznej (internetowej lub telefonicznej) i wybierz przy tym wyciągi w formie elektronicznej 
 • złóż wniosek z pełnomocnictwem dla Credit Agricole o przeniesienie konta z innego banku (czyli de facto jego zamknięcie) - pełnomocnictwo należy złożyć w momencie podpisania umowy o konto lub nie później niż w ciągu 7 dni od jej podpisania - niezbędna jest więc wizyta w placówce Credit Agricole
 • zapewnij stałe wpływy na konto 
 • nie wyrażaj sprzeciwu wobec działań marketingowych oraz wyraź zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Credit Agricole (podając przy tym swój numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail)

Co bank rozumie przez "stałe wpływy na konto"? Zgodnie z regulaminem II edycji (regulamin I edycji trwającej od 1.01. do 31.03.2017 r. znajdziesz tutaj), 
"Warunek zapewnienia stałych wpływów na Konto uważa się za spełniony, jeżeli Klient: 
1) wypełni i podpisze „Zlecenie przekazywania środków” oraz wskaże we Wniosku z Pełnomocnictwem nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie, która ma być powiadomiona przez Bank o zmianie rachunku bankowego Klienta oraz 
2) zapewni Wpływ na Konto, co najmniej raz w każdym miesiącu kalendarzowym, kwoty zadeklarowanej na „Zleceniu przekazywania środków”, na kwotę nie mniejszą niż 3000 zł przez co najmniej trzy następujące po sobie miesiące kalendarzowe, przy czym pierwszy Wpływ na Konto określony powyżej powinien zasilić Konto najpóźniej do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia Konta"

Za spełnienie warunków promocji uzyskasz bonus w wysokości 200 zł, który zostanie wypłacony na Twe konto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków akcji.

Promocja ma być dostępna do 31.03.2017 r. 30.06.2017 r. (promocję wznowiono).

Dla kogo promocja?


Udział w akcji promocyjnej może wziąć każda osoba pełnoletnia, która aktualnie nie posiada konta osobistego w Credit Agricole oraz nie posiadała go w ostatnich 12 miesiącach. Bank na szczęście stosuje dość znośny okres karencji:
"Z Promocji może skorzystać także Klient, który będąc Posiadaczem konta indywidualnego lub jednym z Posiadaczy konta wspólnego, prowadzonego w Pakiecie Depozytowym złoży dyspozycję zmiany pakietu tego konta na jeden ze wskazanych w § 2 ust. 3 [1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM - przyp. Mr. Złotówa] (...). 
Z Promocji nie może skorzystać Klient, który w okresie do 1 roku przed datą otwarcia Konta była Posiadaczem Konta indywidualnego lub jednym z Posiadaczy Konta wspólnego prowadzonego przez Bank w pakiecie innym niż Pakiet Depozytowy"

Konto w Credit Agricole - prześwietlenie oferty


W promocji banku założyć można jedno z czterech kont dostępnych w ofercie. Może to być 1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM. Warunki ich prowadzenia znajdziesz w poniższej tabeli:


1Konto dostępne dla osób do ukończenia 27. roku życia
Konto PROSTOoszczędzające
Konto PROSTOoszczędzające PLUS
Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM
Opłata za konto:
0 zł
4,90 zł
0 lub 9,90 zł  - z opłaty zwalnia wpływ w kwocie min. 1 500 zł (a dla osób, które nie ukończyły 30. roku życia: 1 000 zł)
0 lub 14,90 zł -  z opłaty zwalniają wpływy na sumę min. 10 000 zł
Opłata za kartę
0 lub 2,90 zł - z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 1 zł
3,90 zł
0 lub 7,90 zł z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 500 zł
0 zł
Opłata za przelew złotówkowy zlecany w bankowości internetowej
0 zł
0 zł
0 zł
0 zł
Wypłaty gotówki za 0 zł w bankomatach:
W placówkach banku, BZ WBK 24, Euronet
W placówkach banku
Wszystkie bankomaty krajowe
Wszystkie bankomaty krajowe i zagraniczne


Dla osób do ukończenia 27. roku życia wybór jest prosty. 1 Konto to 0 zł za prowadzenie rachunku i karta płatnicza także za 0 zł na bardzo prostych warunkach. Wybór nieco komplikuje się dla osób mających nieco więcej wiosen. Trzeba bowiem zastanowić się nad wyborem między Kontem PROSTOoszczędzającym w wariancie PLUS lub PREMIUM. Dlatego też na początku dzisiejszego wpisu wspomniałem o optymalizacji, bo w przypadku pierwszego z tych kont albo będzie należało pogodzić się z opłatą za posiadanie karty albo wykręcać comiesięczny obrót kartą (wykonując płatności na sumę min. 500 zł). Jeśli zdecydujesz się założyć konto PREMIUM to opłat za kartę nie będzie, ale pojawi się wymóg zapewnienia wyższych wpływów (min. 10 000 zł - ten wpływ będzie mógł jednak pochodzić z dowolnego źródła, a więc także z Twego konta w innym banku).

Złóż wniosek o konto w promocji i zdobądź 200 zł


Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelniczkom: Marcie i Kamili. Jeśli i Ty znasz jakąś promocję bankową, a nie została ona jeszcze prześwietlona na blogu Bankobranie, napisz za pomocą formularza kontaktowego dostępnego w zakładce Kontakt (wystarczy krótka notka lub link do strony promocji).

Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić wpływów w wysokości 3 000 zł miesięcznie to mogą one być niższe... ale wtedy też niższa będzie premia. Bowiem Credit Agricole płaci też 100 zł za przeniesienie konta w innej promocji (dostępnej już od kilku miesięcy), gdzie wymagany wpływ na konto musi wynosić co najmniej 1 500 zł miesięcznie.

Na koniec warto dodać, że w chwili obecnej nie jest to jedyna promocja dla nowych klientów Credit Agricole. Niedawno pisałem bowiem o promocji "Oferta Powitalna – Dzień Dobry w CA" czyli lokata 3,2% do 50 000 zł od Credit Agricole.

[Aktualizacja: Dzięki programowi poleceń, który wystartował w marcu br., otwierający konto z polecenia dodatkowo może zyskać 50 zł. Więcej na ten temat piszę tutaj.]

Bądź na bieżąco z tym co na blogu. na Twitterze i polub na Facebooku:

102 komentarze:

 1. w BZ WBK mam o 1 konto za dużo , czy w ramach tej promocji mogę zgłosić do usunięcia tylko 1 konto a reszta kont w BZ WBK mi zostanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wskazujesz 1 konto i to 1 ci przeniosą.

   Usuń
 2. Cześć, czyli mogę z innego swojego rachunku raz w miesiącu przelać 3tys przez kolejne 3 miesiące?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie robią wszystko by myśleć, że wynagrodzenie ma pochodzić od pracodawcy/ZUSu itp. ale wydaje mi się że zwykły przelew też przejdzie.

   Usuń
  2. No ale trzeba podać nazwę i adres instytucji we wniosku więc ten przelew musi pochodzić od tej instytucji. Nie da się tego obejśc jeśli będa to sprawdzać. Druga sprawa jszcze chcą ich powiadomic o zmianie konta:(

   Usuń
  3. Tak, trzeba podać.

   "1) wypełni i podpisze „Zlecenie przekazywania środków” oraz wskaże we Wniosku z Pełnomocnictwem nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie, która ma być powiadomiona przez Bank o zmianie rachunku bankowego Klienta"

   Moja interpretacja: Nie wszyscy pracodawcy respektują takie dyspozycje (wymagają osobistego złożenia wniosku w kadrach albo na druku wewnętrznym firmy). Poza tym jeśli już taka dyspozycja wpłynie to ją pracownik w kadrach może przecież w każdej chwili wycofać. Co nie zmienia jednak faktu, że zacytowany warunek będzie spełniony: bank wymaga "tylko" wypełnienia i podpisania zlecenia, wskazania pracodawcy itd.

   "2) zapewni Wpływ na Konto, co najmniej raz w każdym miesiącu kalendarzowym, kwoty zadeklarowanej na „Zleceniu przekazywania środków”, na kwotę nie mniejszą niż 3000 zł przez co najmniej trzy następujące po sobie miesiące kalendarzowe, przy czym pierwszy Wpływ na Konto określony powyżej powinien zasilić Konto najpóźniej do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia Konta"

   Moja interpretacja: zapewnić należy wpływ "kwoty zadeklarowanej" (nie mniej niż 3 000 zł) ale tu nie ma mowy o tym, że musi to być wpływ od Pracodawcy.

   Tu też przyda się definicja: "Wpływ na Konto - suma transakcji uznaniowych wynikają z wpłat gotówkowych oraz przelewów na prowadzony w ramach Konta rachunek główny w PLN z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej lokaty (...) [dalej wymienione są różne produkty banku - przyp. Mr. Złotówa] lub przelewów pomiędzy rachunkami konta (w tym z rachunków prowadzonych w walutach innych niż PLN), a także przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank, jeżeli Klient jest ich posiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika" (w niej nie ma już mowy o "wynagrodzeniu", "pracodawcy" czy "instytucji".

   Takie jest moje zdanie i interpretacja tychże zapisów. Co nie oznacza, że jest to moja rekomendacja. Najważniejsze jest tu zdanie i interpretacja banku.

   Usuń
  4. W Policji taki kwitek z automatu trafi do kosza. Więc musiałbym i tak złożyć odrębny wniosek by faktycznie wynagrodzenie wpływało na konto w Credit Agricole

   Usuń
  5. @Anonimowy, 19 stycznia 2017, 19:37
   Tak samo jest w straży :)

   Usuń
  6. Konto indywidualne oraz konto business w tym samym banku mają celowo rozpoznawalne numery, więc przelew z konta indywidualnego jest dość łatwy do zauważenia - sorry, ale taki klimat :)

   Usuń
  7. Pewnie tak jak w policji i straży jest w całej budżetówce.

   Usuń
 3. Wpływ 3000 zł z tytułu wynagrodzenia czy może być z innego konta w innym banku pożądanego przeze mnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Zlecenie przekazywania środków" i wymagane przy tym poinformowanie instytucji przekazującej Wynagrodzenie (dodatkowo definiowane w regulaminie jako "środki pieniężne z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalnych, rentowych lub zasiłków i stypendiów") może być mylące. Bo wygląda na to, że sama deklaracja wystarczy, ale już jej realizacja niekoniecznie jest wymagana. Zacytowany we wpisie punkt 2 mówi tylko o zapewnieniu wpływów w wysokości zadeklarowanej kwoty (ale nie kontynuuje już wątku źródła ich pochodzenia).

   Usuń
  2. Wystarczy zadeklarować i wypełnić pismo. A przelewać można samemu sobie. Ciekawe co stanie się, gdy pomyli się pracodawcę.

   Usuń
  3. Hehe, myślę że kadry w każdej firmie mają dosyć roboty i jak im wpadnie deklaracja osoby której nie ma na liście płac to za bardzo tematem przejmować się nie będzie.

   Usuń
  4. Ogólnie to możesz podać jakąś pozaorbitalną bazę badawczą i warunek powinien być spełniony. Ja podałem w poprzedniej edycji dane pracodawcy a przelewałem ze swojego konta firmowego i przeszło.

   Usuń
 4. Czyli to zabawa dla ludzi mających co najmniej 3 tys. zeta na rękę - super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ na konto to suma transakcji uznaniowych. Jeśli zarabiając 1000 zł i robiąc łącznie 20 przelewów CA-> mój inny bank spełnię wymogi konta PREMIUM?

   Usuń
  2. Przy Premium liczy się suma wpływów na 10 tys. więc możesz przelewać mniejsze kwoty. Ważne by się zsumowało

   Usuń
 5. czyli muszą to być wpływy z wynagrodzenia czy może być i innego banku?
  TAK czy NIE?

  OdpowiedzUsuń
 6. Do 31.03.2017 roku trzeba:
  a) przystąpić do promocji?
  b) przystąpić do promocji u już mieć pozałatwiane wszystkie tematy (tj. założenie konta i zrealizowany wpływ wynagrodzenia)?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy karty można nie brać? W wielu bankach (Inteligo, Ideabank, mBank, Toyota) można mieć samo konto i bez karty. Wówczas nie trzeba się martwić obrotami na plastiku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej promocji regulamin wymaga zawnioskowania o kartę do konta i jej posiadanie do momentu wypłaty premii.

   Usuń
  2. W takim razie czy spełnienie darmowości warunku Konto PROSTOoszczędzającego PREMIUM (>10K) może być realizowane w sposób (modne słowo) hybrydowy? Tj. wynagrodzenie [ileś tam]K + reszta [do >10K] przelewem z własnego konta w innym banku?

   Usuń
 8. Chyba jednak warto zaczekać na coś bardziej korzystnego. W ub.r widzę że było 250 zł + 100 zł za zamknięcie. A jeszcze też płacili nawet 1000 zł więc chyba dla 2 stów nie opłaca się gimnastyka.

  OdpowiedzUsuń
 9. A czy "program dobrowolnych odejść" (jak w poprzedniej edycji - za napisanie opinii o tym, co się nie podobało) za 100 złotych jest jeszcze w tym banku? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 100 zł za zamknięcie konta w Credit Agricole mogą liczyć wyłącznie te osoby, które założyły je w promocji dostępnej od 2.05. do 31.07.2016 r. (opisanej tutaj).

   Usuń
 10. Dla muszących założyć konto te 200zł może być dodatkowo zachęcające ale dla bankobiorców to mało atrakcyjna oferta. A te kwoty do spełnienia w warunkach odebrania bonusa do tych 200zł to naiwnych szukać można dalej, może ktoś się złapie na siatkę. Ja pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ich regulamin mówi:

  §2 "Definicje"
  6. Wpływ na Konto - suma transakcji uznaniowych wynikająca z wpłat gotówkowych oraz przelewów zewnętrznych
  7. Wynagrodzenie - środki pieniężne z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalnych, rentowych lub zasiłków i stypendiów

  Oszczędzam, Programu Systematycznego

  §3 "Czas i miejsce obowiązywania Promocji"
  2. Promocja jest dostępna w Placówkach Banku.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam konto wspólne z mężem. Czy mogę przenieść do CA tylko na siebie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym to najpierw ustaliła z mężem, ale chyba można :)

   Usuń
  2. Dobre odpowiedź :) Raczej się uda, bo konto może zamknąć jeden ze współwłaścicieli więc i przenieść pewnie może. No ale ręki uciąć sobie nie dam ;)

   Usuń
 13. Dobrze rozumiem, że jeśli mam Konto PROSTOoszczędzające PLUS to mogę je zmienić na Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM i też dostanę 200 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak już masz konto PLUS to promocja nie dla Ciebie. Zmienić można tylko konto w Pakiecie Depozytowym które właściwie bardziej jest rachunkiem technicznym niż kontem na jedno z tych 4 kont. Np. na PLUS lub PREMIUM

   Usuń
 14. Nie bardzo mogę sobie poradzić ze sprawdzeniem czy bank z którego chcę przenieść konto bierze udział w przenoszeniu kont. Konkretnie chodzi mi o Alior. Są tam jakieś kody placówek ale co sprawdzam - to centrala w wawie na al.jerozolimskich. A inne miasta? Pomoże mi ktoś?

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy dla konta premium mogę 10 razy wpłacić i wypłacić po 1000zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bo liczy się suma wpływów.

   Usuń
 16. Witam wszystkich,
  Chciałbym zamknąć konto w mbanku, które otworzyłem drogą Internetową, jak to ma się do listy placówek mbank, wymienionych na stronie Banku Credit Agricole biorących udział w promocji, czyli będę miał możliwość przeniesienia konta?
  Nie zawsze mogę spełnić warunek wpływu 3000,00 PLN od pracodawcy (moja pensja jest zmienna), czy będę mógł dopłacić brakującą kwotę z innego mojego konta (z innego banku), tak aby łączna suma wpływów wyniosła wymaganą kwotę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy nikt nie jest w stanie udzielić mi odpowiedzi ?
   Może Ty chociaż Mr. Złotówa będziesz w stanie ?

   Usuń
  2. Co do wpływów to myślę, że możesz uzupełniać. Regulamin jest taki, że może przejść nawet wpłacanie całej kwoty z własnego konta (a niekoniecznie od pracodawcy). Polecam mój komentarz z 19 stycznia 2017 19:23 (tutaj).

   Co do przeniesienia konta z mBanku. Na liście banków uczestniczących w procesie przenoszenia rachunków znajduje się kolumna "Oddziały uczestniczące" i tam przy mBanku znajdują się liczby, które są elementem numeru rachunku (konkretnie od 3-go od 10-go miejsca w 26-cyfrowym numerze). Sprawdź czy te z Twojego pokrywają się z którymiś z listy. Jeśli tak to będzie oznaczać, że możesz przenieść.

   Usuń
  3. Mr. Złotówa jak trzeba to pomoże dobrą radą :)
   Dzięki za fachową odpowiedź :)

   Usuń
 17. @ADMIN
  Moglbys jakos to potwierdzic na 100%, ze konto z Nest Banku na pewno przejdzie?
  Jak powinno sie wypelnic te zlecenie? Moge podac swoje imie, nazwisko i swoje dane? Czy lepiej podac jakies przykladowej firmy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że może nie da się przenieść z Nest Banku. Lista banków uczestniczących w procesie przenoszenia rachunków opublikowana na stronie Credit Agricole (tutaj) nie jest za bardzo aktualna (bo z dnia 15.09.2015 r.), ale nie obejmuje nawet poprzedników Nest Banku (FM Bank, BIZ Bank, Bank Smart).

   Co do drugiej części to nie wypowiem się. Jak brałem udział w jednej z poprzednich edycji to zlecenie uzupełniłem faktycznymi danymi.

   Usuń
  2. Dziekuje za odpowiedz :)

   Usuń
 18. Zarabiam 2200 na rękę - lekarz. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy w ramach tej promocji można zlecić zamknięcie konta oszczędnościowego? W Regulaminie promocji jest mowa o "rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym". Czy konto oszczędnościowe spełni ten wymóg ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zna ktoś odp?

   Usuń
  2. Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy to konto osobiste. Nie oszczędnościowe. Więc zamknąć masz konto osobiste

   Usuń
 20. Czy w tej promocji z przeniesieniem mogę wskazać jako instytucję prowadzoną przez siebie samego działalność gospodarczą?
  Konto osobiste do zamknięcia oczywiście wskazuję prywatne, lecz chodzi mi pierwszy warunek - tzw. "nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz, tak zrobiłem w poprzedniej promocji.

   Usuń
  2. Dzwoniłem na infolinię. Dwukrotnie. Dyżurują jakieś młode leszcze. Co 2 minuty muszą się konsultować. I oczywiście w obu przypadkach - odpowiedź odmowna, bo wg ich "kompetentnej opinii" - "Instytucja, to nie działalność gospodarcza".

   Usuń
  3. Przechodziłem dziś obok oddziału. Wstąpiłem. Wypytałem czy mogę zlecić sobie (jako działalności gosp.) przekazywanie wynagrodzenia? Odpowiedzieli, że bez najmniejszego problemu!

   Promocja trwa już kilka miesięcy, więc powiedzieli, że przerabiali różne warianty spełnienia jej warunków.

   Ba, padło nawet stwierdzenie, że tak naprawdę istotnym jest tylko zadeklarowanie podmiotu dla banku. Natomiast kwestia, czy bank dośle tam zlecenie przekazywania wynagrodzenia, czy samemu się dostarczy odpowiedni formularz pracodawcy - to jest kwestia wtórna. Powiedzieli, że dla pewności lepiej samemu złożyć stosowną dyspozycję w dziale kadr, bo ta wysłana przez bank może zostać zignorowana (ktoś wyżej (z budżetówki) już pisał o tym).

   Usuń
 21. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, gdzie mogę przenieść konto? Chciałem wykorzystać promocję w BZWBK, ale w oddziale na początku mi odradzali, a później powiedzieli, że skoro już u nich otworzyłem konto, to nie ma czego przenosić.

  Na promocję Millenium, ING, mBank się nie łapię. A może jednak warto sprawdzić gdzie indziej BZWBK? Ktoś próbował?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W WBK nie chcieli mi też przenieść na istniejące konto to poprosiłem o otwarcie drugiego Godnego Polecenia. I mimo zakłopotania pani jakoś dali radę po telefonach do Help Desku i ściąganiu kierowniczki ;)

   Usuń
  2. Tylko Credit Agricole płaci za PRZENIESIENIE innego konta do nich (czyli poprzez system Ognivo). W innych bankach, by skorzystać z różnych promocji po prostu otwierasz konto. Obawiam się, że twoje pytania są wieloznaczne i nikt nie zrozumiał czy chcesz przenosić do BZWBK czy z BZWBK dokoądś, czy chcesz skorzytać z jakiejś konkretnej promocji czy szukasz porady w stylu: "Załóż konto w ING to dostaniesz 100". Sprecyzuj o co ci chodzi, to ci pomożemy.

   Usuń
  3. @Ahh Już wyjaśniam.
   Kończy mi się czas na przeniesienie konta z CA, żeby dostać 100 PLN za ucieczkę z poprzedniej promocji. Pomyślałem, że połączę to z promocją w BZWBK, ale miałem problem, aby przenieść konto do nich (po otwarciu konta przez Internet).

   Aktualnie zastanawiam się, czy w ogóle uda mi się przenieść. I szukam banku, do którego mógłbym dokonać takiego przeniesienia. Jeżeli macie jakieś sugestie, dokąd przenosić, żeby nie nadwyrężać karencji, a przy okazji coś ugrać - będę wdzięczny za sugestie!

   Tak, jak napisałem: na promocje Millenium, ING, mBank się nie łapię (karencja).
   Niegłupi się wydaje pomysł Anonimowego powyżej, żeby założyć drugie konto w BZWBK.

   Mam nadzieję,że teraz trochę jaśniej :)

   Usuń
  4. Jak są promocje to są rzadko dostępne w oddziałąch. Więc może załóż w jakimś Pekao albo spółdzielczym gdzie promocji nie mają ;)

   Usuń
 22. Ja próbowałem przenieść konto. I niestety okazało się, że Nest Bank w przenoszeniu kont nie uczestniczy a Raiffeisen uczestniczy ale nie z wszystkimi kontami!! I Wymarzonego które mam nie przenosi. No i nie mam już skąd przenieść :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lista banków z których można przenieść konto znajduje się tutaj. Jest tam większość banków, ale niestety zdarzają się wyjątki.

   Usuń
 23. Promocja jest do 31.03.2017. Do tego czasu muszę mieć już przeniesione konto , czy wystarczy, że złożę wniosek ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wniosek wystarczy. Przenosić mogą 30 dni.

   Usuń
 24. Sam będę przelewał 3000 zł. Mogę w tytule przelewu wpisać " Przelew środków" ?

  OdpowiedzUsuń
 25. Przy przenoszeniu konta bank wysyła wypowiedzenie do obecnie posiadanego banku, czy po załatwieniu formalności i np. przed końcem okresu wypowiezenia można to wypowiedzenie cofnąć i w tym przypadku stare konto pozostawić i spełnić warunki promocji bo przecież bank CA nie będzie wiedział że wypowiedzenie nie doszło do skutku?

  OdpowiedzUsuń
 26. Promocja trwa do 31.03.2017. Czy mogę w banku pojawić się 30.03.2017 i rozpocząć procedurę przeniesienia konta ? Nie będzie to za późno ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na moje to wystarczy spełnić wszystkie warunki formalne. A realizacja zamknięcia konta pójdzie swoją drogą bo przecież wypowiedzenie to 30 dni.

   Usuń
 27. Czy da się przenieść konto z Nest Banku??

  OdpowiedzUsuń
 28. Czy jeżeli wybiorę konto PROSTOoszczędzające PREMIUM i zapewnię wpływ wynagrodzenia w wys. 3000pln i następnego dnia wypłacę i wpłacę tę sumę,a następnie powtórzę te operacje jeszcze 2 razy, to czy wypełnię warunek bezpłatności konta?

  OdpowiedzUsuń
 29. @Legia14 czerwca 2017 13:55. Tak. Konto będzie bezpłatne jeżeli suma miesięcznych wpływów wyniesie od 10000 zł.

  OdpowiedzUsuń
 30. Dostałem dziś premię za polecenie. Czekam jeszcze na 200 zł premii za przeniesienie konta. Czy ktoś już dostał w tym miesiącu premię 200 zł tytułem przeniesienia ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To polecać też można? Złotówa nic nie wspomina we wpisie.

   Usuń
  2. Program poleceń pojawił się później - opis można znaleźć tutaj. Wpis powyższy aktualizowałem ale jakimś cudem zmiana się nie zapisała. Teraz już jest uzupełnione o odnośnik do stosownego wpisu.

   Usuń
 31. Zakładałem konto w marcu. Marzec, kwiecień, maj wpływy na konto tytułem " wynagrodzenia ". Dziś wpadło 50 zł za otwarcie konta z polecenia. Powinno też być 200 zł za przeniesienie konta. Czy ktoś z otwierających konto w marcu otrzymał już 200 zł za przeniesienie ?
  Mr. Złotówa czy Ty otwierałeś konto w tej promocji i masz już premie 200 zł za przeniesienie ? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 32. slyszalem od pani z banku,ze promocje sie łączą np mlodziezowe konto za ktore mozna dostać 200 zł i za przeniesienie konta łącznie 400 zł do zgarnięcia i od poleconej osoby 50 zł https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/promocje/konta/mobilne-1-konto-ii.
  Z tej strony nie wynika jednoznacznie to,ale rozmawialem z pracownikiem banku i promocje sie łączą

  OdpowiedzUsuń
 33. O tym już gdzieś tu nawet czytałem ale w kontekście prawdopodobieństwa. Nikt chyba jeszcze nie potwierdzał otrzymania po wzięciu udziału ale może się mylę. Ja przymierzałem się do tej promocji ale ciągle jakieś inne mnie wciągają a do oddziału Credit Agricole nie mam blisko więc to mnie tym bardzie zniechęca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcieli wciągnąć moją dziewczyne, która łapała by sie na obie promocje i jeszcze chcieli dać 2 bilety do kina,poza tym oboje bysmy dostali za moje polecenie 50 zł..nie skusiła się..

   Usuń
 34. Czy w tym miesiącu były wypłacane już premie 200 zł za przeniesienie konta ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie jeszcze nie ma. W maju było 22. więc może jutro? :)

   Usuń
  2. Czas mają do końca miesiąca.

   Usuń
 35. Dziś wpłynęła premia 200 zł.

  OdpowiedzUsuń
 36. Tydzień temu 50, dziś 200 zł. Miło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelewy własne czy od pracodawcy??? Mówiłeś w oddziale, że sam będziesz robił?
   Napiszcie coś o tym...

   Usuń
  2. Nikt w oddziale nie pyta o przelewy. Sam robiłem.

   Usuń
  3. Deklaracje składasz bo trzeba. Ale przelewy robisz sobie sam.

   Usuń
 37. Czy jeżeli w poniedziałek 26.06 złożę wniosek o otwarcie konta,to zdążę się załapać na 200pln?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złóż wniosek i wybierz zawarcie umowy w placówce. Jutro lub max we wt się z tobą skontaktują by podpisać umowę.

   Usuń
 38. Czy w tej promocji była lojalka ?

  OdpowiedzUsuń
 39. Lokalki nie było. 29 czerwca, parę dni po otrzymaniu premii, złożyłem wniosek o zamknięcie konta. Jakież było "oburzenie" panienki z okienka, że taki ze mnie "wyrachowany klient". Straszyła cofnięciem premii i innymi bzdurami. Zadzwoniłem przy niej na Infolinię i na głośnomówiącym konsultantka wyjaśniła jej, że prócz spełnienia warunków promocji, nie wiążą mnie żadne inne zobowiązania. Panienka była niepocieszona. :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Witam
  Dostałem 20.07.2017 100zł z tytułem: Tytułem Bonus promocyjny O co chodzi, jest to dzielone na dwie części? Spodziewałem się 200 jedną premią

  OdpowiedzUsuń
 41. Czy ktoś już dostal premie zakładając konto w czerwcu

  OdpowiedzUsuń
 42. g
  Zapytałem dziś w CA o likwidację konta z premią 200zł. Odpowiedź mnie mocno zdziwiła: w regulaminie jest zapis o konieczności utrzymania rachunku przez 18 m-cy, inaczej bank może domagać się zwrotu premii 200zł za przeniesienie z innego banku. Tak powiedział sam ... Kierownik placówki. Oczywiście nie mam regulaminu, jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat proszę o pewną odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 11 września 2017 20:50
   A wskazali konkretny paragraf w tym regulaminie? To, że pracownicy banku (kierowników nie wyłączając) opowiadają czasem brednie, nie jest niczym nowym.

   Usuń
  2. Nie w tej promocji. Kierownik jakiś niedouk. Weź mu wydrukuj regulamin i pokaż. Lojalki były ale wcześniej w promocji z tysiakiem. Ale tam czas lojalki w praktyce równał się czasowi premiowania.

   Usuń
  3. Lojalka też jest jeśli korzystasz że zwrotu 3% za opłacanie rachunków. Przeczytaj sobie dla przypomnienia regulamin promocji o przeniesieniu i wypowiadaj. Musieli by mieć jakiś paragraf, żeby cię obciążyć.

   Usuń
  4. Nie tyle niedouk, co po prostu człowiek. Nikt nie zna na wyrywa wszystkich regulaminów, nawet bankobiorcy, którzy czytamy je także pod kątem warunków zakończenia współpracy miewamy wątpliwości i wracamy do treści regulaminów. A co dopiero pracownicy nastawieni raczej na otwieranie kont niż ich zamykanie. Doceń raczej dobra wolę, że cię przestrzegał, że bywają lojalki. A że się pomylił... no cóż... wybacz mu. Wierzyć mu nie musisz.

   Usuń
  5. @Anonimowy12 września 2017 08:23

   Zabawne to - gość nie wie, a poucza i to niby ma być ta 'dobra wola'? Paradne!

   Nie od dziś wiadomo, że w bankowości orłów niet :)

   Usuń
  6. @Anonimowy12 września 2017 08:23 ale to bardziej wprowadzenie w błąd. Mógłby sprawdzić, a nie strzelać.

   Usuń
  7. sprawdziłem przez infolinię CA- w żadnej z trzech edycji tej akcji nie było konieczności utrzymywania dłużej konta. Kierownik (uprzedzony przez pracownika) w rozmowie tel. następnego dnia był miły i ... przeprosił. Odpuściłem dalsze kroki za ewidentne kłamstwo w pierwszej rozmowie. Dzięki za odp.

   Usuń
 43. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z Zasadami komentowania komentarze z kodami polecenia lub danymi kontaktowymi celem ich wymiany są usuwane.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...